Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rafa napisał:

Można też przylutować pcb bezpośrednio do licznika w domu ?

eeee tam ,jeśli już ,to do słupa obok chaty ,cha cha .Gdyby ktoś miał na zbyciu podwójne gniazdo furutecha fp sws ,czyli poprzednią wycofywaną wersje ,chetnie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolega ma 46 na kablu 55 i jest bardzo zadowolony i nie słyszy żadnych wyostrzeń i  nie ma mowy o rozdmuchanym basie itp, a niedługo postaram sam się o tym przekonać... 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tedi02 napisał:

I ja też bym się przychylił do opinii o serii ncf,wyrażonej powyżej -rozdmuchany bas,dużo przestrzenii ,dużo góry , brzmiące nienaturalnie DLA MNIE.pozdrawiam

Ciekawe? Ja słyszę coś zupełnie odwrotnego, zgadzam się tylko z dużą przestrzenią. A może system do jakiego seria NCF jest podpięta tak gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówiłem dzisiaj gniazdko FP-SWS (G) z AVcorp, sorka, że nie chce mi się czytać całego wątku.. może gdzieś jest tu odpowiedź.. Przeczytałem gdzieś że było też FT-SWS Gold, i wpis czyiś, że  "czysta miedź" super a nie fosforowane coś tam... (sorka, naprawdę jestem totalnym laikiem..) Czy zamówiłem najlepsze gniazdo pojedyncze Furutecha złocone, czy miałem coś kupić lepszego, jeśli istnieje? Rodu nie chciałem. Choć ktoś mi powiedział, że NFC to jest dopiero czad... Ale mam nadzieję i tak usłyszeć różnicę po wymianie gniazdka za 5 zł jakie było w mieszkaniu.. Generalnie lubię ciepło, nawet kosztem szczegółu, byle nie buła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na NCF nie ma rozjaśnjenia,  jest raczej neutralność.

Mam SWS (R) w ścianie i też nie odczułem jazgotu i rozjaśnjenia. FP SWS (G), to jest właśnie gold, więc taki,  jak Ty kupiłeś. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, sir.jax said:

Na NCF nie ma rozjaśnjenia,  jest raczej neutralność.

Mam SWS (R) w ścianie i też nie odczułem jazgotu i rozjaśnjenia. FP SWS (G), to jest właśnie gold, więc taki,  jak Ty kupiłeś. 

Super, dzięki za odpowiedź, bo się bałem, że są jakieś różne gold, a ja zamówiłem nie to co trzeba. Problem właśnie taki jest, że rodowane bolce mają opinie jaśniejszych i czasem może za bardzo technicznych, bez mięsa, ale na pewno to zależy od systemu i nie trzeba się bać rodu jak ma się dobry, zrównoważony system... kurde, będę musiał spróbować rodowanych gniazd u mnie ? Tymczasem dam znać jakie wrażenia jak zainstaluję gniazdo FP SWS (G), powinno być jutro. Ja już wiem jak dużo mogą zmienić same wtyki, to moje odkrycie tego roku. Obecnie, na przykład, poznałem jak wieka różnica jest między kablem Oyaide Tunami GPX a Oyaide Tunami GPX-R - niby ten sam kabel, tylko inne wtyki, a różnica wielka! Stąd zainteresowałem się gniazdkiem, inaczej do głowy by mi nie przyszło, że materiał na styku może dać znaczące różnice.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Oyaide GPX Re v2 sztuk dwie, nie mam tańszej wersji na czerwonych wtykach, więc nie wiem jaka różnica. 

Generalnie poszedłem w kable Furukawy na miedzi OCC i nie chcę tego zmieniać ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, sir.jax said:

Mam Oyaide GPX Re v2 sztuk dwie, nie mam tańszej wersji na czerwonych wtykach, więc nie wiem jaka różnica. 

Generalnie poszedłem w kable Furukawy na miedzi OCC i nie chcę tego zmieniać ?

