Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, bogus18 napisał:

Ile są warte firmowe  wtyki furutech FI-11CU w stosunku jakiś tam Made in "niewiadomo co" ?

Miałem kilka kompletów Furutechów FI-11CU (nota bene to CU w nazwie to ściema, bo one są z mosiądzu, w dodatku niczym niepowlekanego i okropnie śniedzieją) ale się ich wszystkich pozbyłem na rzecz "made in wiadomoco" czyli China Viborgów z czystej miedzi złoconej, srebrzonej oraz rodowanej (kilka kompletów). Nigdy tej wymiany nie żałowałem.

Edytowane przez McGyver
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, McGyver napisał:

Miałem kilka kompletów Furutechów FI-11CU

To fakt. Najgorsze wtyki Furutecha, znaczny wzrost jakości zauważyłem dopiero na FI28/38 R. Viborgi mimo że tanie spełniają swoje zadanie. Dobrze "zagrały" mi też iEgo 8075 R i G na grubszych Furutech'ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, naczesany napisał:

Puszczam sobie przez DAC Hegel HD11 bądź to sygnał z nc+ bądź z czytnika plików Mede8er MED600

Zauważyłem, że czasami gorzej nagrany materiał zwłaszcza z nc+ męczy zgłoskami sss, ccc. Kable zasilające to TCS31, Alpha Nano OFC FP-S032N, Alpha 3 (naprzemiennie). Na wszystkich wtyki serii Fi28/38 R.

Jest szansa żeby trochę bardziej znośne było słuchanie materiału z tych źródeł po wymianie wtyków na FI28/38 Gold?

Pozostałe elementy toru na rodowanych grają na tych kablach prawidłowo zwłaszcza na dobrze nagranych CD.

A może to Hegel dodaje coś od siebie bo same kable przenoszą co im się zapoda.

Padłem ? Widzę, że na audiostereo nic się nie zmieniło - nadal słucha się wtyczek kabla sieciowego !  :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zetbegie napisał:

@bogus18Furutech FI28/38G znakomite ale niestety drogie, natomiast dobrą dla nich alternatywą są IeGO 8085 złocone, jeśli ustepują FI28/38 to niewiele ale za to są o połowę tańsze. Wszystkie powyższe mam w systemie.

Pozdrawiam

Dziękuje za pomoc , tak łatwo dziś kasę utopić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, naczesany napisał:

Viborgi mimo że tanie spełniają swoje zadanie

Przy czym należy rozróżniać między standardowymi, mosiężnymi Viborgami, a Viborgami wykonanymi z czystej miedzi. Te drugie są sporo lepsze, i wciąż jeszcze niedrogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, McGyver napisał:

Przy czym należy rozróżniać między standardowymi, mosiężnymi Viborgami, a Viborgami wykonanymi z czystej miedzi. Te drugie są sporo lepsze, i wciąż jeszcze niedrogie.

No właśnie. Na ile ta chińszczyzna jest koszerna? Porównywałeś Viborgi z Furutechami lub IeGO?

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo moimi liderami w kategorii jakość cena wtyków były Iego rodowane, do czasu kiedy spróbowałem wtyków Yarbo rodowanych z aluminiowym korpusem. Są tak samo detaliczne, ale nieco mniej nerwowe. Moim zdaniem spokojnie mogą iść w szranki z Furutech 28/38 R. Droższych Furutechów nie słyszałem wiec nie wiem jak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pantaleon napisał:

No właśnie. Na ile ta chińszczyzna jest koszerna? Porównywałeś Viborgi z Furutechami lub IeGO?

Tak. Parę postów wyżej napisałem: 

22 godziny temu, McGyver napisał:

Miałem kilka kompletów Furutechów FI-11CU (nota bene to CU w nazwie to ściema, bo one są z mosiądzu, w dodatku niczym niepowlekanego i okropnie śniedzieją) ale się ich wszystkich pozbyłem na rzecz "made in wiadomoco" czyli China Viborgów z czystej miedzi złoconej, srebrzonej oraz rodowanej (kilka kompletów). Nigdy tej wymiany nie żałowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ministerolnictwa napisał:

Bardzo długo moimi liderami w kategorii jakość cena wtyków były Iego rodowane, do czasu kiedy spróbowałem wtyków Yarbo rodowanych z aluminiowym korpusem. 

Zgadza się mam Yarbo GY-901FP-C  i R oraz Yarbo PS-202.

Miedź świeci się jeszcze po kilku miesiącach jak przysłowiowe psie jajca ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już jesteśmy przy wtykach, to przezbroiłem swoje kolejne dwa kable, (to znaczy; tradycyjnie już świetnie wykonał to Pan w RCM) o następne dwie pary wtyków z serii 48. No i jak zwykle, zachwytów nad nimi nie ma końca.

