Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Piotr_905 napisał:

Wymontowałem gniazdko złote, które już brzmiało naprawdę pięknie, i zainstalowałem gniazdko rodowane NCF przedwczoraj. Pierwsze wrażenie, w porównaniu do Golda jeszcze lepsza rozdzielczość, przestrzeń, zwłaszcza przestrzeń w głąb!! Scena fajna była już z Golden ale z rodem pojawiły się nowe plany do tyłu. Po ok 24 godz zaczęło się robić za ostro... wokal zbyt srebrzysty, choć dalej ta fantastyczna szczegółowość.. Blachy, np. wybrzmiewają do końca... i są blachami a nie szumem.. A dzisiaj z kolei zrobiło się... ciepło i trochę kluchowato... Nie wiem czy mam coś z słuchem, czy te zmiany potrafią naprawdę być takie niespodziewane i znaczące w czasie wygrzewania. 

Dla wyjaśnienia dodam, że jeszcze jeden element się zmienił:  z wymianą gniazdka - założyłem wtyczkę Furutech FI 50 (R) NCF na.. kabel Symbol Enerra od mojej listwy Ultrapower ? oraz wtyczkę tą podpiera NCF Booster ? Niestety nie mogę rozdzielić co wpłynęło jak, bo wszystko zamontowałem za jednym zamachem...

Ciekawy jestem w którym kierunku to pójdzie, mam nadzieję, że na lepsze, bo koszt gniazdko/wtyczka/booster NCF w sumie znaczący..

Pocieszające, że już słyszę (albo sobie wmawiam) pierwsze jaskółki... zwłaszcza bas potrafi być taki fajnie zdefiniowany, zróżnicowany, i w przestrzeni, pomimo, że słucham na podstawkowcach..

Wygrzewam gniazdo nawet jak mnie nie ma, ale ponieważ jestem z Poznania oszczędzam na prądzie haha ?

Czy do wygrzewania gniazdka naprawdę trzeba dużego poboru mocy? Bo jak tego golda miałem, to była podłączona nocna lampka do wygrzewania, i naprawdę pomogło. Zastanawiam się, czy to nie jakiś mit, że trzeba podłączyć najlepiej piec 5000 wat żeby dobrze wygrzać.. Ktoś to w ogóle zbadał? Wątpię.

Pozdrawiam

P.

Jak te różnice słyszysz to zakup okazał się słusznym. O ile to wszystko potwierdzi się za powiedzmy 2-3 tygodnie. Ja tam dalej jestem zdania, że jak dla mnie złote wystarczy ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2019 o 22:42, luckyguliver napisał:

Widze, ze w watku kroluja gniazda, wtyki i kable sieciowe a ja chcialbym podpytac o przewody glosnikowe. Te ze sredniej polki np μ-2T (μ-4.1T. to chyba ten sam tylko do bi apmingu?), FS-15S czy tanszy FS-502. W tej chwili uzywam Odyssey 2 i jestem z niego w sumie zadowolony ale mozna chyba lepiej lub przynjamniej inaczej ? ?

No i jak sam widzisz.

Bez odzewu.

Dla pocieszenia. Też szukałem zastępstwa dla Odyssey i pierwsze, co przyszło mi do głowy to Furu μ-2T. Z wymianą wstrzymałem się (z uwagi na inne wydatki) ale uważam, że to bardzo dobry trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2019 o 18:58, Piotr_905 napisał:

Wymontowałem gniazdko złote, które już brzmiało naprawdę pięknie, i zainstalowałem gniazdko rodowane NCF przedwczoraj. Pierwsze wrażenie, w porównaniu do Golda jeszcze lepsza rozdzielczość, przestrzeń, zwłaszcza przestrzeń w głąb!! Scena fajna była już z Golden ale z rodem pojawiły się nowe plany do tyłu. Po ok 24 godz zaczęło się robić za ostro... wokal zbyt srebrzysty, choć dalej ta fantastyczna szczegółowość.. Blachy, np. wybrzmiewają do końca... i są blachami a nie szumem.. A dzisiaj z kolei zrobiło się... ciepło i trochę kluchowato... Nie wiem czy mam coś z słuchem, czy te zmiany potrafią naprawdę być takie niespodziewane i znaczące w czasie wygrzewania. 

