Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.06.2020 o 10:02, enzo napisał:

Panowie,

Potrzebuję kabel do listwy. W RCM polecili mi dwie opcje: Furutecha z metra, bodaj 762 + wtyki 28/38 lub gotowy przewód - Evolution Power II. Ew. kabel 762 + wtyki 50NCF mieszczą się w budżecie. Co z tych propozycji byłoby najciekawszą opcją?

Evolution Power II chyba nie umywa się do 762 i FI28/38. Jest zbudowany na FI11 - to wtyki raczej do 314ag, nic wyżej. Skoro masz budżet na 50NCF to sprawa oczywista. Zastanowiłbym się jeszcze nad kablem ale 762 to chyba najgrubszy 3x4,5mm2 więc do listwy rozprowadzającej prąd dalej to rozwiązanie najbardziej optymalne. Musisz mieć na uwadze dalsze połączenia z listwy do urządzeń. Widziałbym tu minimum FI48NCF. Wszystko też zależy na ile listwa jest dobra.

Fi28/38 to świetne wtyki ale zawsze znajdzie się coś lepszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie właśnie zastanawiało, że Evolution Power jest na prostych, niedrogich wtykach a Pan w RCM zasugerował, że to wyższa półka od 762 z 28/38...

 Kable "od" listwy mam, po prostu potrzebuje czegoś "do" listwy - czyli 762 na 50 NCF byłby chyba najlepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, enzo napisał:

 Kable "od" listwy mam, po prostu potrzebuje czegoś "do" listwy - czyli 762 na 50 NCF byłby chyba najlepszy...

Pytanie czy kable "od listwy" adekwatne do poniesionych kosztów na zasilający listwę.

Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

ja mam kable na wtykach 28/38. wyzej to juz gruba przesada cenowa. sporo wiekszy koszt niz kabel. taki audioabsurd ?

Może jest ktoś, kto porównywał 50 NCF albo chociaż 48NCF do 28/38 gold, rodo. Ja noszę się z zamiarem kupna 48-ek do 762, FP-S55N lub Alpha 3 (takie posiadam na 28/38). Póki co szukam sponsora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 15:37, naczesany napisał:

Pytanie czy kable "od listwy" adekwatne do poniesionych kosztów na zasilający listwę.

Może jest ktoś, kto porównywał 50 NCF albo chociaż 48NCF do 28/38 gold, rodo. Ja noszę się z zamiarem kupna 48-ek do 762, FP-S55N lub Alpha 3 (takie posiadam na 28/38). Póki co szukam sponsora ?

To szukaj, bo 48 fajne wtyki i w stosunku do 50 tek jest mniej szczegółowo, ale to nie oznacza, ze w 48 nie masz detali, jest tego mniej (dla jednych to wada,a dla drugich zaleta), reszta jak dla mnie jest porównywalna, a cenowo różnica jest spora, więc warto się zastanowić.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, lolek126 napisał:

To szukaj, bo 48 fajne wtyki i w stosunku do 50 tek jest mniej szczegółowo, ale to nie oznacza, ze w 48 nie masz detali, jest tego mniej (dla jednych to wada,a dla drugich zaleta), reszta jak dla mnie jest porównywalna, a cenowo różnica jest spora, więc warto się zastanowić.. 

Rozumiem, że w stosunku do FI28/38 gold czy rodo postęp będzie na FI48?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, naczesany napisał:

Rozumiem, że w stosunku do FI28/38 gold czy rodo postęp będzie na FI48?

Ja nie miałem okazji słuchać 28 i 38 porównywaliśmy  48 eki  do 50 ek.... koledzy porównywali 46 tki względem 48 i zdania były podzielone co dla kogo lepsze ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sir.jax napisał:

Jednak najczęściej można spotkać opinie, że 48 NCFy wypadają lepiej niż 50ki NCF.

Niby tak, ale jednak trzeba brać poprawkę, że część z tych osób twierdzi tak, patrząc w dużym procencie na koszt dopłaty do 50 tek.. Nie mniej jednak, mi bardziej pasują 48 eki i piszę to ze 100% szczerością. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lolek126 napisał:

Niby tak, ale jednak trzeba brać poprawkę, że część z tych osób twierdzi tak, patrząc w dużym procencie na koszt dopłaty do 50 tek.. Nie mniej jednak, mi bardziej pasują 48 eki i piszę to ze 100% szczerością. 

To prawda, w kontekście jakość/cena, chyba nie ma sensu dopłacać. 

W sumie 48 bardziej "muzykalne i bardziej zrównoważone brzmienie ", zaś 50ki techniczne, czasem jaskrawe. Ale to nie moje zdanie, nie mam tych wtyków.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa wyjścia, desperat poszukujący kasy i chce sprzedać nawet przy starcie, a druga opcja to orginal from alliexpress..... najlepiej zapytać się o fakturę zakupu... jak będzie kręcił to wiadomo o co kaman.. 

