Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sir.jax napisał:

Uważam, że nie ma sensu tego robić,  a odpięcie żyły ekranu od strony wtyczki schuko nadal pozostawi "plaszcz" ekranu na przewodach, jaki to ma sens?

 

A właśnie, że ma, sprawdź i powiedz jaki jest efekt, płaszcz ekranu nie podpięty nie działa już tak samo jak podpięty, przecież pisałem wcześniej jak jest to w moim interkonekcie Furukawy Amadeus, ekran jest od strony wtyku wypuszczony przewodem z widełkami na zewnątrz i można go podpiąć do masy lub nie w zależności od upodobań i zewnętrznych zakłuceń i to słychać uwierz, to samo dotyczy sieciowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael nie chodzi o udowadnianie swoich racji, nie rozumiem tylko przełożenia interkonektu do gramofonu na przewód zasilający. To co sprawdza się w interkonektach (zwłaszcza phono) niekoniecznie musi w przewodzie na 220V, mamy inne napięcia, inne wartości SEM, pola magnetycznego i innych parametrów elektrycznych.

Nie przemawia do mnie takie porównanie.

Poza tym rzeczony Enerr Holograph hybrid jest zaprzeczeniem teorii o zamulaniu, łagodzeniu i stłumienia brzmienia, jakie występuje w przewodach ekranowanych, przypominam, że Holograph posiada Ekranowanie: 2 gęste ekrany z ocynowanej miedzi elektrolitycznej.

A jest to przewód przejrzysty dla systemu, szybki, neutralny, sprawdza się z wieloma konstrukcjami wzmacniaczy, jak dla mnie bardzo uniwersalny pod tym względem.

Jeśli mowa o interkonektach warto zapoznać się czym jest "pętla masy" zwłaszcza w kontekście połączeń między urządzeniami, akurat ciebie Rafael nie posądzam o brak tej wiedzy.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie również rozszerzam kolekcję o kabelek, tym razem Furutech Alpha PC Triple C FP-TCS21 + wtyki FI-38/28 R

Jestem ciekaw jak wypadnie w porównaniu z 314 na tych samych wtykach....

IMG_20191218_083735.jpg

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GrzesiekP napisał:

Ja u siebie również rozszerzam kolekcję o kabelek, tym razem Furutech Alpha PC Triple C FP-TCS21 + wtyki FI-38/28 R

Jestem ciekaw jak wypadnie w porównaniu z 314 na tych samych wtykach....

IMG_20191218_083735.jpg

Używasz tulejek zaciskowych? 

Powinieneś przynajmniej tam, gdzie we wtyku nie ma platform/płytek, a jest śrubka dociskająca przewód. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GrzesiekP napisał:

Ja u siebie również rozszerzam kolekcję o kabelek, tym razem Furutech Alpha PC Triple C FP-TCS21 + wtyki FI-38/28 R

Jestem ciekaw jak wypadnie w porównaniu z 314 na tych samych wtykach....

IMG_20191218_083735.jpg

Zmiana na pewno będzie spora. Nie daj się tylko ponieść emocjom i daj kablowi czas na wygrzanie, a sobie na wyciągnięcie wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się oddać kabelek i wtyki na montaż do RCMu, tak więc na razie muszę cierpliwie poczekać....

Jak już odbiorę to spróbuję opisać różnice vs 314 , będzie zasilać Unisona Triode 25 lub dac Denafrips Ares - zobaczymy....

3 godziny temu, sir.jax napisał:

Używasz tulejek zaciskowych? 

Powinieneś przynajmniej tam, gdzie we wtyku nie ma platform/płytek, a jest śrubka dociskająca przewód. 

Wtyki FI-38/28 R nie mają śrubek dociskowych jak seria FI11, dla 38/28 wystarczy goły kabelek - są blaszki dociskowe w obu wtykach ?

