Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, gabler napisał:

Zgadza się NCF faktycznie poprawia choćby porównując wtyczki fi 15 do fi c 15 NCF, ta druga gra sporo lepiej i myślę, że to w miarę tani a dobry wtyk. 

Trzeba by kiedyś ten pierścień wypróbować. 

Serio polecam. Choć ponoć z NCF Boosterem dużym poprawa jest większa.  Aktualnie czekam na listwę 609 NCF, ale kable mam Oyaide i jak widać nawet z Oyaide bałymi obręcze działają! Do listwy zamówiłem DPS-4.1 fioletowy taki z piędzisiątkami.. Zobaczymy jak to zagra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Sebastian_2020 napisał:

Serio polecam. Choć ponoć z NCF Boosterem dużym poprawa jest większa.  Aktualnie czekam na listwę 609 NCF, ale kable mam Oyaide i jak widać nawet z Oyaide bałymi obręcze działają! Do listwy zamówiłem DPS-4.1 fioletowy taki z piędzisiątkami.. Zobaczymy jak to zagra. 

Ale rodzi się pytanie czy nałożenie NCF Brace na wtyk z NCF też daje poprawę czy tylko na wtyki bez NCF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, gabler napisał:

Zgadza się NCF faktycznie poprawia choćby porównując wtyczki fi 15 do fi c 15 NCF, ta druga gra sporo lepiej i myślę, że to w miarę tani a dobry wtyk. 

slyszysz roznice pomiedzy tymi dwoma? opisz prosze. w preampie bede mial gniazdo iec furutecha NCF. zastanawiam sie teraz czy wtyk na kabel tez dac ncf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

slyszysz roznice pomiedzy tymi dwoma? opisz prosze. w preampie bede mial gniazdo iec furutecha NCF. zastanawiam sie teraz czy wtyk na kabel tez dac ncf

Z NCF dźwięk jest z lepszym planktonem, głębszy, bardziej dopieszczony, są filmiki na youtu, poszukaj, z porównań fi50 i nowszej fi50ncf, podobny zakres zmian. 

Czy gniazdo i wtyk w NCF to tylko sprawdzenie pokaże, tego nie wiem. 

Ale jednoznacznie NCF działa jest to słyszalne i według mnie w dobrą stronę. 

Ale zaciekawiły mnie ostatnio luzy pomiędzy wtykami iec a gniazdami, np wtyk fi15, czy fi38, ma lekki stożek w celu zaklinowania się zapewne w gnieździe, ale  tak się nie dzieje, dopiero oklejanie części wtyku taśmą likwiduje luz. 

Tak jest w kilku cd i wzmakach, ciekawe czy wtyki fi 48, 50 też mają taki luz. Skasowanie luzu poprawia troszkę kontrolę i precyzję, zawsze to pewnie mniej mikro drgań na stykach. 

IMG_20200427_102945.jpg

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mikelas76 napisał:

Widze tez zaslepki cardasa. Ja kupilem jakies z alledrogo z tego samego materialu, ale jakos roznicy nie slysze

Ja sobie chwalę, minimalnie gładsze brzmienie, ale to zależy od przejżystości sprzętu, ale to niewielka zmiana. 

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Sebastian_2020 napisał:

Aktualnie czekam na listwę 609 NCF,

Będziesz bardzo zadowolony, jest to doskonała listwa. Wygląd i jej jakość wykonania są perfekcyjne.. Jest bardzo ciężka, co tylko dobrze świadczy o grubości materiałów z jakich została wykonana a nie jak niektóre lekkie wydmuszki.

Do wyboru są gumowe nóżki, oraz kolce, więc w pewien sposób można jeszcze dostroić brzmienie w systemie.