Już takie przypadki były na wspomnianym portalu, że na aukcjach były prawdziwe wtyki (złodzieje są coraz sprytniejsi), a przychodziły "delikatnie" zmodyfikowane ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem:
"Wtyki są oryginalnym produktem Furutech'a? Są dokumenty zakupu?
Pytam, bo cena jest bardzo atrakcyjna zważywszy, że komplet np. na avcorp kosztuje ponad 3tys. zł."

"Niestety nie mam dokumentów zakupu, cena jest atrakcyjna że względu na skazę o której napisałem. Mogę podesłać szczegółowe zdjęcia, w komplecie również etykietka identyczna jak na zdjęciach na avcorp."

A swoją drogą to 50-siątki też zdaża się podrabiać? Świat schodzi na psy.

 

Zdjęcie oryginalne z avcorp

obraz.thumb.png.62b4ed50726b65b1759af9c85abfa2f0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, naczesany napisał:

Zapytałem:
"Wtyki są oryginalnym produktem Furutech'a? Są dokumenty zakupu?
Pytam, bo cena jest bardzo atrakcyjna zważywszy, że komplet np. na avcorp kosztuje ponad 3tys. zł."

"Niestety nie mam dokumentów zakupu, cena jest atrakcyjna że względu na skazę o której napisałem. Mogę podesłać szczegółowe zdjęcia, w komplecie również etykietka identyczna jak na zdjęciach na avcorp."

A swoją drogą to 50-siątki też zdaża się podrabiać? Świat schodzi na psy.

 

Zdjęcie oryginalne z avcorp

obraz.thumb.png.62b4ed50726b65b1759af9c85abfa2f0.png

Wszystko podrabiają, co jest chodliwe, ale są ludzie, którzy kupują takie dziadostwa to i dlatego są złodzieje, którzy to robią.. Pamiętam na wspomnianym alleeee... nawet były podrabiane siltechy 3 korony (iC i zasilające), oczywiście około 10 razy tańsze od oryginałów.. ?  Jest jeszcze opcja, że to oryginały, ale ukradzione w jakiś sposób i teraz ktoś chce się tego pozbyć. 

Ps. przyjrzałem się i jak dla mnie to jest made in China.. do tego zdjęcia tak są zrobione, aby przy wtykach nie było widać rantów, bo oni to inaczej robią. Ale zdjęcia są słabiutkie.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mikelas76 napisał:

heh ja bym szukal od kogos tu od nas ewentualnie z gieldy hifi. To juz sa duze pieniadze. Szkoda wtopic

Skąpy dwa razy traci :- )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
W dniu 13.06.2020 o 14:29, enzo napisał:

Też mnie właśnie zastanawiało, że Evolution Power jest na prostych, niedrogich wtykach a Pan w RCM zasugerował, że to wyższa półka od 762 z 28/38...

 Kable "od" listwy mam, po prostu potrzebuje czegoś "do" listwy - czyli 762 na 50 NCF byłby chyba najlepszy...

Od lat używam FP-3TS762 zarówno z konfekcją FI-28R / FI-E38R, jak i Fi-50 NCF(R) i różnice (opisałem je tutaj) warte są każdej złotówki. Wersję na 50-kach mam właśnie pod listwę.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
Godzinę temu, enzo napisał:

Hej,

Dzięki za info. A miałeś styczność z Evolution Power II? Jeżeli tak to pod listwę/końcówkę lepszy 762 na 50NCF czy EPII?

Przelotnie i powiem szczerze, że jakoś nie zapadł mi w pamięć. FP-3TS762 wybrałem ze względu na brak limitacji - miał być max. wydajny a resztę (finezję, etc.) robi za listwą Nano Powerflux NCF zamiennie z landryną (DPS 4 / 4.1) ? 

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, enzo napisał:

Hej,

Dzięki za info. A miałeś styczność z Evolution Power II? Jeżeli tak to pod listwę/końcówkę lepszy 762 na 50NCF czy EPII?

Jak masz kasę to kup sobie S55N i do tego jakieś przyzwoite wtyki i EP II w kosmos wyślesz.. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 10:19, cortes napisał:

No i jasna sprawa - podróba.

A jak to weryfikujecie, że to podróba ? Po czym to poznać ? 

Nawet zakładając, że te wtyki FI-50NCF z OLXa to podróba - to ja przepraszam bardzo ale ich wykonanie to majstersztyk. Do tego identyczne opakowania jak w oryginale. To musi być jakaś bardzo poważna firma - w sensie posiadania parku maszynowego by tak perfekcyjnie wykonać podróbkę "głupich"wtyków, a do tego bawić się w perfekcyjne podrobienie opakowania. Ja tego nie kumam. 

