Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.03.2020 o 15:09, pkrecz napisał:

Ok. Dzięki za info. Na tej stronie jest jeszcze błąd w opisie ?

Mianowicie piszą Alpha PC Triple C conductor: diameter 2.5mm (12 AWG)

12AWG to nie średnica 2.5 mm, ale 2.05 mm, a tym samym przekrój 3,31mm2.

No tylko zera brakuje, prosta pomyłka

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2020 o 20:07, naczesany napisał:

W wzmacniaczu Kandy K3 zamontowałem tymczasowo FI-06 R i nie jestem zadowolony z dźwięku. Jest jasno, męcząco

Jeżeli niby jedno gniazdko zdemolowało brzmienie wzmacniacza, to raczej wina leży po stronie systemu (konfiguracja) Dzieje się tak, gdy basu w systemie jest na styk i gdy jakiś element czy to w formie takiego gniazdka, czy też interkonektu, który to dodatkowo podaje go w czysty nie pogrubiony sposób, wprowadza już jego deficyt. Wtedy może się zrobić jasno i męcząco.

Dlatego też panuje opinia, że wszystko co zawiera rod gra jasno i szczupło, co jest oczywiście nie prawdą. Rod po prostu wywala wszystkie niedociągnięcia systemu. Mam wszystko na rodzie i brzmienie mojego systemu jest dalekie od rozjaśnienia. Natomiast bas jest mocny i schodzi bardzo nisko..

5 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Panowie a czy do preampa lampowego warto dać gniazdo iec furu? Ma ktoś? Jakaś opinia? Jakie gniazdo ewentualnie?

Te które kolega Sir.jax ma w swoim systemie (z fotki) jest bardzo dobre..

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem dwa kable zasilające Furutecha 3TS 762, posiadam też komplet wtyków rodowanych 28 i 38 oraz rodowane widełki do wtyków. Chciałbym spróbować swoich sił i zrobić konfekcję, tych przewodów. Nadmieniam, że  nigdy tego nie robiłem.   Czy konfekcja w RCM będzie lepsza od takiej jak moja. Czy orientuje się ktoś ile taka konfekcja kosztuje w RCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, grzegorzlepek napisał:

Zakupiłem dwa kable zasilające Furutecha 3TS 762, posiadam też komplet wtyków rodowanych 28 i 38

To będzie świetne zestawienie. Zrobienie samemu zaoszczędzi trochę grosza. Można potrenować na innym kablu. W zaprawianiu tak grubych kabli ważna jest dokładność do 1mm, siła z jaką się dokręca. Pewnie skasują ze stówkę, powiedzą że polali płynem, użyli klucza dynamometr. ? Samodzielne wykonanie niczym nie ustępuję temu z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodziło. Co prawda nie mam płynu i dopiero jeden kabel oskórowałem, cholernie grube.  Ufff ciężko, teraz tylko zakupić albo pożyczyć zaciskarkę. Nie żałuję, że kupiłem te kabelki, człowiek całe życie zapierdziela, żeby coś dla siebie kupić. Kupiłem w ciemno bez odsłuchu i gitara.??

Podziękowania dla Naczesanego?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pkrecz napisał:

Grzegorz, jakie widełki do wtyków masz na myśli ? Jakiś link. Dzięki

Nie wkładasz, gołych kabli we wtyki, tylko na te kable zakładasz widełki, które zaciskasz, a następnie mocujesz we wtykach. Ja chcę zamontować takie:FP-209-10(R).

Tanie nie są, ale ponoć warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzegorzlepek napisał:

Witam

 

Zakupiłem dwa kable zasilające Furutecha 3TS 762, posiadam też komplet wtyków rodowanych 28 i 38 oraz rodowane widełki do wtyków. Chciałbym spróbować swoich sił i zrobić konfekcję, tych przewodów. Nadmieniam, że  nigdy tego nie robiłem.   Czy konfekcja w RCM będzie lepsza od takiej jak moja. Czy orientuje się ktoś ile taka konfekcja kosztuje w RCM.