Kabelki TCS-31, oraz  S- 032 N, na wtykach 28/38 grały b. dobrze, ale na wtykach 48 stały się już sieciówkami wyczynowymi.

No i znowu ten bas, energia i jego dynamika oraz zwartość są doskonałe. Uderzenie stopy perkusji na tych wtykach, również doskonale dociąża brzmienie.

W pakiecie do tego dostajemy niewiarygodny wgląd w nagranie, szczegóły które były ledwo słyszalne albo nie słyszalne w ogóle, teraz mamy jak na dłoni, jednocześnie przy zachowaniu tej gładkości i bez jakiegokolwiek rozjaśnienia.

Głębia sceny wzdłuż  i w szerz, oraz lokalizacja przenosi cały system na wyższy poziom.

Wtyki te już są nie dostępne, zastąpiła je nowa seria 48 NFC. Ciekaw jestem, jak się będzie miała do wycofanej serii 48. Potrzebuję jeszcze jedną parę do stuningowania TCS-31 w listwie, więc zastanawiam się pomiędzy; 48 NFC a 50 NFC. Pewne niebawem to zweryfikuje..

 

P1050173.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey 

mam pytanie

ponieważ  szukam dobrego kabla zasilącego do wzmacniacza  i nigdy nie miałem styczności z firma furutech czy to dobry kabel na początek. 

myślałem o   Furutech FP-S55N + Furutech FI-E11-N1+ Furutech FI-11-N1 (R) w sumie wyjdzie mnie ok 2 tyś zł. 

również zastanawiam się nad kablami RCA i Głośnikowe tej firmy czy są dobre. 

pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sir.jax napisał:

Tu masz taniej: https://www.ebay.com/itm/One-Viborg-99-999-Pure-Copper-silver-plated-Schuko-Power-Plug-DIY-power-cables/253112527406?hash=item3aeeaeaa2e:g:JnkAAOSwdrhZno3c 

Nie sugeruj się tytułem aukcji tylko zdjęciami i opisem. W opisie stoi jak byk że cena dotyczy jednej pary (kompletu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sir.jax napisał:

Już nie chodzi o cenę

~210 za komplet (w PL) a ~140 za komplet (ebay) to chyba jest różnica.

27 minut temu, sir.jax napisał:

o tych właśnie wspomniałeś.

O takich. Mam wersje rodowane, srebrzone i złocone. Nie mam tylko gołej niepowlekanej miedzi. Nie brałem, bo czernieje i brzydko wygląda. Miałem kiedyś dawno taką jedną wtyczkę z gołej miedzi, ale się w końcu rozleciała. Nawet nie bardzo żałowałem, bo była już mocno pośniedziała.

23 minuty temu, sir.jax napisał:

Nie można napisać do Ciebie na PW,

W "o mnie" jest mail i adres strony, a na stronie masz np. telefon do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, McGyver napisał:

210 za komplet (w PL) a ~140 za komplet (ebay) to chyba jest różnica.

Tak, jest różnica. 

Tylko jaka pewność, że to oryginał? W sumie to samo można powiedzieć o tym z allegro.

Mam miedziane od stycznia/lutego na razie miedź jest ok, błyszcząca bez patyny, nalotu i innych syfów. 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 23:18, marasik123 napisał:

hey 

mam pytanie

ponieważ  szukam dobrego kabla zasilącego do wzmacniacza  i nigdy nie miałem styczności z firma furutech czy to dobry kabel na początek. 

myślałem o   Furutech FP-S55N + Furutech FI-E11-N1+ Furutech FI-11-N1 (R) w sumie wyjdzie mnie ok 2 tyś zł. 

również zastanawiam się nad kablami RCA i Głośnikowe tej firmy czy są dobre. 

pozdrawiam  

Furutech FP-S55N zasługują na 28/38 R lub G. Mam TCS31 i Alpha 3 na nich. Przy FI11 R jakoś jazgotliwie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skręciłem FI28/38 G do 314ag i w Heglu HD11 pozbyłem się lekkiego wyostrzenia w dźwięku. Wcześniej wzmacniacz i DAC miałem na FI28/38 R z TCS31. Wydaje mi się, że 28/39 G z 314ag to bardzo dobre połączenie do urządzeń nie wymagających dużego poboru prądu. Trudno mi to wytłumaczyć ale 314ag z tymi wtykami lepiej gra niż TCS31 czy Alpha 3 na 28/38 R. A może przedobrzyłem z rodowanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.