Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Panowie o porade prosze. Wlasnie zegnam sie z listwa Tomanka ktora byla waskim gardlem systemu. W nowym salonie kabel gigawata wraz z bezpiecznikiem tej samej firmy (osobna linia). Jakies 70% kabli na rodzie, wiec pytanie czy gniazdko w scianie tez na rodzie i ncf? No i jaka listwe, bo zasilam  preamp, koncowke, cd, i streamer z dackiem. Calosc bedzie sluchana na koniec lutego, ale zostaje bezlistwy od jutra, wiec sami rozumiecie... 

Widzialem w promocji listwe Purist Audio Designe, moze taka plus gniazdo Furu w scianie??? 

Gniazda w ścianie, tylko rod. W listwach PAD wykorzystane są gniazda furu złocone, nie sa złe ale rodowane pewnie lepsze. Dla mnie osobiście najbardziej optymalną byłaby TP60ER ale oczywiście można iść wyżej z ncf itd.

Mała dygresja, ostatnio testowałem w bi-wiringu banany głosnikowe z czystej miedzi, złocone oraz rodowane. Te ostatnie zdecydowanie sie wyróżniają na plus, najlepsze pełne brzmienie w kazdym zakresie, gładkie i dynamiczne.

Ja oddaje swój głos na rod!?

5 godzin temu, KonradR napisał:

Tak. Korpus nylonu z domieszką tego czegos w sladowych ilosciach. Lepsze to niz bez. Zdecydowanie lepsze.

Może jednak ''zdecydowanie trochę lepsze..''?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Gniazda w ścianie, tylko rod. W listwach PAD wykorzystane są gniazda furu złocone, nie sa złe ale rodowane pewnie lepsze. Dla mnie osobiście najbardziej optymalną byłaby TP60ER ale oczywiście można iść wyżej z ncf itd.

Mała dygresja, ostatnio testowałem w bi-wiringu banany głosnikowe z czystej miedzi, złocone oraz rodowane. Te ostatnie zdecydowanie sie wyróżniają na plus, najlepsze pełne brzmienie w kazdym zakresie, gładkie i dynamiczne.

Ja oddaje swój głos na rod!?

Może jednak ''zdecydowanie trochę lepsze..''?

Zostaly Ci srebrne wbt, to rod odejdzie jako niepelnopasmowe ?

ncf vs. nie-ncf ~ duzo lepsze sa z ncf. Ncf mocniej odszumia niz jego brak. W dluzszej perspektywie to najlepsza technicznie droga.

 

IMO.

5 minut temu, Mikelas76 napisał:

Wlasnie o niej myslalem ?. Wyzej to juz sie robi nieprzyjemnie drogo. 

Dziekuje za opinie koledzy.

Mikelas76 wyslalem Ci priv msg. Nie wiem czy widziales, ja tez nieraz tego nie widze z marszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, KonradR napisał:

Zostaly Ci srebrne wbt, to rod odejdzie jako niepelnopasmowe ?

Nie zaprzeczam, ale raczej też nie będę miał sposobności żeby potwierdzić..?

15 minut temu, KonradR napisał:

ncf vs. nie-ncf ~ duzo lepsze sa z ncf. Ncf mocniej odszumia niz jego brak. W dluzszej perspektywie to najlepsza technicznie droga.

Technologie się zmieniają, jak długo będzie promowane ncf, tego nie wiemy..

Zawsze lepsze jest wrogiem dobrego.

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mikelas76 napisał:

Wlasnie o niej myslalem ?. Wyzej to juz sie robi nieprzyjemnie drogo. 

Dziekuje za opinie koledzy.

Mikelas76 wyslalem Ci priv msg. Nie wiem czy widziales, ja tez nieraz tego nie widze z marszu.

31 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Zawsze lepsze jest wrogiem dobrego.

Teoretycznie tak ale jakos tego nie doswiadczam. Cos lepsze zawsze jest lepsze. Mniejsze szumy = lepiej, szersze pasmo = lepiej, mniejsze tlumienie = lepiej, rowniejsze pasmo = lepiej, mniejszy ESR ESL = lepiej, mniejsza tolerancja między kanalami = lepiej, mniejsze mikrowibracje = lepiej itd. Nie zauważyłem, zeby cos "gorszego" wypadalo "lepiej" ? fizyka ?

