Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, chwostek napisał:

Dziekuję McGyver

Jak możesz poleć mi jakieś zasilający z Furutech może byś Diy.Nawet lepiej i taniej

TCS 21 już jest całkiem przyzwoitym kablem. Można zrobić zarówno na złocie jak i na rodzie w zależności od potrzeb systemu.

Jest szybki i gra w miarę równo z dobrą sceną.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2019 o 12:34, gabler napisał:

Co do gniazg rca, wymiana na Furutecha fp900g pokazuje gdzie miejsce Chińszczyzny CMC... 

Masz mosiężne CMC, porównaj z tymi z czystej miedzi. Możesz się zdziwić.  FP-900G nie jest z miedzi, tylko z jakiegoś stopu (tzw. "miedź eutektyczna" nie jest czystą miedzią, tylko stopem miedzi z innymi metalami). Gniazda Furutecha z miedzi są dwukrotnie droższe od FP-900G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, McGyver napisał:

Masz mosiężne CMC, porównaj z tymi z czystej miedzi. Możesz się zdziwić.  FP-900G nie jest z miedzi, tylko z jakiegoś stopu (tzw. "miedź eutektyczna" nie jest czystą miedzią, tylko stopem miedzi z innymi metalami). Gniazda Furutecha z miedzi są dwukrotnie droższe od FP-900G.

Pin środkowy jest ponoć z miedzi jak kupowałem Roger to mi potwierdził, mam jedno cmc chyba z miedzi na wejściu cyfrowym daca z nakrętką na 3 bolce, ty mi je kupowałeś kiedyś, fakt wygląda lepiej od tych w moim wzmaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Furutecha jest napisane że nie z miedzi, tylko z "eutektycznego stopu miedzi", kulawe tłumaczenie na polski może doprowadzić do przekłamania, więc na polskich stronach dość często piszą że to miedź, ale chyba producent wie lepiej? 

Ponadto nigdy nie pojmę praktyki wykonywania z miedzi tylko pinu środkowego, a masy już nie. Tak jakby masa była poza sygnałem, a to przecież nieprawda. Pin środkowy z miedzi uważam wobec tego za zagranie czysto marketingowe i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, McGyver napisał:

Na stronie Furutecha jest napisane że nie z miedzi, tylko z "eutektycznego stopu miedzi", kulawe tłumaczenie na polski może doprowadzić do przekłamania, więc na polskich stronach dość często piszą że to miedź, ale chyba producent wie lepiej? 

Ponadto nigdy nie pojmę praktyki wykonywania z miedzi tylko pinu środkowego, a masy już nie. Tak jakby masa była poza sygnałem, a to przecież nieprawda. Pin środkowy z miedzi uważam wobec tego za zagranie czysto marketingowe i nic więcej.

Te najwyższe modele cenowo drogie, kiedyś Roger demonstrował mi w jakimś wzmaku chyba w Vitusie gniazda rca wbt i furutech bo były mieszane, przepinał interconekt z cd, różnica była ogromna, nie myślałem, że wbt tak się różni brzmieniowo na niekorzyść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym wzmacniaczu za 60 tys euro

https://www.spec-corp.co.jp/e/audio/RPA-MG1000/index.html

siedzą XLR Neutrika za 25 zł sztuka. I jak się okazuje, są wystarczająco dobre. Może faktycznie dobrze lub też wybitnie zaprojektowanej elektroniki nie trzeba ratować absurdalnie drogimi wtykami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotrek7 napisał:

A w tym wzmacniaczu za 60 tys euro

https://www.spec-corp.co.jp/e/audio/RPA-MG1000/index.html

siedzą XLR Neutrika za 25 zł sztuka. I jak się okazuje, są wystarczająco dobre. Może faktycznie dobrze lub też wybitnie zaprojektowanej elektroniki nie trzeba ratować absurdalnie drogimi wtykami?

 

Może w klasie D nie słychać gniazd, cóż że drogi.

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bogdan_ napisał:

Może w klasie D nie słychać gniazd, cóż że drogi.