Dla porównania np. z taką listwą Tomanka to to było....  Może jednak daruję sobie to porównanie, po co opisywać krzywdząco produkt Tomanka, który w końcu jednak jest tanią i garażową listwą. Podałem go tu specjalnie jako przykład, bo wiem, że ma go wiele osób, i sobie go chwali. Jak to zwykle bywa w takim przypadku, dopóki się nie przyniesie do domu czegoś dobrego, to sobie można chwalić..

To zupełnie inny przedział cenowy i jakościowy niż Furutech. Ale niech sobie ktoś nie myśli, że kupi sobie Tomanka i będzie miał prawie to samo co Furutech 609 NCF.  Nie będzie!!!

609 NCF to w zasadzie najlepsza listwa na rynku.. Można jeszcze lepiej.? No zawsze można .. Mamy jeszcze Topowego Furutecha za 40 koła, jest ACoustić Revive za 25.000. Ale to już jest fanaberia zarezerwowana dla najbogatszych..

Co nie zaprzecza że są doskonałe..

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, naczesany napisał:

Ja mam co prawda tylko Furutech e-TP60ER ale po jej wpięciu wiedziałem że już zostanie.

Bo to bardzo dobra listwa jest i spełnia swoje zadanie. Trzeba pamiętać że pomiędzy nią a 609 NCF nie będzie jakiejś przepaści. Ta różnica będzie delikatna przy tańszych systemach i będzie się znacząco zmieniać na korzyść 609 NCF wraz ze wzrostem jakości i ceny systemu. Tak to działa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mariush74 napisał:

Będziesz bardzo zadowolony, jest to doskonała listwa. Wygląd i jej jakość wykonania są perfekcyjne.. Jest bardzo ciężka, co tylko dobrze świadczy o grubości materiałów z jakich została wykonana a nie jak niektóre lekkie wydmuszki.

Do wyboru są gumowe nóżki, oraz kolce, więc w pewien sposób można jeszcze dostroić brzmienie w systemie.

Dla porównania np. z taką listwą Tomanka to to było....  Może jednak daruję sobie to porównanie, po co opisywać krzywdząco produkt Tomanka, który w końcu jednak jest tanią i garażową listwą. Podałem go tu specjalnie jako przykład, bo wiem, że ma go wiele osób, i sobie go chwali. Jak to zwykle bywa w takim przypadku, dopóki się nie przyniesie do domu czegoś dobrego, to sobie można chwalić..

To zupełnie inny przedział cenowy i jakościowy niż Furutech. Ale niech sobie ktoś nie myśli, że kupi sobie Tomanka i będzie miał prawie to samo co Furutech 609 NCF.  Nie będzie!!!

609 NCF to w zasadzie najlepsza listwa na rynku.. Można jeszcze lepiej.? No zawsze można .. Mamy jeszcze Topowego Furutecha za 40 koła, jest ACoustić Revive za 25.000. Ale to już jest fanaberia zarezerwowana dla najbogatszych..

Co nie zaprzecza że są doskonałe..

Dziękuję za wpis, teraz to już w ogóle nie mogę się doczekać ? Dam znać jak posłucham, pewnie trochę minie zanim się wygrzeje, jak to z rodem bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2020 o 10:26, mariush74 napisał:

Będziesz bardzo zadowolony, jest to doskonała listwa. Wygląd i jej jakość wykonania są perfekcyjne.. Jest bardzo ciężka, co tylko dobrze świadczy o grubości materiałów z jakich została wykonana a nie jak niektóre lekkie wydmuszki.

Do wyboru są gumowe nóżki, oraz kolce, więc w pewien sposób można jeszcze dostroić brzmienie w systemie.

Dla porównania np. z taką listwą Tomanka to to było....  Może jednak daruję sobie to porównanie, po co opisywać krzywdząco produkt Tomanka, który w końcu jednak jest tanią i garażową listwą. Podałem go tu specjalnie jako przykład, bo wiem, że ma go wiele osób, i sobie go chwali. Jak to zwykle bywa w takim przypadku, dopóki się nie przyniesie do domu czegoś dobrego, to sobie można chwalić..