IMO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, KonradR napisał:

Teoretycznie tak ale jakos tego nie doswiadczam. Cos lepsze zawsze jest lepsze. Mniejsze szumy = lepiej, szersze pasmo = lepiej, mniejsze tlumienie = lepiej, rowniejsze pasmo = lepiej, mniejszy ESR ESL = lepiej, mniejsza tolerancja między kanalami = lepiej, mniejsze mikrowibracje = lepiej itd. Nie zauważyłem, zeby cos "gorszego" wypadalo "lepiej" ? fizyka ?

IMO ?

Technicznie i fizycznie tak, tylko czy  zawsze też akustycznie? Właśnie to ''gorsze'' ma często lepsze opinie od tego ''lepszego''.

 

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Technicznie i fizycznie tak, tylko czy  zawsze też akustycznie? Właśnie to ''gorsze'' ma często lepsze opinie od tego ''lepszego''.

 

Wiem o czym piszesz ale "w dlugim dystansie" jest po fizyczno-technicznemu, bo to zadna magia. Wiecej realnego sygnału powyzej noisefloor raczej jest lepsze niz gorsze ?

IMO.

Produkty chocby furu dlatego sa dobre, nie dlatego ze jedt cos magicznego jakos super przepus, tylko z prozaicznie elektryczno-fizycznych powodow: bardzo czysta miedz, krio, demag, duze powierzchnie styków dla np. Widel a nie luznych skretek, nylon zamiast gownowatego PET lub nie wiadomo czego, dodatki jak ncf, ekranowane wtyki serii 46+ karbon. Sama technologia zadnej magii.

W tanszych produktach albo sa tylko wybrane aspekty albo jakies kompromisy jakościowe. Stad roznice. A w Casto nie najdziesz nic poza strasznym mosiadzem albo stalą pokryta niby zlotem itd. A plastki obudow az jeżą włosy na rękach.

 

 

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gabler napisał:

Do kabelka głośnikowego Furutech fs 36 jakie końcówki byście polecili, myślę o widełkach ft 211G a może R no chyba, że lepsze bananki  ft 212

http://www.rcm.com.pl/?action=oferta&fid=furutech&L0=furutech&L1=gnwtaudio&of=14

Ja uzywam, poza wbt Ag, gdy mniejszy budzet FP-201R.

Przykrecane. Cena za jakość wyjatkpwo dobra. Czysciutka miedz, solidnosc, look.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KonradR napisał:

Ja uzywam, poza wbt Ag, gdy mniejszy budzet FP-201R.

Przykrecane. Cena za jakość wyjatkpwo dobra. Czysciutka miedz, solidnosc, look.

Też biorę pod uwagę fp201 r bo cena jeszcze w miarę akceptowalna no ale 211 mogą być sporo lepsze, znając Furutecha można domniemywać, że droższe będą z lepszym dźwiękiem. 

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, gabler napisał:

Też biorę pod uwagę fp201 r bo cena jeszcze w miarę akceptowalna no ale 211 mogą być sporo lepsze, znając Furutecha można domniemywać, że droższe będą z lepszym dźwiękiem. 

W 211 jest kilka rzeczy nie dla mnie. POM i stal i mala srednica.

W 201 jest tylko pure copper. Dla moich potrzeb ten jest idealny. Tzn. wbt Ag jest idealny ? w sumie tylko 2x co 201... Wiec 211 i ten karbonowy najdrozszy w cenie pure silver od wbt jest co najmniej niezrozumialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KonradR napisał:

W 211 jest kilka rzeczy nie dla mnie. POM i stal i mala srednica.

W 201 jest tylko pure copper. Dla moich potrzeb ten jest idealny. Tzn. wbt Ag jest idealny ? w sumie tylko 2x co 201... Wiec 211 i ten karbonowy najdrozszy w cenie pure silver od wbt jest co najmniej niezrozumialy.

