Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Mikelas76 napisał:

jeszcze nie, ale szukam opinii odnosnie okablowania bo kompletnie nie wiem czym to pre lampowe łączyc

Do lampy to raczej coś neutralnego, szybkiego i precyzyjnego, ale najpierw dobrze bym rozgrzał lampy i się osłuchał na czymś zwyklejszym. Dopiero po czasie można coś konkretniejszego dobrać..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mikelas76 napisał:

to lub to. chcialbym czarny choc muda ma zrobionego srebrnego "na maxa" pd30ae. A co? Masz jakis pomysl czy propizycje? 

Nie wiem ile kosztuje ten Pionek, ja zrezygnowałem już kilka lat temu z CD playera.

Nie chcę robić szumu, bo po co. Ale był u mnie zacny CD Player na tydzień, nie ma wstydu z tym co mam.

Co prawda troszkę inne granie (nie koniecznie lepsze) co kto lubi, ale byłbym skończonym idiotą, gdybym wszedł w jego posiadanie za taką kasę.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mikelas76 napisał:

jaki masz dac i transport w takim razie i co to byl za player? 

Muszę tutaj? ?

Hi-End to nie jest, chociaż wg  co poniektórych recenzentów z czasopism, taaaaa...:D

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 23:53, mariush74 napisał:

To tak trochę nie do końca. Seria NCF powstała z myślą o drogich systemach i z takimi powinna być łączona.. Tak samo jak drogie kable, nie są produkowane z myślą o tanich urządzeniach, bo z takimi po prostu grają słabo. Tak samo jak nie zakładamy profesjonalnych opon Pirelli z najwyższej serii do Fiata Punto..

Kiedyś z kolegą porównywaliśmy kable zasilające Furutech 314 za 860zł z Argento Master Flow za 20.000zł. Na tanim wzmacniaczu korzystniej wypadła 314 Furutecha..  To znaczy, Argento Master była lepsza w każdym aspekcie, ale tylko w niewielkim stopniu. Natomiast dociążenie dzwięku było większe na 314. Owszem, Argento miało bas bardziej zróżnicowany, jednak było go trochę mniej, brakowało takiego ciała, masy. Czyli co, 20 koła i sieciówka do trochę do dupy?  No szału nie było, 19.000 zł bym nie dołożył za taką poprawę względem 314.

I teraz, podłączamy wzmacniacz 50.000+ i 314 Furutecha traci wszystko, bas jest mniejszy, dzwięk staje się jaśniejszy i mniej dociążony a na Argento Master bas nabiera masy jest kontur, dociążenie i wielobarwność o całej reszcie nawet nie wspominam, bo tu Furutech 314 został już daleko w tyle.

Panowie kable jak i te wszystkie dodatki NCF czy też drogie listwy nie grają, gra elektronika a te wszystkie drogie dodatki w postaci kabli listew itp. po prostu mają to przesłać bez strat..

Dlatego listwa zasilająca 609 NCF Furutecha, podłączona do elektroniki, gdzie każdy element kosztuje 10.000 zł może nie zagrać korzystnie, ale też to nie jest towarzystwo cenowe odpowiednie do współpracy z taką listwą.

Ja słuchałem jej zawsze na elektronice, gdzie najtańszy element kosztował 40.000 zł w górę i zawsze system w nią wpięty grał doskonale..

 

Aktulanie u mnie listwa 609 NCF jeszcze nie wygrzana, bo ledwie dwa tygodnie minęło, gram po 2-3 godziny dziennie, ale u mnie komponenty NCF się sprawdzały, więc wierzę, że i ta listwa okaże się zbawienna. Moje pozytywne opinie opierają się na doświadczeniach z gniazdkiem ściennym rodowanym NCF (to jest chyba największa korzyść per wydana złotówka) oraz wtyczce FI50, która dodana nawet do niedrogiego kabla sieciowego dodała niesamoiwtej szlechetności, rozdzielczości, ale jednocześnie bez ostrości. To moje osobiste doświadczenia do tej pory. Ciekawą sprawą jest kwestia wygrzewania, która jest kluczowa w tych produktach. Ciekawy jest zwłaszcza moment ok 300 godzin, gdzie otwiera się scena, i instrumenty nagle zajmują swoje bardzo konkretne miejsce na scenie (choc sam charakter brzmienia już się ujawnia wcześniej).. Obecnie oprócz zmian związanych z dodaniem kilku Furutech Brace, wygrzewam również kabel DPS-4.1 podłączony do listwy 609 NCF. I w sumie cały ten wstęp zmierza do pytania o opinie - bo mam teraz dwa kable Oyaide GPX-R z listwy Furutecha do odtwarzacza i wzmacniacza, a tego DPS-4.1 podłączyłem ze ściany do listwy. Czy to oczywisty wybór, czy może próbować innych opcji, typu Oyaide w ścianę, a DPS do odtwarzacza? A pytanie najbardziej burzące mi spokój, czy może powiniem wymienić Oyaide, które są "wąskim gardłem" teraz? Rozumiem, że niektórym ten temat może się wydawać egzotyczny ? Jeszcze 3 lata temu nie wiedziałem, że sieciówki mogą mieć znaczenie, a teraz widzę, że zasilanie to podstawa. Oczywiście od pewnego poziomu samej elektroniki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Sebastian_2020 napisał:

Jeszcze 3 lata temu nie wiedziałem, że sieciówki mogą mieć znaczenie, a teraz widzę, że zasilanie to podstawa.

A ja myślałem, że akustyka to podstawa, a zasilanie później

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, sir.jax napisał:

A ja myślałem, że akustyka to podstawa, a zasilanie później

 

Tak może być, może po prostu miałem szczęście, że moje pomieszczanie już naturalnie się dobrze wpisało w potrzeby audio ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 19:19, Mikelas76 napisał:

tyle ze ten tcs31 sporo drozszy od 21.

Ale tez sporo lepszy moim zdaniem. Niby są z jednej serii ale większy wszystko robi lepiej.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2020 o 18:17, Sebastian_2020 napisał:

Aktulanie u mnie listwa 609 NCF jeszcze nie wygrzana, bo ledwie dwa tygodnie minęło, gram po 2-3 godziny dziennie, ale u mnie komponenty NCF się sprawdzały, więc wierzę, że i ta listwa okaże się zbawienna

Nie musisz cały czas grać, wystarczy, że system jest włączony i listwa pod napięciem.. Listwa ma byc zbawienna (coś jest nie tak?) czy po prostu ma dodac klasy do systemu?

W dniu 21.05.2020 o 18:17, Sebastian_2020 napisał:

oraz wtyczce FI50, która dodana nawet do niedrogiego kabla sieciowego dodała niesamoiwtej szlechetności, rozdzielczości, ale jednocześnie bez ostrości. To moje osobiste doświadczenia do tej pory.

Mam takie same doświadczenia, ale na tanszym pułapie cenowym (IeGo)

W dniu 21.05.2020 o 18:17, Sebastian_2020 napisał:

Ciekawą sprawą jest kwestia wygrzewania, która jest kluczowa w tych produktach. Ciekawy jest zwłaszcza moment ok 300 godzin, gdzie otwiera się scena, i instrumenty nagle zajmują swoje bardzo konkretne miejsce na scenie (choc sam charakter brzmienia już się ujawnia wcześniej).. 

Dwa razy wymieniałem kondensatory na zasilaniu (Mundorfy m-lytic) które stabilizowały sie po ok. 400h, a wcześniej była ''hustawka nastrojów'' tak ze 4-5 razy, więc znam tą ciekawą kwestię wygrzewania, w zasadzie jedyną tak długą do tej pory.

W dniu 21.05.2020 o 18:17, Sebastian_2020 napisał:

Obecnie oprócz zmian związanych z dodaniem kilku Furutech Brace, wygrzewam również kabel DPS-4.1 podłączony do listwy 609 NCF. I w sumie cały ten wstęp zmierza do pytania o opinie - bo mam teraz dwa kable Oyaide GPX-R z listwy Furutecha do odtwarzacza i wzmacniacza, a tego DPS-4.1 podłączyłem ze ściany do listwy. Czy to oczywisty wybór, czy może próbować innych opcji, typu Oyaide w ścianę, a DPS do odtwarzacza?

Jak najbardziej należy próbować wszelkich możliwych opcji, ma to być nirwana dla Ciebie, a nie realizacja przyjętych schematów..

W dniu 21.05.2020 o 18:17, Sebastian_2020 napisał:

A pytanie najbardziej burzące mi spokój, czy może powiniem wymienić Oyaide, które są "wąskim gardłem" teraz? Rozumiem, że niektórym ten temat może się wydawać egzotyczny ? 

Też chciałbym aby Oyaide Tunami v2,  był wąskim gardłem w moim systemie :)

Ten temat jest osobliwy, a na wyższym pułapie może wydawać sie egzotyczny czy nawet wyimaginowany.

