Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, marek s napisał:

No właśnie Furutech ma na odwrót jak na zdjęciach wyżej. Faza po lewej stronie wtyku. Miałem ich 7 kabli zasilających i w każdym tak było.

Tak samo jest z IEGO ,tylko w nich słychać odwrotne podłączenie ,to jakbyśmy zamienili fazę we wzmaku czy źródle ,w furu nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

Myślę, ze potrzebny jest głos @asterix1  który w ostatnim czasie dzwonił w tej sprawie do RCM czyli do "źródła" z pytaniem jak jest prawidłowo?   

W tejże rozmowie dowiedziałem sie ze przewód dodatni podłączamy po stronie prawej czyli na wyjściu wtyczki odwróconego "C"gorąca żyła była z prawej

Panowie ale mysle że najlepiej dowiedzieć sie u źródła... czyli do Furutecha

Ps Po zmianie ustawień (a miałem odwrotnie) scena dźwiękowa przesunęła sie delikatnie wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*z lewej patrząc od tyłu wtyku, a od czoła wtyku w stronę do urządzenia, to faza po PRAWEJ w iec i tak prawie zawsze się sprawdza, wtyk iec łapiemy w lewą rękę w prawą probnik napięcia, wsadzamy w prawą dziurę wtyku i ma świecić. Temat wyczerpany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LorDBandit napisał:

*z lewej patrząc od tyłu wtyku, a od czoła wtyku w stronę do urządzenia, to faza po PRAWEJ w iec i tak prawie zawsze się sprawdza, wtyk iec łapiemy w lewą rękę w prawą probnik napięcia, wsadzamy w prawą dziurę wtyku i ma świecić. Temat wyczerpany ?

Nic dodać nic ująć☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja trochę w innym temacie: czy ktoś miał możliwość sprawdzenia/usłyszenia wpływu na brzmienie  pierścieni antywibracyjnych Furutech CF-080 (zakładanych na wtyczki)? Jeśli było we wcześniejszych wątkach, to sory za spam. Dzieki za góry.

Edytowane przez Sebian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LorDBandit napisał:

*z lewej patrząc od tyłu wtyku, a od czoła wtyku w stronę do urządzenia, to faza po PRAWEJ w iec i tak prawie zawsze się sprawdza, wtyk iec łapiemy w lewą rękę w prawą probnik napięcia, wsadzamy w prawą dziurę wtyku i ma świecić. Temat wyczerpany ?

Panowie dlatego pisałem że w Furutechu jest inaczej. Faza występuje z lewej strony patrząc od przodu wtyku wchodzącego do sprzętu. Wszystkie nowe zakonfekcjonowane Furutechy tak mają, nie spotkałem się żeby faza byłą z prawej strony, no chyba że ktoś sobie sam konfekcjonuje w domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marek s napisał:
12 godzin temu, LorDBandit napisał:

*z lewej patrząc od tyłu wtyku, a od czoła wtyku w stronę do urządzenia, to faza po PRAWEJ w iec i tak prawie zawsze się sprawdza, wtyk iec łapiemy w lewą rękę w prawą probnik napięcia, wsadzamy w prawą dziurę wtyku i ma świecić. Temat wyczerpany ?

Panowie dlatego pisałem że w Furutechu jest inaczej. Faza występuje z lewej strony patrząc od przodu wtyku wchodzącego do sprzętu. Wszystkie nowe zakonfekcjonowane Furutechy tak mają, nie spotkałem się żeby faza byłą z prawej strony, no chyba że ktoś sobie sam konfekcjonuje w domku.

Już się pogubiłem. Zamieszanie wprowadza patrzenie na gniazdo w sprzęcie. Ja nie potrafię tam sprawdzić próbówką gdzie jest/gdzie ma być faza?  może lepiej patrzmy na wtyk

spacer.png

 

po prawej, czy po lewo ma świecić na próbówce?