Warto zaopatrzyć się w zaciskarkę do tulejek, komplet bitów krzyżakowych, żeby dobrze dopasować do śrubki, jak będziesz miał za mały krzyżak zniszczysz śrubkę, jak za duży podobnie. Ja się pokusiłem o wkrętak dynamometryczny Wera plus długą końcówkę bit S2PH2 niemagnetyczna.

 

25 minut temu, grzegorzlepek napisał:

Nie wkładasz, gołych kabli we wtyki, tylko na te kable zakładasz widełki, które zaciskasz, a następnie mocujesz we wtykach. Ja chcę zamontować takie:FP-209-10(R).

Tanie nie są, ale ponoć warto.

Tylko, że wtyki nie z każdej strony umożliwiają zastosowanie widełek, a często styk żyły ochronnej nie ma tzw. "windy"/platformy/blaszki -jak zwał, tak zwał. Tulejki tylko tam, gdzie we wtyczce nie ma rzeczonej platformy do zaciskania końcówki przewodu, tam gdzie jest taka platforma/blaszka zalecam nie nakładać dodatkowego żelastwa, tylko goły przewód. A tam gdzie gwint/śrubka dociska końcówkę przewodu tulejka.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sir.jax napisał:

Warto zaopatrzyć się w zaciskarkę do tulejek, komplet bitów krzyżakowych, żeby dobrze dopasować do śrubki, jak będziesz miał za mały krzyżak zniszczysz śrubkę, jak za duży podobnie. Ja się pokusiłem o wkrętak dynamometryczny Wera plus długą końcówkę bit S2PH2 niemagnetyczna.

 

Tylko, że wtyki nie z każdej strony umożliwiają zastosowanie widełek, a często styk żyły ochronnej nie ma tzw. "windy"/platformy/blaszki -jak zwał, tak zwał. Tulejki tylko tam, gdzie we wtyczce nie ma rzeczonej platformy do zaciskania końcówki przewodu, tam gdzie jest taka platforma/blaszka zalecam nie nakładać dodatkowego żelastwa, tylko goły przewód. A tam gdzie gwint/śrubka dociska końcówkę przewodu tulejka.

We wtyki 28 i 38 , tam widły wchodzą idealnie. Właśnie próbowałem ?we wszystkie, gniazda. Ależ to się trzyma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tylko zaciskarki? , sobie kupię. Mam jeszcze pytanie, czy w dolnej części wtyków wewnątrz, założyć dwie obejmy metalowe. Bo te plastikowe już się nie zmieszczą.

Edytowane przez grzegorzlepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, naczesany napisał:

Myślę, że z tym Creek'iem (o ile aktualne) powinno być świetnie. Tylko musi pograć kilka godzin (ten wzmak).

A dziękuję, jak najbardziej aktualne, mój Creek Destiny, jak dla mnie, gra zjawiskowo. Można powiedzieć, że mam dwa wzmacniacze, bo Destiny posiada tryb aktywny z trzema ustawieniami, oraz pasywny. Cztery różne brzmienia, ? dla każdego coś miłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sir.jax napisał:

Do domowego użytku w zupełności wystarczy Yato

Unikaj tego typu zaciskarki jak ta.

 

Identyczną mogę pożyczyć. Myślałem tylko, że ten ząb musi być w dolnej części półokrągły.  Chyba, że nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grzegorzlepek napisał:

Identyczną mogę pożyczyć. Myślałem tylko, że ten ząb musi być w dolnej części półokrągły.  Chyba, że nie ma to znaczenia.

W zaciskarkach do konektorów może taki jest, nie wiem.