Odezwę się do ciebie za dwa lata, tymczasem nie psuj mi zachwytu nad Oyaide haha... ? 2 lata - na tyle wyceniam swój zachwyt nad Oyaide i fundusze ? Wcześniej musze na jakąś wyprawę w świat jeszcze skoczyć ?  A te GPX-re to na sprzedaż? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, sir.jax said:

Nie nie, to dopiero świeży temat u mnie od 2 miesięcy. 

Nie będę ich sprzedawać.

Spoko, ja mam GPX-re z pierwszej serii, różnica z GPX tej samej serii olbrzymia, choć tylko wtyczka inna... Ta sama gładkość, ale bez buczenia na basie, dźwięk bardziej zwarty, średnica piękna.. Fortepian największa różnica: brzmi jak na żywo bardziej, z wypełnieniem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wam.

potrzebuje porady a mianowicie, kupilem listwe zasilajaca niestety nie furutecha tylko tomanka i nie mam jesCze kabla zasilajacego ta listwe. Czy uwazacie ze furutech nie bedzie przerostem formy nad trescia? Do listwy mam wpiety kabel 314 ag II z e zlotymi viborgami ktory to zasila streamer i slysze lekka poprawe. Tyle ze listwa zasilana na razie zwyklym kablem PC. Czy jesli zastosuje tu cos lepszego ze stajni furutecha to przelozy sie to na kolejna mikropoprawe dzwieku? Czy tez kabel zasilajacy listwe nie gra tu duzej roli?

Myslalem o tym gagatku FP-3TS762 lub ewentualnie Furutech FP-3TS20

Z gory dziekuje za odp i prosze o wyrozumialosc poniewaz dopiero zaczynam zabawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

czesc wam.

potrzebuje porady a mianowicie, kupilem listwe zasilajaca niestety nie furutecha tylko tomanka i nie mam jesCze kabla zasilajacego ta listwe. Czy uwazacie ze furutech nie bedzie przerostem formy nad trescia? Do listwy mam wpiety kabel 314 ag II z e zlotymi viborgami ktory to zasila streamer i slysze lekka poprawe. Tyle ze listwa zasilana na razie zwyklym kablem PC. Czy jesli zastosuje tu cos lepszego ze stajni furutecha to przelozy sie to na kolejna mikropoprawe dzwieku? Czy tez kabel zasilajacy listwe nie gra tu duzej roli?

Myslalem o tym gagatku FP-3TS762 lub ewentualnie Furutech FP-3TS20

Z gory dziekuje za odp i prosze o wyrozumialosc poniewaz dopiero zaczynam zabawe

U mnie najlepszy efekt jest po wpięciu właśnie najlepszego kabla do listwy (Tomanek).

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mikelas76 napisał:

ale najlepszego od listwy do urzadzenia? czy najlepszy od gniazda do listwy?

Od gniazda do listwy czyli zasilającego listwę (cały system).

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... no wlasnie ja czytam o listwach i kablach po roznych forach i tu nie ma zadnej zasady. Gdybym nie uslyszal drobniutkiej zmiany po wpieciu listwy tomanka i tego furutecha ag314  to napisalbym "ludzie puknijcie sie w czolo". A teraz cichutko czytam i staram sie zrozumiec jak to wszystko podlaczyc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o listwy, to u mnie siedzi DIY z aluminiową obudową na komponentach Furutecha (gniazda, przewody). Ostatnio eksperymentowałem ze stopami pod listwą i materiałem na którym listwa stoi. Np. granit najlepiej czyścił tło, ale też nieco wyostrzał górę. Ostatecznie listwa stoi na 3cm desce jesionowej i kolcach Superspikea. Bezwzględnie zalecam jednak mocno dociąży listwę, daje rewelacyjne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Myslalem o tym gagatku FP-3TS762 lub ewentualnie Furutech FP-3TS20

FP-3TS762 - b. dobry wybór. U mnie "zagrał" najlepiej z wszystkich wysokich modeli Furutecha.

Warto z 28/38 Gold (bezpieczniej), nie polecam Fi11 - nie wydobędą potencjału tych kabli.

Przekrój robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.