Dla wyjaśnienia dodam, że jeszcze jeden element się zmienił:  z wymianą gniazdka - założyłem wtyczkę Furutech FI 50 (R) NCF na.. kabel Symbol Enerra od mojej listwy Ultrapower ? oraz wtyczkę tą podpiera NCF Booster ? Niestety nie mogę rozdzielić co wpłynęło jak, bo wszystko zamontowałem za jednym zamachem...

Ciekawy jestem w którym kierunku to pójdzie, mam nadzieję, że na lepsze, bo koszt gniazdko/wtyczka/booster NCF w sumie znaczący..

Pocieszające, że już słyszę (albo sobie wmawiam) pierwsze jaskółki... zwłaszcza bas potrafi być taki fajnie zdefiniowany, zróżnicowany, i w przestrzeni, pomimo, że słucham na podstawkowcach..

Wygrzewam gniazdo nawet jak mnie nie ma, ale ponieważ jestem z Poznania oszczędzam na prądzie haha ?

Czy do wygrzewania gniazdka naprawdę trzeba dużego poboru mocy? Bo jak tego golda miałem, to była podłączona nocna lampka do wygrzewania, i naprawdę pomogło. Zastanawiam się, czy to nie jakiś mit, że trzeba podłączyć najlepiej piec 5000 wat żeby dobrze wygrzać.. Ktoś to w ogóle zbadał? Wątpię.

Pozdrawiam

P.

No ładnie pojechałeś extra zakupy ? minimum 2 tygodnie pod U musi być,rod tak lubi, troszkę szkoda, że tyle rzeczy na raz użyłeś bo każda zmiana jest mega ciekawa po założeniu, opisuj co i jak się zmienia, jak już tak inwestujesz kup Nanofluid Furutecha a nie pożałujesz to jest duża kropka nad i. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
18 hours ago, gabler said:

No ładnie pojechałeś extra zakupy ? minimum 2 tygodnie pod U musi być,rod tak lubi, troszkę szkoda, że tyle rzeczy na raz użyłeś bo każda zmiana jest mega ciekawa po założeniu, opisuj co i jak się zmienia, jak już tak inwestujesz kup Nanofluid Furutecha a nie pożałujesz to jest duża kropka nad i. 

Będę informować, aktualnie jest ostro, kłuje w uszy!!! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno rod z rodem się lubi od Furutecha, bo niby innego producenta rod z tym furutechowskim mniej.

Ale niech się wypowiedzią, ci co mają takie połączenie,  u mnie z rodem Furutecha siedzi wtyk Oyaide GPX R e v2 i jest ok.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
On 11/22/2019 at 6:58 PM, Piotr_905 said:

Gdzieś na jakimś forum komuś rod z rodem Furutecha brzmiał za ostro, ale nigdy nie wiadomo, czy to nie kwestia tej ostrości zanim się te elementy "wygrzeją". U mnie na przykład w tej chwili jest strasznie ostro, co słychać zwłaszcza na wokalach - mam na serio nadzieję, że to minie, bo się naprawdę załamię ?

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Z akustyką myślę, że nie jest najgorzej, a co do ostrości, wcześniej tego nie było z wtyczkami Oyaide 004, więc mam ciągle jednak nadzieję, że się dźwięk ułoży, na razie to ledwie tydzień słuchania po parę godzin dziennie. Będę mógł coś powiedzieć pewnie za ok 2 tygodnie dopiero. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą płytą IsoTek'a nie żartujcie bo to prawda co pisze Kolega.

Mam Tellurium głośnikowe i z ciekawości zajrzałem na ich stronę i kupiłem płytę w formacie wave. Wypaliłem i faktycznie poprawa po całej sesji w każdym aspekcie. Jeden minus - po wyłączeniu sprzętu, cały proces trzeba powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Pszczyna napisał:

Ala chociaż oczyszcza resztę toru , czepiasz się pierdół 

?

26 minut temu, naczesany napisał:

Z tą płytą IsoTek'a nie żartujcie bo to prawda co pisze Kolega.

Mam Tellurium głośnikowe i z ciekawości zajrzałem na ich stronę i kupiłem płytę w formacie wave. Wypaliłem i faktycznie poprawa po całej sesji w każdym aspekcie. Jeden minus - po wyłączeniu sprzętu, cały proces trzeba powtórzyć.

