Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, piotrek7 napisał:

Jakoś nie jestem zdziwiony poziomem odpowiedzi. 

A wlasnie... Moze Twoje wrazenia o tej listwie i jej cenie vs zdjecia, skoro juz są.

Oczywiscie w zakresie artykulu. Jest tam cos opisane, kilka fotek, opinii autora. Jak to przyjmujesz? Wiara, niewiara, zdumienie, bezkrtryczna akceptacja etc...

1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Zwykłą odpowiedź na zwykłe pytanie? 

To Ci odpowiem. W artykule bylo mapisane ze to jest jak wata, a nie ze wata, żadna bawelna tylko material do zastosowan przemyslowych.

Nie wyobrazam sobie ze, ktos wypycha urzadzenia elektryczne na napięcie sieciowe materiałami latwopalnymi czy niegasnacymi.

Dlatego to strata czasu i kasy, zeby pytac strażaka co o tym sądzi. 

Cale nieporozumienie klasycznie jest gluchym telefonem. Jedno przekrecone slowo i jest lawina, w tym niefajnych określeń. I kilja postow juz leci w bledmym kontekscie. Swoja droga widac, ze ludzie nie czytaja tego o czym potem sie wypowiadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dojdziemy do rozważań natury egzystencjalnej. 

 

12 minut temu, KonradR napisał:

Dlaczego materialy niepalne sa niepalne? Bo chyba o to chodzilo.

Nie. Nie o to chodziło

15 minut temu, KonradR napisał:

Cale nieporozumienie klasycznie jest gluchym telefonem.

Którego jesteś ogniwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ASURA napisał:

Kup, zamów opinię  i będziesz wiedział

 

16 godzin temu, piotrek7 napisał:

Dlaczego sam tego nie zrobisz ?

No, jak "internet pamieta", zachecales  do opinii pana ds pożarnictwa w sprawie materialu w listwie.

I Asura Ci odpowiedzial, zebys to "zrobil jak chcesz wiedziec" i ze on ma "wystarczajaca wiedze, ze nie musi tego robic".

Widzisz sam nie wiesz o co w tym temacie Ci chodzilo. Czyli to raczej bylo nieistotne dla Ciebie, skoro juz straciles fokus na pierwotnej materii.

 

10 minut temu, piotrek7 napisał:

Zaraz dojdziemy do rozważań natury egzystencjalnej. 

 

Nie. Nie o to chodziło

Którego jesteś ogniwem

Nie obraze sie, spoko. 

Ale wez najpierw przeczytaj tamten artykul staranniej i zdecyduj sie o co Ci w końcu chodzilo. Czy o opinie strazaka czy o co, bo w cytatach wychodzi ze juz sam nie wiesz o co. Tzn pewnie o moje "najslabsze ogniwo" ? jesli jest łatwiej wyjść z tej pętli z twarzą, to spoko - mea culpa (moja wina, jakby co)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KonradR napisał:

I Asura Ci odpowiedzial, zebys to "zrobil jak chcesz wiedziec" i ze on ma "wystarczajaca wiedze, ze nie musi tego robic".

Jesteś jego rzecznikiem? 

7 minut temu, KonradR napisał:

Widzisz sam nie wiesz o co w tym temacie Ci chodzilo

Ważne, że ty wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Jesteś jego rzecznikiem? 

Ważne, że ty wiesz

Rzecznikiem nie, ale znam taki modus operandi... Niejednokrotnie tez mam z nim do czynienia.

Skoro cytaty Twojej dyskusji mijaja sie z Twoimi intencjami... Hehee niezle.

 

Teraz, tedi02 napisał:

Poproszę dać mi nazwę wtyków ?

Poszukac nie mozesz i zapytac sie "czy to nie te, te lub tamte"? Chcesz na tacy wszystko? Kup jedne drugie poczekaj az przyjda. przetestuj, sprawdz i potem jak inny kolega "poprosi dac mu nazwe wtykow" to bez wahania odpiszesz te nazwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, KonradR napisał:

Rzecznikiem nie, ale znam taki modus operandi... Niejednokrotnie tez mam z nim do czynienia.

Skoro cytaty Twojej dyskusji mijaja sie z Twoimi intencjami... Hehee niezle.