Nie miałem nic z wbt ale furutechy mają w sobie jakiś magiczny nieagresywny spokój, może to ich metody kriogenizacji mają na to wpływ, wbt zdaje się nie stosuje takich metod ale pewnie ma inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gabler napisał:

Nie miałem nic z wbt ale furutechy mają w sobie jakiś magiczny nieagresywny spokój, może to ich metody kriogenizacji mają na to wpływ, wbt zdaje się nie stosuje takich metod ale pewnie ma inne. 

No wlasnie dla mnie 201 sa "wyczynowe". Super autostrada sygnału pradu koloru...

Do czasu jak odpalam wbt Ag z czysciutkiego srebra... Pasmo pasmo gladkosc kultura przejrzystosc i baaasss "w instrumencie" odzywa sie kiedy potrzeba a nie ciagle napierdziela jak w dyskotece ?

To u mnie i kolegow oraz oczywiście IMHO. U kogos innego moze to pokazac niedostatki systemu, glownie slaby prad i tłoczenie suchego syfu razem z sygnalem do spółki tą sama przepustowoscia drutow i elektroniki.

Furu sa "bezpieczne" dla kazdego, kazdy zanotuje poprawę. W srebrze... Wyjdzie prawda. Ale nie o WBT tylko o calej reszcie. srebro ma mega szerokie pasmo przenoszenia (mega niskie tlumienie w baardzo szerokim zakresie) i tam sie nic nie schowa.

16 minut temu, gabler napisał:

Nie miałem nic z wbt ale furutechy mają w sobie jakiś magiczny nieagresywny spokój, może to ich metody kriogenizacji mają na to wpływ, wbt zdaje się nie stosuje takich metod ale pewnie ma inne. 

Ten "spokoj" to przewodnik dokładniej, przeskok z używania czegos daleko od monokrysztalu na monokrysztal. To ogromny przeskok. Upocc czy jak oni to nazywaja w furu. Generalnie monokrysztaly. To samo masz w najwyzszych gniazdach. Zapomnij o fosforobrazie i miedzi ofc. 

Jak nie ma wyjscia lub dostepnych.produktow, to i ofc jest dobre ? zawsze hierarchia materialu.

W neotechu jest to samo. Upocc kontra ofc, to mocno nierowna walka ?

IMO oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotrek7 napisał:

Kolega na grzybkach jedzie że się tak zapytam? 

Jak mam opisac, ze dostajesz "cysterne prądu"? Ożywienie po calosci, wybarwienie jak w obrazie. Pojedz na autostrade, to mozna i szybciej i 2~3 pasy do dyspozycji. Nie obracam sie w okolicach "tylko otoczek na wokalach",  bo to za male zabawy, zeby sie czymkolwiek podniecac. ale to IMO oczywiscie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gabler napisał:

Do kabelka głośnikowego Furutech fs 36 jakie końcówki byście polecili, myślę o widełkach ft 211G a może R no chyba, że lepsze bananki  ft 212

http://www.rcm.com.pl/?action=oferta&fid=furutech&L0=furutech&L1=gnwtaudio&of=14

Daj złoto, złoto jest najlepsze, im wiecej tym lepiej, złoto to jest to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, KonradR napisał:

Jak mam opisac, ze dostajesz "cysterne prądu"? Ożywienie po calosci, wybarwienie jak w obrazie. Pojedz na autostrade, to mozna i szybciej i 2~3 pasy do dyspozycji. Nie obracam sie w okolicach "tylko otoczek na wokalach",  bo to za male zabawy, zeby sie czymkolwiek podniecac. ale to IMO oczywiscie ?

