Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.10.2019 o 20:59, Mikelas76 napisał:

Myslalem o tym gagatku FP-3TS762 lub ewentualnie Furutech FP-3TS20

Można też zdublować 314AgII do listwy, jeżeli jej charakter Ci odpowiada. Ja osobiście, nie jestem zwolennikiem mieszania kabli sieciowych. Osiąga się wtedy lepszą spójność, zakładając oczywiście, że nie trzeba korygować brzmienia elektroniki kablami sieciowymi a jedynie wyciągać nimi wszystkie jej atuty..

FP-3TS762 miałem, mi osobiście zbytnio nie podszedł, więc po tygodniu go odsprzedałem koledze, u niego lepiej się przyjął...

Na dobór kabli ma wpływ wiele czynników, więc najlepiej będzie, wypróbować parę kabli u siebie i model który wyda Ci się najbardziej zrównoważony, Twoim zdaniem i wedle Twego gustu, powielić w innych urządzeniach.

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe bo jeszcze nigdzie nie czytalem o "mieszaniu"  kabli furutecha. Jesli zastosujemy rozne rodzaje kabli i wtykow np miedz ofc occ lub srebro w roznych konfiguracjach wpietych przed i do listwy, to efekt koncowy teoretycznie bedzie kompletnie nieprzewidywalny. Np. przed listwe kabel occ ale o wtykach rodowanych a w listwe dajmy na to kabel posrebrzany z wtykami zlotymi.

Nasuwa mi sie jedno skojarzenie ALCHEMIA. To nawet nie chemia bo nie ma zasad i reguł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, sir.jax napisał:

@naczesany,  a u Ciebie z czym był spięty? 

Zasilam wzm. Roksan Kandy K3 na wtykach 28/38 g i rodo.

Wbrew pozorom takie pomieszanie rodzaju wtyków może przynieść zamierzony efekt.

U mnie przewaga rodowanych wniosła zbyt dużą "sterylność".

Według mnie w przewodzie jakość miedzi też ma znaczenie dlatego 314 to takie trochę lepsze kable od komputerowego. Chociaż kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z nimi było niezłe zaskoczenie. Miało miejsce kiedy odsłuchiwałem Cayin 55 w salonie z moimi Chario Delhinus. Na fabrycznym jakoś grało (nie miało wyjścia) ale po wpięciu 314 nawet zarobionego Viborgami 501 rodo pan z salonu nie krył zdziwienia, że taki wpływ ma zasilający. A może ściemniał?  Myślę, że klasa wzmacniacza też odegrała swoją rolę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mikelas76 napisał:

to ciekawe bo jeszcze nigdzie nie czytalem o "mieszaniu"  kabli furutecha. Jesli zastosujemy rozne rodzaje kabli i wtykow np miedz ofc occ lub srebro w roznych konfiguracjach wpietych przed i do listwy, to efekt koncowy teoretycznie bedzie kompletnie nieprzewidywalny. Np. przed listwe kabel occ ale o wtykach rodowanych a w listwe dajmy na to kabel posrebrzany z wtykami zlotymi.

Nasuwa mi sie jedno skojarzenie ALCHEMIA. To nawet nie chemia bo nie ma zasad i reguł

''Ten świat jest tak cudownie pojebany, że nie wszystko można zrozumieć, i to stanowi o jego urodzie'' W.Ł.

Ja mam każdy kabel inny i na dodatek z pomieszanymi wtykami rod/gold. Mam do listwy wpiętych kilka urządzeń audio, każde o innej sygnaturze brzmienia, innego producenta, innej technologii itd... do tego dochodzą subiektywne upodobania i preferencje brzmieniowe, inna akustyka, kolumny, materiał źródłowy itp... to dlatego mieszamy, zmieniamy, szukamy, próbujemy czegoś nowego, innego, ciekawszego...

W tym wszystkim (moim zdaniem) są  jednak zasady i reguły, tylko wypadkowa (skutek) działania tych wszystkich czynników, nie zawsze pokrywa się z naszymi oczekiwaniami. Tak jak świat, tak i audio nie jest i nie będzie idealne...

