Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Mam takowy założony na wtyk IEC w TaraLabs przy końcówce mocy. Jak na moje ucho to ring poprawia rozdzielczość i tyle.

To znaczy Twoim zdaniem za mało w stosunku do wydanych pieniędzy?

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ASURA napisał:

To znaczy Twoim zdaniem za mało w stosunku do wydanych pieniędzy?

Tego nie powiedziałem, tym bardziej, że mam go z drugiej ręki za pół ceny ?

Generalnie to dobry produkt, nie żaden tam gadżet. Dzięki ringowi możemy polubić sieciówkę w której wcześniej czegoś nam brakowało. Ale jak to w audio, warto posłuchać przed zakupem bo np. z lampą 300B u kolegi Tara zagrała lepiej bez ringa niz z nim, u mnie jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 15:38, adamek_68 napisał:

Jaka różnica?

Chociaż jedynie z trzema kablami słuchałem tych wtyków, to z tymi 50-tkami NCF to jest trochę podobnie jak z dobrym przedwzmacniaczem. Pre za 10Kzł gra bardzo dobrze dopóki nie porówna się go z pre za 30-40Kzł.
Więc co się okazuje?, ano to po pierwsze, że jakość nie wzrasta x3 x4 x ileś tam, jako by sugerowało to zwielokrotnienie ceny przy tym droższym pre a po drugie i zarazem najważniejsze, że za to ''powietrze i czary'' płaci się najwięcej.. I to samo dzieje się na Oyaide z 50tkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mnie zastanawia jedna rzecz - jaki jest % udział sukcesu brzmienia landryny z tymi wtykami, bo coś wydaje mi się że to może być nawet te kilkadziesiąt %, zaznaczyć oczywiście trzeba że sam drut też musi być dobrej jakości i dlatego jeszcze jedno mnie ciekawi, Furutech ma fajny kabel TCS31, który brzmieniowo sam w sobie jest elegancki, gładki i dość przejrzysty i ciekawe jak brzmiałby on właśnie na wtykach 50ncf, to jest bardzo interesujące, jeśli jest może użytkownik takiego combo, to proszę o jakąkolwiek opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LorDBandit napisał:

Chociaż jedynie z trzema kablami słuchałem tych wtyków, to z tymi 50-tkami NCF to jest trochę podobnie jak z dobrym przedwzmacniaczem. Pre za 10Kzł gra bardzo dobrze dopóki nie porówna się go z pre za 30-40Kzł.
Więc co się okazuje?, ano to po pierwsze, że jakość nie wzrasta x3 x4 x ileś tam, jako by sugerowało to zwielokrotnienie ceny przy tym droższym pre a po drugie i zarazem najważniejsze, że za to ''powietrze i czary'' płaci się najwięcej.. I to samo dzieje się na Oyaide z 50tkami ?

Nie wiem czy do końca rozumiem, czyli Tunami z 50-tkami lepiej niż na białych Apirin jak w modelu GPX-R? Pytam, bo akurat się zastanawiam czy wymienić, czy to ma sens z Tunami. Jeśli lepiej, to w czym konkretnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej. Drogo jest ale sens to ma, tylko jak zawsze samemu trzeba posłuchać i poszukać odpowiedzi czy będzie to dla nas opłacalne.
Oczywiście nie bierz tego za pewnik, zależy kto co lubi ale u mnie poprawa była w każdym aspekcie. Grało super monokrystalicznie, bardziej szczegółowo bez ostrości, znacznie czystszy, szlachetny, super czarne tło, gładszy, jeszcze większa scena.  Pewnym jest jedno, te wtyki są najlepszym co aktualnie jest ale spotkałem się też z opinią, że stara wersja 50 była lepsza, że cały dźwięk był lepiej zdefiniowany z lepszym basem.

Ale kto to tak naprawdę wie, jak zawsze wszystko trzeba własnym osobistym uchem brać no i ciągnie się za nami jak smród po gaciach kwestia wpasowania w system i tutaj panie niestety nic nie zdziałasz.

