Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Mikelas76 napisał:

taki tam szczegol ?. A potem.... rwa mać..... je...... h.. 

No wlasnie szkoda ze tego nie kumasz. 

Money money money.... 

Ale co po pieniądzach skoro ludzie nie wiedza co mają.. nie wspomnę, że oszusta wspierają...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lolek126 napisał:

Bardzo fajny kabel porównywaliśmy  go z wtykami 48 ami do  landryny na 50 tkach, więc kabel 100% droższy,a  tak naprawdę przy zasilaniu listwy było czuć , większą rozdzielczość, więc jak na tym Ci nie zależy to 55 tka jest naprawdę dobrze wycenionym kablem w stosunku do swoich możliwości. Tylko to jest kabel deko po tej ciemniejszej stronie.. ale nie oznacza, że przykrywa szczegóły.. jest lekko przyciemniony tak jak i np kable niektóre kable z nowej linii AQ.. , które osobiście również lubię. Ale potrafi zamieszać ta 55 tka, od "tandera"  powinna lepiej Ci spasować. 

dzięki za info. 

Zasilanie listwy to taka....funkcja "ewentualnie" Obecnie robi to AQ Blizzard (1m) bo teraz dla thundera nie ma miejsca, ale jak by co (w przyszłości)... jest na zapasie.

Priorytetem jest zasilanie Mac MA 252 .. ten woli prąd ze ściany (niestety, obecnie pod listwą) i dlatego jest poszukiwany 1,5m i odpowiedniej ... hmmm ... jakości. A że ciemniejszy? to i dobrze, bo moje Heco i Mac grają po jaśniejszej stronie, .. przyciemnienie nawet wskazane.

Dałeś mi dużo podpowiedzi, jak tylko uporam się z wyborem cd, to 55-ka będzie powołana do służby, myślę że to właściwy kierunek działania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

dzięki za info. 

Zasilanie listwy to taka....funkcja "ewentualnie" Obecnie robi to AQ Blizzard (1m) bo teraz dla thundera nie ma miejsca, ale jak by co (w przyszłości)... jest na zapasie.

Priorytetem jest zasilanie Mac MA 252 .. ten woli prąd ze ściany (niestety, obecnie pod listwą) i dlatego jest poszukiwany 1,5m i odpowiedniej ... hmmm ... jakości. A że ciemniejszy? to i dobrze, bo moje Heco i Mac grają po jaśniejszej stronie, .. przyciemnienie nawet wskazane.

Dałeś mi dużo podpowiedzi, jak tylko uporam się z wyborem cd, to 55-ka będzie powołana do służby, myślę że to właściwy kierunek działania ?

Naprawdę dobry kabel i za przyzwoite pieniądze, patrząc po ile potrafią być dzisiaj kabelki.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, lolek126 napisał:

Naprawdę dobry kabel i za przyzwoite pieniądze, patrząc po ile potrafią być dzisiaj kabelki.. 

Landryna od 55 jest ciemniejsza ?

9 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

. Kolega @asterix pożyczył mi swojego Furutech`a 1,5m (dokładny symbol mi nie znany, ale na rodowanych wtykach)

Dokładnie był to Furutech Alpha PC Triple C FP-TCS31 / FI-28R / FI-E38R 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, asterix1 napisał:

Landryna od 55 jest ciemniejsza ?

 

Landryna jest jaśniejsza.. a jeszcze lepiej to wychwycisz jakbyś dał ją np do integry.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi dlaczego gniazda do zabudowy FI-E30 G lub FI-E30 R NCF, mają 56mm szerokości a pozostałe standardowe w tym Gigawatt równo 50mm. Rozstaw otworów gniazd jest taki sam ale obudowa z tworzywa szersza. Chciałem zamienić w listwie tap 4 szt na furu, ale bez ''rzeźbienia'' w obudowie itp. a tu niestety d..a.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to wyczytałeś? FI-E30 to standardowe gniazdo tablicowe, nić nie trzeba rzeźbić jedno wykręcasz drugie przykręcasz ?
Dimensions: 50.6mm(L)×50.6mm(W)× 36.0mm(H)to ze strony producenta.
a to od dystrybutora http://rcm.com.pl/oferta/furutech/images/FI-E30.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, gumiś napisał:

A gdzie to wyczytałeś? FI-E30 to standardowe gniazdo tablicowe, nić nie trzeba rzeźbić jedno wykręcasz drugie przykręcasz

W gotowej listwie Tomanka masz gniazda 50x50 i są ściśle dopasowane więc furu odpada. Wszystkie inne standardowe mają 50x50, Gigawatt również, ale srebra nie chcę..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.06.2020 o 11:52, Cezary_58669 napisał:

Dzieki za sugestie, mój błąd to jest 0,6mm a nie 6mm, więc furu beda ok.