To zupełnie inny przedział cenowy i jakościowy niż Furutech. Ale niech sobie ktoś nie myśli, że kupi sobie Tomanka i będzie miał prawie to samo co Furutech 609 NCF.  Nie będzie!!!

609 NCF to w zasadzie najlepsza listwa na rynku.. Można jeszcze lepiej.? No zawsze można .. Mamy jeszcze Topowego Furutecha za 40 koła, jest ACoustić Revive za 25.000. Ale to już jest fanaberia zarezerwowana dla najbogatszych..

Co nie zaprzecza że są doskonałe..

Dzisiaj dostałem listwę TP609E NCF. Po doświadczeniach z rodowanym gniazdkiem, wiem, że muszę uzbroić się teraz w cierpliwość, ale już pierwsze wrażenia są super pozytywne (z resztą, troche bym się zdenerwował jakby była kupa biorąc pod uwagę ile to coś kosztowało). 

Jak gra teraz? Odpowiem banalnie: pięknie... Ale jak ktoś wie o co chodzi, to może być przydatny opis. Gra po prostu tak, że chce się słuchać. Nie mogę sobie nawet wyobrazić jak to będzie grało jak się wygrzeje, a w przypadku produktów Furutecha to podstawa (wiele osób jest przekonanych, że rod Fuurutecha jest be, bo nie słuchało wystarczająco długo). 

Czy mój wpis jest wartościowym wkładem w dyskusję o listwach? Niestety nie, bo mam małe doświadczenie. Jedyną listwą jaką miałem wcześniej był niedrogi Enerr (nie był zły za swoją cenę), więc skok jest spory.

Fakt jeden jest taki, że słucham teraz i gęba mi się śmieje szeroko.. Szzcegóły odnośnie dźwięku lepiej jak już się listwa ułoży.

Pozdr.

 

 

Edytowane przez Sebastian_2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta też na pewno na rynku nie musi być najlepszym wyborem, za to na pewno jest najwyższym  modelem o tego Producenta. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Ghotti napisał:

ktoś coś może o Furutech Alpha PC Triple C TCS31 1,5m? byłby do caspiana m2

Zasilam Roksan Kandy K3 TCS31na wtykach  FI28/38 gold. Lepiej u mnie wypada FP-3TS762 ale może to dlatego, że jest na rodowanych FI28/38. TCS31 trochę ociepla, niskie mniej zwarte niż na 762. 762 jest bardziej "energetyczna", mniej misiowata choć to za duże słowo.

19 godzin temu, Sebastian_2020 napisał:

Jak gra teraz? Odpowiem banalnie: pięknie... Ale jak ktoś wie o co chodzi, to może być przydatny opis. Gra po prostu tak, że chce się słuchać.

Dokładnie takie samo odniosłem wrażenie. Po czasie człowiek już się przyzwyczaił i teraz ciągle szuka innych "zabawek". Ale podstawa już jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pierwszych refleksji. Wczoraj jak listwa 609 NCF przyszła, po wpięciu była bardziej otwarta góra, talerze wybrzmiewały, średnica rozświetlona, ale brakowało masy, bas kiepski w porównaniu nawet do poprzedniego zestawu opartego na kablach Oyaide i listwie Enerr. Ale dzisiaj rano, jak właczyłem sprzęt zmartwiłem się, że się wzmacniacz zepsuł, taki przester był straszny, na godzinie 9:00 już charczało!  Pierwsza myśl, lampy do wymianę, ale przypomniało mi się, że poodobne coś przechodziłem jak wymieniłem gniazdko na rod NCF. Teraz, po kilku godzinach, jest już lepiej, nie ma tego przesteru, ale zdałem sobie sprawę, że znowu jestem na początku drogi z wygrzewaniem rodu. Moim zdaniem, tak jak lekarz zapisuje niektóre lekastrwa na receptę, dealer Furutecha powinien sprzedawać produkty rodowane na zaświadczenie od psychiatry, że pacjent wytrzyma ten okres przejściowy..

