Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, ASURA napisał:

Dodam tylko tyle że na tym jak i tym drugim zamkniętym forum zaczynającym się na na..audio.pl nie znam przypadku żeby ktoś tak jak ja przywiązywał do tego fragmentu taką atencję i miał tak zaawansowany projekt o realizacji nie wspominając.

Czyli jednak jest trzecia droga, brawo!

Trzymam kciuki za determinację w tym pionierskim projekcie. Mam też nadzieję, że efekty zrekompensują koszty realizacji i zaspokoją/zadowolą chociaż w części oczekiwania/wymagania.

Powodzenia! ?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiedziałem gdzie wpisać to pytanie i pomyślałem, że w Furutechu skrobnę ? po części to jest temat wspólny z gniazdkiem.. 
Czy macie zastosowane filtry EMC w swoich mieszkaniach/domach? I jeśli tak to czy elektryk robił Wam, to przy gniazdku od którego kabel szedł do listwy/kondycjonera ze sprzętem, czy na skrzynce ? Zadowoleni jesteście z tego "ustrojstwa" czy też nie koniecznie ? Bo różne zdania ludzie mają na temat tego typu rzeczy .  Powiedzmy, że za taki filtr można by było dać 200 zeta.. 

 Dziękuję za odpowiedzi.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikam filtrów. Ostatnio zdemontowałem gniazdo w Heglu HD11 na korzyść gniazda Furutech R. Każdy filtr posiada elementy bierne i w zależności od ich jakości jakość filtrowania jest lepsza bądź gorsza. Mam też Heliona 1700 i oceniam go gorzej niż włączenie sprzętu do listwy Furutecha bez filtrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak niskim prądzie znamionowy bezpiecznika może być ciężko. 

https://pl.farnell.com/schurter/t11-211-0-5a/circuit-breaker-0-5a/dp/1214760

A to ma być na płytkę PCB? 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jest jakaś różnica między IEC gniazdami Furutech FI-06 (R) NCF a FI-09 (R) NCF oprócz gabarytów i sposobu mocowania przewodów?
W wzmacniaczu Kandy K3 zamontowałem tymczasowo FI-06 R i nie jestem zadowolony z dźwięku. Jest jasno, męcząco w porównaniu z fabrycznym. Owszem na bardzo dobrze nagranych CD (Ana Caram, Cassandra Wilson) jest więcej tła za kolumnami, precyzji w dźwięku. Może to kwestia wygrzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, naczesany napisał:

Jest jakaś różnica między IEC gniazdami Furutech FI-06 (R) NCF a FI-09 (R) NCF oprócz gabarytów i sposobu mocowania przewodów?
W wzmacniaczu Kandy K3 zamontowałem tymczasowo FI-06 R i nie jestem zadowolony z dźwięku. Jest jasno, męcząco w porównaniu z fabrycznym. Owszem na bardzo dobrze nagranych CD (Ana Caram, Cassandra Wilson) jest więcej tła za kolumnami, precyzji w dźwięku. Może to kwestia wygrzania?

... raczej akomodacji

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pantaleon napisał:

... raczej akomodacji

To już na pewno wykluczyłem. Słucham tych znanych mi płyt i kwestia przyzwyczajenia nie ma tu nic do rzeczy. Nie można się przyzwyczaić do nieakceptowalnego dźwięku. Zresztą słucham z 15-latkiem więc mam odniesienie.

Pamiętam, że kilka miesięcy kupiłem ścienne też ncf i też nie zrobił na mnie wrażenia. Dopiero niedawno zaczęło to wszystko grać jak trzeba. Poczekam jeszcze te 200 godzin :)

Sprzęt podłączony 24h/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, naczesany napisał:

W wzmacniaczu Kandy K3 zamontowałem tymczasowo FI-06 R i nie jestem zadowolony z dźwięku

Poczekaj, u mnie w streamerze bylo od razu OK.

Tylko, że "wpiąłem" to gniazdo w płytkę PCB Neotechem z litego drutu Up OCC o przekroju 1,3mm.

Rozdzielczość i wypełnienie, do tego spokojniejszy przekaz.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowanie jednego z tych NCF wiąże się z poszerzeniem otworu, wywierceniem otworów. Jak coś nie wyjdzie - będzie problem. Nie wspomnę o późniejszej ewentualnej odsprzedaży. Mam tego Neotech'a. Spróbuję go zaprawić do fabrycznego gniazdka. Dodam, że w tej prowizorce zastosowałem jakąś tanią oprawkę bezpiecznika. Może styki mają degradujący wpływ.

