Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I po co się go jeszcze pytać o cokolwiek na forum firmy Furutecha..robić dalej mu reklamę, wystarczy już, że ja mu ją narobiłem ?

54 minuty temu, babatular napisał:

A jak się ta firma "wasza" nazywa ? Jest jakaś strona web ?

I po co się go jeszcze pytać o cokolwiek na forum firmy Furutecha..robić dalej mu reklamę, wystarczy już, że ja mu ją narobiłem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych osłuchaniach gniazd rca 901r mogę powiedzieć, że ich wpływ porównałbym do najlepszych wtyków sieciowych sieciowych fi48, 50. Poprawa w pełnym zakresie od dołu do góry, trochę to niedoceniony element o czym dopiero się przekonujemy po zainstalowaniu. Są jeszcze w wersji Gold ale RCM ich nie sprowadza no chyba, że się zamówi 100 sztuk... Bo i tak prawie każdy wybiera rod. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tedi02 napisał:

Gniazda RCA, wtyki mają bardzo duże znaczenie , według mnie tu król jest -WBT.!   Szkoda kasy i czasu na testowanie furutechow ,cardasow , ETI.

oj tedi02, teraz to zapewne oberwiesz od fanatyków:-OOO albo ja :)))))))

absolutnie popieram. srebrne wbt to top od the top.

uzywam gniazd i wtyków RCA, terminali glosnikowych, tulei, tylko Ag. mistrzostwo.

tylko dlaczego nie robią XLRów???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tedi02 napisał:

Gniazda RCA, wtyki mają bardzo duże znaczenie , według mnie tu król jest -WBT.!   Szkoda kasy i czasu na testowanie furutechow ,cardasow , ETI.

Bo w dziedzinie zasilania mistrzem jest Furutech a w kwestii gniazd, wtyków RCA, terminali - WBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LorDBandit napisał:

Oprócz wszystkich Furutechowych ''goldów''  jak nas uświadamiał taki jeden, bo to ponoć wszystko muł. Posiadam wtyki RCA WBT-0150 na przewodnikach Siltecha ale to znowu gold – strasznie muli, jak wszystko co złote ?

nie piszę o Tobie "taki jeden". wystawiasz sobie świadectwo sam.

a masz golda bo masz i carpe diem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy KonradR to misiek x  ?

Swoją drogą, napisałem maila do Wojciecha Pacuły tak z zupełnej czystej poza audiofilskiej ciekawości. Ukazując ‘’gwiazdę’’ warto czasem znać kontekst (przynajmniej ja tak uważam). Wskazując na te trzy strony brudnej agresywnej reklamy owego startupu, zapytałem – czy przy braku zachowania elementarnego szacunku zarówno do forumowiczów jak i dorobku w tym przypadku dość zacnej firmy jaką jest Furutech – czy wg. niego, na tej podstawie widzi jakikolwiek sukces czy też receptę na budowanie biznesu w Polsce. Bo może to być ciekawy przykład inżynierii społecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LorDBandit napisał:

ciekawe czy KonradR to misiek x  ?

Swoją drogą, napisałem maila do Wojciecha Pacuły tak z zupełnej czystej poza audiofilskiej ciekawości. Ukazując ‘’gwiazdę’’ warto czasem znać kontekst (przynajmniej ja tak uważam). Wskazując na te trzy strony brudnej agresywnej reklamy owego startupu, zapytałem – czy przy braku zachowania elementarnego szacunku zarówno do forumowiczów jak i dorobku w tym przypadku dość zacnej firmy jaką jest Furutech – czy wg. niego, na tej podstawie widzi jakikolwiek sukces czy też receptę na budowanie biznesu w Polsce. Bo może to być ciekawy przykład inżynierii społecznej.

hehe niezła polska żmija. rozumiem, ze w '40 kapowałbyś sąsiadów spod podłogi. no coż...

lec konfituro na nowogrodzką jeszcze donieść uprzejmie.

super gość. ciekawe czy ze starej gwardii czy z nowego zaciągu terytorialnego.

no misiek to misiek a KornradR to ja. słaby tropiciel jesteś ale kapuś sporo lepszy.

mowili mi, zeby na AS nic nie pisać, bo ma swoją reputację użytkowników?

ale czego po *Bandit mozna się spodziewać.

19 minut temu, LorDBandit napisał:

ciekawe czy KonradR to misiek x  ?