----

PAD Aquila zaznacza w ten sposób.

spacer.png

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masakra sie porobila, ktos cos zagmatwal i mamy zamieszanie. Ja przewod do wtyku iec podlaczam tak jak jest oznaczone na tym wtyku. Wychodze z zalozenia ze tak musi byc i tak sie podlacza wszystkie wtyki IEC na calym swiecie. Za to kabel do wtyku schuko podlaczam tak aby miec zgodnie z faza w gniazdku z bolcem. U mnie faza (swieci probnik) jest w gniazdku po prawej stronie. Cale mieszkanie tak mam zrobione przez elektryka. Podlaczenie kabla do listwy nie przysparza takiego problemu, wystarczy obrocic wtyk. W listwie sam oznaczylem na czerwono gdzie jest faza w gniazdkach i do tego wkladam wtyk kabla ktory tez sobie oznaczylem na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mikelas76 napisał:

Ale masakra sie porobila, ktos cos zagmatwal i mamy zamieszanie. Ja przewod do wtyku iec podlaczam tak jak jest oznaczone na tym wtyku. Wychodze z zalozenia ze tak musi byc i tak sie podlacza wszystkie wtyki IEC na calym swiecie. Za to kabel do wtyku schuko podlaczam tak aby miec zgodnie z faza w gniazdku z bolcem. U mnie faza (swieci probnik) jest w gniazdku po prawej stronie. Cale mieszkanie tak mam zrobione przez elektryka. Podlaczenie kabla do listwy nie przysparza takiego problemu, wystarczy obrocic wtyk. W listwie sam oznaczylem na czerwono gdzie jest faza w gniazdkach i do tego wkladam wtyk kabla ktory tez sobie oznaczylem na czerwono.

No i masz słuszność. Robię tak samo, wiec nie pojmuje czemu "w Furutechu jest inaczej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

No i masz słuszność. Robię tak samo, wiec nie pojmuje czemu "w Furutechu jest inaczej"?

Żeby im sprzedaż rosła :)))

Ot zapędy monopolistyczne.

 

Poza tym żeby Ci nie przyszło nic do głowy na skróty to każdy styk jest z innego materiału tak że pozytywne wyniki osiągniesz TYLKO gdy będą bieguny tak zapięte jak na oznaczeniach na wtykach i gniazdach bo inaczej gorzej to gra.

 

To taki natrętny sposób żeby np. zmusić użytkownika jak nie ma listwy  z gniazdami typu Shuko żeby wymieniać gniazda w sprzęcie oczywiście tylko na Furutecha no bo inni mają w  to po bożemu i jeśli uziom jest na gnieździe urządzenia do góry to przewód "gorący" powinien być z jego lewej strony

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

''czemu "w Furutechu jest inaczej"?

 

Godzinę temu, ASURA napisał:

''żeby np. zmusić użytkownika jak nie ma listwy  z gniazdami typu Shuko żeby wymieniać gniazda w sprzęcie oczywiście tylko na Furutecha''

Polak potrafi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ASURA napisał:

Żeby im sprzedaż rosła :)))

Ot zapędy monopolistyczne.

 

Poza tym żeby Ci nie przyszło nic do głowy na skróty to każdy styk jest z innego materiału tak że pozytywne wyniki osiągniesz TYLKO gdy będą bieguny tak zapięte jak na oznaczeniach na wtykach i gniazdach bo inaczej gorzej to gra.

 

To taki natrętny sposób żeby np. zmusić użytkownika jak nie ma listwy  z gniazdami typu Shuko żeby wymieniać gniazda w sprzęcie oczywiście tylko na Furutecha no bo inni mają w  to po bożemu i jeśli uziom jest na gnieździe urządzenia do góry to przewód "gorący" powinien być z jego lewej strony

Rafael, wez sobie popatrz na wtyki i gniazd XLR i te zasilaniowe IEC+schuko. Potraktuj PE jak pin 3 od xlr. Jak weźmiesz xlr wtyki z obu stron kabla i zlozysz je ze sobą to stworzą 3 osobne zamkniete petle.

Wez teraz szuko i iec i zloz je tak jak z xlr. Co wyjdzie? Ktora opcja? Fur...

Wydaje sie ze "jeden do jednego" to te petle same w siebie a jak wyjdzie inaczej to wyjdzie krosowka miedzy L i N. Odpowiedz chyba prosta, co jest "krosem" a co 1:1.

We wtykach material w furu jest ten sam tylko podkolorowany dla montera.

 

 

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogusław_59825 napisał:

Już się pogubiłem. Zamieszanie wprowadza patrzenie na gniazdo w sprzęcie. Ja nie potrafię tam sprawdzić próbówką gdzie jest/gdzie ma być faza?  może lepiej patrzmy na wtyk

spacer.png

 

po prawej, czy po lewo ma świecić na próbówce?