A ja wiem od "wtajemniczonych", że tego typu płyty nie powinny być używane,  sam jestem w posiadaniu płyty Densena i płyty IsoTeka.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta Densena to chyba jedna z pierwszych jaka się ukazała?

Nie powinny być używane bo potem w domu może być lekkie rozczarowanie jak użyją w salonie?

Tylko to mi przychodzi do głowy. Chyba, że mają jakieś destrukcyjne działanie. Podziel się wiedzą jeśli to nie tajemnica.

Jest też demagnetyzer Acoustic Revive RD-3. Słyszałem, też działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrek7 napisał:

A tak na poważnie, ja do wygrzewania kabli mam taką specjalistyczną płytę. Faktycznie działa i wygrzewa. Kable, wzmacniacz, głośniki i rachunek za prąd. Polecam

obraz.png.26f599354349fa69050236984f0827a5.png

Swoją drogą przełomowa płyta.

Kiedy wyszła, była swego rodzaju objawieniem. Nie wiem, czy ktoś przed Sepulturą wpadł na pomysł mieszania muzyki etno z hard-core'm i metalem. To tak, jakby Behemot przearanżował "Hej, przeleciał ptaszek" zespołu Mazowsze. Niemniej, Sepulturze ten pomysł wyszedł ... i to jak.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pantaleon napisał:

Swoją drogą przełomowa płyta.

Potwierdzam. Na tej płycie można rozruszać membrany kolumn... Jest moc jako przeciwieństwo audiofilskich plumków, żeby nie było (które też cenię).

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Możecie sobie żartować, ale coś naprawdę jest na rzeczy. Wygrzewać trzeba wszystko ? Głośniki, kable.. Ja nigdy nie usłyszałem różnicy w wygrzewaniu głośników, na przykład, być może dlatego, że różnice następowały łagodnie, powoli. Natomiast moje doświadczenie z wygrzewaniem gniazdka/wtyku Furutecha to coś zupełnie innego. Wczoraj na przykład, włączam płytkę i doznaję olśnienia, poprawa wielka, nie ma już szkła na wokalu! Ale kilka minut później mam już z powrotem tę ostrość, mam wrażenie, że zepsuło się coś, bo dźwięk jest jakby przesterowany, i to wszystko w ciągu minut się stało. Włączam dziś rano, znowu jest lepiej, ale nie tak jak wczoraj bezpośrednio po włączeniu sprzętu. To nie są jakieś subtelne różnice: to jest prawdziwy rollercoaster!! Ponoć to wszystko normalne z tym gniazdkiem, ale i tak trudno być optymistą jak te różnice są tak wielkie, trudno uwierzyć, że to kwestia wygrzewania.. Ale wierzę ludziom z audiogona forum, że to normalne, i że któregoś dnia dostanę olśnienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
24 minutes ago, Pszczyna said:

Nawet pan Nadredaktor pozwolił sobie na stwierdzenie , że nawet kabel czy to głośnikowy IC lub zasilający po przepięciu powinien się ułożyć - wygrzać nie mniej niż 4 godzin  a nawet przejść całą procedurę 40 godzin 

A to akurat też u mnie potwierdzone. Wypięcie sieciówki sprawia, że potrzeba czasu, żeby zaczęło grać tak jak wcześniej.. Kiedyś miałem kabel Oyaide Tunami GPX i wymieniłem go na Tunami GPX-R. Po przepięciu dostałem paniki, że dałem więcej kasy a zrobiłem sobie gorzej. Okazało się, że kabel potrzebował czasu..

On 11/26/2019 at 6:32 PM, mariush74 said:

A spróbuj usunąć tego Boostera NCF i wtedy posłuchaj czy ta ostrość minie...

Usunąłem Boostera. Efekt: Szok!!! Kurcze, wolałbym móc powiedzieć, że jest lepiej, ale fakt jest taki, że zmiana na gorsze jest szokująca! A już i tak myslałem, że mam beznadziejnie hehe. Jeden wniosek: to coś działa!!! Sam się dziwię, że to piszę... Rok, dwa lata temu, sam bym siebie zbanował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z przyczyn są ładunki elektrostatyczne, potrzebują czasu żeby się zmniejszyć, każdy ruch kablem czy innym elementem powoduje ich ponowne nagromadzenie, CARDAS to świetnie opisywał w jakimś artykule, Furutech też ma w ofercie urządzenie do zdejmowania ładunków ale drogie i komu by się chciało ciągle tego używać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.