Swoją drogą, napisałem maila do Wojciecha Pacuły tak z zupełnej czystej poza audiofilskiej ciekawości. Ukazując ‘’gwiazdę’’ warto czasem znać kontekst (przynajmniej ja tak uważam). Wskazując na te trzy strony brudnej agresywnej reklamy owego startupu, zapytałem – czy przy braku zachowania elementarnego szacunku zarówno do forumowiczów jak i dorobku w tym przypadku dość zacnej firmy jaką jest Furutech – czy wg. niego, na tej podstawie widzi jakikolwiek sukces czy też receptę na budowanie biznesu w Polsce. Bo może to być ciekawy przykład inżynierii społecznej.

i lepiej żeby Pan Pacuła nie chciał tego czytać, zwałszcza o tym jak trzeba miec pieniądze aby do niego pojechać. oj brachu to jest twój suicide, patoaudiofilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tedi02 napisał:

Gniazda RCA, wtyki mają bardzo duże znaczenie

Wszystkie gniazda i wtyki maja znaczenie, począwszy od zasilania, przez rca/xlr, do głosnikowych oraz terminali kolumn włącznie.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tedi02 napisał:

Gniazda RCA, wtyki mają bardzo duże znaczenie , według mnie tu król jest -WBT.!   Szkoda kasy i czasu na testowanie furutechow ,cardasow , ETI.

O których wbt piszesz, miałem okazję porównać obok siebie bezpośrednio przełączając wbt nextgen i furutech u Rogera w Rcm i zdecydowanie furu było górą, wbt mniej dociążone brzmienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, LorDBandit napisał:

ciekawe czy KonradR to misiek x  ?

Hahaha, rozbawiłeś mnie do łez. To ze zgadzam się z Konradem  i  jestem zniesmaczony Twoimi  obrazliwymi wpisami to nie znaczy że jestesmy jedna i ta sama osobą. W High Fidelity już jest recenzja platformy antywibracyjnej , możesz przeczytac o Konradzie ,kim jest i co robi. Ja jeżeli chcesz przedstawię Ci sie na priv ,żebyś nie miał watpliwości ,że ja to nie Konrad. Zresztą poszukaj w innych klubach jak zwracają się do mnie znajomi i jak mam na imię. 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mikelas76 napisał:

"najdroższa platforma jaką znam" - to dziękuję postoję.

Moze jakis zamożny snob nie mający pojęcia o audio kupi to to. 

Mikelas76, przeczytaj jeszcze raz sam test. czy wyczytales tam o kosmetycznych zmianach dla snobów?

nic nie poradze, ze grube rzeczy robią grube efekty i są kosztowne.

to temat dla, ze Ci zacytuje z pamięci, "do najbardziej dopracowanych systemów itd.".

natomiast zastanów się, co byś sądził, gdy bedziesz miec mozliwość rozważania średniej półki cenowej. to bedziesz z gory wiedzial, ze się nie da, czy bedziesz miał z tyłu głowy, ze najwyzszy segment jest zarzadzalny, czy to, że niższy to bedzie niewiadoma albo lipą?

to chyba lepsza droga, puszczenia nieco technologii "w dół" niz z "z dołu" probować aspirować do najwyższych półek? której wersji prościej uwierzyć w mozliwość sukcesu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misiek x napisał:

Hahaha, rozbawiłeś mnie do łez. To ze zgadzam się z Konradem  i  jestem zniesmaczony Twoimi  obrazliwymi wpisami to nie znaczy że jestesmy jedna i ta sama osobą. W High Fidelity już jest recenzja platformy antywibracyjnej , możesz przeczytac o Konradzie ,kim jest i co robi. Ja jeżeli chcesz przedstawię Ci sie na priv ,żebyś nie miał watpliwości ,że ja to nie Konrad. Zresztą poszukaj w innych klubach jak zwracają się do mnie znajomi i jak mam na imię. 

Spoko nie ma problemu, sam zapewne wiesz, że czasem się coś rozklonuje na potęgę. Zatem dobrze, że misiek x to misiek x ?

1 godzinę temu, misiek x napisał:

możesz przeczytac o Konradzie ,kim jest i co robi

Ty wiesz, jakoś nie mam takiej potrzeby, serio. Wolę muzy posłuchać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, gabler napisał:

O których wbt piszesz, miałem okazję porównać obok siebie bezpośrednio przełączając wbt nextgen i furutech u Rogera w Rcm i zdecydowanie furu było górą, wbt mniej dociążone brzmienie. 