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/3/2012 at 6:40 PM, gabler said:

Witam to jak w temacie ,z racji ,że trochę wtyczek tej firmy przerzuciłem proszę o wymianę doświadczeń na temat akcesoriów furutecha,aktualnie zastanawiam się nad gniazdem ściennym FT-SWS(G) http://www.rcm.com.pl/?action=oferta&fid=furutech&L0=furutech&L1=gnwtzas&of=9 w tej chwili pracuje na zasilaniu listwy wtyk FI-E35R ,przetwornik FI-E35 G i FI-15EG,wzmak FI-E35G i FI-E35G,wszystkie wtyki z dociążeniem ok 400 dkg

A ja powrócę do pierwotnego pytania, bo nie wiem za bardzo gdzie się doczepić ? Ja nigdy nie byłem kablo-sceptykiem, nawet jak Technicsa miałem, w latach 90tych, zauważyłem "super poprawę" jak kupiłem kable nowe z marketu, z "miedzi beztlenowej", shit jakiś za parę złotych, ale było super! Muzyka brzmiała jak nigdy wcześniej ? No ale wtyczki, gniazdka?? (nie mówiąc już o boosterach??) To jest dla mnie nowość z roku 2019, czyli 20-30 lat później ? Najpierw szok, że kable sieciowe mają znaczenie (dziękuję koledze Jarkowi z rodzinnego miasta, że mi pożyczył swoje Oyaide i mnie uświadomił), potem, że wtyczki maja znaczenie (Oyaide GPX a GPX-R), a teraz gniazdka!! To ostatnie, to już zasługa tego "klubu" ? A zatem moje doświadczenie, na razie skromne: Zainstalowałem gniazdko Furutecha FT-SWS (G)  2-3 tygodnie temu i oto moje bardzo subiektywne obserwacje: 1. Od razu, po instalacji: "Super! PIęknie! ...A może tak już było?". 2 Na drugi dzień: "Chyba jednak tak już było...". Któryś kolejny dzień: "Kurde, niby takie super to gniazdko, a chyba nie ma różnicy. A może jest gorzej?" Kolejne dni: "Kurde, jest gorzej, dżwięk dużo ciemniejszy niż był, mało otwarty.. Ktoś mówił, że bas będzie lepszy, nie jest.."  Potem przyjeżdżają rodzice w odwiedziny.. chcą TV, kabel TV do listwy nie sięga, a ja tu w listwie w złotym gniazdku tylko sprzęt audio mam wpięty. Wyciągam niechętnie wtyczkę z gniazdka Furutecha, bo trzeba mamie "Na dobre i na złe" włączyć... Potem odwożę ich do rodzinnego miasta, i dziś wróciłem do Poznania. Zapuszczam muzykę (ciągle w gniazdku starym, nie Furutech), brzmi ch...jowo... No to może jednak z powrotem na Furutecha golda? Przełączam...  i jestem w szoku, piękne wypełnienie barwy... Zupełnie coś innego.. Jest bas, jest piękna otwarta średnica, jest przestrzeń... Piękna sprawa...

Ale najlepsze jest to, że przeczytałem cały wątek na https://www.whatsbestforum.com/threads/installing-7-furutech-gtx-d-nfc-r-outlets-this-morning.19737/ i nie wytrzymałem.. Juz zamówiłem gniazdko NFC... Jeszcze go nie mam, pewnie jutro będzie.. Dam znać jak będę mieć porównanie, bo będę mieć oba do dyspozycji... Nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo ten Furutech FT-SWS(G) naprawdę super rzecz, się okazuje.. Podejrzewam, że może rod za bardzo wyżyłowany będzie?? Ja lubię magię średnicy, niekoniecznie zależy mi na mega przezroczystości... Z drugiej strony, niektórzy mówią o większym wyrafinowaniu związanym z Furutechowym rodem, ale w kontekście NFC tylko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam Panowie.. Poszukuje przewodu zasilajacego z dociazona dolna srednica z dobra kontrola w basie bez straty szczegolow i blasku wysokich. Dosc muzykalnego i z szeroka scena... 

Z racji ceny chyba na wtykach viborga ale z jaka powloka to jeszcze nie zdecydowalem.

