Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.08.2020 o 13:51, BePe napisał:

dzięki za opinie...rozumiem twoje zdanie na temat rod vs gold,

Przede wszystkim, nie należy oczekiwać cudów od wtyków na rodzie, oraz przydomku NCF..  Zmiany jakie wprowadzają wtyki na kablu są raczej delikatne.  Pisząc mój kwiecisty opis o tym, jak to bas staje się coraz mocniejszy za każdym razem gdy zmieniałem wtyki na kablach, nie miałem na myśli atomowego uderzenia basu a jego coraz to lepsze zróżnicowanie, trochę mocniejszy akcent, oraz minimalnie niższe zejście w dół skali..

To nie wtyki dają bas, a cały system ze wzmacniaczem na czele. Jak elektronika nie będzie w tym aspekcie poprawna, to wtyki nic nie dadzą.. W końcu trzeba mieć z czego ten bas rzezbić..  Jak to pisał kolega ASURA, wtyki go mają nie kastrować..

W porównaniu ze zwykłym rodowanym a rodowanym NCF jest jeszcze większa gładkość przy trochę lepszej rozdzielczości.. Tak to słyszę u siebie na systemie.. Ale każdy system to pochodna wielu czynników, dlatego ktoś inny może odebrać te wtyki w swoim systemie inaczej..

Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w klubie.

Gram na głośnikowych u-2T. 

Zastanawiam się nad wymianą IC Melodiki MD2RD Black, która została nagrodzona, na IC SA-22 / FP-160G.

Czy warto?

Jaka jest sygnatura dźwiękowa tego IC.

Czy zalecacie wytłumienie listwy zasilającej np. jakąś bawełną, wełną, filcem, matami bitum..... itp.

Edytowane przez robotkaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, robotkaw napisał:

Zastanawiam się nad wymianą IC Melodiki

Miałem. Potem był kabel Rega. Potem Chord. Po Chordzie Mogami a na koniec FA-Alpha S22. Mam go na XLR Neutrika i na nim  zakończyłem zabawę w kable. Kupiłem go jakieś 2 lata temu i nie odczuwam potrzeby kombinowania więcej z kablami. Z racji tego, że mam alergię na audiofilską "nowomowę", nie wypowiadam się na temat sygnatur dźwiękowych kabli. Dla mnie to po prostu świetny produkt , który zdecydowanie wart jest swojej ceny. Porównywanie do niego Melodiki mija się z celem. Nie ta liga. Wypożycz z av corp lub Black Dot i przekonasz się, czy sprawdzi się u Ciebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kable sygnałowe Furukawy. Świetne, muzykalne IC w jeszcze lepszej cenie. Melodika pomimo dobrej jakości w swoim przedziale cenowym, jest dopiero początkiem przygody z łączówkami. Chwilę temu byłem ciekaw jak brzmi Furukawa Evolution II, ale nikt nic o niej nie napisał i tym samym słucham teraz na Luna Cables Orange ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, robotkaw napisał:

Jest prawie 2 razy droższy. 

Warto dołożyć. Kup ze szpuli dobierając inne wtyki. Nie muszą być wcale Furu. Tak jak napisałem, ja mam Neutrika. Mogą być KACSA lub Viborg. 

11 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

słucham teraz na Luna Cables Orange

Zadowolony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robotkaw napisał:

Zadaję ponownie pytanie.

Zadaj sobie inne pytanie. Czy chcesz puścić z dymem mieszkanie i rodzinę a jeśli mieszkasz w budynku jednorodzinnym także sąsiadów? Nie znasz się na instalacjach elektrycznych, to nie grzeb przy prądzie. Bawełnę chcesz pchać do listwy? Weź Ty się mocno pierdl......j w głowę i pomyśl co się stanie, gdy dojdzie do zwarcia i wewnątrz obudowy przeskoczy iskra. Na bawełnę, filc czy co tam jeszcze sobie wymyśliłeś. Wystarczy za odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia widziałem. Chętnie poznałbym opinię biegłego (sądowego) z zakresu pożarnictwa. Nie tylko recenzję audiofila. Myślę, że byłoby równie ciekawie. A może nawet znacznie ciekawiej. Tam gdzie potencjalnie może dojść do iskrzenia, nie powinno stosować się niczego, co może zasilić ogień. A że Japończycy mają różnie "niekonwencjonalne" pomysły? Ciekawe czym z punktu widzenia przesyłania i dystrybucji prądu skutkuje luźne upchanie rozszarpanego tamponu czy innego widocznego na zdjęciach dawcy waty? 

Natomiast jedno jest dla mnie bezdyskusyjne. Amatorsko pod żadnym pozorem nie powinno się robić takich eksperymentów z upychaniem jakichkolwiek materiałów (palnych) do wnętrza urządzeń pracujących pod napięciem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piotrek7 napisał:

Zdjęcia widziałem. Chętnie poznałbym opinię biegłego (sądowego) z zakresu pożarnictwa. Nie tylko recenzję audiofila. Myślę, że byłoby równie ciekawie. A może nawet znacznie ciekawiej. Tam gdzie potencjalnie może dojść do iskrzenia, nie powinno stosować się niczego, co może zasilić ogień. A że Japończycy mają różnie "niekonwencjonalne" pomysły? Ciekawe czym z punktu widzenia przesyłania i dystrybucji prądu skutkuje luźne upchanie rozszarpanego tamponu czy innego widocznego na zdjęciach dawcy waty? 

