Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Moja przygoda z Furutechem dopiero się zaczyna. Mając dograny już system jedyne czego mi brakowało to dobre gniazdo ścienne.  Wybór padł na FP-SWS(G). Podłączyłem je i po kilku godzinach stwierdziłem, że słyszę momentami więcej detali w muzyce niż wcześniej co bardzo mi się spodobało. Zasilanie mam oparte na kablach Wireworlda i listwie Tomanka TAP8.  Po tym co usłyszałem naturalny wydaje mi się upgrade listwy na gniazda wejściowe jak i wyjściowe Furutecha. W wyjściowych założę część pozłacanych a część rodowanych. Wejściowe jeszcze się wacham ale raczej złoto. Będę sobie tak wymieniał po dwa trzy gniazda w miesiącu.  Pytanie da Was jakie kable użyć jako okablowanie wewnętrzne listwy? Nie może byc solid, ciężko będzie je podoginac i ułożyć. Konstrukcja Tomanka trochę utrudnia użycie kabli Solid. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sebgla napisał:

jakie kable użyć jako okablowanie wewnętrzne listwy?

https://allegro.pl/oferta/furutech-alpha-22-montazowy-przewod-zasilajacy-0-5-8825511670

Ten drut jest najodpowiedniejszy do listwy zbudowanej w oparciu o komponenty Furutecha.

Jest gruby to fakt,trzeba się nagimnastykować żeby go wygiąć czy ukształtować.

 

Spory wybór ma konkurencyjna firma ,również z kraju kwitnącej wiśni :

https://allegro.pl/oferta/przewod-solid-core-neotech-socp-12-12awg-3-33mm2-8734432417

 

6 godzin temu, sebgla napisał:

Konstrukcja Tomanka

Sorry nie doczytałem ? Bez problemu zmieścisz się z drutem Furutecha .Trzeba jedynie dobrze zaplanować wszystko.

Jeżeli Tomanek ma jakąś płytke drukowaną czy filtr ,wywal to !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomanek ma filtry i DC blocker. Płytki zajmują cała powierzchnię listwy tak naprawdę. Lepiej będzie bez filtrów /płytki drukowanej i na samych kablach? Myślałem aby do płytki przylutowac lepsze kable i filtry zostawic. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sebgla napisał:

Lepiej będzie bez filtrów

Jeżeli chcesz listwę zbliżoną do tego ,co oferuje Furutech to nie stosował bym filtrów.

Najlepsze listwy Furutecha nie posiadają filtrów a jedynie matę GC  plus wypasione gniazda SWS :) Sama obudowa listwy jest bardzo ważna ,to nie może być blaszeczka :)

Policz koszt podzespołów najpierw ,może taniej będzie kupić używaną listwę e-TP 60 (jest G lub R).

Powiedzmy 8x Fi-E30G (po 125 szt.) to 1000 zł ! Rodowane są droższe.Gniazdo IEC ,do tego,kabel ....oj ,chyba wyjdzie z 1,5 tysia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sebgla napisał:

Zasilanie mam oparte na kablach Wireworlda i listwie Tomanka TAP8.  Po tym co usłyszałem naturalny wydaje mi się upgrade listwy na gniazda wejściowe jak i wyjściowe Furutecha. W wyjściowych założę część pozłacanych a część rodowanych. Wejściowe jeszcze się wacham ale raczej złoto. Będę sobie tak wymieniał po dwa trzy gniazda w miesiącu.  Pytanie da Was jakie kable użyć jako okablowanie wewnętrzne listwy? Nie może byc solid, ciężko będzie je podoginac i ułożyć. Konstrukcja Tomanka trochę utrudnia użycie kabli Solid. 

Ja wymieniłem w swojej tap8 (2x dc blocker i 2x schaffner) tj. 4szt na fi-e30g oraz iec na fi-06r ncf. Na okablowanie wewn. między płytką a gniazdami użyłem Neotecha socp 14. Nie jest łatwo i trzeba się ''nagimnastykować''. Lepsza w montażu byłaby jakaś linka. Są też ''upierdliwe śrubki'' które podtrzymują (usztywniają) obudowę. Poza tym tak jak pisałem, gniazda furu są min. wieksze i trzeba szlifować.

Rezultat brzmieniowy: dynamika, szczegół, barwa, minimalne zaokrąglenie najniższego basu.

Generalnie warto!

37 minut temu, sebgla napisał:

Myślałem aby do płytki przylutowac lepsze kable i filtry zostawic. 

A widzisz sens aby wywalać filtry z filtrowanej listwy?

To już lepiej furu sobie kupić... jak nie chce się filtrów.

Ja osobiście mieszkam w bloku i takie filtry spełniają swoją rolę i nie działają negatywnie na dźwięk, przynajmniej u mnie.