ja mam wbt nextgen plasma protect,są równe w paśmie ,precyzyjne z kolorem .z kulturą.Początek grania zwykle jest odmienny ,trzeba czaasu,Słuchałem signature ,jeszcze lepsze.Cardasy (nie pamiętam jakie)mały dzwięk,chłodne,furu większym graja ale środek napompowany ,reszta kompresja.Wtyki rca ETI ,dynamiczne na basie i w środku ,góra zapiaszczona.To u mnie ,u kogoś może być inaczej .choć wczoraj bodajże na stronie avcorp (zamawiając druty) w temacie wtyków ,człowiek ,fan furutecha ,przekonał się do gniazd wbt.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tedi02 napisał:

ja mam wbt nextgen plasma protect,są równe w paśmie ,precyzyjne z kolorem .z kulturą.Początek grania zwykle jest odmienny ,trzeba czaasu,Słuchałem signature ,jeszcze lepsze.Cardasy (nie pamiętam jakie)mały dzwięk

Mam w drugich kablach założone WBT jeszcze w technice nieplazmowej nakładania złota i bardzo fajnie mi się to zgrywało z głośnikowymi w kolumnach topowymi gniazdami Cardasa. Teraz mam dodatkowo najnowsze widły WBT nextgen plasma protect ale nie mam sposobności ich aplikowania

Na zdjęciu w dłoni stare i nowe WBT ktoś widzi różnicę?

 

C9B20A76-D199-4D96-A5D7-AFBB64C7313E.thumb.jpeg.3a4fd5caba1ce040f5149c719cda6e70.jpeg

 

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ASURA napisał:

Mam w drugich kablach założone WBT jeszcze w technice nieplazmowej nakładania złota i bardzo fajnie mi się to zgrywało z głośnikowymi w kolumnach topowymi gniazdami Cardasa. Teraz mam dodatkowo najnowsze widły WBT nextgen plasma protect ale nie mam sposobności ich aplikowania

Na zdjęciu w dłoni stare i nowe WBT ktoś widzi różnicę?

 

C9B20A76-D199-4D96-A5D7-AFBB64C7313E.thumb.jpeg.3a4fd5caba1ce040f5149c719cda6e70.jpeg

 

 

Ostatnio niechcący dostawca wyslal mi wlasnie wersje Cu a miala byc Ag. Odeslane i czekam na wlasciwe.

Uzywam nextgen Ag i tam jest wszystko, piękne całe pasmo.

Uzywam tez furu Cu rod te na torxy. Świetne zlego slowa nie powiem, solidne bardzo. Ale Cu to inne wezsze pasmo od Ag ale cena /4 wiec w tej dziedzinie wybitne. Jak musze miec bezkompromisowo to tylko wbt Ag, jak gra wylacznie cena, to tylko te furu Cu rod na sruby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad ja unikam mieszanek metali w kablach "sygnałowych" system mam bardzo transparentny i jedynie gdzie użycie srebra ale monokrystalicznego w kablach XRL wysokiej klasy nie powoduje tej sygnatury srebra zrodziło dopiero po odsłuchach moją akceptację w Acoustic Zen a i tak całe kable sobie przerobiłem i wygląda to tak:

 

 EC18EFC1-5636-40F2-BE17-A5E549D85368.thumb.jpeg.f02d1b6a8e7bcea476d93d6d5b9fbb0a.jpeg

 

Sygnał po przeróbce jest bardzo czysty a co za tym idzie bardzo klarowny i przede wszystkim nie wnosi żadnej sygnatury dżwiękowej.

 

Wracając do Furutecha i WBT to ten pierwszy ma gorzej rozwiązane zjawisko prądów wirowych ale pewne materiały ma ciut lepsze no i niestety trzeba sobie wybrać co dla kogo dźwiękowo najlepsze.

22 minuty temu, KonradR napisał:

Ostatnio niechcący dostawca wyslal mi wlasnie wersje Cu a miala byc Ag. Odeslane i czekam na wlasciwe.

Jak wyżej pisałem, trochę szkoda że się pospieszyłeś

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ASURA napisał:

Konrad ja unikam mieszanek metali w kablach "sygnałowych" system mam bardzo transparentny i jedynie gdzie użycie srebra ale monokrystalicznego w kablach XRL wysokiej klasy nie powoduje tej sygnatury srebra zrodziło dopiero po odsłuchach moją akceptację w Acoustic Zen a i tak całe kable sobie przerobiłem i wygląda to tak:

 

 EC18EFC1-5636-40F2-BE17-A5E549D85368.thumb.jpeg.f02d1b6a8e7bcea476d93d6d5b9fbb0a.jpeg

 

Sygnał po przeróbce jest bardzo czysty a co za tym idzie bardzo klarowny i przede wszystkim nie wnosi żadnej sygnatury dżwiękowej.