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest taki. Listwa tomanka byla podlaczona do gniazdka zwyklym kablem troche lepszym niz pecetowy ale bez szalu. W oczekiwaniu na kabel neotecha NEP-3002III UP-OCC podlaczylem wtyki katowe Furutech FI-E12L (R) i Furutech FI-12L (R) do tego zwyklego miedziaka. No i ja chyba ulegam autosugestii bo wydaje mi sie ze jest jakby ... czysciej??? Czy ja kurna mam omamy?  Czekam na tego neotecha i sie zastanawiam czy czasem sam nie przesadzam z odbiorem zmian?

Docelowo kabel neotecha wraz z wtykami furutecha  ma zasilac listwe. Gdzis nie wiem czy trafnie doczytalem sie ze tu moga byc najweksze zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, nie przejmuj się ?. To autosugestia, omamy i przesada z odbiorem zmian. To normalne. Wszyscy tak mamy.

 

?żartowałem?

W dniu 18.12.2019 o 15:56, GrzesiekP napisał:

Ja u siebie również rozszerzam kolekcję o kabelek, tym razem Furutech Alpha PC Triple C FP-TCS21 + wtyki FI-38/28 R

Jestem ciekaw jak wypadnie w porównaniu z 314 na tych samych wtykach....

IMG_20191218_083735.jpg

GrzesiekP,

21-ka pewnie już wygrzana. A podzielić się z kolegami wrażeniami, to gdzie ?

My tu się denerwujemy, trzymamy kciuki, kibicujemy ..... a kolega milczy?.

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furutech Alpha PC Triple C FP-TCS21 (FI-38/28 R) wpięty w system, aktualnie zasila Unisona.... pierwsze zmiany jakie można zaobserwować po kilku dniach to wzrost szeroko pojętej kultury grania, tzn. dźwięk wydaje się bardziej spójny, płynny a jednocześnie mam wrażenie że poprawiło się skupienie, czytelność w środku pasma - jest to chyba pochodna nieco lepszej rozdzielczości.... Co do basu to się jeszcze nie wypowiem.

Kabelek podobno dobrze sprawdza się ze źródłami i w takiej konfiguracji też będą chciał go sprawdzić. 
Powyższe wnioski proszę potraktować na razie wstępnie, jako pierwsze wrażenie.... pewnie kolejne dojdą lub drobne ich korekty jak wrócę do 314. Teraz mamy ostatnią prostą przed Świętami - miało czasu, wiec więcej napiszę zapewne już w Nowym Roku ?

Dynaudio Contour S 1.4LE / Harbeth P3esr / UR Triode 25 / Denafrips Ares II / Linn Akurate DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314 to taki wstęp do dobrego grania. Dobre, żeby zacząć przygodę z zasilającymi. Chociaż muszę przyznać, że na FI28/38 R czy G robi wrażenie.

Ostatnio spotkałem się z opinią, żeby rodowanych Schuko nie wkładać do rodowanych gniazd tylko złocone. U mnie rodowane 28/38 zgrywają się znakomicie z FP-3TS762 i terminalem e-TP60ER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem jako kabel zasilajacy listwe neotecha nep 3002 na wtykach katowych rodowanych furutecha. One sa z czystej miedzi. 

I sam nie wierze ze to pisze ale ... wierze w kable i we wtyki. One "graja". Koniec kropka.

Na zwyklym kablu miedzianym wtyki daly zmiane. Na neotechu jeszcze bardziej. Teraz potrzebuje kabla docelowego do zasilania listwy. I chyba bedzie to furutech ...762 na tych kątowych rodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj powalczymy z montażem gniazdka Furutecha ... w czerwcu remont parteru to teraz jeszcze można porobić dziury w ścianie.

IMG-20200202-101436.jpg
IMG-20200202-101717.jpg
IMG-20200202-103255.jpgfallout 4 makeshift anti material rifle

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lolek126 napisał:

Dzisiaj powalczymy z montażem gniazdka Furutecha ... w czerwcu remont parteru to teraz jeszcze można porobić dziury w ścianie.



fallout 4 makeshift anti material rifle

Ha Ha żeby to tylko dziury w ścianie ?


No i stajesz a raczej zostajesz sam z sobą przed dylematem czy tylko jedno gniazdo w ścianie czy parę. Jak to podpiąć czy klasycznie jak to robi się na codzień z gniazdkami czy zrobić to w inny sposób-jaki?