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się głośno czy dobra listwa audio powinna być tylko i wyłącznie klasowym "rozgałęźnikiem" zasilania czy powinna też chronić nasze systemy często bardzo kosztowne od różnych niepożądanych zjawisk jakie mogą pojawić się w sieci. Może warto nieznacznie zejść z jakością brzmieniową listwy a zapewnić naszemu audio większe bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

Ja wymieniłem w swojej tap8 (2x dc blocker i 2x schaffner) tj. 4szt na fi-e30g oraz iec na fi-06r ncf. Na okablowanie wewn. między płytką a gniazdami użyłem Neotecha socp 14. Nie jest łatwo i trzeba się ''nagimnastykować''. Lepsza w montażu byłaby jakaś linka. Są też ''upierdliwe śrubki'' które podtrzymują (usztywniają) obudowę. Poza tym tak jak pisałem, gniazda furu są min. wieksze i trzeba szlifować.

Rezultat brzmieniowy: dynamika, szczegół, barwa, minimalne zaokrąglenie najniższego basu.

Generalnie warto!

A widzisz sens aby wywalać filtry z filtrowanej listwy?

To już lepiej furu sobie kupić... jak nie chce się filtrów.

Ja osobiście mieszkam w bloku i takie filtry spełniają swoją rolę i nie działają negatywnie na dźwięk, przynajmniej u mnie.

Oj oj. Dużo tego piłowania jest? Dużo większe są gniazda furutecha? 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sebgla napisał:

Oj oj. Dużo tego piłowania jest? Dużo większe są gniazda furutecha? 

Gniazda ori w tap są ściśle spasowane, pierwsze dwa furu udało mi się wcisnąć bo były zewnetrzne, trzecie ledwo co, a czwarte piłowanko.. wszystkie następne (jakby co) też czeka to samo. Dobrze, że materiał miękki :)

Furu sa szersze o 0,6mm, niby nie dużo ale w ''ciasnej'' listwie tap jest już mały problem..

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kasz76 napisał:

Zastanawiam się głośno czy dobra listwa audio powinna być tylko i wyłącznie klasowym "rozgałęźnikiem" zasilania czy powinna też chronić nasze systemy często bardzo kosztowne od różnych niepożądanych zjawisk jakie mogą pojawić się w sieci. Może warto nieznacznie zejść z jakością brzmieniową listwy a zapewnić naszemu audio większe bezpieczeństwo.

Miałem trzy listwy z flirtami Schaffnera, Tomanka, Badę LB5600 i DIY listwę do której polutowałem kupiony oddzielnie filtr za kilkadziesiąt zł. Wszystkie one poległy przy niefiltrowanej, aluminiowej listwie DIY opartej o komponenty Furutech, na której słucham obecnie. Uważam również, że nie mniej istotne od materiałów z których listwa jest skonstruowana jest jej odseparowanie od wibracji (kolce), ustawienie na odpowiednim podłożu (twarde drewno, nie granit) i dociążenie, dopiero wtedy gra muzyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

odseparowanie od wibracji (kolce)

Kolce nie separują od wibracji, to mit. Powstał przez brak zrozumienia po co są kolce. 
Otóż kolce zaczęli stosować Brytyjczycy do kolumn, po to, by przebiły dywan lub wykładzinę aby kolumny opierały się stabilnie na twardym podłożu zamiast gibać się swobodnie na miękkich dywanach bądź wykładzinach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o porade.

Szukam zasilajacego Furutecha z barwna srednica oraz nienarzucajaca sie gora. 

Wspominam dobrze 3ts20 ale bas byl troszke za maly. No i kabel nie gral spektakularnie.

Czy powinienem pojsc w strone 55 na wtykach G? Czy on jest na tyle barwny ze mozna isc w rod?

Rozumiem, ze z tymi cechami musze rozgladac sie za niebieskimi przewodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie konkretnie ten Furutech FP-S55N - FI-46G NCF / FI-E46G NC 

lub jakby był zbyt przymulony to na Rodzie.

3TS20 miałem długo i na sprawdzenie wpięty był wszędzie. Wspominam go dobrze za barwną średnicę. Kabel tak jak pisałeś do pre i źródeł. Ale bas był za krótki i słabo widoczny. Akurat przycięte wysokie mi w nim pasowały.

Chcę go wpiąć do wzmacniacza słuchawkowego, teraz mam Cardas Beyond, ale ten ma zbyt jasną górę, a fajny obszerny bas. Z kolei DPS4.1 w tym połączeniu ma zbyt twardawy bas, reszta super ale przez ten bas ciężko się zrelaksować wieczorem.

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marek s napisał:

Interesuje mnie konkretnie ten Furutech FP-S55N - FI-46G NCF / FI-E46G NC 

lub jakby był zbyt przymulony to na Rodzie.

3TS20 miałem długo i na sprawdzenie wpięty był wszędzie. Wspominam go dobrze za barwną średnicę. Kabel tak jak pisałeś do pre i źródeł. Ale bas był za krótki i słabo widoczny. Akurat przycięte wysokie mi w nim pasowały.