 

Wracając do Furutecha i WBT to ten pierwszy ma gorzej rozwiązane zjawisko prądów wirowych ale pewne materiały ma ciut lepsze no i niestety trzeba sobie wybrać co dla kogo dźwiękowo najlepsze.

Jak wyżej pisałem, trochę szkoda że się pospieszyłeś

Rafael, rozumiem podejscie. U nas slawnej sygnatury srebra nie ma. Doly sejsmiczne jak trzeba, bas w instrumentach, kopiacy z czuba, wokale pelne i pelno backlightu w instrumentach. 

Z miedzia jedynie ten backlight jest słabszy i dzwiek mniej namacaly na strone bardziej mocnego, stanowczego, ale nie tak ladnie opowiedzianego. Oba sa fajne i moga sie podobac. To kwestia "osiolka i zloba".

Kiedyś chlopakom przywiozlem dwa kable rca. Z miedzi i srebra. Wtyki te same rca wbt 0152 Ag. Roznie wyposazone, miedz duzo bardziej, srebrny bardziej podstawowo.

Podlaczylem im jeden kanal jednym a drugi drugim. Mysleli ze to para... Co mialo byc centalnie to bylo, nic sie nie rozmywalo, zero dziwnych efektow. Byl lekki skos ale nie barwowy. Pokazalem im, ze mozna dopiescic miedz tak ze od srebra nie odroznisz wprost na jednoczesnym graniu lub z drugiej strony, srebro moze nie miec tych efektow (niby JEGO suchosci czy metalicznosci), ktore zawsze wydobedzie z nieco mocniej zaszumionych systemow. Warunek ten "rownowagi" jest taki, zeby sygnal ze zrodla czy wzmaka na prawde byl niskoszumny i system "mial co grac". Wtedy z takiej probki wychodza prawdziwe roznice.

Test skosu jest mega fajny, btw ?

A widelki to byl drugi komplet do glosnikowcow Rafala gdzie ma po drugiej stronie juz Ag ? Kosztowne zabawki, dozbrajalismy na raty ?

Nie porownywalem miedzi Wbt vs furu. Cena miedzi wbt to 90% Ag. Dlatego nigdy mawet nie pomyślałem o wersji Cu i stad preferencja Furu, jakosci za dobra cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tedi02 napisał:

ja mam wbt nextgen plasma protect,są równe w paśmie ,precyzyjne z kolorem .z kulturą.Początek grania zwykle jest odmienny ,trzeba czaasu,Słuchałem signature ,jeszcze lepsze.Cardasy (nie pamiętam jakie)mały dzwięk,chłodne,furu większym graja ale środek napompowany ,reszta kompresja.Wtyki rca ETI ,dynamiczne na basie i w środku ,góra zapiaszczona.To u mnie ,u kogoś może być inaczej .choć wczoraj bodajże na stronie avcorp (zamawiając druty) w temacie wtyków ,człowiek ,fan furutecha ,przekonał się do gniazd wbt.Pozdrawiam.

Fakt trzeba by te wbt posłuchać dłużej, może się kiedyś skuszę na te Ag, ale to jak grają 901r po dłuższym wygrzaniu to mistrzostwo, gładkość, wyrafinowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tedi02 napisał:

W acoustic zen stosują srebro neotecha, dla mnie doskonale brzmiące .

I czar prysną , tak do niedawna cenione było srebro Audioquesta mikro zanieczyszczenia dające szlachetności oraz śladowe ilości złota no i ta magia iż eksploatowane z zarezerwowanych złóż   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pszczyna napisał:

I czar prysną , tak do niedawna cenione było srebro Audioquesta mikro zanieczyszczenia dające szlachetności oraz śladowe ilości złota no i ta magia iż eksploatowane z zarezerwowanych złóż   

? widzicie jak nawijają Wam makaron na uszy? szczypta pazurka szczurka i dwa włosy ło.. japońskiej dziewicy cięte w równonoc samurajskim mieczem.

szlachetność jest w muzie i instrumentach a nie błędach materiałowych:)

 

2 minuty temu, LorDBandit napisał:

A ja dzisiaj testuję wtyki BNC Furutech FP-3-117 (R)

2020-10-16 15.06.01.jpg

fajne, uzywałem do zegara zewnętrznego.

tzn są lepsze, ale do innych zastosowań i tylko da radę zarobić to z koncentryka.

w tych mozna kombinować i pewnien plus za lutowanie (wyjątkowo).

szkoda, ze nikt nie robi wtyków BNC z miedzi tylko ze stopów miedzi. gniazda i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.