Jakiej średnicy drut w ścianie, jakie zabezpieczenia lini zasilającej za jak i przed licznikiem.

Te 4 miesiące przed Tobą to naprawdę bardzo mało!!! Trzeba się zastanowić co zrobić żeby było raz a dobrze bo później po prostu nie będzie Ci się w instalacji ściennej chciało cokolwiek robić.

Piszę bo obecnie sam mam ten dylemat a samo gniazdko w puszce to nie problem wymienić ale z resztą to już tak i może to później bardzo różnie grać.

 

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwór nie potwór byle był otwór?

 

Dobra pośmialiśmy się.

 

Teraz na temat jakie przynajmniej kierunki działań bo takich zaawansowanych gniazdek w próżni, tfuj w otworze to sporo użytkowników ma i używa ale tych co oprócz otworów mają coś więcej  poza przyzwoitym gniazdkiemw ścianie to ze świecą w ciemnościach szukać....

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, gabler napisał:

Nie warto robić extra oprzewodowania od bezpieczników na extra kablach, efekt nie warty kosztów i włożonej roboty, sprawdzone i przećwiczone, gniazdka i dalej jak najbardziej oczywiście 

W takich przypadkami zgodnie z moją wiedzą i latami doświadczenia jak mam możliwość mówię sprawdzam.

Cały czas interesuje mnie kierunek zmian w systemie.

Odrobiłem lekcje zarówno z samych gniazdek w ścianach, paru rodzajów kabli w ścianach, jak i paru rodzai przerabianych kabli w ścianach i wyniki są bardzo spektakularne ale cały czas nie zamykam się na doświadczenie innych.

Szkoda że masz takie a nie inne zdanie na ten temat i się zamknąłeś a raczej zakopałeś temat głęboko...

 

No ale co inni mają do powiedzenia?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kiedyś się trzeba zatrzymać bo tak możemy do elektrowni dojechać bo zmiany owszem są ale musi wygrać zdrowy rozsądek, przynajmniej ja tak uważam. 

Praktycznie każdy element w zasilaniu wpływa na dźwięk w tę czy inną stronę tego nie da się podważyć, moja przygoda jest kontynuwana od gniazdek do sprzętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gabler napisał:

Jak dla mnie to kiedyś się trzeba zatrzymać bo tak możemy do elektrowni dojechać bo zmiany owszem są ale musi wygrać zdrowy rozsądek, przynajmniej ja tak uważam. 

Praktycznie każdy element w zasilaniu wpływa na dźwięk w tę czy inną stronę tego nie da się podważyć, moja przygoda jest kontynuwana od gniazdek do sprzętu. 

Non ale napisz co zostało Ci w ścianie przecież nie wykuwałeś??

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ASURA napisał:

Non ale napisz co zostało Ci w ścianie przecież nie wykuwałeś??

Na szczęście  to nie u mnie było instalowane, jedna linia zwykła druga obok z kablami furutecha w ścianie, kupa kasy i efekt owszem był Ale nie lepszy tylko inny, dlatego napewno w takie zmiany nie wejdę bo to za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, gabler napisał:

Na szczęście  to nie u mnie było instalowane, jedna linia zwykła druga obok z kablami furutecha w ścianie, kupa kasy i efekt owszem był Ale nie lepszy tylko inny, dlatego napewno w takie zmiany nie wejdę bo to za mało. 

Bo to niestety nie może być do ściany wstawiony “gotowiec”.

 

Bezwzględnie co pójdzie od gniazda dalej to prąd w kablach za tyle kasy musi być wstępnie ogarnięty mz.

 

 

 

 

U mnie w ścianie będą trzy etapy uzdatniania prądu między bezpiecznikiem a gniazdem:

 

Cleaning

Silence

Acceleration

W skrócie CSA

 

łączy się to z problemem że bruzda w ścianie rośnie mi do 3” i tyle trzeba będzie wykuć?

 

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ASURA napisał:

Bo to niestety nie może być do ściany wstawiony “gotowiec”.

