Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.07.2020 o 09:03, sebgla napisał:

Do mnie dziś dojadą gniazda montażowe 2 sztuki oraz gniazdo IEC , wszystko na złocie. Zrobię upgrade pierwszych gniazd w listwie Tomanek TAP8.   Kolejne dwa gniazda w przyszłym tygodniu. Póki co nie będę zmieniał okablowania wewnątrz listwy. Chcę zobaczyć jaki będzie wpływ samych gniazd FURU. Jak trochę się osłucham to wtedy wymiana okablowania wewnętrznego na NEOTECHA.

Upgrade Tomanka zrobiony. Najpierw same gniazda na FURU G wymieniłem. Wymieniłem 4 z gniazd, pozostałe 4 pozostaną Tomankowe.  Dwie godziny słuchania i fajne wygładzenie dźwięku się pojawiło, trochę bardziej słyszalne niektóre szczegóły.  I po tych dwóch godzinach wywaliłem całe flaki z filtrami i blockerami z listwy i podłączyłem gniazda na okablowaniu Neotecha. i Jest jeszcze lepiej. Pojawiło się więcej dynamiki i poweru niż wcześniej, bez utraty gładkości. I tak już zostawię. Nie mam potrzeby filtra w listwie, nic mi nie zakłuca. Zastanawia mnie jak będzie się dźwięk zmieniał po iluś tak dniach, tygodniach. Dla mnie to fajny krok na pewno.

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sebgla napisał:

Upgrade Tomanka zrobiony. Najpierw same gniazda na FURU G wymieniłem. Wymieniłem 4 z gniazd, pozostałe 4 pozostaną Tomankowe.  Dwie godziny słuchania i fajne wygładzenie dźwięku się pojawiło, trochę bardziej słyszalne niektóre szczegóły.  I po tych dwóch godzinach wywaliłem całe flaki z filtrami i blockerami z listwy i podłączyłem gniazda na okablowaniu Neotecha. i Jest jeszcze lepiej. Pojawiło się więcej dynamiki i poweru niż wcześniej, bez utraty gładkości. I tak już zostawię. Nie mam potrzeby filtra w listwie, nic mi nie zakłuca. Zastanawia mnie jak będzie się dźwięk zmieniał po iluś tak dniach, tygodniach. Dla mnie to fajny krok na pewno.

Z Twojego opisu wynika że dobrze zrealizowane zasilanie to jednak nie ściema. Wpływ dobrych kabli, gniazd jest łatwy do wychwycenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś też zasilać urządzenia z pominięciem listwy?

45 minut temu, sebgla napisał:

Upgrade Tomanka zrobiony. Najpierw same gniazda na FURU G wymieniłem. Wymieniłem 4 z gniazd, pozostałe 4 pozostaną Tomankowe.  Dwie godziny słuchania i fajne wygładzenie dźwięku się pojawiło, trochę bardziej słyszalne niektóre szczegóły.  I po tych dwóch godzinach wywaliłem całe flaki z filtrami i blockerami z listwy i podłączyłem gniazda na okablowaniu Neotecha. i Jest jeszcze lepiej. Pojawiło się więcej dynamiki i poweru niż wcześniej, bez utraty gładkości. I tak już zostawię. Nie mam potrzeby filtra w listwie, nic mi nie zakłuca. Zastanawia mnie jak będzie się dźwięk zmieniał po iluś tak dniach, tygodniach. Dla mnie to fajny krok na pewno.

Do tej listwy masz wpięte tylko audio?

45 minut temu, sebgla napisał:

Upgrade Tomanka zrobiony. Najpierw same gniazda na FURU G wymieniłem. Wymieniłem 4 z gniazd, pozostałe 4 pozostaną Tomankowe.  Dwie godziny słuchania i fajne wygładzenie dźwięku się pojawiło, trochę bardziej słyszalne niektóre szczegóły.  I po tych dwóch godzinach wywaliłem całe flaki z filtrami i blockerami z listwy i podłączyłem gniazda na okablowaniu Neotecha. i Jest jeszcze lepiej. Pojawiło się więcej dynamiki i poweru niż wcześniej, bez utraty gładkości. I tak już zostawię. Nie mam potrzeby filtra w listwie, nic mi nie zakłuca. Zastanawia mnie jak będzie się dźwięk zmieniał po iluś tak dniach, tygodniach. Dla mnie to fajny krok na pewno

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kasz76 napisał:

A próbowałeś też zasilać urządzenia z pominięciem listwy?