Np. w testach landryny pisano, że jak ją podłączyć do listwy, to za nią mają być już tylko tak wyśmienite kable jak ona sama albo najlepiej to już cały system na różowo... - u mnie akurat do listwy był kibel po całości - cały dźwięk zbyt fruwał, bas bez energii, okrągły, zbyt lampowo. Landryna grała super tylko i wyłącznie na przedwzmacniaczu, nigdzie indziej, ale to u mnie tak było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LorDBandit napisał:

Lepiej. Drogo jest ale sens to ma, tylko jak zawsze samemu trzeba posłuchać i poszukać odpowiedzi czy będzie to dla nas opłacalne.
Oczywiście nie bierz tego za pewnik, zależy kto co lubi ale u mnie poprawa była w każdym aspekcie. Grało super monokrystalicznie, bardziej szczegółowo bez ostrości, znacznie czystszy, szlachetny, super czarne tło, gładszy, jeszcze większa scena.  Pewnym jest jedno, te wtyki są najlepszym co aktualnie jest ale spotkałem się też z opinią, że stara wersja 50 była lepsza, że cały dźwięk był lepiej zdefiniowany z lepszym basem.

Ale kto to tak naprawdę wie, jak zawsze wszystko trzeba własnym osobistym uchem brać no i ciągnie się za nami jak smród po gaciach kwestia wpasowania w system i tutaj panie niestety nic nie zdziałasz.

Np. w testach landryny pisano, że jak ją podłączyć do listwy, to za nią mają być już tylko tak wyśmienite kable jak ona sama albo najlepiej to już cały system na różowo... - u mnie akurat do listwy był kibel po całości - cały dźwięk zbyt fruwał, bas bez energii, okrągły, zbyt lampowo. Landryna grała super tylko i wyłącznie na przedwzmacniaczu, nigdzie indziej, ale to u mnie tak było ?

Bardzo dziękuję za wiadomość. Spodziewałem sie takiej odpowiedzi. Ja miałem listwę Enerra zkończoną kablem Symbol, i wymieniłem tylko wtyczkę, męską (bo żeńskiej nie było, przytwierdzona na stałe) na Furu 50 NCF. Trwało to bardzo długo, bo te Furu pierdoły rodowane NCF strasznie długo się układają. ale jak już się ułożyło, to ja pier**le  jak fajnie... A tylko jeden element wymieniony...

Co do Landryny, też ciekawe obserwacje..

Testuję aktualnie sieciówki Enerr Ultimate versus Landryna, i myślę, że za jakiś czas będę mógł coś powiedzieć konstruktywnego w tym temacie...

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ten Enerr Ultimate ma chyba takie same wtyczki jak mój Audio Illuminati Power Reference One, jeśli mogę go jeszcze tak nazywać - bo ja mam specjalnie zmienione wtyczki z oryginalnie konfekcjonowanych: Wattgate 390 AU Evolution schuko oraz  IEGO 8085 iec Gold - na chińskie markowe wtyczki Viborg: VE501 schuko oraz Viborg VF501 iec, bez powłok (czysta miedź). Pacuła u siebie go testował - http://highfidelity.pl/@main-2953&lang=

Czyli po tych wtyczkach sądzić można, że kabel Enera ma odpowiednie dociążenie i masę?

EnerrTranscendaUltimateUltimateSource-02w.jpg

2020-08-21 17.24.03.jpg

2020-08-21 17.32.43.jpg

2020-08-21 17.31.25.jpg

Edytowane przez LorDBandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 17:53, LorDBandit napisał:

bo ja mam specjalnie zmienione wtyczki z oryginalnie konfekcjonowanych: Wattgate 390 AU Evolution schuko oraz  IEGO 8085 iec Gold - na chińskie markowe wtyczki Viborg: VE501 schuko oraz Viborg VF501 iec, bez powłok (czysta miedź).

I jakie są różnice soniczne po zmianie wtyków? Pytam bo zamówiłem kpl. miedzianych 512-ek, tak z ciekawości aby porównać ze złotem i rodem (iego).

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy to coś daje, nie wiem. Natomiast w klubie warto odnotować pojawienie się nowego produktu w ofercie Furu

https://parttimeaudiophile.com/2020/08/29/furutech-ncf-clear-line-power-supply-optimizer-review/

image.thumb.png.bdbe3ee556cd834e3f43f7c2a1bf40a3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lolek126 napisał:

Zaraz się obudzą.. ? 

do tego linku

https://parttimeaudiophile.com/2020/08/29/furutech-ncf-clear-line-power-supply-optimizer-review/

Mam tylko zastrzeżenia co do opisu procesu produkcji, trochę tam ściemniania jest ale nevermind

Sam tweak malutki, stąd już widać że w postach użytkownicy kupują po dwa a i jak by kupili 10 to by faktycznie efekt działania był duży.

Problem jest typu marketingowego, wysupłać 250$ na kawałek urządzenia które zacznie działać jest łatwo ale 2500$ że to faktycznie mocno działa to już niekoniecznie...