Natomiast jedno jest dla mnie bezdyskusyjne. Amatorsko pod żadnym pozorem nie powinno się robić takich eksperymentów z upychaniem jakichkolwiek materiałów (palnych) do wnętrza urządzeń pracujących pod napięciem 

Widzisz dlatego zadałem takie kontrowersyjne pytanie bez wskazywania źrodła mojego pytania. Bo mi też wydawało się, że to poroniony pomysł.

No cóż trochę na liczniku latek mam i wykształcenie w kierunku budownictwa. Ale urazy nie mam. To była taka trochę prowokacja.

Przepraszam.

Dobrze, że są ludzie podobnie myślący jak TY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, robotkaw napisał:

Przepraszam.

I wzajemnie.

Audio to fajne hobby i zabawa ale warto pomyśleć także o bezpieczeństwie. Tym bardziej, że przez cały czas obracamy się w kręgu urządzeń elektrycznych. A o ile przyjemniej słuchać zarejestrowanej na jakimś nośniku muzyki z głośnika niż na żywo odgłosów towarzyszących pożarowi budynku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba koledzy nie odczytali tekstu recenzji ze zrozumieniem. Kto napisal ze to wełna? "Jak welna" i "do zastosowan przemyslowych". Tak bylo napisane. Sa materialy, ktore sa niepalne lub samogasnace a do tego z wlascowosciami, ktore sa elektrycznie korzystne. Jak Ci sie uda znalezc taki material na pewno nie podzielisz sie z kolegami co to i bedziesz sciemnial i snuł audio-legendy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, piotrek7 napisał:

Zdjęcia widziałem. Chętnie poznałbym opinię biegłego (sądowego) z zakresu pożarnictwa. Nie tylko recenzję audiofila. Myślę, że byłoby równie ciekawie. A może nawet znacznie ciekawiej. Tam gdzie potencjalnie może dojść do iskrzenia, nie powinno stosować się niczego, co może zasilić ogień. A że

Kup, zamów opinię  i będziesz wiedział

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2020 o 08:16, lolek126 napisał:

Ale przy okazji użyłeś słowo "zawsze" a co nie jest prawdą.. jakbyś napisał, że Ty w swoim systemie tak odczuwasz, wszystko jest ok.. 

Miedź też daje swoją manierę.. 

A co w tej chwili jest czystszego niż miedź  monokryształ ?  Nie pieprzcie bzdetow  , materiał bazowy słychać i pokrycie ,rod jest najszybszy i najgorszy w brzmieniu ,osusza ,jak komuś się wpasuje w system lub odtwarzana muzykę jest ok .Jak ktoś mi pisze że  wszystko ma na rondzie ,to albo jest głuchy albo nie wie jak muzyka brzmi naturalnie .By nie nie było nie domowien ,gram a instrumencie ,i stroje strumety zawodowo.Przy tmsyotalnie zamulony otalniestemie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tedi02 napisał:

A co w tej chwili jest czystszego niż miedź  monokryształ ?  Nie pieprzcie bzdetow  , materiał bazowy słychać i pokrycie ,rod jest najszybszy i najgorszy w brzmieniu ,osusza ,jak komuś się wpasuje w system lub odtwarzana muzykę jest ok .Jak ktoś mi pisze że  wszystko ma na rondzie ,to albo jest głuchy albo nie wie jak muzyka brzmi naturalnie .By nie nie było nie domowien ,gram a instrumencie ,i stroje strumety zawodowo.Przy tmsyotalnie zamulony otalniestemie 

Kiedys mnie kolega przekonywal ze lejacy sie bas jest lepszy od punktowego skupionego "w instrumencie". Na dowod tego mowi ze "gral na perkusji to chyba wie jak brzmi perkusja".

Ale... Pomylił perspektywy tego który gra (i napier.. mu beben centralnie i nic nie slyszy innego) od perspektywy sluchacza, ktory ma to "niecentralnie" i slyszy cala reszte...

Znamy tez muzykow, ktorzy i nie przywiazuja wagi do audio w ogole i takich co zachwycaja sie czyms co dla mnie jest zbitym jazgotem albo bezpiecznym nudnym plumkaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Butelki nie opróżniamy ,wkurza mnie jak ludzie którzy mają te wtyki starają się szukać u innych potwierdzenia że dobrze wydali swoją kasę .? Więc pisałem albo są głusi ,albo im się wpasowuje w zamulony system ,albo mają taki gust muzyczny ,tego nie neguję.Niech mi nikt kitu nie wciska że najlepiej rod zwłaszcza furutecha ,koniecznie z NCF!  Przy dopieszczony systemie to słychać jak pod szkłem powiększającym , przerobiłem tyle wtyków , IEGO ,wattgate ,furu , neotecha ,nie wspominając o podróbkach  . Może głuchy jestem ,? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piotrek7 napisał:

Dlaczego sam tego nie zrobisz ?

