Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie uzywajcie plynow na plaskich tasmach FFC. Tam metalizacja potrafi odchodzic od plastiku, a potem problem z odtworzeniem takiego plaskiego laczenia bo albo raster nie ten albo ilosc stykow nie ta. A jak znajdziesz to aliexpr i 60 dni i jeszcze 10 sztuk w opakowaniu etc... Albo urzadzenie przez zwarcia uszkodzone...

Przy stykach twardych z przewodami owszem. Ale nadmiar usuwać.

Imho oczywiscie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to posmarowane narazie widełki od kabli głośnikowych, wielopiny w preamp ie, nie sugerować się tym brązowym na wtyczkach to oryginalny klej,posmarowane delikatnie piny 

Efekt... Jakby to powiedzieć rewelacyjny!!!! Wyraźnie lepsza dynamika i bassss, łał

Tak serio na spokojnie jest lepiej, ciekawy efekt 

?

Trochę się trzeba odsłuchać i dalej coś podziałać 

IMG_20190329_164437-1587x794.jpg

IMG_20190329_165702-793x1586.jpg

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KonradR napisał:

Nie uzywajcie plynow na plaskich tasmach FFC. Tam metalizacja potrafi odchodzic od plastiku, a potem problem z odtworzeniem takiego plaskiego laczenia bo albo raster nie ten albo ilosc stykow nie ta. A jak znajdziesz to aliexpr i 60 dni i jeszcze 10 sztuk w opakowaniu etc... Albo urzadzenie przez zwarcia uszkodzone...

Przy stykach twardych z przewodami owszem. Ale nadmiar usuwać.

Imho oczywiscie. 

 

Z taśmami się wstrzymam, wiem, że się odklejają, przrabiałem ten problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy obecnym stanie okablowania (Alpha 3, TCS31, Fi28/38 R) ma sens kupowanie gniazda ściennego FP-SWS (G), który jak pisze producent jest z fosforobrązu? Może dozbierać do FT-SWS (R) NCF ?

Aktualnie w ścianie "siedzi" G-044, który też jest z jakichś stopów miedzi, cynku, cyny.

A może coś innych firm?

Dodam, że gniazdo i tak robi swoje przy tym okablowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, naczesany napisał:

Może dozbierać do FT-SWS (R) NCF ?

Zdecydowanie tak. Fosforobrąz to nie miedz a to wiele zmienia. Ja po przesiadce na takie gniazdo usłyszałem poprawę we wszystkich aspektach; przejrzystość dzwięku, rozdzielczość, akustyka, scena dzwiękowa, jak i też lepiej zdefiniowany bas.

Oczywiście nie są to jakieś tam różnice ogromne, ale są słyszalne i to całkiem wyraznie.

Szczerze, kupowałem te gniazdo bardziej ze względów praktycznych, moje poprzednie plastikowe, wyciągałem ze ściany razem z kablem. Te Furutechowe siedzi jak zabetonowane. No i też dla wyglądu, brzmienie miało być takim dodatkowym bonusikiem, ale cudów nie oczekiwałem a to brzmienie właśnie najbardziej mnie zaskoczyło.

Oczywiście, pewnie różne systemy różnie na nie zareagują, jedne bardziej, drugie mniej, jednak moi znajomi mają takie gniazda i każdy poprawę usłyszał, bez napinania się..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mariusz74.

Jeśli to gniazdo faktycznie jest takie dobre to nie wątpię, że pozytyw usłyszę.

Zrobiłem niedawno przewód słuchawkowy do Q701 na ViaBlue SC-4 Silver. Coś za bardzo dźwięk był przesunięty w lewą słuchawkę. Okazuje się, że do prawej słuchawki sygnał jest doprowadzany stalowym prętem. Owinąłem wokół drutu po lince SC-4 i równowaga wróciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, naczesany napisał:

ma sens kupowanie gniazda ściennego FP-SWS (G),

Jak już koledzy niżej napisali - wszystko zależy od systemu

U mnie najlepszy efekt dała konfiguracja "mieszana": źródło do FP-SWS (G), a wzmak/końcówka do FT-SWS (R)

Systemy all_in_one zdecydowanie na (R)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mrb napisał:

Systemy all_in_one zdecydowanie na (R)

O ten system właśnie mam oparty sprzęt. Wszystko biegnie do listwy Furutecha a z niej już można kształtować brzmienie wtykami i kablami. Żaden element Furutecha jeszcze mnie nigdy nie zawiódł. Zawsze jest lepiej (i niestety drożej). No może oprócz tych nieszczęsnych Fi11. Zaczynałem od 314-stek ale i to jest dobre na początek. Fi28/38 lepiej wypadły niż - i tak dobre w swej cenie - iEgo 8075 R.

Trochę sceptycznie podchodzę do tego pierścienia i płynu do styków ale kto wie, może w dobrze dopasowanych systemach to "działa". Tyle rzeczy już mnie pozytywnie zaskoczyło, że nie neguję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mariush74 napisał:

Fosforobrąz to nie miedz a to wiele zmienia.

Fosforobrąz to stop miedzi z cyną i fosforem. Używany na połączenia stykowe ze względu na właściwości mechaniczne. Ma znacznie gorsze przewodnictwo prądu od miedzi. Gorzej przewodzi od aluminium czy niklu nawet.