 

Poszukac nie mozesz i zapytac sie "czy to nie te, te lub tamte"? Chcesz na tacy wszystko? Kup jedne drugie poczekaj az przyjda. przetestuj, sprawdz i potem jak inny kolega "poprosi dac mu nazwe wtykow" to bez wahania odpiszesz te nazwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrek7 napisał:

 

Megalomania i bufonada. A konkretów zero

Zadaj prosze pytanie pelnym zdaniem, skoro cytaty nietego co czytam, nie oddaja ducha intencji.

Jesli zdobyte doswiadczenie i wiedze nazywasz megalomania, to postaraj sie choc w 10% tej megalomanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku niedouczony ? w tej chwili nikt nie produkuje wtyków ze srebra monokrystalicznego!!!!! Mowa o sieciowych ,nie siej niezdrowego fermentu ,

Na testowanych przeze mnie  wcześniej wymienionych , najtańsze czyli neotechy upocc (złocone ,ale spolerowalem wierzchnia warstwę aż do miedzi ) z miedzi 7N oddawały np.zroznicowanie materialu pałek perkusisty , IEGO ujednolicowaly  a furu 50 były ciut lepsze o srebrnych rodowanych IEGO ale i tak gorszego od neotecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tedi02 napisał:

A co w tej chwili jest czystszego niż miedź  monokryształ ?  Nie pieprzcie bzdetow  , materiał bazowy słychać i pokrycie ,rod jest najszybszy i najgorszy w brzmieniu ,osusza ,jak komuś się wpasuje w system lub odtwarzana muzykę jest ok .Jak ktoś mi pisze że  wszystko ma na rondzie ,to albo jest głuchy albo nie wie jak muzyka brzmi naturalnie .By nie nie było nie domowien ,gram a instrumencie ,i stroje strumety zawodowo.Przy tmsyotalnie zamulony otalniestemie 

Nastepny... O co pytales? "Co jest lepsze niz miedź monokrystaliczna". To dostales odpowiedz. Kontekst? Grasz na instrumnecie zdaje sie co czyni Cie... Ekspertem, wyrocznia, referencja na jakims obszarze kraju. A ja jestem fizykiem doświadczalnym/optyka i sie tym nie obnosze. ???

Pisz pelnym zdaniem,.nikt w myslach nie siedzi.

"Niedouczony..." bardzo grzeczne mile i w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tedi02 napisał:

A co w tej chwili jest czystszego niż miedź  monokryształ ?  Nie pieprzcie bzdetow  , materiał bazowy słychać i pokrycie ,rod jest najszybszy i najgorszy w brzmieniu ,osusza ,jak komuś się wpasuje w system lub odtwarzana muzykę jest ok .Jak ktoś mi pisze że  wszystko ma na rondzie ,to albo jest głuchy albo nie wie jak muzyka brzmi naturalnie .By nie nie było nie domowien ,gram a instrumencie ,i stroje strumety zawodowo.Przy tmsyotalnie zamulony otalniestemie 

Bez względu na wszystko ja uważam,  że nie powinno się używać słowa zawsze w pewnych aspektach i tyle.. zawsze to się podatki płaci i np zawsze kiedyś człowiek umiera.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Wszystkim!

Zwracam się z prośbą o poradę odnośnie wykonania zasilania do pokoju odsłuchowego (1) oraz do drugiego zestawu w salonie (2)

1. Pomieszczenie będzie w pełni zaadaptowane akustycznie i będzie służyć do odsłuchu na zestawach słuchawkowych oraz na monitorach bliskiego pola (powierzchnia pomieszczenia 5 m2 )?

Od rozdzielni potrzebuję 5 m przewodu zasilającego do gniazda. Sprzęt to studyjne wzmacniacze: SPL Phonitor, Octave V16 Single Ended. Monitory to KEF Ref. 1 i Spendor 3/1, przewody głośnikowe i IC to Siltech 770.

Zależy mi na najlepszym możliwe rozwiązaniu w granicach budżetu o wartości 4000-4500 zł.

2. Do salonu jest znacznie większa odległość, bo przewodu będę potrzebował 18 m. Sprzęt epos elan 35 + wzm. creek 100 + CA SM6, okablowanie Siltech 270 P oraz AZ WOW. Chciałbym nieco ocieplić salonowe brzmienie, na potrzeby towarzyskich spotkań. Budżet to 5000 zł

Poproszę o Wasze propozycje i opinie.

max

 

Edytowane przez Maksymilian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, naczesany napisał:

Polecam Kabel instalacyjny GigaWatt LC-Y EVO 3x4QMM

Szczerze to do pomieszczenie nr 1 celowałem coś z następujących kabli:

Oyaide TUNAMI V2 + Oyaide SWD-XXX-E 

Neotech NEP-3001 MKIII + Furutech FT-SWS (R) NCF 

Furutech FP-S55N + Furutech FT-SWS (R) NCF 

Natomiast pomieszczenie nr 2 ( 17 m)

Furutech FP-S022N  + Furutech FP-SWS (G)

ale nie ukrywam, że chciałbym usłyszeć opinie na temat tych przewodów i gniazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Gigawatt'a mam w roli 5m-ego przedłużacza z gniazda ściennego NCF do listwy Furutech'a. Od samego początku zrobił na mnie duże wrażenie jeśli chodzi o czystość przekazu, "wyczyszczenie z brudów". Do zwykłego 2,5mm2 z OBI nie ma nawet co porównywać. Z tego co wiem stosowany jest jako główny zasilający w studiach nagraniowych. Z tych co podałeś widziałbym Neotech NEP-3001 MKIII w roli głównego przewodu z uwagi na jego przekrój, bo chodzi przecież o dostarczenie jak największej energii do odbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, naczesany napisał:

Neotech NEP-3001 MKIII w roli głównego przewodu z uwagi na jego przekrój, bo chodzi przecież o dostarczenie jak największej energii do odbiorników.

Mi neotech kastrowal niskie i wyciagal wysokie. Teraz zasila za cieply streamer 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2020 o 14:28, tedi02 napisał:

 Butelki nie opróżniamy ,wkurza mnie jak ludzie którzy mają te wtyki starają się szukać u innych potwierdzenia że dobrze wydali swoją kasę .? Więc pisałem albo są głusi ,albo im się wpasowuje w zamulony system ,albo mają taki gust muzyczny ,tego nie neguję.Niech mi nikt kitu nie wciska że najlepiej rod zwłaszcza furutecha ,koniecznie z NCF!  Przy dopieszczony systemie to słychać jak pod szkłem powiększającym , przerobiłem tyle wtyków , IEGO ,wattgate ,furu , neotecha ,nie wspominając o podróbkach  . Może głuchy jestem ,? pozdrawiam.

A o czym caly czas pisze jak nie o wtykach sieciowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktorys z posiadaczy przewodu zasilajacego landryny DPS, moglby sprawdzic jak sa polaczone przewody we wtykach, z ktorej strony bedzie faza? Czy zgodnie z tym obrazkiem jak dla ELAC audio?

Czy Furutech ma na to jeden standard we wszystkich swoich kablach?

post-15939-100002255%201256525531.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witam wszystkich w klubie!

W sumie to zacząłem z Furutechem, więc dopisuję się do klubu, a że coś już wiem to się podzielę. Zaznaczam też, że nie umiem pisać na forum (drugi wpis) więc jak coś pierdyknę to z góry przepraszam.

Miałem landrynę, złe było podłączenie we wtyczce ściennej (foto)

Landryna bardzo ciekawy kabel, która chyba rzeczywiście gdzieś tam chyba może się ocierać o hajend - co kolwiek by to nie znaczyło poza ceną, najbardziej doceniam rozdzielczą i kolorową średnicę w tym kablu. Płyta: Nils Lofgren - Acoustic Live doskonale pokazuje o co chodzi z landryną. Doskonałe oddanie barw średnicy, wibracja powietrza i szlachetny pazur, poza tym gładkość i scena 3d oraz dosłowne ukulturalnienie całego pasma, miękkość a zarazem dynamika. Na ''nie'' odnotowałem, faktycznie tak jak ktoś napisał wcześniej trochę rozdmuchany bas ale nie buczący tylko taki lekko luźny lekko zaokrąglony i miękki - kabel u mnie zachowywał się jakby wpiąć w system jakąś dużą lampę elektronową a może nawet dwie. Ale kabel jest czarujący i uzależniający jeśli tak mogę się wyrazić, bolało jak cholera jak wypiąłem z pre.

Cytat

 

 

2020-08-17 11.53.25.jpg

2020-08-17 11.52.55.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikelas76 napisał:

czyli ja robie zle laczac IEC tak jak ma furutech? Myslalem ze kazde IEC ma polaczenia takie same, ze to jest wymuszone przez wtyk IEC. Tylko furu ma tak? 

Po to mamy system schuko, żeby  odwrócić i dostosować fazę we właściwe miejsce, niezależnie jak jest ''sklecony'' kabel.

Faza ma być z lewej strony na gnieździe iec każdego urządzenia.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.