Jakies propozycje?? Podpowiedz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2019 o 18:37, Piotr_905 napisał:

A ja powrócę do pierwotnego pytania, bo nie wiem za bardzo gdzie się doczepić ? Ja nigdy nie byłem kablo-sceptykiem, nawet jak Technicsa miałem, w latach 90tych, zauważyłem "super poprawę" jak kupiłem kable nowe z marketu, z "miedzi beztlenowej", shit jakiś za parę złotych, ale było super! Muzyka brzmiała jak nigdy wcześniej ? No ale wtyczki, gniazdka?? (nie mówiąc już o boosterach??) To jest dla mnie nowość z roku 2019, czyli 20-30 lat później ? Najpierw szok, że kable sieciowe mają znaczenie (dziękuję koledze Jarkowi z rodzinnego miasta, że mi pożyczył swoje Oyaide i mnie uświadomił), potem, że wtyczki maja znaczenie (Oyaide GPX a GPX-R), a teraz gniazdka!! To ostatnie, to już zasługa tego "klubu" ? A zatem moje doświadczenie, na razie skromne: Zainstalowałem gniazdko Furutecha FT-SWS (G)  2-3 tygodnie temu i oto moje bardzo subiektywne obserwacje: 1. Od razu, po instalacji: "Super! PIęknie! ...A może tak już było?". 2 Na drugi dzień: "Chyba jednak tak już było...". Któryś kolejny dzień: "Kurde, niby takie super to gniazdko, a chyba nie ma różnicy. A może jest gorzej?" Kolejne dni: "Kurde, jest gorzej, dżwięk dużo ciemniejszy niż był, mało otwarty.. Ktoś mówił, że bas będzie lepszy, nie jest.."  Potem przyjeżdżają rodzice w odwiedziny.. chcą TV, kabel TV do listwy nie sięga, a ja tu w listwie w złotym gniazdku tylko sprzęt audio mam wpięty. Wyciągam niechętnie wtyczkę z gniazdka Furutecha, bo trzeba mamie "Na dobre i na złe" włączyć... Potem odwożę ich do rodzinnego miasta, i dziś wróciłem do Poznania. Zapuszczam muzykę (ciągle w gniazdku starym, nie Furutech), brzmi ch...jowo... No to może jednak z powrotem na Furutecha golda? Przełączam...  i jestem w szoku, piękne wypełnienie barwy... Zupełnie coś innego.. Jest bas, jest piękna otwarta średnica, jest przestrzeń... Piękna sprawa...

Ale najlepsze jest to, że przeczytałem cały wątek na https://www.whatsbestforum.com/threads/installing-7-furutech-gtx-d-nfc-r-outlets-this-morning.19737/ i nie wytrzymałem.. Juz zamówiłem gniazdko NFC... Jeszcze go nie mam, pewnie jutro będzie.. Dam znać jak będę mieć porównanie, bo będę mieć oba do dyspozycji... Nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo ten Furutech FT-SWS(G) naprawdę super rzecz, się okazuje.. Podejrzewam, że może rod za bardzo wyżyłowany będzie?? Ja lubię magię średnicy, niekoniecznie zależy mi na mega przezroczystości... Z drugiej strony, niektórzy mówią o większym wyrafinowaniu związanym z Furutechowym rodem, ale w kontekście NFC tylko... 

Owocnych testów życzę, ja będę kupował na złocie gniazdo i nie mam zamiaru nawet złotówki więcej wydać niż to co właśnie na to wspomniane wcześniej gniazdko Daj znać jakie różnice zauważyłeś, dzięki.  ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, LunaticAllegro napisał:

Witam Panowie.. Poszukuje przewodu zasilajacego z dociazona dolna srednica z dobra kontrola w basie bez straty szczegolow i blasku wysokich. Dosc muzykalnego i z szeroka scena... 

Z racji ceny chyba na wtykach viborga ale z jaka powloka to jeszcze nie zdecydowalem.

Jakies propozycje?? Podpowiedz??

Jaka kwota na ten cel?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie możesz trafić Neela E14N Gold, ma podobne cechy których szukasz, może z metra Furutech FP-3TS762. Ale tutaj muszą się wypowiedzieć osoby, które miały ten (3TS672) kabel, chyba w necie znajdziesz informacje/testy.

Dlaczego tylko 1m?

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi, którzy mają bardzo dobre kable o długości 1,5 m i świetnie się sprawują, ba znam dwóch co mają 1 m z górnej półki i są znacznie lepsze od wielu kabli o dł. powiedzmy 1.8. 

To tak jak niby XLR powinny być o dł. minimum 1 m. , a ludzie mają różne dł. , często bywa, że maja dł. 0,75m. i są bardzo zadowoleni z kabelków. 