----

PAD Aquila zaznacza w ten sposób.

spacer.png

Żeby łatwiej wytłumaczyć to jak masz pierwsze zdjęcie, próbówka mi świeci w lewej dziurce. Tak jak pisałem, miałem 7 nowych zakonfekcjonowanych Furutechów (3TS20, 3TS762, S35, S55, DPS-4.1) od AVcorp i we wszystkich faza była po lewej stronie, a jak sobie zrobisz to Twoja sprawa. Ale potem łatwo dojść przy odsprzedaży kto konfekcjonował kabel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek s napisał:

Żeby łatwiej wytłumaczyć to jak masz pierwsze zdjęcie, próbówka mi świeci w lewej dziurce. Tak jak pisałem, miałem 7 nowych zakonfekcjonowanych Furutechów (3TS20, 3TS762, S35, S55, DPS-4.1) od AVcorp i we wszystkich faza była po lewej stronie, a jak sobie zrobisz to Twoja sprawa. Ale potem łatwo dojść przy odsprzedaży kto konfekcjonował kabel ?

Lewa na zdjęciu, czy lewa jak się wkłada do sprzętu ? ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi się świecić w PRAWEJ na zdjęciu,

reszta jest nie ważna, co by się nie działo w gniazdku na ścianie i jaki by to kabel nie był.

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagły i gwałtowny instalatorski atak na suwerenną potrzebę audiofilskiego prawego światła prosto z probówki + do tego polityka i o masz...świeci po lewemu ? wszystko zamierzone, operacja specjalna ?

Edytowane przez LorDBandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoim pytaniem wywolalem mala dyskusje:)

Chyba wszyscy sie zgadzamy, ze od strony IEC i sprzetu, prawidlowo jest jak na zdjeciu kolegi wczesniej:

20200625-114150.jpg

Natomiast jesli ktos nie ma w scianie schuko, tylko standardowe gniazdko z bolcem, to w sytuacji, gdy gniazdko ma bolec na gorze, najczesciej w Polsce stosuje sie faze po lewej stronie od bolca, co od razu sprawi w kablu Furutecha, ze do do urzadzenia faza pojdzie odwrotnie niz powinna. Jak ktos ma schuko to oczywiscie probnik i po temacie, mozna krecic kablem dowolnie ?

Ciesze sie jednak, ze poszerzylismy wiedze (przynajmniej ja), ze Furutech tak ma. Bo fakt faktem, ze w kablch innych producentow jest "normalnie" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zrobiłem sobie super wypas ? przejściówkę zmieniającą zamiast Shuko do testowania gdyby nastąpiła taka konieczność.

Zwykłe gniazda w ścianie mam Legranda i on ma oznaczenia jak i gorący pin zgodny z Furutechem. Elektryk zakładający instalacje mimo umownie przyjętego odwrotnego podpinania za poprawny dla świętego sposobu zrobił to na modę francuską ;)))

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ASURA napisał:

Ja tam zrobiłem sobie super wypas ? przejściówkę zmieniającą zamiast Shuko do testowania gdyby nastąpiła taka konieczność.

Zwykłe gniazda w ścianie mam Legranda i on ma oznaczenia jak i gorący pin zgodny z Furutechem. Elektryk zakładający instalacje mimo umownie przyjętego odwrotnego podpinania za poprawny dla świętego sposobu zrobił to na modę francuską ;)))

Widzisz jednak. Mnie osobiscie spojrzenie na analogie do xlr mowi wszystko.

Mniejsza z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KonradR napisał:

Widzisz jednak. Mnie osobiscie spojrzenie na analogie do xlr mowi wszystko.

Mniejsza z tym.

Mam swoją robioną sieciówkę która to ma głęboko tam, nawet pin jest odwrotnie niż wg. Furutecha w ich topowych wtykach zamocowany bo była pomyślana do polskiego umownego standardu a nie miałem zdrowia żeby podczas jej testów w innych systemach za każdym razem o wydumce Furutecha pamiętać.
 

Jest tyle innych bardziej istotnych elementów w sieciówce że celowo zrobiłem ten błąd żeby za każdym razem o tej durnocie Furutecha nie pamiętać.

 

A i tak kurcze ten odruch z neonówką za każdym przepięciem kabli to już choroba a może dobre praktyki wybór należy do Was ;)))

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 09:25, Sebian napisał:

Witam, a ja trochę w innym temacie: czy ktoś miał możliwość sprawdzenia/usłyszenia wpływu na brzmienie  pierścieni antywibracyjnych Furutech CF-080 (zakładanych na wtyczki)? Jeśli było we wcześniejszych wątkach, to sory za spam. Dzieki za góry.

Mam takowy założony na wtyk IEC w TaraLabs przy końcówce mocy. Jak na moje ucho to ring poprawia rozdzielczość i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.