Taka zaciskarka się przydaje, mam 1szt właśnie do tulejek i jedną sztukę do RJ45, potrzebowałem sobie zrobić kabelek ethernet, to kupiłem.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Udało się, założyłem wtyki 28 i 38 rodowane, na kabeleki furutecha 3TS 762.  Podłączyłem pod wzmacniacz i CD. Nie ukrywam jestem w głębokim, nie w głębokim, tylko w bardzo głębokim szoku...jak to gra...jak to możliwe...

No to trza się na tą okazję gorzałeczki napić. 

Zdrowych Spokojnych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2020 o 19:23, grzegorzlepek napisał:

w bardzo głębokim szoku...jak to gra...jak to możliwe...

Cieszymy się. Dla mnie to najlepsze zestawienie wtyków i kabla. Przynajmniej do wzmacniacza. Aż boję się myśleć jakby 762 zagrał z FI-48 NCF (R) bo takie też chodzą mi po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, witam w swoim pierwszym poście. Czy ktoś używa może Furutech NCF Brace Single? Zwłaszcza na wtyczkach nie od Furutecha? (Mam białe Oyaide). Czy to ma sens? Te obręcze wypadają taniej niż ich siodełka. Pomyślałem że za jedno siodełko można mieć 3 obręcze NCF, to może efekt per złotówka będzie lepszy? Ktoś ma jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2020 o 08:29, Sebastian_2020 napisał:

Hej, witam w swoim pierwszym poście. Czy ktoś używa może Furutech NCF Brace Single? Zwłaszcza na wtyczkach nie od Furutecha? (Mam białe Oyaide). Czy to ma sens? Te obręcze wypadają taniej niż ich siodełka. Pomyślałem że za jedno siodełko można mieć 3 obręcze NCF, to może efekt per złotówka będzie lepszy? Ktoś ma jakieś doświadczenie?

No ciekawy ten nowy wynalazek, szpetny przeokropnie, naklejać to na piękne gniazdko furutecha to dziwny pomysł i do tego całe wtyki zasłania, no ale ważny jest efekt działania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem G-044. Sprzedałem, potem kupiłem Furutech'a Furutech FT-SWS (R) NCF i odniosłem wrażenie, że się nie wpasował. Nie potrafię teraz z perspektywy czasu tego opisać bo już się przyzwyczaiłem. Myślę, że spodziewałem się większej poprawy w stosunku do G044 tymczasem zgoła inne wrażenie. Może była to kwestia "wygrzania", może gniazdo nie siedzi w pełni w otworze i opera się tylko na rozpierakach (Furutech jest głębszy). Jakoś nie mogę się zebrać na pogłębienie otworu.

O ile najwyżej z wszystkiego cenię sobie Furutech'a pod względem wszelkiej maści wtyków i okablowania to w przypadku tego gniazda się lekko zawiodłem. Teraz cóż, nie mam możliwości porównania więc niech sobie siedzi w ścianie blisko 800PLN ?

Dodam, że z racji braku gniazda sieciowego w pokoju gdzie słucham, mam pociągnięte ok 5m Gigawatta LC-Y EVO. To znakomity kabel (w moim przypadku przedłużacz). Na obu końcach FI28/38R do terminala Furutech e-TP60ER. Jeszcze zanim miałem jakieś porządne gniazdo w ścianie ten kabel miał bardzo pozytywny wpływ na dźwięk. Linia zasilająca bez żadnych wpiętych lodówek itp., filtrów (których jestem przeciwnikiem). A kabel w ścianie to tylko 2x1,5mm2 Cu, dość stare budownictwo, żadnych przydźwięków, brumienia trafa w wzmacniaczu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz mnie brać za wzorzec, musisz zweryfikować wypowiedzi Kolegów. Jak napisałem, czas być może ma swój udział jak w przypadku wtyków czy kabli. Wielu chwali sobie to gniazdo. Ja mogę tylko napisać, że jeśli chodzi o wtyki serii 28/38R to najlepsze jakie do tej pory miałem. Porównywałem z Viborgami 501 r,g i iEgo 8075 czy FI11. Przymierzam się do Furutech FI-48 NCF (R) choć po doświadczeniach z gniazdem sieciowym NCF mam obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wszelkich NCFów znaczenie ma docisk do obudowy, ściany, itd. 