Jakbym miał opisać wygrzewanie Furutecha rodu, na podstwie doświadczeń z rodowanym gniazdkiem NCF, powiedziałbym tak.

1. Piersze 5 godzin: Lecisz kabrioletem... Dużo góry, hiper przejrzysta średnica, zero basu.

2. Kolejne 200 godzin: rollecoster: od równowagi, poprzez audiofilskie wzniesienia, do piekła... Głównie stara Syrenka, czasem Fiesta.

3. Kolejne 300 godzin: Jest OK! Warto było kupić, ładnie! Jedziemy Mondeo ?

4. 500-700 godzin: Otwiera się przestrzeń, wraca super bas, super kultura, Jedziemy Bentleyem, ale takim z potężnym silnikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2020 o 12:11, Ghotti napisał:

ktoś coś może o Furutech Alpha PC Triple C TCS31 1,5m? byłby do caspiana m2

 

5 godzin temu, naczesany napisał:

Zasilam Roksan Kandy K3 TCS31na wtykach  FI28/38 gold. Lepiej u mnie wypada FP-3TS762 ale może to dlatego, że jest na rodowanych FI28/38. TCS31 trochę ociepla, niskie mniej zwarte niż na 762. 762 jest bardziej "energetyczna", mniej misiowata choć to za duże słowo.

U mnie TCS31 gra na rodowanych 28/38 Wzmak Musical Fidelity M3si

jeśli brakuje Ci energii  a chcesz żeby było tak jak u kolegi naczesanego warto posłuchać  w wersji rodowanej

PS Kabel musi byc już" wygrzany"

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sir.jax napisał:

Do wzmachola 3TS762 fi28/38 bdb wtyki.

wlasnie zamowilem, zaplacilem i czekam. 

Moze koledzy podpowiedza gdzie go wpiac. Na razie mam listwe Tomanka zasilana ze sciany poprzez yarbo 1100 na wtykach rodowanych furu. system dzielony koncowka mocy i za chwile bedzie preamp lampowy. jest tez streamer/dac. Mam jeszcze dwa kable zasilajace, neotech hybryda na zlotych viborgach i furu ag314 II na zlotych viborgach. pisalem juz ze najwiekszy wplyw kabli pomiedzy sciana a listwa. I tu rodzi sie pytanie czy od razu nowy kabel wpinac do koncowki i do sciany czy do tomanka. yarbo chyba zostanie przed listwa. co myslicie o tej szaradzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,kiedyś już pisałem o serii wtyków czy gniazd NCF , dla mnie to wielkie nieporozumienie ,za wielką kasę ! 500-700 godz i wtedy normalnie gra ? To ja gram  kilka godz tygodniowo ,więc za rok ,czy dwa wtyki ,pokażą pełnię możliwości? Przecież wiemy że słuch ludzki się przyzwyczaja i zapomnimy jak to grało na początku! Po dwustu czy trzystu godzinach poszło do żyda i nie wróci nigdy ,a w ogóle polecam koncerty akustyczne byśmy zeszli na ziemię i doświadczyli jak brzmią instrumenty.pozdrawiam.☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tedi02 napisał:

Panowie ,kiedyś już pisałem o serii wtyków czy gniazd NCF , dla mnie to wielkie nieporozumienie ,za wielką kasę ! 500-700 godz i wtedy normalnie gra ? To ja gram  kilka godz tygodniowo ,więc za rok ,czy dwa wtyki ,pokażą pełnię możliwości? Przecież wiemy że słuch ludzki się przyzwyczaja i zapomnimy jak to grało na początku! Po dwustu czy trzystu godzinach poszło do żyda i nie wróci nigdy ,a w ogóle polecam koncerty akustyczne byśmy zeszli na ziemię i doświadczyli jak brzmią instrumenty.pozdrawiam.☺️

Prawdziwym instrumentom i muzyce na żywo, żaden sprzęt nie dorówna i tego się chyba nigdy nie przeskoczy, ale coś w tym całym wygrzewaniu czy jak to zwał jest, są pewne zjawiska fizyczne, które muszą zajść i tyle, rodowane wtyki Furutecha potrzebują kupę czasu... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tedi02 napisał:

To ja gram  kilka godz tygodniowo ,więc za rok ,czy dwa wtyki ,pokażą pełnię możliwości?