Do tej listwy masz wpięte tylko audio?

Kiedyś testowałem wzmacniacz do ściany lub przez listwę. Nie było różnic. Teraz jak mam nowe gniazdo w ścianie to nie przejdzie, bo mam pojedyncze i wtedy nie mam gdzie reszty sprzętu podłączyć. Do listwy mam podłączony wzmacniacz, odtwarzacz CD, DAC, Przedwzmacniacz gramofonowy, zasilacz silnika gramofonu oraz TV.

Słucham dziś cały czas od samego rana w trakcie pracy (gra w tle) i na każdej płycie słyszę poprawę w stosunku do momentu sprzed upgradu listwy.  Całe okablowanie głośnikowe i IC mam na srebrze z rodem dlatego w zasilaniu poszedłem w złoto. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sebgla napisał:

Kiedyś testowałem wzmacniacz do ściany lub przez listwę. Nie było różnic. Teraz jak mam nowe gniazdo w ścianie to nie przejdzie, bo mam pojedyncze i wtedy nie mam gdzie reszty sprzętu podłączyć. Do listwy mam podłączony wzmacniacz, odtwarzacz CD, DAC, Przedwzmacniacz gramofonowy, zasilacz silnika gramofonu oraz TV.

Słucham dziś cały czas od samego rana w trakcie pracy (gra w tle) i na każdej płycie słyszę poprawę w stosunku do momentu sprzed upgradu listwy.  Całe okablowanie głośnikowe i IC mam na srebrze z rodem dlatego w zasilaniu poszedłem w złoto. 

Myślałeś o innych przewodach zamiast Neotecha w listwie np Furutecha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Frank_Drebin napisał:

Bo wtyki Neotecha z up-occ są w sumie podobnie wycenione do Furutech 28/38...

Tak podobnie ,chodzi o up occ ale to nie ta jakość ,dla mnie one są równiejsze i lepsze od f 50 ,niech was nie zwiedzie cena ....Wiem że krzykacze zaraz podniosą larum  ale polecam iść do filharmonii,na koncert akustyczny a nie tkwić w swoich wyimaginowanych w umyśle wzorach   brzmienia . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

mam pytanie do kolegów lub koleżanek?, którzy maja doświadczenie-osłuchanie z patentem furutecha ncf /jakie plusy a jakie minusy w skrócie/  czy jest wspolny efekt dla rodu i złota?

czy dzwięk w/g was jest naturalny/oczywiście zdaje sobie sprawe ze dla kazdego to co innego znaczy, ale chciałbym poznac wasze opinie/ , jakiego efektu sie spodziewac?

czy po odpowiednim wygrzaniu/np około 200-300h/ działa od razu czy za kazdym razem po właczeniu sprzetu potrzebny jest czas ...

jakie jest  wrażenie po użyciu w torze zasilania gniazdka ncf r, a jakie po uzyciu wtyczki ncf r/ 46,48,50/lub listwy...

czy łaczycie w torze kilka elementow ncf ?

czy ktoś we wszystkich elementach stosuje  ncf/gniazdko, wtyki,listwe/...i czy mozna z tym przedobrzyc?

z gory dziekuje za opinie

bp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tedi02 napisał:

Tak podobnie ,chodzi o up occ ale to nie ta jakość ,dla mnie one są równiejsze i lepsze od f 50 ,niech was nie zwiedzie cena ....Wiem że krzykacze zaraz podniosą larum  ale polecam iść do filharmonii,na koncert akustyczny a nie tkwić w swoich wyimaginowanych w umyśle wzorach   brzmienia . pozdrawiam

Dzięki za odpowidz, strasznie mało jest w sieci opinii o elementach Neotecha...

Ja niestety mojej ulubionej muzyki w filharmonii nie posłucham, raczej ciężkie granie i elektronika...tu ciężko zdefiniować naturalność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, BePe napisał:

czesc,

mam pytanie do kolegów lub koleżanek?, którzy maja doświadczenie-osłuchanie z patentem furutecha ncf /jakie plusy a jakie minusy w skrócie/  czy jest wspolny efekt dla rodu i złota?

czy dzwięk w/g was jest naturalny/oczywiście zdaje sobie sprawe ze dla kazdego to co innego znaczy, ale chciałbym poznac wasze opinie/ , jakiego efektu sie spodziewac?

czy po odpowiednim wygrzaniu/np około 200-300h/ działa od razu czy za kazdym razem po właczeniu sprzetu potrzebny jest czas ...

jakie jest  wrażenie po użyciu w torze zasilania gniazdka ncf r, a jakie po uzyciu wtyczki ncf r/ 46,48,50/lub listwy...

czy łaczycie w torze kilka elementow ncf ?

czy ktoś we wszystkich elementach stosuje  ncf/gniazdko, wtyki,listwe/...i czy mozna z tym przedobrzyc?

z gory dziekuje za opinie

bp

 

 

 

8 godzin temu, Mikelas76 napisał:

w sumie dobre pytanie. sam chcialbym wiedziec. 