Gniazda Schucko (R) NCF w kondycjonerze robią robotę, ale dokręcam naprawdę całkiem mocno wkrętakiem dynamometrycznym Wera z momentem siły 0,9 Nm. Poprawiłem zresztą wszystkie gniazda i wkręty na przewodach, trzeba tylko dopasować końcówkę, żeby nie uszkodzić gniazda śrubki. ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2020 o 04:37, gabler napisał:

No ciekawy ten nowy wynalazek, szpetny przeokropnie, naklejać to na piękne gniazdko furutecha to dziwny pomysł i do tego całe wtyki zasłania, no ale ważny jest efekt działania. 

Jakby mi ktoś parę lat temu mówił, że będę wydawał kasę na wtyczki i osłonki to bym w głowę popukał, ale, do rzeczy:

Z mojego doświadczenia, potwierdzam, że NCF działa, wcześniej kupiłem NCF Booster, nie do końca mogę się wypowiadać na jego temat, bo jednocześnie robiłem inne zmiany i trudno mi było przypisać konkretne zmiany konretnej rzeczy. 

Mam w tej chwili u siebie pojedyńczy Brace. Zakładałem go w różne miejsca, ściągałem, bez szału..

Aż do dzisiaj...

Włączam wzmachola i jakoś lepiejj gra... Zastanawiam się, o co chodzi. Wymienaiłem lampy w wzmacniaczu, ale dawno już.. Totalnie nie wiem o co chodzi, i nagle mi się przypomina, że na wtyku przy wzmuacholu wisi Brace. Nie rozłączam kabla, ale popycham to coś żeby ssunęło się po kablu. I magia znika. Kurde, polecam każdemu wypróbować. 

Na pewno ta zabawa jest dla ludzi, którzy już mają wszystko. Nie zrozumicie mnie źle, NCF nie pomoże jak komponenty kiepskie, ale jak już masz wszystko, naprawdę polecam. U mnie różnica nie jest mała. 

S.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Sebastian_2020 napisał:

Jakby mi ktoś parę lat temu mówił, że będę wydawał kasę na wtyczki i osłonki to bym w głowę popukał, ale, do rzeczy:

Z mojego doświadczenia, potwierdzam, że NCF działa, wcześniej kupiłem NCF Booster, nie do końca mogę się wypowiadać na jego temat, bo jednocześnie robiłem inne zmiany i trudno mi było przypisać konkretne zmiany konretnej rzeczy. 

Mam w tej chwili u siebie pojedyńczy Brace. Zakładałem go w różne miejsca, ściągałem, bez szału..

Aż do dzisiaj...

Włączam wzmachola i jakoś lepiejj gra... Zastanawiam się, o co chodzi. Wymienaiłem lampy w wzmacniaczu, ale dawno już.. Totalnie nie wiem o co chodzi, i nagle mi się przypomina, że na wtyku przy wzmuacholu wisi Brace. Nie rozłączam kabla, ale popycham to coś żeby ssunęło się po kablu. I magia znika. Kurde, polecam każdemu wypróbować. 

Na pewno ta zabawa jest dla ludzi, którzy już mają wszystko. Nie zrozumicie mnie źle, NCF nie pomoże jak komponenty kiepskie, ale jak już masz wszystko, naprawdę polecam. U mnie różnica nie jest mała. 

S.

 

Zgadza się NCF faktycznie poprawia choćby porównując wtyczki fi 15 do fi c 15 NCF, ta druga gra sporo lepiej i myślę, że to w miarę tani a dobry wtyk. 

Trzeba by kiedyś ten pierścień wypróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.