Dla zainteresowanych dodam jeszcze skoro zacząłem ten temat, że 2-3 gniazda montażowe furutecha wchodzą ''na wcisk'' do TAP, natomiast kolejne trzeba niestety już szlifować. Są minimalnie większe o te 0,6mm od oryginalnych, ściśle spasowanych  gniazd w listwie Tomanka. Gniazdo iec serii ncf (głębsze niż standardowe) wchodzi natomiast bez problemu od strony dc blockerów.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką listwę z kablem zasilającym możecie polecić?

Zależy mi na czymś w miarę uniwersalnym i bezpiecznym co spowoduje poprawę całego spektrum dźwięku bez względu na to jaki zestaw będzie do niej podpięty.

Myślałem po cichu o listwie tp80, kabel nie jakiś bardzo drogi, oparty na konfekcji fi-28 (złotej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kasz76 napisał:

Jaką listwę z kablem zasilającym możecie polecić?

Zależy mi na czymś w miarę uniwersalnym i bezpiecznym co spowoduje poprawę całego spektrum dźwięku bez względu na to jaki zestaw będzie do niej podpięty.

Myślałem po cichu o listwie tp80, kabel nie jakiś bardzo drogi, oparty na konfekcji fi-28 (złotej)

Furutech nigdy nie jest do końca uniwersalny. Ich produkty zawsze mają mniej lub bardziej słyszalną sygnaturę dźwięku.

Z tym trzeba się pogodzić.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kasz76 napisał:

Myślałem po cichu o listwie tp80, kabel nie jakiś bardzo drogi, oparty na konfekcji fi-28 (złotej)

Na wyposażeniu tej listwy jest najtańszy FP-314Ag na złoconych wtykach FI-15G i FI-E 11GF.

Dla ''przeciwwagi'' złoconych gniazd schuko oraz iec, dałbym rodowane wtyki np. FI-28/38 oraz lepszy kabel do listwy.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2020 o 01:44, Bogusław_59825 napisał:

Sam tak, zastanawiam się nad podmianą/zastępstwem Audioquest Thunder 2m bo właśnie lekko za długi jest. Kolega @asterix pożyczył mi swojego Furutech`a 1,5m (dokładny symbol mi nie znany, ale na rodowanych wtykach) i ....nie źle pod pasował mi pod wzmacniacz, długość też bardziej mi odpowiada przy obecnym usytuowaniu stolika. Pan Adam mówi, że do mojego piecyka mam poszukać coś lepszego, niż ten co sam posiada. Więc może?  https://avcorp.pl/product-pol-2737-Furutech-FP-S55N-FI-48R-NCF-FI-E48R-NFC.html?selected_size=Y  dodam jeszcze, że w razie potrzeby/konieczności, chce go wykorzystać do zasilania listwy. Czy taka sieciówka sprawdzi się w tej roli? Czy ktoś tu w klubie korzysta z takiego?

No nic, dziś dojechał. Niestety 1,5m to lekko za mało ściana -- wzmacniacz. Wpoiłem go pod listwę, tylko nie taki był cel. 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2020 o 19:11, Cezary_58669 napisał:

Na wyposażeniu tej listwy jest najtańszy FP-314Ag na złoconych wtykach FI-15G i FI-E 11GF.

Dla ''przeciwwagi'' złoconych gniazd schuko oraz iec, dałbym rodowane wtyki np. FI-28/38 oraz lepszy kabel do listwy.