Cofnijcie się kilka stron, pisaliśmy o tym, całkiem szczegółowo odnośnie gniazd i wtyków NCF. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, BePe napisał:

mam pytanie do kolegów lub koleżanek?, którzy maja doświadczenie-osłuchanie z patentem furutecha ncf /jakie plusy a jakie minusy w skrócie/  czy jest wspolny efekt dla rodu i złota?

Dla mnie wtyki NCF 48 rod, te z niebieskim paskiem, jak i starsza wersja 48 rod z czarnym paskiem (obydwie serie posiadam) jest jest bez wad. Wcześniej miałem wtyki 28/38 gold, oraz rod..

Ta nowa seria wtyków 48 rodowana (niebieski pasek) jest po prostu kapitalna i jeszcze minimalnie lepsza od tej wcześniejszej wersji 48 z czarnym paskiem. Ale tej już nie ma, więc nie będę się już do niej odnosił..

Te wtyki 48 (niebieski pasek) w które to zostanie uzbrojony kabel, dadzą nam brzmienie gładkie, rozdzielcze, oraz bas mocny z bardzo dobrym konturem jak i nisko schodzący.

Trzeba tylko pamiętać o tym co już tu napisali wcześniej koledzy, najpierw porządek w systemie a potem rod!!

Rod da wszystko co ma do zaoferowania złoto, plus jeszcze wiele innych..., natomiast złoto nie da tego co ma do zaoferowania rod..  Złoto maskuje pewne wady systemu i przez to jest wybierane i uznawane za niby lepsze, ale tak niestety nie jest.

Jeżeli ktoś np; traci bas bo założył wtyki rodowane, to trzeba w systemie wymienić wzmacniacz na wydajny prądowo, albo dopasować kolumny do wielkości pomieszczenia..  Ale to nigdy nie będzie wina wtyków!!

Mam całe zasilanie na rodzie, jak i gniazdko NCF i bas jest kapitalny, oraz bardzo mocny.  Co ciekawe, wraz z powielaniem wtyków rodowanych, robił się coraz bardzie mocny i niżej schodził.

Ta jak to zawsze mawiają Panowie z RCMu, rod wywali wszystkie niedoskonałości systemu. Ale jeżeli wszystko jest w systemie dobrze zestrojone, przebije złoto w każdym aspekcie i będzie mieć cechy dla złota nie osiągalne.. Złoto przy rodzie jest dławikiem..

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mariush74 napisał:

 

Mam całe zasilanie na rodzie, jak i gniazdko NCF i bas jest kapitalny, oraz bardzo mocny.  Co ciekawe wraz z powielaniem wtyków rodowanych robił się coraz bardzie mocny i niżej schodził.

 

Ja mam odmienne odczucie ale na FI50, bas jest po prostu taki jaki w danej chwili powinien być, wtyczki nie robią basu to kolejne nieporozumienie, one jak on w nagraniu  jest go po prostu nie kastrują. Jak bym miał non stop bas w systemie to bym wtyczki już dawno wyrzucił. Szkoda by było długo się wygrzewały nim przestały jazgotać wtedy fakt mały włos a wyleciały by z systemu

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2020 o 20:13, tedi02 napisał:

Nie ma problemu ,jak dobrze wypolerujesz pasta polerska jak lustro ,nie siedziska i poprawia się rozdzielczość ,i góra.

Kolego Cezary ,od kiedy to cena gra ? ???? Te IEGO porównywalne cenowo z furu50 ,te pierwsze są beznadziejne za te pieniądze a te drugie trochę od nich lepsze .,współczuję ,uwierz neotechy są lepsze ,ale dla ciebie za tanie? Na drutach solid core ,srebrze neotecha kierunkowo to bajka ., Pozdrawiam

Po pierwsze, jak to czytam to się uśmiecham ale nie wyśmiewam, w końcu każdy może mieć swoje zdanie

Po drugie, cena może nie gra, ale jest najczęściej wyznacznikiem jakości, a ta jakość produktu z kolei jest wyznacznikiem jakości lub niższej jakości lub bylejakości całego systemu lub jego niektórych składników.