Chcę go wpiąć do wzmacniacza słuchawkowego, teraz mam Cardas Beyond, ale ten ma zbyt jasną górę, a fajny obszerny bas. Z kolei DPS4.1 w tym połączeniu ma zbyt twardawy bas, reszta super ale przez ten bas ciężko się zrelaksować wieczorem.

Miałem tygodniowy test z tym przewodem, ale na rodowanych wtykach, wpięty pod Mac MA252

https://postimg.cc/YjfSDH9N

https://postimg.cc/Mv6phFMC

Myślę, że spełnia Twoje wytyczne opisane dwa posty wyżej. A moją ocenę tego przewodnika opisałem jedną stronę wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

Miałem tygodniowy test z tym przewodem, ale na rodowanych wtykach, wpięty pod Mac MA252

https://postimg.cc/YjfSDH9N

https://postimg.cc/Mv6phFMC

Myślę, że spełnia Twoje wytyczne opisane dwa posty wyżej. A moją ocenę tego przewodnika opisałem jedną stronę wczesniej.

Dzięki. Czytałem wcześniej Twój opis i dlatego wytypowałem ten przewód. 

Obawę mam odnośnie wtyków, czy na G nie będzie zamulenia a na R zbytniej przejrzystości na górze.

3ts20 na G grał super barwą i chyba pójdę tropem wtyków G. 55-tka jest wyższej klasy - przewód i wtyki.

A czy wiesz czym różni się 55-tka od 35-tki? Oczywiście brzmieniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek s

FI48 R NCF  na pewno nie rozjaśnią brzmienia.

Mogę zapytać tylko, dlaczego niedostatki, jakieś braki lub nadmiar podzakresów pasma chcesz naprawiać kablem zasilającym?

Może warto by coś z akustyką zrobić i ustawieniem kolumn, chyba że się mylę i to wszystko masz opanowane. A kablem chcesz postawić kropkę nad "i".

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o system słuchawkowy, w stacjonarnym jest ok.

Kablem zasilającym można sporo zmienić, a takie niuanse jak przycięcie wysokich tym bardziej.

W piątek będę miał s55n na G do testu. Sprzedawca twierdzi, że kabel jest mocno dociążony. To mi pasuje, tylko żeby nie mulił. Wtedy pozostaje R.

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marek s napisał:

A czy wiesz czym różni się 55-tka od 35-tki? Oczywiście brzmieniowo.

35tka to teraz 32, kabel ten sam tylko oznaczenie inne. Gdy miałem u siebie 55tkę, nie było jakiejś tam wielkiej różnicy pomiędzy tymi kablami. To ta sama klasa jak i szkoła brzmienia. 55tka minimalnie mocniej zaznacza bas i jest bardziej energetyczny względem cieńszego brata..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mariush74 napisał:

35tka to teraz 32, kabel ten sam tylko oznaczenie inne. Gdy miałem u siebie 55tkę, nie było jakiejś tam wielkiej różnicy pomiędzy tymi kablami. To ta sama klasa jak i szkoła brzmienia. 55tka minimalnie mocniej zaznacza bas i jest bardziej energetyczny względem cieńszego brata..

Cenna uwaga, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2020 o 20:50, marek s napisał:

Szukam zasilajacego Furutecha z barwna srednica oraz nienarzucajaca sie gora. 

Spróbuj zielonego TripleC. Bardzo ładna barwna średnica, a kabel nie jest tak ciemny jak niebieski 32.

Edytowane przez Ministerolnictwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ministerolnictwa napisał:

Spróbuj zielonego TripleC. Bardzo ładna barwna średnica, a kabel nie jest tak ciemny jak niebieski 32.

ALe bas będzie twardszy i atak lekko podkreślony. A on pisze że woli te bardziej miękko grające więc raczej 55. No i ma być raczej ciemno grający niż jasno...

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2020 o 08:37, naczesany napisał:

Wykonałem przewód do AKG Q701 na Yarbo PSC-44CB i mimo że wtyk ze stopu, było to najlepsze zestawienie jakie do tej pory miałem.
FP-704G dodaje trochę ciepełka i jest piekielnie ciężki jak na wtyk słuchawkowy. Prawdziwa kobyła. Gram z Feliks Audio.

02.thumb.jpg.b94710003031c9f5056170a839000a8a.jpg

Czy od razu grało ci to połączenie dobrze? Zrobiłem kabel na wtykach 763SM, na początku chwilę było ok, ale szybko zrobiło się ostro i nieprzyjemnie na górze, nie da się dłużej słuchać bo strasznie męczący jest dźwięk, póki co gra to ok 48 godzin, prawie non-stop. Ile ten rod potrzebuje czasu, w przypadku wtyków do słuchawek, żeby się wygrzał, czy u Ciebie grało od razu dobrze i nie było z czasem zmian w dźwięku? Mam drugi kabel na tym samym przewodniku, nieco krótszy (nowy ma 2m, stary 1,2m. Kabel Audioquest nightbird) ale na neutrikach i tam brak jakiejkolwiek ostrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.