Albo tp60 na złotych gniazdach i do tego kabel z rodowanymi wtykami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kasz76 napisał:

Albo tp60 na złotych gniazdach i do tego kabel z rodowanymi wtykami

60 też oparta jest na złocie, więc jak najbardziej. Mimo, że FI-E30G nie są z czystej miedzi, to naprawdę przynoszą korzyści soniczne (wbrew niektórym opiniom) w porównaniu do standardowych w TAP. Do tego kabel bardziej uniwersalny/naturalny od 314-i na dobrych rodowanych wtykach i będzie ok. Chyba, że szukasz czegoś do ''wyższej półki'' wtedy seria ncf będzie bardziej wskazana :)

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów!

Przejdę od razu do nurtującej mnie kwestii - porównywał ktoś może wtyk iec FI-C15 NCF R z FI-28R?

Oba są z miedzi, oba rodowane, w tańszym NCF na pokładzie...ma ktoś jakieś spostrzeżenia co do ich brzmienia - czy warto dopłacać do 28???

pozdrawiam wszystkich,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Frank_Drebin napisał:

Witam wszystkich klubowiczów!

Przejdę od razu do nurtującej mnie kwestii - porównywał ktoś może wtyk iec FI-C15 NCF R z FI-28R?

Oba są z miedzi, oba rodowane, w tańszym NCF na pokładzie...ma ktoś jakieś spostrzeżenia co do ich brzmienia - czy warto dopłacać do 28???

pozdrawiam wszystkich,

Piotr

Osobiście nie porównywałem, ale nie łudziłbym sie, że ta wtyczka o niskim profilu dorówna bardziej ''audiofilskiej'' z wiekszą ilością wyrafinowanych technologii. Furutech im droższy tym lepszy, niestety. Zawsze jest alternatywa np. iego 8075 ?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testował ktoś u siebie wtyki Jack furu, konkretnie model cf-763? Tylko mała uwaga do ich oznaczeń, jest masakra bo jest wersja SM i tylko tu jest przewodnik z miedzi, bez SM jest z ich brązu. Bardzo się dziwię - w Polsce w sklepach mają wersje na brązie, tylko! Będę musiał z daleka je ciągnąć. Cena ta sama CF-763 i CF763SM, także uważajcie co kupujecie. Na stronie furutecha jest tylko opis SM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmianiłeś 704 na cf-763, jakie różnice są między nimi, czy tylko 704 gra nieco cieplej i poza tym tak samo? Potrzebuję do zbalansowanego kabla do Mytek Brooklyn (bardzo nietypowe rozwiązanie), czyli 2 sztuki Jacka stereo i tak pewnie pójdę w 763SM, choćby dla poczucia, że lepiej nie mogę ?

Nie chcę nic w dźwięku modyfikować, tylko uwolnić cały potencjał, rodu się nie boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2020 o 15:48, Bogusław_59825 napisał:

Furutech FP-S55N - FI-48R NCF / FI-E48R NFC

Kto używa taki?

Sieciówka gra od poniedziałku po 8-10h dziennie

Ostatnio mam lekko ...nadmiarowy bas.. owszem jest szybki, ma długie wybrzmienia, tylko deko go za dożo.  Mocniej dociąża dźwięki, bywa, że aż nadto-- CD "Cigarettes After Sex" 

czy tak ma być? czy jeszcze się ogarnie ten kabelek? ile mu potrzeba czasu do ogrania?

Czy w szeregach Furutech znajdzie się coś skromniejszego na niskich?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

Kto używa taki?

Sieciówka gra od poniedziałku po 8-10h dziennie

Ostatnio mam lekko ...nadmiarowy bas.. owszem jest szybki, ma długie wybrzmienia, tylko deko go za dożo.  Mocniej dociąża dźwięki, bywa, że aż nadto-- CD "Cigarettes After Sex" 

czy tak ma być? czy jeszcze się ogarnie ten kabelek? ile mu potrzeba czasu do ogrania?

Czy w szeregach Furutech znajdzie się coś skromniejszego na niskich?

 

Obawiam się, że to dociążenie już pozostanie. 

Jeśli szukasz czegoś, co będzie dyscyplinowało bas, bez sztucznego pompowania ale też bez ograniczania jego "zejścia", to polecam Ziggy Cheetah Mk II. Przy okazji jest bardziej rozdzielczy, otwarty i dźwięczny niż 55-tka, która IMO "zagęszcza" dźwięk. Sam używam ZCMkII, po różnych przygodach z DYI Furutecha, Neotecha, etc.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Pantaleon napisał:

Obawiam się, że to dociążenie już pozostanie. 