A już myślałem, że chcesz zdetronizować Violeta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnimi czasy doczynienie z 4 listwami zasilającymi,

1. Bada LB5600

2. Furutech 609NCF

3. KBL RPD mk3 (Rod i Gold)

4. Ps Audio Dectet Power Center

Okazuje sie, że listwa zasilajaca to urządzenie wybitnie kształtujące brzmienie systemu. Przyznaję, że sie nie spodziewałem co takie urządzenia mogą zdziałać. Zbiorę się jakoś i opiszę swoje spostrzeżenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, LorDBandit napisał:

Miałem ostatnimi czasy doczynienie z 4 listwami zasilającymi,

1. Bada LB5600

2. Furutech 609NCF

3. KBL RPD mk3 (Rod i Gold)

4. Ps Audio Dectet Power Center

Okazuje sie, że listwa zasilajaca to urządzenie wybitnie kształtujące brzmienie systemu. Przyznaję, że sie nie spodziewałem co takie urządzenia mogą zdziałać. Zbiorę się jakoś i opiszę swoje spostrzeżenia. Pozdrawiam.

Obstawiam najlepszą Furu 609ncf lub KBL w rodzie. Chętnie poczytam/y spostrzeżenia, informacje o systemie, sieciówkach itp., byleby pół roku to nie trwało..?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Obstawiam najlepszą Furu 609ncf lub KBL w rodzie. Chętnie poczytam/y spostrzeżenia, informacje o systemie, sieciówkach itp., byleby pół roku to nie trwało..?

Pytanie czy wszystkie testowane tym samym kablem ze sciany do listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

I po tych samym substancjach... ? 

Hehe no tak. Ale już bez smiechu... O podobnych porach dnia lub tygodnia, bo wiadomo ze w weekend i poznym wieczorem i noca prad zupelnie inny niż w tygodniu w szczycie biznesowo-przemyslowym. Albo przynajmniej po pełnym tygodniu w takich samych interwalach.

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KonradR napisał:

Pytanie czy wszystkie testowane tym samym kablem ze sciany do listwy.

Zasilający listwę jak najbardziej neutralny i ''nie ograniczający',' co by nie było, że to wina listwy..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się kolegów zapytam, już bez żartów, czy testowaliście w audio zasilacze ups? Ja mam u siebie, jak się okazało, duży problem ze stabilnością napięcia, przez co np wzmacniacz mi wariuje...

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, staropolanka2000 napisał:

To ja się kolegów zapytam, już bez żartów, czy testowaliście w audio zasilacze ups? Ja mam u siebie, jak się okazało, duży problem ze stabilnością napięcia, przez co np wzmacniacz mi wariuje...

Sprawdz oscylosopem przebieg "sinusa" z upsa ?

serwery i komputery maja zasilacze impulsowe a w nich to nie problem bo generuja prad podobnej jakosci.

no i ups upsowi nie rowny. Sa takie co wpływają na przebieg (podwyzszaja i obnizaja) a sa takie co puszczaja co jest.

moim skromnym zdaniem to jedno z najbardziej szkodliwych urządzeń jakie mozemy wcisnac do audio.

stabilnosc napięcia nie jest niczym o co sie warto bic, ale ta niby potrzeba nierzadko jest generowana przez producentów zasilaczy jakie to one sa ultra stabilne. Ale chwytliwe. A jak ma wyświetlacz OLED i sterowany "potencjometrami softwarowymi", to juz orgazm. A diabel jest gdzie indziej...

IMO oczywiscie.

9 minut temu, staropolanka2000 napisał:

To ja się kolegów zapytam, już bez żartów, czy testowaliście w audio zasilacze ups? Ja mam u siebie, jak się okazało, duży problem ze stabilnością napięcia, przez co np wzmacniacz mi wariuje...

A na czym ta niestabilnosc polega? Swiatlo Ci przygasa czy nie widać nic takiego a sa zaklocenia w sieci? A co na to tv czy inne urzadzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, staropolanka2000 napisał:

To ja się kolegów zapytam, już bez żartów, czy testowaliście w audio zasilacze ups? Ja mam u siebie, jak się okazało, duży problem ze stabilnością napięcia, przez co np wzmacniacz mi wariuje...

Generalnie do smieci w zasilaniu - kondycjoner, do zaników zasilania - ups, do bardziej zaawansowanego przekształcania w czasie rzeczywistym - powercleaner. Są różne opinie, najlepiej samemu sie przekonać..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.