Bo mam na ten temat niezbędną wiedzę i nie muszę kogoś pytać o to czy mój trawnik jest zielony jak najlepiej wiem że ma masę odcieni zieloności

6 godzin temu, tedi02 napisał:

A co w tej chwili jest czystszego niż miedź  monokryształ ?  Nie pieprzcie bzdetow  , materiał bazowy słychać i pokrycie ,rod jest najszybszy i najgorszy w brzmieniu ,osusza ,jak komuś się wpasuje w system lub odtwarzana muzykę jest ok .Jak ktoś mi pisze że  wszystko ma na rondzie ,to albo jest głuchy albo nie wie jak muzyka brzmi naturalnie .By nie nie było nie domowien ,gram a instrumencie ,i stroje strumety zawodowo.Przy tmsyotalnie zamulony otalniestemie 

Co Ci rod przeszkadza? on tylko koncentruje energię przejścia między jednym metalem a drugim i zapobiega zakłóceniom pola magnetycznego wynikłym z tego przejścia. Rod nie jest żadnym super przewodnikiem ale jego właściwości likwidują bałagan który na złączu styków powstaje.

 

Masz inny pomysł na poprawę tego punktu zapalnego chętnie poczytam

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piotrek7 napisał:

Więc może się nią podzielisz? Oczywiście jeśli nie stanowi to jakiegoś problemu 

Ojej po prostu Rafael czy ja wiemy swoje i nas tu nic nie dziwi ani nie przeraża. A nic o materialach na pewno sie tu nie dowiesz. To tajemnice receptur i metodologii. Generalnie im wiecej ktos ma do powiedzenia tym mniej Ci powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, piotrek7 napisał:

Więc może się nią podzielisz? Oczywiście jeśli nie stanowi to jakiegoś problemu 

Stanowi, nie lubię osób które lubią ściągać i idą po najmniejszej lini oporu ale odeślę kolegę do Google i proponuję poczytać sobie o rodzie, naprawdę żadnej wiedzy tajemnej tam nie ma tylko trzeba...włożyć ciut wysiłku a nie iść po bandzie.

35 minut temu, KonradR napisał:

Ojej po prostu Rafael czy ja wiemy swoje i nas tu nic nie dziwi ani nie przeraża. A nic o materialach na pewno sie tu nie dowiesz. To tajemnice receptur i metodologii. Generalnie im wiecej ktos ma do powiedzenia tym mniej Ci powie.

Nie liczę nawet na to, sam o pewnych rzeczach piszę ale pewne rzeczy nad którymi się mocno napracowałem zostawiam dla siebie, trzeba szanować swoją pracę chleba za darmo w sklepie nam nie dają

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ASURA napisał:

Stanowi, nie lubię osób które lubią ściągać i idą po najmniejszej lini oporu ale odeślę kolegę do Google i proponuję poczytać sobie o rodzie, naprawdę żadnej wiedzy tajemnej tam nie ma tylko trzeba...włożyć ciut wysiłku a nie iść po bandzie.

To chodzilo o te palnosci nie o rod ? ten temat rodu srebra zlota walkowany ostatnie 30 lat i zero zmian. Zabory pruskie ze zajebka, zabory rosyjskie ze zloto korzystniej zamula ? albo na odwrot ?

 

3 minuty temu, ASURA napisał:

Stanowi, nie lubię osób które lubią ściągać i idą po najmniejszej lini oporu ale odeślę kolegę do Google i proponuję poczytać sobie o rodzie, naprawdę żadnej wiedzy tajemnej tam nie ma tylko trzeba...włożyć ciut wysiłku a nie iść po bandzie.

Nie liczę nawet na to, sam o pewnych rzeczach piszę ale pewne rzeczy nad którymi się mocno napracowałem zostawiam dla siebie, trzeba szanować swoją pracę chleba za darmo w sklepie nam nie dają

Chleb to jedno, a drugie ta banalna łatwość  wyciagania informacji. Po czym jak cos powiesz, bach z lewej cios ze "chyba jestes chory..." i z prawej "przeciez to wiadomo...". Nikomu nie dogodzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, KonradR napisał:

To chodzilo o te palnosci nie o rod ? ten temat rodu srebra zlota walkowany ostatnie 30 lat i zero zmian. Zabory pruskie ze zajebka, zabory rosyjskie ze zloto korzystniej zamula ? albo na odwrot ?

 

Chleb to jedno, a drugie ta banalna łatwość  wyciagania informacji. Po czym jak cos powiesz, bach z lewej cios ze "chyba jestes chory..." i z prawej "przeciez to wiadomo...". Nikomu nie dogodzisz.

Kiedyś się tym przejmowałem ale wirtualne osoby traktuję wirtualnie :))))

Bajkę o lisie i kruku znam na wylot tak że nawet nie usiłuję śpiewać, ten ser jest na prawdę bardzo smaczny i najpierw go zjem nim zacznę cokolwiek odpowiadać ?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.