Według tego co piszą ludzie to jeśli kabel zasilający jest dobry to np. 1,5 metrowy sobie da radę i zagra ładniej od wielu kabli o dłuższych długościach. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jest wielu producentów, którzy trzymają się długości 1,8m (np.Oyaide) lub nawet 2m.

Może jest w tym jakaś logika, że 2m kabel lepiej pokaże swoje cechy brzmieniowe niż 1m.

Ja się już kiedyś przewiozłem co prawda na sygnałowym, ale wypożyczony 1m brzmiał lepiej niż ten sam później przeze mnie zakupiony, ale o długości 0,75m.

Od tamtej pory sygnałowych nie kupię krótszych niż 1m.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, sir.jax napisał:

Ja się już kiedyś przewiozłem co prawda na sygnałowym, ale wypożyczony 1m brzmiał lepiej niż ten sam później przeze mnie zakupiony, ale o długości 0,75m.

Od tamtej pory sygnałowych nie kupię krótszych niż 1m.

No chyba, że jest to harmonix, tam każdy kabel jest ''strojony'' w zależności od długości. :)

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

To zależy, jest wielu producentów, którzy trzymają się długości 1,8m (np.Oyaide) lub nawet 2m.

Może jest w tym jakaś logika, że 2m kabel lepiej pokaże swoje cechy brzmieniowe niż 1m.

Ja się już kiedyś przewiozłem co prawda na sygnałowym, ale wypożyczony 1m brzmiał lepiej niż ten sam później przeze mnie zakupiony, ale o długości 0,75m.

Od tamtej pory sygnałowych nie kupię krótszych niż 1m.

 

Różnie z tym jest, lepsi na rynku  w tej materii robią zarówno metrowe jak i 1,5 m kable zasilające. Kolega ma acrolinka 9700 1,5 metrowy, czy mój kabel AQ NRG 3 1,8 m będzie lepszym od jego kabla, tylko dlatego, że mam go w rozmiarze 1.8 m  ? Kolega który znowu kupił topowy kabel zasilający AQ o dł 1m. sprawdzał ten kabel i na dłuższej dł. i jakiegoś wielkiego olśnienia nie dostał, a jak ktoś ma mało miejsca z tyłu to dla zasady  , że duży może więcej , raczej nie skorzysta z niej. I jest do przodu z $. ?  Dobry kabel da sobie radę w systemie nawet 1 m, kwestia aby wpasował się z elektroniką, która jest w danym systemie. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lolek126 napisał:

Dobry kabel da sobie radę w systemie nawet 1 m, kwestia aby wpasował się z elektroniką, która jest w danym systemie. 

Pewno, że tak.

Nigdzie nie jest napisane, że 2m są lepsze, to tylko jakaś ichnia logika niektórych producentów, ja mam 1,8 i 1,5m, jedne i drugie są niezłe ?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sir.jax napisał:

Pewno, że tak.

Nigdzie nie jest napisane, że 2m są lepsze, to tylko jakaś ichnia logika niektórych producentów, ja mam 1,8 i 1,5m, jedne i drugie są niezłe ?

Ja mam podobną sytuację w dwóch kablach zasilających , gdzie PS Audio 1,5 m jest lepszym od 1,8 m monstera.  Niedługo będę  na etapie kupowania trzech kabli zasilających i dwa będą 1,5 m , a trzeci będzie miał 1.8. i te dwa 1.5 m są lepszymi kablami, pomimo, ze są krótsze. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żebyśmy byli 100% pewni naszych osądów każdego z rodzaju kabla powinniśmy mieć i przetestować w długościach 1, 1.5 i 2m. Oczywiście każdy musiałby mieć te same wtyki.

Nie można porównywać jabłek do gruszek.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafa napisał:

Tylko żebyśmy byli 100% pewni naszych osądów każdego z rodzaju kabla powinniśmy mieć i przetestować w długościach 1, 1.5 i 2m. Oczywiście każdy musiałby mieć te same wtyki.

Nie można porównywać jabłek do gruszek.

Pełna zgoda, ale o tych pewnych porównaniach kabli w szczególności w dwóch przypadkach były sprawdzane na tych samych kablach jak i wtyczkach i 2m kable specjalnie nic lepszego nie pokazały w stosunku do krótszych odcinków. I w przypadku xlr również te same kable były sprawdzane o dl. 1m, 0,75 m, 0.5 m. I w tym konkretnym przypadku 0,75 m nie wypadł gorzej, a może i lepiej niż odc. 1m. Najsłabiej było z odc. 0.5m i tu było bardziej odczuwalne niż w przypadku kabli zasilających.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafa napisał:

Tylko żebyśmy byli 100% pewni naszych osądów każdego z rodzaju kabla powinniśmy mieć i przetestować w długościach 1, 1.5 i 2m. Oczywiście każdy musiałby mieć te same wtyki.