Kiedy montowałem gniazdo NCF do słuchawkowca lampowego Feliks, efekt działania był bardzo słyszalny i natychmiastowy (na plus).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia siła docisku śrub jak i obudowy gniazda. NCFa trzeba dość mocno dokręcić do obudowy, do mnie jedzie kolejne schuko do kondycjonera ?

W moim przypadku nic nie musiałem piłować i rozwiercać, jedynie dystans z teflonu.

 

NCF.jpg

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, naczesany napisał:

Jest jakaś różnica między IEC gniazdami Furutech FI-06 (R) NCF a FI-09 (R) NCF oprócz gabarytów i sposobu mocowania przewodów?
W wzmacniaczu Kandy K3 zamontowałem tymczasowo FI-06 R i nie jestem zadowolony z dźwięku. Jest jasno, męcząco w porównaniu z fabrycznym. Owszem na bardzo dobrze nagranych CD (Ana Caram, Cassandra Wilson) jest więcej tła za kolumnami, precyzji w dźwięku. Może to kwestia wygrzania?

Zapewne pomiędzy tymi gniazdami będzie różnica w pokryciu bolcy i materiałach przewodzących, Furutech wie co robi a różnica w cenie ma właśnie tutaj przełożenie, a jest znacząca, sonicznie także, ta sama sytuacja dotyczy wtyków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Krzysztof_56775 napisał:

O co kaman, z tym teflonem ?

DuPont Teflonem zakaziła 90 % ludności świata związkiem węgla C+C+C+C+C+C itp. C8 nieusuwalnym z organizmu człowieka  powodującego choroby tarczycy i nowotwory ot taki wspaniały wynalazek  

Polecam film Dark . Waters

https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/dupont-zaplaci-5-1-mln-dol-za-szkodliwosci-teflonu,659297.html

Edytowane przez Pszczyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Pszczyna napisał:

DuPont Teflonem zakaziła 90 % ludności świata związkiem węgla C+C+C+C+C+C itp. C8 nieusuwalnym z organizmu człowieka  powodującego choroby tarczycy i nowotwory ot taki wspaniały wynalazek  

Co chcesz powiedzieć,  że ten kawałek teflonu może być rakotwórczy? 

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem  i co z tego. 

Czynnikiem kancerogennym był jeden ze składników chemicznych wykorzystywany w produkcji, co nie oznacza, że w produkcie końcowym może wpływać tak samo.

Poza tym dzięki firmie Dupont mamy dziś polipropylen wykorzystywany w membranach głośnikowych,  więc co teraz?

Od dawna wiadomo, że patelnie teflonowenie są nienajlepszym wyborem ze względu na powłokę i nie należy jej zniszczyć i zarysować.

Tylko, że większość rzeczy które nas otacza ma w sobie związki szkodliwe, o pestycydach i ulepszaczach w żywności nie wspomnę.  Tym bym się bardziej przejmował,  niż kawałkiem teflonu pod gniazdem IEC, który to raczyłeś wykorzystać do zasiania jakiegoś pierwiastka strachu.

Jestem daleki od ignorowania takich informacji, bo sam mam ambe na tle właściwego odżywiania i suplementacji-niestety bez niej dziś trudno o zachowanie zdrowia, a przynajmniej niwelowania wpływu tego co nas otacza i co jemy.

Ale nie dajmy się zwariować. 

Po co więc raczyłeś nas tymi newsami o teflonie?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pkrecz napisał:

Pytanie do znawców tematu. Czym się różni kabel FPS35TC od TCS31 ? Na niektórych fotkach kabli są różne oznaczenia ... Naprawdę idzie się pogubić w tych ich oznaczeniach, a chcę wypróbować tego dobrze ocenianego TCS31 ?

Jeden i ten sam kabel

http://www.furutech.com/2015/04/17/10780/

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pkrecz napisał:

Pytanie do znawców tematu. Czym się różni kabel FPS35TC od TCS31 ? Na niektórych fotkach kabli są różne oznaczenia ... Naprawdę idzie się pogubić w tych ich oznaczeniach, a chcę wypróbować tego dobrze ocenianego TCS31 ?

Mam TC 31 jest to ten sam przewód co 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.