 

Bezwzględnie co pójdzie od gniazda dalej to prąd w kablach za tyle kasy musi być wstępnie ogarnięty mz.

 

 

 

 

U mnie w ścianie będą trzy etapy uzdatniania prądu między bezpiecznikiem a gniazdem:

 

Cleaning

Silence

Acceleration

W skrócie CSA

 

łączy się to z problemem że bruzda w ścianie rośnie mi do 3” i tyle trzeba będzie wykuć?

 

Domyślam się, że w skład następnego etapu aplikacyjnego Pure Transmission między gniazdem a odbiornikami będą wchodziły:

Ultra Krystalizacja/Nano Krystalizacja/Rekrystalizacja

Kriogenizacja

Demagnetyzacja

Antywibracja

Separacja

Polimeryzacja

Nanotechnologia/Proces Alpha

To tylko niektóre z ważniejszych technologii tego etapu, które muszą być użyte w uzdatnianiu prądu.

''Można to rozpatrywać albo w kategoriach kompletnego odlotu, albo po prostu ekstrawagancji. Trzeciej drogi nie ma.'' ?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Domyślam się, że w skład następnego etapu aplikacyjnego Pure Transmission między gniazdem a odbiornikami będą wchodziły:

Ultra Krystalizacja/Nano Krystalizacja/Rekrystalizacja

Kriogenizacja

Demagnetyzacja

Antywibracja

Separacja

Polimeryzacja

Nanotechnologia/Proces Alpha

To tylko niektóre z ważniejszych technologii tego etapu, które muszą być użyte w uzdatnianiu prądu.

''Można to rozpatrywać albo w kategoriach kompletnego odlotu, albo po prostu ekstrawagancji. Trzeciej drogi nie ma.'' ?

W końcu ktoś na temat na tym forum:

Ultra Krystalizacja/Nano Krystalizacja/Rekrystalizacja

 

Dostarczył producent kabla, długie kryształy ponad 150 jak nie więcej metrów uzyskiwane metodą dr Ohno 

Kriogenizacja

Zrobiłem we własnym zakresie i swojej wiedzy

Demagnetyzacja

Wszystkie podatne na te czynniki elementy zostały wymienione lub zdemagnetyzowane ale non stop wszystko nam coś usiłuje wszystko namagnetyzować tak że jak już zostanie w ścianie to wiadomo że będzie magnetyczne ale..

Antywibracja

Oczywiście, sama grubość 3” powinna to już sugerować

Separacja

To podstawa bez niej to sobie możemy... wiadomo wszelkie zakłócenia EM, drgania mechaniczne czy też...drgania przewodów wywołane przepływem prądu

Polimeryzacja

To w gestii producenta kabla, nie wszystko wyrzuciłem, leniuszek ze mnie, może robię błąd? ale cena wtedy rośnie gwałtownie i nikt mi nie dołoży do mojego kawałka ściany

Nanotechnologia/Proces Alpha

Wiem o co chodzi ale pozwolę sobie to samo zrobić po swojemu I inaczej...

Jeśli koniecznie musi być nazwa Nanotechnologia/ Proces Alpha to na końcu dając gniazdo, gniazda (brak chwilowy koncepcji bo coś można zepsuć a gniazdo wydaje się przy 16A wystarczające) Furutecha będzie zgodnie z hasłem.

Cieszy mnie że padły takie pytanie, przepraszam że tylko tyle mogę odpowiedzieć No cóż trudno.

 

 

 

Nie ma tu ani ekstrawagancji ani odlotu, takie są minimalne wymagania aby „wydane pieniądze” na inne elementy toru zagrały pełnymi lub prawie pełnymi możliwościami.

Jest to tylko budżetówka patrząc na zastosowane inne elementy w torze audio

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko tyle że na tym jak i tym drugim zamkniętym forum zaczynającym się na na..audio.pl nie znam przypadku żeby ktoś tak jak ja przywiązywał do tego fragmentu taką atencję i miał tak zaawansowany projekt o realizacji nie wspominając.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.