Może to nie o klasę zasilania chodzi? A raczej o chore ceny gniazd/wtyków innych producentów? Może właśnie gniazdo powinno kosztować 25 zł? Bo tyle po skalkulowaniu zysku producenta powinien kosztować taki drobny, mało skomplikowany przedmiot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Może to nie o klasę zasilania chodzi? A raczej o chore ceny gniazd/wtyków innych producentów? Może właśnie gniazdo powinno kosztować 25 zł? Bo tyle po skalkulowaniu zysku producenta powinien kosztować taki drobny, mało skomplikowany przedmiot

To niech Neutrik wyprodukuje takie z rodowanej miedzi i tańsze od Furutecha za 170zł. Miałem wtyki Neutrika to nie były za dobre, stop miedzi, cynku i ołowiu, pozłacany.

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, gabler napisał:

Te najwyższe modele cenowo drogie, kiedyś Roger demonstrował mi w jakimś wzmaku chyba w Vitusie gniazda rca wbt i furutech bo były mieszane, przepinał interconekt z cd, różnica była ogromna, nie myślałem, że wbt tak się różni brzmieniowo na niekorzyść 

Też mi to kiedyś pokazywał i nie był to Vitus tylko ASR Emiter "dwójka" i tam były WBT nextgen i zwykłe jakieś no name i "wubety" dostały po dupie. Niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, gumiś napisał:

Też mi to kiedyś pokazywał i nie był to Vitus tylko ASR Emiter "dwójka" i tam były WBT nextgen i zwykłe jakieś no name i "wubety" dostały po dupie. Niestety

Dzieki za poprawienie ?i to była naprawdę duża różnica brzmieniowa, mocno byłem zdziwiony, że wbt tak tu blado wypadło, szczególnie w średnicy a przede wszystkim w dole pasma. 

7 godzin temu, sir.jax napisał:

Tylko brać?no piękniutkie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, piotrek7 napisał:

A w tym wzmacniaczu za 60 tys euro

https://www.spec-corp.co.jp/e/audio/RPA-MG1000/index.html

siedzą XLR Neutrika za 25 zł sztuka. I jak się okazuje, są wystarczająco dobre. Może faktycznie dobrze lub też wybitnie zaprojektowanej elektroniki nie trzeba ratować absurdalnie drogimi wtykami?

 

Odwrotnie myślisz. Wzmak, jego brzmienie jest tak dobre że nawet jeśli je minimalnie popsują wtyki to i tak całość gra bardzo dobrze. A producent zaoszczędza górę pieniędzy na tańszym gnieździe.

Zawsze robi się rachunek zysków i strat do produkcji seryjnej. Przy projektach indywidualnych, szczególnie 'cost no object' można sobie wstawić wszystko co najlepiej gra.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafa napisał:

Odwrotnie myślisz. Wzmak, jego brzmienie jest tak dobre że nawet jeśli je minimalnie popsują wtyki to i tak całość gra bardzo dobrze. A producent zaoszczędza górę pieniędzy na tańszym gnieździe.

Odwrotnie myślisz. Ktoś, kto wypuszcza na rynek wzmacniacz wyceniony na 60 tys euro, nie oszczędza 200 zł na gnieździe XLR (lub RCA). Na tym poziomie cenowym dobiera się komponenty optymalne dla realizacji założonego projektu. Tym bardziej, gdy ma to być wizytówka firmy - pokaz możliwości adresowany do bardzo, bardzo nielicznych odbiorców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naiwny jesteś jeśli w to wierzysz. ? Koszta liczy się w każdym wytwarzanym seryjnie produkcie.

To jest życzeniowe myślenie i nic więcej.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulacja koszt/cena w produktach luksusowych odbywa się na "trochę" innych zasadach niż produktów standardowych, skierowanych do masowego odbiorcy. Tutaj koszt takich drobnych części ma znaczenie drugorzędne. Równie dobrze możemy powiedzieć, że naiwnością jest twierdzenie, że gniazdo/wtyk mogą być warte kilkaset złotych (mowa o wartości a nie o cenie}. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiego Furutecha? Głośnikowy, zasilający, cyfrowy? Robią w końcu trochę tego.

