Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, McGyver napisał:

Nie polecam. Ogranicza przestrzeń, zawęża stereofonię.

No to Ci powiem, że właśnie u mnie totalnie odwrotnie ? Mam pożyczony od Rafała i już 3 osoby + ja przekonały się, że gra on dużo lepiej od tego co wpinam dla porównania. Porównany był już w moim systemie z czterema innymi IC i efekt zawsze ten sam . Dużo więcej powietrza i przestrzeni. Dlatego na niego poluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, h3x_Lukasz napisał:

No to Ci powiem, że właśnie u mnie totalnie odwrotnie ? Mam pożyczony od Rafała i już 3 osoby + ja przekonały się, że gra on dużo lepiej od tego co wpinam dla porównania. Porównany był już w moim systemie z czterema innymi IC i efekt zawsze ten sam . Dużo więcej powietrza i przestrzeni. Dlatego na niego poluję.

Pożyczę Ci Ultralinka Ultima Mk2 do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2019 o 22:51, h3x_Lukasz napisał:

przyjemnością uwolnod myśli, że tylko FA220 mi pozostał

Jest jeszcze S22 FA Alpha. Bardzo przyjemny kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo ścienne Furutech FT-SWS (R) NCF zamontowane.

To niesamowite jaką poprawę może wnieść, dosłownie w każdym aspekcie brzmienia.

Pod względem wykonania to prawdziwe dzieło sztuki, zresztą jak wszystkie elementy (począwszy od FI28/38).

Z listwą Furutech e-TP60ER i okablowaniem tworzą świetne połączenie.

Wcześniej w ścianie siedziało gniazdo GigaWatt G-044, które i tak było rewelacyjne w porównaniu do zwykłego gniazda z OBI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam gniazda ścienne Gigawatta. Zostały zakupione parę lat temu. Od zwykłych gniazdek z Castoramy różnią się tylko aluminiowymi ramkami. Mechanizmy są takie same jak w gniazdach Schuko firmy Schneider z Castoramy albo Leroy-Merlin. 
Przed Gigawattami miałem Berkery typu Schuko. Po wymianie na Gigawatty żadnych zmian w dźwięku nie odnotowałem. Zostały Gigawatty, bo nie chciało mi się już podmieniać, no i poza tym niewątpliwie są ładniejsze od Berkerów. 
Natomiast Furutechów ściennych nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, naczesany napisał:

Wszystko razem "do kupy" wzięte zaczyna grać.

Bo tak właśnie jest, jeden element wprowadza niewielkie zmiany, ale już kilka elementów; gniazdko, listwa, kable zasilające i efekty się kumulują  a wtedy, zmiany potrafią być już naprawdę duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po rozmowie telefonicznej z jednym kolegą z klubu Furutecha, który to zachwalał mi ten gadżet,  nabyłem gniazdo na kabel zasilający Furutech NFC.  No i muszę powiedzieć, że jest to 170zł radości. Taka mała pierdoła a efekt jak op zmianie na wtyk 48!

Gniazdo jest wykonane bardzo solidnie, widać na zdjęciu z wymienionym gniazdem też Furutecha, ale nie wiem jaki to model, był już zamontowany na moim odtwarzaczu gdy go kupowałem. Jest też zaskakująco ciężki jak na takie maleństwo.

Ale najważniejsze, że jest lepiej we wszystkich aspektach, zaskakująco lepiej.

 

P1050205.JPG

P1050202.JPG

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariush74 napisał:

Ostatnio po rozmowie telefonicznej z jednym kolegą z klubu Furutecha, który to zachwalał mi ten gadżet,  nabyłem gniazdo na kabel zasilający Furutech NFC.  No i muszę powiedzieć, że jest to 170zł radości. Taka mała pierdoła a efekt jak op zmianie na wtyk 48!

Gniazdo jest wykonane bardzo solidnie, widać na zdjęciu z wymienionym gniazdem też Furutecha, ale nie wiem jaki to model, był już zamontowany na moim odtwarzaczu gdy go kupowałem. Jest też zaskakująco ciężki jak na takie maleństwo.

Ale najważniejsze, że jest lepiej we wszystkich aspektach, zaskakująco lepiej.

 

P1050205.JPG

P1050202.JPG

A który to z kolegów?  ?

Bo ja zanabyłem schuko NCF do kondycjonera ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sir.jax napisał:

A który to z kolegów?  ?

He,he, pomyliłem się..,kolego sir.jax, rozmawialiśmy i myślałem że chodziło o te gniazdo...

Ale jak widać, nie ważne co, byle NFC i jest dobrze.

A tak już na poważnie, widać, że naprawdę dobre są te wszystkie rzeczy z tym dopiskiem. Za dwa tygodnie podjadę do RCMu i stuninguje ostatnią sieciówkę, już na tych nowych wtykach 48NFC, ciekawe co wniosą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto.

Ja to IEC będę chciał do streamera, pewno później kolejne gniazda w kondycjonerze, może tym razem do zasilania źródła lub daka. Tylko, nie wiem, czy nie przedobrzę ?