Pozdrawiam

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, ASURA napisał:

Ja mam odmienne odczucie ale na FI50, bas jest po prostu taki jaki w danej chwili powinien być

A skąd wiemy jaki powinien być? może dążymy do tego jaki lubimy..

Godzinę temu, ASURA napisał:

wtyczki nie robią basu to kolejne nieporozumienie, one jak on w nagraniu  jest go po prostu nie kastrują.

Po prostu wpływają na jakość/ilość

 

Godzinę temu, ASURA napisał:

Szkoda by było długo się wygrzewały nim przestały jazgotać wtedy fakt mały włos a wyleciały by z systemu

Ja w tym wypadku mam odmienne odczucie, dobry produkt (w tym rodowany) grał zawsze  od pierwszych chwil z klasą i ogładą :)

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kabel celowo nie podaję nazwy który był tzw .koniem pociągowym systemu na złoconych wtykach Iego lecz po czasie wylądował  w szufladzie i przeleżał 4 lata jednak po zaaplikowaniu Oyaide C-037 i P-037E  RODOWANE kabel znowu napędza system  ,więc nie zawsze kabel spisujmy na banicję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

A skąd wiemy jaki powinien być? może dążymy do tego jaki lubimy.

Banalne,  przygotowywałem nagranie i słyszałem jak brzmią instrumenty nagrywane

4 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

Po prostu wpływają na jakość/ilość

No nie tak po prostu, są ściśle określone własności fizyczne które w danej aplikacji mogą pomóc przetwarzaniu energii

4 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

A skąd wiemy jaki powinien być? może dążymy do tego jaki lubimy..

Po prostu wpływają na jakość/ilość

 

Ja w tym wypadku mam odmienne odczucie, dobry produkt (w tym rodowany) grał zawsze  od pierwszych chwil z klasą i ogładą ?

Grał do ok 180 godzin, później krew z uszu by po 470 godzinach wszystko co złe z dźwięku odeszło. 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, mariush74 napisał:

Dla mnie wtyki NCF 48 rod, te z niebieskim paskiem, jak i starsza wersja 48 rod z czarnym paskiem (obydwie serie posiadam) jest jest bez wad. Wcześniej miałem wtyki 28/38 gold, oraz rod..

Ta nowa seria wtyków 48 rodowana (niebieski pasek) jest po prostu kapitalna i jeszcze minimalnie lepsza od tej wcześniejszej wersji 48 z czarnym paskiem. Ale tej już nie ma, więc nie będę się już do niej odnosił..

Te wtyki 48 (niebieski pasek) w które to zostanie uzbrojony kabel, dadzą nam brzmienie gładkie, rozdzielcze, oraz bas mocny z bardzo dobrym konturem jak i nisko schodzący.

Trzeba tylko pamiętać o tym co już tu napisali wcześniej koledzy, najpierw porządek w systemie a potem rod!!

Rod da wszystko co ma do zaoferowania złoto, plus jeszcze wiele innych..., natomiast złoto nie da tego co ma do zaoferowania rod..  Złoto maskuje pewne wady systemu i przez to jest wybierane i uznawane za niby lepsze, ale tak niestety nie jest.

Jeżeli ktoś np; traci bas bo założył wtyki rodowane, to trzeba w systemie wymienić wzmacniacz na wydajny prądowo, albo dopasować kolumny do wielkości pomieszczenia..  Ale to nigdy nie będzie wina wtyków!!

Mam całe zasilanie na rodzie, jak i gniazdko NCF i bas jest kapitalny, oraz bardzo mocny.  Co ciekawe, wraz z powielaniem wtyków rodowanych, robił się coraz bardzie mocny i niżej schodził.

Ta jak to zawsze mawiają Panowie z RCMu, rod wywali wszystkie niedoskonałości systemu. Ale jeżeli wszystko jest w systemie dobrze zestrojone, przebije złoto w każdym aspekcie i będzie mieć cechy dla złota nie osiągalne.. Złoto przy rodzie jest dławikiem..

 

dzięki za opinie...rozumiem twoje zdanie na temat rod vs gold,

czy porówwnywałeś wtyki 48 do 50 ? ncf

czy więcej lub wszystkie elementy w systemie masz z ncf ?