Pewne rzeczy powinny być takich wymiarów jak ich fizyczne skuteczne oddziaływanie, trochę żal mi tych ludzi tak ruszyć do przodu i się zatrzymać z nogą podniesioną do góry

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne efekt przy większej ilości tych urządzeń będzie lepszy, pytanie czy jedno, dwa załatwi sprawę w jakimś stopniu? 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2020 o 20:31, Cezary_58669 napisał:

I jakie są różnice soniczne po zmianie wtyków? Pytam bo zamówiłem kpl. miedzianych 512-ek, tak z ciekawości aby porównać ze złotem i rodem (iego).

W oryginale Reference One Piotrka Kalickiego, jest kablem holograficznym i precyzyjnym, raczej lekki w graniu z basem bdb zróżnicowanym, nie zwalistym czy podbitym, daje to szybkość, selektywność i różnorodność ale... może brakować mięsa basiora, szczególnie jak ktoś nie gra na lampie a na tranzystorze, który nie grzeszy np. basem czy gęstą niższą średnicą.

Na wtyczkach czysto miedzianych Viborg 501 balans przesunął się w dół, jest ciemniej, cieplej, jest dociążenie i pojawiło się mięso i bas ale... zmniejszyła (zwęziła) się scena i skróciły wybrzmienia. Jest dobra barwa ale dźwięki jakby skupiają się na swoim podstawowym rdzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LorDBandit napisał:

W oryginale Reference One Piotrka Kalickiego, jest kablem holograficznym i precyzyjnym, raczej lekki w graniu z basem bdb zróżnicowanym, nie zwalistym czy podbitym, daje to szybkość, selektywność i różnorodność ale... może brakować mięsa basiora, szczególnie jak ktoś nie gra na lampie a na tranzystorze, który nie grzeszy np. basem czy gęstą niższą średnicą.

Na wtyczkach czysto miedzianych Viborg 501 balans przesunął się w dół, jest ciemniej, cieplej, jest dociążenie i pojawiło się mięso i bas ale... zmniejszyła (zwęziła) się scena i skróciły wybrzmienia. Jest dobra barwa ale dźwięki jakby skupiają się na swoim podstawowym rdzeniu.

Dziekuję, mam podobne odczucia po wpięciu 512-ek. W audio też przydaje się zasada - wszystko z umiarem i według potrzeb?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 17:53, LorDBandit napisał:

bo ja mam specjalnie zmienione wtyczki z oryginalnie konfekcjonowanych: Wattgate 390 AU Evolution schuko oraz  IEGO 8085 iec Gold - na chińskie markowe wtyczki Viborg: VE501 schuko oraz Viborg VF501 iec, bez powłok (czysta miedź).

Najpierw te złotka wymieniłeś na miedź viborga a teraz viborga na złotka furu..wydaje mi się, że w kółko krążysz..?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym czasem też tak bywa, to super hobby. Ja ten kabel mam ze 2-3 lata, cały czas od ściany do listwy, kiedyś miałem kolumny podstawkowe i byly inne potrzeby, teraz są podlogowki 3-way ? Co będzie jutro nie wiadomo i to też jest super ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy macie doświadczenie z przewodami XLR na bazie Alpha s21 i s22? Mam te pierwsze u siebie od tygodnia równolegle z kilkoma innymi modelami i s21 pasują mi najbardziej. Zastanawiam się w którym kierunku idą s22. Różnica polega chyba tylko na zwiększonym przekroju. Będę miał okazję porównać za tydzień, ale chętnie poznam wcześniej opinie użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LorDBandit napisał:

Cześć, podłączam się do tego pytania ? a z jakimi równolegle innymi modelami aktualnie grasz?

Mam w systemie na stałe FadelArt reference one pomiędzy końcówką i pre i Nordosta Red Dawn pomiędzy pre, a phono stage. Szukam kolejnego do połączenia DACa z pre. Mam aktualnie na testach trzy kabelki. Neotech Nemoi 3220, Neotech Nei 3002mk3 no i wspomnianego Alpha 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arek80 napisał:

czy macie doświadczenie z przewodami XLR na bazie Alpha s21 i s22?

Mam s22. Bardzo fajny kabel. Naturalne, bardzo wyrównane brzmienie. U mnie doskonale się sprawdza pomiędzy przedwzmacniaczem a końcówką mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, piotrek7 napisał:

Mam s22. Bardzo fajny kabel. Naturalne, bardzo wyrównane brzmienie. U mnie doskonale się sprawdza pomiędzy przedwzmacniaczem a końcówką mocy

A miałeś okazję porównać z s21? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.