Jeśli szukasz czegoś, co będzie dyscyplinowało bas, bez sztucznego pompowania ale też bez ograniczania jego "zejścia", to polecam Ziggy Cheetah Mk II. Przy okazji jest bardziej rozdzielczy, otwarty i dźwięczny niż 55-tka, która IMO "zagęszcza" dźwięk. Sam używam ZCMkII, po różnych przygodach z DYI Furutecha, Neotecha, etc.

Nie wiem czy chce większej rozdzielczości u mnie. AQ Thunder własnie w tym zakresie jest mocno ...bezpośredni i tu  ocenzurowana góra Futurotecha lepiej mi pasuje, no i ta barwa średnicy w 55N ...piękna rzecz.

AQ inaczej definiuje bas, bardziej w stylu zero-jedynkowym,

S55N daje szerszą skale działania tego zakresu, Tylko własnie to zejście mnie martwi, trochę pogrubione. 

No nic... trzeba rozważyć inne opcje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Bogusław_59825 napisał:

Nie wiem czy chce większej rozdzielczości u mnie. AQ Thunder własnie w tym zakresie jest mocno ...bezpośredni i tu  ocenzurowana góra Futurotecha lepiej mi pasuje, no i ta barwa średnicy w 55N ...piękna rzecz.

AQ inaczej definiuje bas, bardziej w stylu zero-jedynkowym,

S55N daje szerszą skale działania tego zakresu, Tylko własnie to zejście mnie martwi, trochę pogrubione. 

No nic... trzeba rozważyć inne opcje.

 

Jeśli to pogrubienie to zbyt daleko idący kompromis, to chyba faktycznie warto się rozejrzeć za czymś innym. Może po prostu "chudszy" model niebieskiej linii z Furu - S032N?. Lekko "ocenzurowana" góra i akcent na średnicę w pakiecie. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Frank_Drebin napisał:

Czyli zmianiłeś 704 na cf-763, jakie różnice są między nimi, czy tylko 704 gra nieco cieplej i poza tym tak samo? Potrzebuję do zbalansowanego kabla do Mytek Brooklyn (bardzo nietypowe rozwiązanie), czyli 2 sztuki Jacka stereo i tak pewnie pójdę w 763SM, choćby dla poczucia, że lepiej nie mogę ?

Nie chcę nic w dźwięku modyfikować, tylko uwolnić cały potencjał, rodu się nie boję.

Mam wszystko na rodzie: wtyki 28/38, listwa, gniazdo sieciowe, gniazdo w Feliksie FI-09 (R) NCF, żongluję sieciowymi od 762 po Alpha 3 (nie miałem tylko S55N). Do tej pory używałem CD Moon'a  CD1 i w tym przypadku z Feliksem (bardzo lampowe brzmienie) lepiej wypadało połączenie z wtykiem 704 ale pewnie z racji charakteru grania Moona (odrobinę jasne). Od niedawna mam Docet Lector 7TL i tutaj na pewno lepiej jest z rodem. Sugeruję 704 do tranzystora. Dochodzi jeszcze zabawa z bezpiecznikami. Porównywałem Furutecha z Padis i niestety Padis jako "prawie Furutech" to nie to samo. Hifi Tuning Supreme 3 wypada odrobinę lepiej od Furutech'a. Supreme lepiej kontroluje niskie. Hifi Tuning Supreme 3 Copper w ogóle się u mnie nie sprawdził. Jedzie na próbę do Lectora, Verictum. Podobno zupełnie inne granie niż HiFi Tunning. Wiem, że bezpieczniki to kontrowersyjny temat ale mając zgrany system, którego słucha się z przyjemnością, różnice  w bezpiecznikach da się wyłapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Pantaleon napisał:

Jeśli to pogrubienie to zbyt daleko idący kompromis, to chyba faktycznie warto się rozejrzeć za czymś innym. Może po prostu "chudszy" model niebieskiej linii z Furu - S032N?. Lekko "ocenzurowana" góra i akcent na średnicę w pakiecie. 

I tak też zrobię.

Zobaczę co jest teraz dostępne?

Alpha Nano OFC FP-S032N / FI-48R NCF / FI-E48R NCF 

Furutech Alpha Nano OFC FP-S35N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.