Z zalet od strony dźwiękowej to wyłącznie powiedziałbym jest tylko szybkość. Przejrzystość, rozdzielczość to uzyskuje się z powłok na takim fosforobrązie ?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mrb napisał:

Ale Ty nie masz w opisie takiego urządzenia...

Chyba się nie zrozumieliśmy, a raczej ja. Masz na myśli tzw. "kombajn"? wszystko w jednym?

Myślałem, że chodzi o podwójne gniazdo sieciowe; do jednego gniazda np. CD a inne klocki do drugiego.

"Kombajny" to zdecydowanie nie moja broszka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, naczesany napisał:

O ten system właśnie mam oparty sprzęt. Wszystko biegnie do listwy Furutecha a z niej już można kształtować brzmienie wtykami i kablami. Żaden element Furutecha jeszcze mnie nigdy nie zawiódł. Zawsze jest lepiej (i niestety drożej). No może oprócz tych nieszczęsnych Fi11. Zaczynałem od 314-stek ale i to jest dobre na początek. Fi28/38 lepiej wypadły niż - i tak dobre w swej cenie - iEgo 8075 R.

Trochę sceptycznie podchodzę do tego pierścienia i płynu do styków ale kto wie, może w dobrze dopasowanych systemach to "działa". Tyle rzeczy już mnie pozytywnie zaskoczyło, że nie neguję.

Płyn to taka mała niespodzianka, stosowałam licon reson ale się skończył, liquid jest od niego jednak lepszy, poziom poprawy jest dość mocno słyszalny, wzrasta ilość informacji nie rozjaśnia i co najlepsze to poprawia się dynamika, bez tego preparatu nigdy nie uzyskamy tej kropki nad i, polecam szczerze, niestety tani nie jest ale starczy na lata. 

Ciekawi mnie moment, siła dokręcania styków we wtykach i zaciskach głośnikowych, ponoć to też wpływa na brzmienie, chwali się tym zabiegiem nawet Yamaha w klockach serii 3000,

Najdroższe modele złącz kolumnowych Furutecha ma dynamometr, który przeskakuje po dokręcaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, naczesany napisał:

Kolejny znakomity Furutech Alpha Nano OFC FP-S032N zagościł. Na razie we wzm. słuchawkowym. Idealnie się wpasował z lampami Marconi ECC81 co z TCS31 już nie było takie oczywiste. Ten chyba lubi bardziej prądożerne urządzenia choć przekrój ten sam.

Na złotych wtykach czy rodowanych? (nie wiem czy ten model ma wersje rodowaną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2019 o 10:41, rafa napisał:

Ten kabel co testują wtyki ogólnie mocno mnie rozczarował. Myślałem że jest sporo lepszy niż to co oferuje

A u mnie sprawdza się doskonale. Na tyle dobrze, ze nie odczuwam potrzeby eksperymentowania z innymi kablami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, asterix1 napisał:

Na złotych wtykach czy rodowanych? (nie wiem czy ten model ma wersje rodowaną)

Sam sobie zaprawiam. Na razie na iEgo 8075 R. Mam też parę 28/38R i coś mi się wydaje, że będzie na nich lepiej niż na iEgo.

Tak było na Alpha 3. Jeden z Kolegów tu pisał, że nie odczuł różnicy. Jednak słychać to, zwłaszcza przez słuchawki. I nie piszę tego z powodu kolejnych wydanych ciężko zarobionych pieniędzy bo sam siebie bym okłamywał. Po prostu Furutech robi te kable w jakimś tam stopniu je różnicując. Każdy coś podpasuje do swoich urządzeń. Ale póki co bezpieczników Padis jeszcze "nie usłyszałem". Może teraz, kiedy wszystko już okablowane przyszedł czas na zabawę. Ale myślę, że najpierw pozbędę się wyłącznika we wzmacniaczu łącząc gniazdo bezpośrednio z trafo jakimś Furutechiem 1,5mm2. Jeśli ktoś rozbierał, to wie jakie tam są styki. Czasami po latach potrafi tam być niezły syf (maź). To tak a propos tego płynu Furutecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2019 o 17:28, piotrek7 napisał:

A u mnie sprawdza się doskonale. Na tyle dobrze, ze nie odczuwam potrzeby eksperymentowania z innymi kablami

Dopóki nie posłucha się jak grają kable wyższej klasy... błoga niewiedza ? 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, chwostek napisał:

Dziekuję McGyver

Jak możesz poleć mi jakieś zasilający z Furutech może byś Diy.Nawet lepiej i taniej

Nie polecę bo sieciówek Furutecha nie używam. Z wtyków Furutecha też wyszedłem bo FI-11 grają słabo, a wyższe modele mają IMHO niezbyt korzystny stosunek cena/jakość. Mam kilka sieciówek Yarbo 1100 na wtykach Viborg z czystej miedzi (a ile kosztują Furutechy z czystej miedzi? Pytanie retoryczne...)  i złego słowa o nich nie powiem poza tym że są okropnie sztywne, więc lepiej mieć za długie niż na styk, bo potrafią nawet co lżejsze klocki przesuwać. Poza Yarbo mam jeszcze kilka sieciówek własnej roboty które przy źródłach cyfrowych sprawdzają się świetnie, ale nie będę się o nich rozpisywał bo tego się nie da kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.