Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Dokładnie, można je zaadoptować w wiekszej ilości w trakcie remontu/urządzania mieszkania/pokoju bez większego problemu.

Jest to tańsza bardzo dobra i rozsądna alternatywa dla ''ultra drogich'' gotowców ściennych. To tylko moje skromne zdanie.

Jak trzeba zrobic kilka to mozna sie w Slodowego bawic. Tez frajda w pewnym sensie.

Ale jak na skroty do efektow to widly znacznie je przyblizaja. W tych obudowowych nie bedzie takoej opcji. 

Uwazam, ze nie warto przy jednym gdziezdzie zaoszczedzic 5~6 stow roznicy, skoro to gniazdo zostanie z nami do konca zycia i przejdzie w testamencie na potomnych ?

Ale oczywiście kazdy ma swoja miare.

A tymczasowki zostają na dobre.

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJak chcesz się pobawić to polecam gniazdo montażowe Cardasa ,u mnie z listwy zdeklasował furu złocone i rodowane. Miedź ,podkład srebro i ostatnia warstwą to rod. I nie gra  chłodno ,analitycznie w środku jak rod neotecha .Jak to zrobili nie wiem,czy to kwestia galwanizacji czy faktu że jest jeszcze srebro a w furutechu nie.Dzwiek oderwany,holograficzny , instrumenty odseparowane ,że znakomita barwą, wolumen większy ,góra otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Wyjaśnijcie mi proszę jaka jest różnica w brzmieniu między kablami głośnikowymi Alpha S25 i FS Alpha 36?

Musiałbyś inaczej postawić pytanie. Powinno zawierać zdanie: " ........ i jakie wytyki do tego?" Zadzwoń do dystrybutora i pogadaj. Bez tego raczej się nie obejdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

Jest to tańsza bardzo dobra i rozsądna alternatywa dla ''ultra drogich'' gotowców ściennych

Dokładnie ten sam pomysł chodzi mi po głowie ? Gniazdo chcę osadzić na kawałku sklejki brzozowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, piotrek7 napisał:

Musiałbyś inaczej postawić pytanie. Powinno zawierać zdanie: " ........ i jakie wytyki do tego?" Zadzwoń do dystrybutora i pogadaj. Bez tego raczej się nie obejdzie 

Znalazłem głębiej grzebiąc w temacie opis brzmienia Alpha S25
https://www.audiostereo.pl/topic/92545-klub-furutecha/?do=findComment&comment=4104243

ale o Alpha 36 cisza na forum. Nikt go nie słyszał ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tedi02 napisał:

DJak chcesz się pobawić to polecam gniazdo montażowe Cardasa ,u mnie z listwy zdeklasował furu złocone i rodowane. Miedź ,podkład srebro i ostatnia warstwą to rod. I nie gra  chłodno ,analitycznie w środku jak rod neotecha .Jak to zrobili nie wiem,czy to kwestia galwanizacji czy faktu że jest jeszcze srebro a w furutechu nie.Dzwiek oderwany,holograficzny , instrumenty odseparowane ,że znakomita barwą, wolumen większy ,góra otwarta.

Ten Cardas trochę droższy ale ciekawy..

Viborg też daje podkład srebrny pod warstwę docelową galwanizacji.

20 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Dokładnie ten sam pomysł chodzi mi po głowie ? Gniazdo chcę osadzić na kawałku sklejki brzozowej.

Można w sklejce, zobacz np. Viborga obsadzonego w winylowej płytce:

https://mybigfatstore.com/pl/products/2020-viborg-ve02r-pure-copper-rhodium-plated-schuko-sockets-wall-socket-plug-power-outlet-schuko-wall-electrical-power-socket?variant=36223312232608

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dużej satysfakcji z wtyków FI28/38 r i g przełamałem się i zamówiłem komplet FI48 NCF (R)
Kiedy już dotrą mam do dyspozycji kable:
FP-S032N
ALPHA 3    
FP-3TS762
TCS31
Zastanawiam się, jaka opcja połączenia byłaby najlepsza żeby za dużo nie kombinować.
Nie ukrywam, że do tej pory moim faworytem jest FP-3TS762
A może najlepszą opcją byłby najdroższy z ofert Furutech FP-S55N?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FI48 NCF zaprawiłem do 763, wpiąłem do (wcześniej pracującego) CD Docet Lector. Mnogość i szczegółowość wszelkiego rodzaju przeszkadzajek jest porażająca, kontrola niskich, uporządkowanie. Jest tylko jeden problem: jest piekielnie sucho. Mam nadzieję, że po ułożeniu wszystko będzie jak trzeba. Z NCF mam gniazdo IEC FI09 NCF więc wiem, że ta technologia wymaga wygrzania i to pewnie długiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 16:36, naczesany napisał:

FI48 NCF zaprawiłem do 763, wpiąłem do (wcześniej pracującego) CD Docet Lector. Mnogość i szczegółowość wszelkiego rodzaju przeszkadzajek jest porażająca, kontrola niskich, uporządkowanie. Jest tylko jeden problem: jest piekielnie sucho. Mam nadzieję, że po ułożeniu wszystko będzie jak trzeba. Z NCF mam gniazdo IEC FI09 NCF więc wiem, że ta technologia wymaga wygrzania i to pewnie długiego.

Obstawiam, ze bedzie sucho. Mialem na 28/38R i we wzmacniaczu bylo ok, ale jak wpialem do daca zamiast 3ts20 to byl to bardzo suchy dzwiek. Nie dalo sie sluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek

Jak chcesz "mokry" dźwięk,  ale rozdzielczy to wepnij do DACa Oyaide GPX Re v2.

3TS20 faktycznie ze źródłem się sprawdza.

Ale pewnego razu z CD Mohikanem od Hegla lepiej wypadł tańszy (najtanszy) furutech. ?

Tak było w moim przypadku z innym zestawem i gdzie indziej, może być oczywiście inaczej ?

Pzdr

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 14:22, tedi02 napisał:

DJak chcesz się pobawić to polecam gniazdo montażowe Cardasa ,u mnie z listwy zdeklasował furu złocone i rodowane. Miedź ,podkład srebro i ostatnia warstwą to rod. I nie gra  chłodno ,analitycznie w środku jak rod neotecha .Jak to zrobili nie wiem,czy to kwestia galwanizacji czy faktu że jest jeszcze srebro a w furutechu nie.Dzwiek oderwany,holograficzny , instrumenty odseparowane ,że znakomita barwą, wolumen większy ,góra otwarta.

A jak się sprawdzają wtyki cardasa mają podobne pokrycie 

Ciekawy ten Cardas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sir.jax napisał:

Marek

Jak chcesz "mokry" dźwięk,  ale rozdzielczy to wepnij do DACa Oyaide GPX Re v2.

3TS20 faktycznie ze źródłem się sprawdza.

Ale pewnego razu z CD Mohikanem od Hegla lepiej wypadł tańszy (najtanszy) furutech. ?

Tak było w moim przypadku z innym zestawem i gdzie indziej, może być oczywiście inaczej ?

Pzdr

 

To było kiedyś, dzisiaj nie posiadam ani 763 ani 3ts20.

Tak je zapamiętałem. Do źródła nie nadaje się 763 na Rodzie, ale do wzmacniaczy jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, LorDBandit napisał:

Panowie macie może jakieś doświadczenia z listwą zasilającą Furutech 609 NCF, można jakieś opinie itp.?

Kolega raczy się cofnąć do str. 62, np. #1838, #1843, #1848 ..?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zapytał o 609 NCF, od razu poczułem drżenie klawiatury i wiedziałem, że mam tu zajrzeć ? Moja listwa już od maja w systemie, i jestem bardzo zadowolony. Mam wrażenie, że ona jakby oczyszcza tło, jest cisza, wszystko bardziej klarowne ale bez natarczywości. Z nowości czekam na dwie sztuki Furutecha Flux-50 NCF. Kupiłem w ciemno... okazało się, że tego nie ma dystrybutor, więc zamówione z Japoni.  A nawet tam ponoć nie nadążają z produkcją. Tylko u nas to produkt którego nikt nie zna. Jak dla mnie to wielka zagadka ten filtr. RCM generalnie jakby mało zachęca, info w necie niewiele, ale ludzie co mają super chwalą, że jak włączenia trybu 3D.. Ciekawy jestem bardzo. U siebie chcę użyć na kablach Oyaide zasilających wzmacniacz i odtwarzacz. Domyślam się, że największy efekt jest na w mairę słabych kablach, tylko wtedy jest kwestia czy nie lepiej po prostu lepszego kabla kupić.... Sam Furutech zachwala Fluxa-50 jak Top Hi End ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym flux 50 jest filtr sieciowy w gnieździe który jakiś czas temu Rcm miał w ofercie, miałem go i o ile w źródle poprawiał to i owo to we wzmacniaczach ograniczał dynamikę, flux ma extra obudowę i wtyk 50,ale i tak stawiam, że to element bardziej do źródła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sh

57 minut temu, gabler napisał:

W tym flux 50 jest filtr sieciowy w gnieździe który jakiś czas temu Rcm miał w ofercie, miałem go i o ile w źródle poprawiał to i owo to we wzmacniaczach ograniczał dynamikę, flux ma extra obudowę i wtyk 50,ale i tak stawiam, że to element bardziej do źródła. 