Słyszałem, że są ludzie którzy zajmują się profesjonalnym wygrzewaniem kabli. Ponoć po takim zabiegu nawet te długo używane kable dostają drugiego życia i grają o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tedi02 napisał:

Panowie ,kiedyś już pisałem o serii wtyków czy gniazd NCF , dla mnie to wielkie nieporozumienie ,za wielką kasę

To tak trochę nie do końca. Seria NCF powstała z myślą o drogich systemach i z takimi powinna być łączona.. Tak samo jak drogie kable, nie są produkowane z myślą o tanich urządzeniach, bo z takimi po prostu grają słabo. Tak samo jak nie zakładamy profesjonalnych opon Pirelli z najwyższej serii do Fiata Punto..

Kiedyś z kolegą porównywaliśmy kable zasilające Furutech 314 za 860zł z Argento Master Flow za 20.000zł. Na tanim wzmacniaczu korzystniej wypadła 314 Furutecha..  To znaczy, Argento Master była lepsza w każdym aspekcie, ale tylko w niewielkim stopniu. Natomiast dociążenie dzwięku było większe na 314. Owszem, Argento miało bas bardziej zróżnicowany, jednak było go trochę mniej, brakowało takiego ciała, masy. Czyli co, 20 koła i sieciówka do trochę do dupy?  No szału nie było, 19.000 zł bym nie dołożył za taką poprawę względem 314.

I teraz, podłączamy wzmacniacz 50.000+ i 314 Furutecha traci wszystko, bas jest mniejszy, dzwięk staje się jaśniejszy i mniej dociążony a na Argento Master bas nabiera masy jest kontur, dociążenie i wielobarwność o całej reszcie nawet nie wspominam, bo tu Furutech 314 został już daleko w tyle.

Panowie kable jak i te wszystkie dodatki NCF czy też drogie listwy nie grają, gra elektronika a te wszystkie drogie dodatki w postaci kabli listew itp. po prostu mają to przesłać bez strat..

Dlatego listwa zasilająca 609 NCF Furutecha, podłączona do elektroniki, gdzie każdy element kosztuje 10.000 zł może nie zagrać korzystnie, ale też to nie jest towarzystwo cenowe odpowiednie do współpracy z taką listwą.

Ja słuchałem jej zawsze na elektronice, gdzie najtańszy element kosztował 40.000 zł w górę i zawsze system w nią wpięty grał doskonale..

 

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ministerolnictwa napisał:

Słyszałem, że są ludzie którzy zajmują się profesjonalnym wygrzewaniem kabli.

Przytulają je, okrywają kocykiem, głaszczą po wtyczkach. Specjalne skarpetki i szaliczki robią na drutach aby kabelkowi ciepło było. ? Wszystko oczywiście za grubą kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotrek7 napisał:

Przytulają je, okrywają kocykiem, głaszczą po wtyczkach. Specjalne skarpetki i szaliczki robią na drutach aby kabelkowi ciepło było. ? Wszystko oczywiście za grubą kasę

???humor też jest potrzebny, a dziś nawet bardziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK widziałem jakiś sklep, gdzie wygrzewanie kabli było w cenie zakupu, kwestia była , aby wybrać czas jaki chcemy, aby ten kabel był wygrzewany. O ile dobrze pamiętam to do kilku dni była możliwość wygrzewania. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.