/czy mozna przedobrzyc z ncf...stosujac go w gniazdku wtykach listwie itd.../

i czy wygrzanie  odpowiednie-wielogodzinne 200-500h  toru zasilania wystarcza zeby usłyszec dzialanie ncf, czy kazdorazowo po właczeniu systemu musi sie tor nagrzac np potrzebuje 30-60min...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-60 minut to moim zdaniem minimum za każdym razem (zwykle nawet 2 godziny) kiedy sprzęt był wyłączony, żeby system zaczął grać normalnie. Musi ustabilizować się temperatura wszystkich elementów i to nie ma raczej nic wspólnego z kablami zasilającymi...tranzystory, kwarce, to głównie te elementy muszą osiągnąć odpowiednią, stabilna temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BePe napisał:

 

dzięki za opinie...rozumiem twoje zdanie na temat rod vs gold,

czy porówwnywałeś wtyki 48 do 50 ? ncf

czy więcej lub wszystkie elementy w systemie masz z ncf ?

/czy mozna przedobrzyc z ncf...stosujac go w gniazdku wtykach listwie itd.../

i czy wygrzanie  odpowiednie-wielogodzinne 200-500h  toru zasilania wystarcza zeby usłyszec dzialanie ncf, czy kazdorazowo po właczeniu systemu musi sie tor nagrzac np potrzebuje 30-60min...?

 

Jest parę porównań poglądowych jak działa NCF np to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gabler napisał:

Jest parę porównań poglądowych jak działa NCF np to

 

Przede wszystkim słychać  podbarwienie materiału membran B&W :)))

Kolejna sprawa NCF robi lepiej ale moje Black Boxy ucywilizowały by bardziej dźwięk, piszę że to woda leci pełną średnicą rury to słychać ale ta rura musi być czysta a słychać że nie jest to TO granie.

Kto tak słyszy że nie jest do końca fajne i elektronika szwankuje  łapka w górę

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ASURA napisał:

Przede wszystkim słychać  podbarwienie materiału membran B&W :)))

Kolejna sprawa NCF robi lepiej ale moje Black Boxy ucywilizowały by bardziej dźwięk, piszę że to woda leci pełną średnicą rury to słychać ale ta rura musi być czysta a słychać że nie jest to TO granie.

Kto tak słyszy że nie jest do końca fajne i elektronika szwankuje  łapka w górę

 

Jestem fanem ncf ale nie na zasadzie, ze to wszystko uzdrawia itd. Po prostu jest lepsze niz jej brak. Ale zeby to tylek urwało i robiło rewolucje to nie.

Co do demo... Standardowa dudniaca studnia, granie "przez nos", zero przewiewnosci, ncf dal tu ciut ciut. Wszystko ciut zebrane za mordę. 

Jesli to ka pokazac czy lepuej zebrac za morde czy nie, to spelnia swoja role.

 

Jesli to hotel to nie dziwie sie, tam prad zawsze jest denny do audio. Jak demoroom... Hmm. Brzmi jak w hotelu.

Dziwnie bym sie czul reklamujac tak drobne roznice z tak nerwowym prądem. :(

Asura ma racje jest brudna rura, ale to nie problem z elektronika a z zasilaniem i nieotwartymi sygnalowkami. Wbrew pozorom z elektronikom sa najmniejsze problemy. Pytanie jak reaguje ona na "hotelowy" prad.

Oczywiscie jest aspekt nagrania ale niezaleznie jak dobrze ono odzwierciedla to i tak jest gosci spiewajacy ze studni a talerze probuja sie przebic i tylko uderzenia palki slychac nic poza tym. Takie bezpieczne "zlote plumkanie" IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ASURA napisał:

Przede wszystkim słychać  podbarwienie materiału membran B&W :)))

Kolejna sprawa NCF robi lepiej ale moje Black Boxy ucywilizowały by bardziej dźwięk, piszę że to woda leci pełną średnicą rury to słychać ale ta rura musi być czysta a słychać że nie jest to TO granie.

Kto tak słyszy że nie jest do końca fajne i elektronika szwankuje  łapka w górę

 

 

no jeśli to ma być reklama działania ncf  ...to według mnie ktoś się nie przyłożył

jakość reprodukcji dzwieku jak dla mnie nieprzekonująca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, BePe napisał:

 

no jeśli to ma być reklama działania ncf  ...to według mnie ktoś się nie przyłożył

jakość reprodukcji dzwieku jak dla mnie nieprzekonująca

Kto inny wymyślił NCF-y a kto inny zrobił reklamę sprzętu, dwa inne światy i odmienne wyniki.

 

To jak jazda w WRC bez pilota ;D

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.