I tutaj pasuje cytat:

"Ten świat jest tak cudownie pojebany, że nie wszystko można zrozumieć, i to stanowi o jego urodzie".

W dniu 21.05.2020 o 18:17, Sebastian_2020 napisał:

Jeszcze 3 lata temu nie wiedziałem, że sieciówki mogą mieć znaczenie, a teraz widzę, że zasilanie to podstawa. Oczywiście od pewnego poziomu samej elektroniki. 

Nie musisz podnosić aż tak bardzo poprzeczki, aby się o tym przekonać..

Pozdrawiam ?

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2020 o 18:06, sir.jax napisał:

A ja myślałem, że akustyka to podstawa, a zasilanie później

 

Ustawienie kolumn jest "najpierwsze" ?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafa napisał:

Ustawienie kolumn jest "najpierwsze" ?

Ale poprawne ustawienie kolumn w ''gołym'' pokoju nic nie da..

Najpierw trzeba odpowiednio urządzić/zaadaptować pokój, a następnie ustawić kolumny ?

Pozdrawiam Cię Rafale :)

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Cezary_58669 napisał:

Ale poprawne ustawienie kolumn w ''gołym'' pokoju nic nie da..

Dla mnie goły pokój to taki w którym stoi system i krzesełko do siedzenia. Gdy system stoi np; w pokoju dziennym a tak jest w większości, to są tam; sofa, dwa fotele w oknach zasłony, dywan na podłodze, szafki, komody itp..Więc już taki goły nie jest..

Oczywiście, nie jest to co pełna adaptacja akustyczna, która to zawsze będzie najlepsza i to bez dwóch zdań.. Ale czasem inaczej się po prostu nie da. Nie każdy ma możliwość posiadania audiofilskiej samotni w której to hulaj dusza...

W takiej to częściowej adaptacji przez meble, to właśnie dokładne ustawienie kolumn pozostaje jedyną formą ich dostrojenia z pomieszczeniem. I te ich ustawienie będzie miało nawet jeszcze większe znaczenie, ponieważ ściany będą w znacznie większym stopniu odbijały fale niż w pomieszczeniu o pełnej adaptacji, która to jest w stanie więcej wybaczyć przy mniej korzystnym ustawieniu kolumn.

Oczywiście zakładamy też, że kolumny są odpowiedniej wielkości do kubatury pomieszczenia i że nikt nie przytargał trójdrożnych kolumn z 25cm wooferem na 15m kw.

Dlatego tak jak kolega Rafa napisał; ustawienie kolumn najważniejsze..

 

 

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mariush74 napisał:

Dla mnie goły pokój to taki w którym stoi system i krzesełko do siedzenia

Miałem na myśli to, że jeszcze w trakcie projektowania, budowy i urządzania/remontu, możemy wcześniej zadbać o lepsze warunki akustyczne, stosując konkretne rozwiązania w tym kierunku. Chociażby zamiast modnej gładzi tynkowej można użyć chociaż częściowo paneli wygłuszających, zamiast paneli podłogowych, wykładziny dywanowe itd.

Dla mnie natomiast goły pokój to taki, gdzie hula echo i jakbyś nie postawił głośników, to i tak bedzie do d..y..

Z resztą sie zgadzam, chodzi tylko o (inny) sposób indywidualnej interpretacji podstawowych zasad..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dzisiaj wykorzystać panele, producenci zrobili ostatnie lata ukłon w stronę thchaudiofilow, którym trudniej coś zdziałać,  bo żona i rodzina itd.

https://www.asound.pl/

https://www.mega-acoustic.pl/sklep/

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, naczesany napisał:

Gigawatt, choć wyjdzie drogo. Ale spokój do końca dni.

No chyba, że za jakiś czas kolega lokum zmieni ?

Mój znajomy tak miał, najpierw sobie chałupę okablował a potem się ożenił i teraz u żony mieszka.

Edytowane przez Ministerolnictwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zigapp napisał:

Witam, co polecicie z sieciówki do wzmacniacza Naim XS 3 oraz do CD Naim 5si i Auralica Altair ? 
Glosniki Monitor Audio Gold 300, przewody TQ Black II. 

Dla tak dobrego sprzętu na sieciówkach bym nie oszczędzał. Na pewno warto się pokusić na FI28/38 R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,

Potrzebuję kabel do listwy. W RCM polecili mi dwie opcje: Furutecha z metra, bodaj 762 + wtyki 28/38 lub gotowy przewód - Evolution Power II. Ew. kabel 762 + wtyki 50NCF mieszczą się w budżecie. Co z tych propozycji byłoby najciekawszą opcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.