Nie można porównywać jabłek do gruszek.

Zgadza się,  miałem jakieś tanie kable o długości 1,5 i 2m tego samego producenta i coś jest na rzeczy, ale w ślepym teście nie podjąlbym wyzwania.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sir.jax napisał:

Zgadza się,  miałem jakieś tanie kable o długości 1,5 i 2m tego samego producenta i coś jest na rzeczy, ale w ślepym teście nie podjąlbym wyzwania.

Nie tylko TY  podobnie nie podszedłbym np. do testów np gniazdek ściennych.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Jeżeli ktoś zastanawia się nad wtykiem jack (6,3mm) do słuchawek, to zdecydowanie polecam fp-704. Materiały i wykonanie - pierwsza klasa ?

Mam, ale jest ciężki na tle innych, bardzo dobre też  Viablue.

Wiem jak to zabrzmi, ale kiedyś skopałem Viablue 3,5mm i byłem zmuszony przejść na Pailiccs UP i niestety nastąpiła delikatna degradacja brzmienia, słuchawki HE400i.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze w watku kroluja gniazda, wtyki i kable sieciowe a ja chcialbym podpytac o przewody glosnikowe. Te ze sredniej polki np μ-2T (μ-4.1T. to chyba ten sam tylko do bi apmingu?), FS-15S czy tanszy FS-502. W tej chwili uzywam Odyssey 2 i jestem z niego w sumie zadowolony ale mozna chyba lepiej lub przynjamniej inaczej ? ?

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
On 10/12/2019 at 7:42 PM, sir.jax said:

Rod nie jest wyżyłowany,  a zwłaszcza na tworzywowe w technologii NFC.

Będzie lepiej, miałem podobnie jak przechodziłem z Berkera na Forutech FT SWS (R).

Wymontowałem gniazdko złote, które już brzmiało naprawdę pięknie, i zainstalowałem gniazdko rodowane NCF przedwczoraj. Pierwsze wrażenie, w porównaniu do Golda jeszcze lepsza rozdzielczość, przestrzeń, zwłaszcza przestrzeń w głąb!! Scena fajna była już z Golden ale z rodem pojawiły się nowe plany do tyłu. Po ok 24 godz zaczęło się robić za ostro... wokal zbyt srebrzysty, choć dalej ta fantastyczna szczegółowość.. Blachy, np. wybrzmiewają do końca... i są blachami a nie szumem.. A dzisiaj z kolei zrobiło się... ciepło i trochę kluchowato... Nie wiem czy mam coś z słuchem, czy te zmiany potrafią naprawdę być takie niespodziewane i znaczące w czasie wygrzewania. 

Dla wyjaśnienia dodam, że jeszcze jeden element się zmienił:  z wymianą gniazdka - założyłem wtyczkę Furutech FI 50 (R) NCF na.. kabel Symbol Enerra od mojej listwy Ultrapower ? oraz wtyczkę tą podpiera NCF Booster ? Niestety nie mogę rozdzielić co wpłynęło jak, bo wszystko zamontowałem za jednym zamachem...

Ciekawy jestem w którym kierunku to pójdzie, mam nadzieję, że na lepsze, bo koszt gniazdko/wtyczka/booster NCF w sumie znaczący..

Pocieszające, że już słyszę (albo sobie wmawiam) pierwsze jaskółki... zwłaszcza bas potrafi być taki fajnie zdefiniowany, zróżnicowany, i w przestrzeni, pomimo, że słucham na podstawkowcach..

Wygrzewam gniazdo nawet jak mnie nie ma, ale ponieważ jestem z Poznania oszczędzam na prądzie haha ?

Czy do wygrzewania gniazdka naprawdę trzeba dużego poboru mocy? Bo jak tego golda miałem, to była podłączona nocna lampka do wygrzewania, i naprawdę pomogło. Zastanawiam się, czy to nie jakiś mit, że trzeba podłączyć najlepiej piec 5000 wat żeby dobrze wygrzać.. Ktoś to w ogóle zbadał? Wątpię.

Pozdrawiam

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.