Z golasami uważaj bo łatwo trafić na oryginalnego Furu z Aliexpress. Bez rachunku na pewno bym bardzo długo zastanawiał się przed zakupem. Chyba że od pewnego, wiarygodnego sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś może porównywał wpływ na brzmienie Furutech FP-314Ag-II  z Supra LoRad 2.5 SPC (Silver), który wybrać do słuchawkowca Cayin HA-3 ?

Obecnie mam tam Suprę LoRad 1.5 pierwszą wersję,  chcę zarobić miedzianymi Viborgami.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2019 o 01:04, piotrek7 napisał:

Ale jakiego Furutecha? Głośnikowy, zasilający, cyfrowy? Robią w końcu trochę tego.

Z golasami uważaj bo łatwo trafić na oryginalnego Furu z Aliexpress. Bez rachunku na pewno bym bardzo długo zastanawiał się przed zakupem. Chyba że od pewnego, wiarygodnego sprzedającego.

Wiem, dlatego gołego szukam na forum.

Najzwyklejszy np. 314

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2019 o 01:04, piotrek7 napisał:

Ale jakiego Furutecha? Głośnikowy, zasilający, cyfrowy? Robią w końcu trochę tego.

Z golasami uważaj bo łatwo trafić na oryginalnego Furu z Aliexpress. Bez rachunku na pewno bym bardzo długo zastanawiał się przed zakupem. Chyba że od pewnego, wiarygodnego sprzedającego.

Wiem, dlatego gołego szukam na forum.

Najzwyklejszy np. 314 sieciowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sir.jax napisał:

Mam pytanie, czy ktoś może porównywał wpływ na brzmienie Furutech FP-314Ag-II  z Supra LoRad 2.5 SPC (Silver), który wybrać do słuchawkowca Cayin HA-3 ?

Obecnie mam tam Suprę LoRad 1.5 pierwszą wersję,  chcę zarobić miedzianymi Viborgami.

Supra jakoś mi nie podeszła. 314Ag to trochę lepsze granie ale też szału nie było. Wiele można poprawić wtykami. W lampowym słuchawkowym na Marconi ECC81 314 dobrze wypadł z Viborgiem 501 rodo. Marconi to ciepłe, szczegółowe lampy. Na Telefunkenach było zbyt jasno na tym kablu. Tak więc znowu wiele zależy od aplikacji. Porównywałem też na Furutech Alpha 3, TCS31, FP-S032N. Wbrew pozorom na grubszych miałem wrażenie, że te kable się "nudzą". Myślę, że raczej do prądożernych urządzeń się nadają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, naczesany napisał:

Supra jakoś mi nie podeszła. 314Ag to trochę lepsze granie ale też szału nie było. Wiele można poprawić wtykami. W lampowym słuchawkowym na Marconi ECC81 314 dobrze wypadł z Viborgiem 501 rodo. Marconi to ciepłe, szczegółowe lampy. Na Telefunkenach było zbyt jasno na tym kablu. Tak więc znowu wiele zależy od aplikacji. Porównywałem też na Furutech Alpha 3, TCS31, FP-S032N. Wbrew pozorom na grubszych miałem wrażenie, że te kable się "nudzą". Myślę, że raczej do prądożernych urządzeń się nadają.

 

 

Dziękować  ?

Ja dzisiaj porównałem Suprę LoRad 3x1,5 pierwsza wersja ale zarobiona zwykłym schuko i IEC Viborg V501 Cu z FP-3TS20 / FI-28G / FI-E38G i z tym drugim było lepiej, więcej powietrza i blasku z bardziej oddaloną sceną, ale brzmienie wyrównane z lepszą rozdzielczością i swobodą, zaś z Suprą matowo.

Pytanie jak 3TS20 zachowa się na Viborgach Cu, bo 314Ag ktoś już pisał, a do takiego Cayina nie chce wydawać 1,5tys (FP 3TS20) na sznurek zasilający ?

Wzmak Cayin HA-3+Audeze LCD2 (ostatnio).

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.