Dzięki, dam znać jak wypróbuję u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, gabler napisał:

Jak się sprawują flux 50

Hej

Jak podłączyłem, od razu był efekt w sensie "body", czyli większa masa dźwięku, co jest istotne bo działam na monitorach ?

Dodatkowo jest słyszalna większa przestrzenność, choć nie w tył za głośniki a bardziej na boki i, przede wszystkim, do przodu.

W pierwszych kliku godzinach, efekt pozytywny. Ale, jak to w przypadku wygrzewania Furutechowego rodu, po jakimś czasie regres. Pojawiają się typowe zjawiska przy wygrzewaniu Furutecha, choć, dziwnie, w dużo mniejszej skali. Nie ma aż takich negatywnych zjawisk jak w przypadku wygrzewania sieciówek czy gniazdek. Czyli czujesz, że to nie to, ale nie ma tragedii..

Zapytałem przez stronę Furutecha, żeby powiedzieli ile to coś ma się wygrzewać. Dostałem odpowiedź: 70 godzin... Nie wiem co myśleć o tej odpowiedzi... w końcu oni niby wiedzą najlepiej... W przypadku moich wtyków FI-50, bardziej to było 500 godzin. Ale może coś w tym jest, bo po tych 70 godzinach dźwięk jest dużo lepszy.

Jedna rzecz jest pewna: absolutnie nie potwierdzam spekulacji, że Flux-50 ogranicza dynamikę. Wręcz przeciwnie.

Myślę, że tak jak w przypadku innych produktów Furutecha, wiele opinii dotyczy niewygrzanych produktów.

Będę mógł się wypowiedzieć dopiero za kilka tygodni jeśli nie miesięcy, ale już teraz mam podejrzenie, że to niesamowity produkt warty każdej złotówki.. F. podaje 70 godzin, ale mi się wydaję, że to bardziej 700 godzin... Pod warunkiem , że mamy bardzo rozdzielczy system...

?

Tak czy inaczej, u mnie na Oyaide kablach, efekt jest jakbym kupił kilkakrotnie droższą sieciówkę...

PW

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Sebastian_2020 napisał:

Hej

Jak podłączyłem, od razu był efekt w sensie "body", czyli większa masa dźwięku, co jest istotne bo działam na monitorach ?

Dodatkowo jest słyszalna większa przestrzenność, choć nie w tył za głośniki a bardziej na boki i, przede wszystkim, do przodu.

W pierwszych kliku godzinach, efekt pozytywny. Ale, jak to w przypadku wygrzewania Furutechowego rodu, po jakimś czasie regres. Pojawiają się typowe zjawiska przy wygrzewaniu Furutecha, choć, dziwnie, w dużo mniejszej skali. Nie ma aż takich negatywnych zjawisk jak w przypadku wygrzewania sieciówek czy gniazdek. Czyli czujesz, że to nie to, ale nie ma tragedii..

Zapytałem przez stronę Furutecha, żeby powiedzieli ile to coś ma się wygrzewać. Dostałem odpowiedź: 70 godzin... Nie wiem co myśleć o tej odpowiedzi... w końcu oni niby wiedzą najlepiej... W przypadku moich wtyków FI-50, bardziej to było 500 godzin. Ale może coś w tym jest, bo po tych 70 godzinach dźwięk jest dużo lepszy.

Jedna rzecz jest pewna: absolutnie nie potwierdzam spekulacji, że Flux-50 ogranicza dynamikę. Wręcz przeciwnie.

Myślę, że tak jak w przypadku innych produktów Furutecha, wiele opinii dotyczy niewygrzanych produktów.

Będę mógł się wypowiedzieć dopiero za kilka tygodni jeśli nie miesięcy, ale już teraz mam podejrzenie, że to niesamowity produkt warty każdej złotówki.. F. podaje 70 godzin, ale mi się wydaję, że to bardziej 700 godzin... Pod warunkiem , że mamy bardzo rozdzielczy system...

?

Tak czy inaczej, u mnie na Oyaide kablach, efekt jest jakbym kupił kilkakrotnie droższą sieciówkę...

PW

 

 

No to przetarłeś szlak?z nowym produktem, ważne, że jesteś zadowolony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.