W streamerze mam montowane bezpośrednio do PCB i będę chciał użyć solid Core neotecha UP OCC  lub ten.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furutech FP-3TS762
Furutech FP - ALPHA 3
Furutech Alpha Nano OFC FP-S032N
Furutech Alpha PC Triple C TCS31

Najlepszy wg mnie to pierwszy z wtykami 28/38G. Dalej jak leci. Kombinacji jest sporo (wtyki 28/38 R i G, FI11 R i G, Viborg 501 R i G, iEgo 8075 R). Można mieszać bo Viborgi są całkiem niezłe. iEgo mi nie przypadły. Gdybym teraz miał poprzestać na wyborze zostałyby 28/38 G i pierwszy i drugi z kabli. Co ciekawe 314ag na 28/38 G potrafi zrobić wrażenie po wpięciu. To tak dla tych zaczynających zabawę. Gniazdo ścienne FT-SWS (R) NCF nie zrobiło na mnie tak dużego wrażenia jakiego sobie życzyłem. Poprawa w porównaniu z Gigawatt'em w postaci uporządkowania, uspokojenia dźwięku i czytelności instrumentów zauważalna choć nie spektakularna. Dzisiaj stawiałbym na wtyki i dwa powyższe kable i można zakończyć zabawę. Cóż konto zakupowe w Avcorp pokaźne ale mam 7 % zniżki ? Pewnie mógłbym kupić zamiast tego kolejny "klocek" ale przecież i tak potrzebowałby dobrego zasilenia. I koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7% to jest nic, negocjuje się ceny raczej bezpośrednio w RCM-ie....gniazdka ścienne Furutecha nieraz zabijają dynamikę - owo uspokojenie.....wtyki aż tak "nie grają" jak pisze się na forum....wiele zależy od dnia i nastawienia - to tak dla wyczynowców szalejących non stop z zakupami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audio73 napisał:

7% to jest nic, negocjuje się ceny raczej bezpośrednio w RCM-ie....gniazdka ścienne Furutecha nieraz zabijają dynamikę - owo uspokojenie.....wtyki aż tak "nie grają" jak pisze się na forum....wiele zależy od dnia i nastawienia - to tak dla wyczynowców szalejących non stop z zakupami ?

Chyba masz rację z tym gniazdkiem. Wtyki jak dla mnie grają i chyba zostałem wyczynowcem ale przyrzekam poprawę ? (na jakiś czas).

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naklikam coś, bo zastój w klubie. Wymieniłem gniazdko ścienne; Furutech gold, na NCF. U mnie w systemie, poprawa taka jak przy wtykach 48 tegoż producenta. 

Gładkość brzmienia połączona z rozdzielczością, oraz wgląd w nagranie.  Bas jak na wtykach 48; precyzyjniejszy, oraz niżej schodzący. Złagodzenia dynamiki nie zaobserwowałem i nie usłyszałem.  Pewnie wynika to raczej z braku nerwowości, jakie dostajemy instalując to gniazdo.  Być może, zależy to od systemu, ale u mnie jest jeszcze większe jeb.....cie.

P1050271.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2019 o 21:52, mariush74 napisał:

Naklikam coś, bo zastój w klubie. Wymieniłem gniazdko ścienne; Furutech gold, na NCF. U mnie w systemie, poprawa taka jak przy wtykach 48 tegoż producenta. 

Gładkość brzmienia połączona z rozdzielczością, oraz wgląd w nagranie.  Bas jak na wtykach 48; precyzyjniejszy, oraz niżej schodzący. Złagodzenia dynamiki nie zaobserwowałem i nie usłyszałem.  Pewnie wynika to raczej z braku nerwowości, jakie dostajemy instalując to gniazdo.  Być może, zależy to od systemu, ale u mnie jest jeszcze większe jeb.....cie.

P1050271.JPG

Gniazdo gold... czy rod NCF bo na stronie nie widać Golda no chyba, że nowość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2019 o 07:36, naczesany napisał:

Furutech Alpha Nano OFC FP-S032N

Możesz powiedzieć ,czy duże są różnice między tym kablem a FP Alpha 3.

Posiadam Alphę 3 z wtykami ze starej serii FiE35G/25G,używam do listwy.Kabel S032N chciałbym użyć do wzmacniacza,nieco narowistego ,grającego po jaśniejszej stronie mocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2019 o 00:09, sir.jax napisał:

Warto.

Ja to IEC będę chciał do streamera, pewno później kolejne gniazda w kondycjonerze, może tym razem do zasilania źródła lub daka. Tylko, nie wiem, czy nie przedobrzę ?

W streamerze mam montowane bezpośrednio do PCB i będę chciał użyć solid Core neotecha UP OCC  lub ten.

 

Jesli względypraktyczne  biorą górę ,to gniazdo IEC do streamera -tak ,dżwięk z pewnością straci, każde gniazdo ,wtyczka wprowadza wlasną " farbe ",szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tedi02 napisał:

 

Jesli względypraktyczne  biorą górę ,to gniazdo IEC do streamera -tak ,dżwięk z pewnością straci, każde gniazdo ,wtyczka wprowadza wlasną " farbe ",szkoda kasy.

Jak byśmy byli praktyczni to każdy z nas podłączyłby telefon do głośnika mobilnego i po zawodach...

Dla większości forumowiczów, względy brzmieniowe biorą górę nad praktycznymi i właśnie o tą ''farbę'' się rozchodzi, a czy szkoda kasy, to już sprawa indywidualna i nie jest głównym tematem tego wątku.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jeśli względy brzmieniowe biorą górę nad praktycznymi ,to jak pisałem ,bez bez wtyku IEC i gniazda ,bezpośrednio do pcb.Przerabiałem  furutechy ,wattgate,iego, każdy coś zabiera i w końcu BAT300 ma kabel wlutowany do pcb.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.