 

Poza tym cena 1000zł za sztukę to jest bardzo drogo - jak na używany wtyk, jeszcze z uszkodzoną obudową - gdzie nówka u dystrybutora kosztuje w detalu  1650zł. 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są niby nowe, tylko ten jeden jest ze skazą, już pisali do niego inni i ta sama spiewka ni ema żadnych papierów  itp.. 

Tutaj masz oryginalny i postaraj się złapać co jest tutaj czego nie ma tam.. ?

 

image-44328.jpglong turkey baster fish tank

 

A robią dobrze, bo jak sam widzisz ludzie kupują  podrabiane rzeczy, nie kumam tego, ale robią to.. Już tak kłamią na alliiiii, że zdjęcia do aukcji wrzucają oryginały, tylko potem otrzymujesz lipę. Zauważ też dlaczego tego typu zdjęć nie zrobił :-) 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tak, zastanawiam się nad podmianą/zastępstwem Audioquest Thunder 2m bo właśnie lekko za długi jest. Kolega @asterix pożyczył mi swojego Furutech`a 1,5m (dokładny symbol mi nie znany, ale na rodowanych wtykach) i ....nie źle pod pasował mi pod wzmacniacz, długość też bardziej mi odpowiada przy obecnym usytuowaniu stolika. Pan Adam mówi, że do mojego piecyka mam poszukać coś lepszego, niż ten co sam posiada. Więc może?  https://avcorp.pl/product-pol-2737-Furutech-FP-S55N-FI-48R-NCF-FI-E48R-NFC.html?selected_size=Y  dodam jeszcze, że w razie potrzeby/konieczności, chce go wykorzystać do zasilania listwy. Czy taka sieciówka sprawdzi się w tej roli? Czy ktoś tu w klubie korzysta z takiego?

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lolek126 napisał:

One są niby nowe, tylko ten jeden jest ze skazą, już pisali do niego inni i ta sama spiewka ni ema żadnych papierów  itp.. 

Tutaj masz oryginalny i postaraj się złapać co jest tutaj czego nie ma tam.. ?

 

image-44328.jpglong turkey baster fish tank

 

A robią dobrze, bo jak sam widzisz ludzie kupują  podrabiane rzeczy, nie kumam tego, ale robią to.. Już tak kłamią na alliiiii, że zdjęcia do aukcji wrzucają oryginały, tylko potem otrzymujesz lipę. Zauważ też dlaczego tego typu zdjęć nie zrobił ?

Nie widzę NIC czego nie ma "tam a jest tu".

Jeśli możesz to mi podpowiedz.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, babatular napisał:

Nie widzę NIC czego nie ma "tam a jest tu".

Jeśli możesz to mi podpowiedz.

na oryginale jest rant plastikowy, a w tych podrabianych nie ma go.. 

6 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Sam tak, zastanawiam się nad podmianą/zastępstwem Audioquest Thunder 2m bo właśnie lekko za długi jest. Kolega @asterix pożyczył mi swojego Furutech`a 1,5m (dokładny symbol mi nie znany, ale na rodowanych wtykach) i ....nie źle pod pasował mi pod wzmacniacz, długość też bardziej mi odpowiada przy obecnym usytuowaniu stolika. Pan Adam mówi, że do mojego piecyka mam poszukać coś lepszego, niż ten co sam posiada. Więc może?  https://avcorp.pl/product-pol-2737-Furutech-FP-S55N-FI-48R-NCF-FI-E48R-NFC.html?selected_size=Y  dodam jeszcze, że w razie potrzeby/konieczności, chce go wykorzystać do zasilania listwy. Czy taka sieciówka sprawdzi się w tej roli? Czy ktoś tu w klubie korzysta z takiego?

Bardzo fajny kabel porównywaliśmy  go z wtykami 48 ami do  landryny na 50 tkach, więc kabel 100% droższy,a  tak naprawdę przy zasilaniu listwy było czuć , większą rozdzielczość, więc jak na tym Ci nie zależy to 55 tka jest naprawdę dobrze wycenionym kablem w stosunku do swoich możliwości. Tylko to jest kabel deko po tej ciemniejszej stronie.. ale nie oznacza, że przykrywa szczegóły.. jest lekko przyciemniony tak jak i np kable niektóre kable z nowej linii AQ.. , które osobiście również lubię. Ale potrafi zamieszać ta 55 tka, od "tandera"  powinna lepiej Ci spasować. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lolek126 napisał:

na oryginale jest rant plastikowy, a w tych podrabianych nie ma go.. 

taki tam szczegol ?. A potem.... rwa mać..... je...... h.. 

14 godzin temu, babatular napisał:

Ja tego nie kumam

No wlasnie szkoda ze tego nie kumasz. 

Money money money.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   3 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.