Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, KonradR napisał:

Sprawdz oscylosopem przebieg "sinusa" z upsa ?

serwery i komputery maja zasilacze impulsowe a w nich to nie problem bo generuja prad podobnej jakosci.

no i ups upsowi nie rowny. Sa takie co wpływają na przebieg (podwyzszaja i obnizaja) a sa takie co puszczaja co jest.

moim skromnym zdaniem to jedno z najbardziej szkodliwych urządzeń jakie mozemy wcisnac do audio.

stabilnosc napięcia nie jest niczym o co sie warto bic, ale ta niby potrzeba nierzadko jest generowana przez producentów zasilaczy jakie to one sa ultra stabilne. Ale chwytliwe. A jak ma wyświetlacz OLED i sterowany "potencjometrami softwarowymi", to juz orgazm. A diabel jest gdzie indziej...

IMO oczywiscie.

A na czym ta niestabilnosc polega? Swiatlo Ci przygasa czy nie widać nic takiego a sa zaklocenia w sieci? A co na to tv czy inne urzadzenia?

Światło przygasa to i owszem. Ale np teraz na mojej linii chodzą narzędzia budowlane i wzmacniacz sam zmienia źródło, ścisza, dziwne rzeczy. Generalnie jest sprawny, teraz gra normalnie. Ale wyświetlacz nie świeci. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Światło przygasa to i owszem. Ale np teraz na mojej linii chodzą narzędzia budowlane i wzmacniacz sam zmienia źródło, ścisza, dziwne rzeczy. Generalnie jest sprawny, teraz gra normalnie. Ale wyświetlacz nie świeci. 

Moge Ci cos wyslac do testu, sam chetnie przetestuje w takich ciezkich okolicznosciach. Lap mnie na priv jak masz ochote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Światło przygasa to i owszem. Ale np teraz na mojej linii chodzą narzędzia budowlane i wzmacniacz sam zmienia źródło, ścisza, dziwne rzeczy. Generalnie jest sprawny, teraz gra normalnie. Ale wyświetlacz nie świeci. 

Zwróć sie o pomoc do lokalnego, dobrego i uczciwego elektryka. Myślę, że sprawa jest bardziej ''globalna''.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mikelas76 napisał:

tez polecam dobrego elektryka zatrudnic. Moj kolega elektryk gdy poprawialismy deweloperke u mnie w nowej chacie, co chwila. chwytal. sie za glowe.

Takie mamy czasy, byle szybko, byle jak, byle jak najwięcej..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Takie mamy czasy, byle szybko, byle jak, byle jak najwięcej..

Raczej nie w tym rzecz. Mam kolegę audiowego, ktory ma elektrycznie zrobiona szafe przepieknie. Mega "nalezycie". Ale... Do celow audio takich jak ja potrzebuje, wiele rzeczy jest do zrobienia inaczej.

Ale tez prawda jest to, ze jak sie umawialem na elektryke z szefem ekipy to bylo jasno powiedziane, żeby "chlopaki nie zadawali glupich pytan tylko robili moje polecenia". ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj pogrywam na nawym kabelku Furutech alpha fs36 i muszę powiedzieć, że to bardzo kulturalne i wyrafinowane, przestrzenne granie. 

Na szybko zaprawiłem je wtykami bfa Audioquesta model 300s i na tą chwilę bardzo to granie mi się podoba.Przypomina mi dźwięk Furukawiy La Scala. 

Może za jakiś czas zaprawię je jakąś konfekcją furu w rodzie ale na tą chwilę jest świetnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 15:18, adamek_68 napisał:

Witam.

Czy porównywał ktoś wtyki Furutech fi 15r plus vs Furutech fi 28r? 

Bo z tego co doczytałem to mają ten sam materiał przewodzący.

Tak porównywałem, fi 15r odpadł w tym starciu, fi28 to lepsze bardziej wyrafinowanie brzmienie, 15 bardziej suchawe w barwie, co ciekawe ale 15 w goldzie niewiele ustępują 28g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, adamek_68 napisał:

Dzięki za odpowiedź.

Jeśli to ten sam przewodnik, to ciekawe dlaczego jest różnica...

A jak z przestrzenią?

 

 

Fi15 ma obudowe nylon/włókno szklane. 28/38 ma nylon z czasteczkami karbonu. Fi15ncf ma juz ncf i tam zahaczamy o karbon.

Przewodnik taki sam. Wnioski proste, roznice do przewidzenia. Przestrzen to odszumienie. Co bedzie lepsze wlokno szklane czy karbon?

Fi11 to dramat dla audio. Brudny przewodnik w stosunku do 15 i nastepnych. W ręku jak zabawka.

No ale ceny zrobione w postępie geometrycznym. Ogolnie podaza to za jakością. Precyzyjniej, jest ewidentny zwiazek jakosci z cena. ?

Godzinę temu, gabler napisał:

Tak porównywałem, fi 15r odpadł w tym starciu, fi28 to lepsze bardziej wyrafinowanie brzmienie, 15 bardziej suchawe w barwie, co ciekawe ale 15 w goldzie niewiele ustępują 28g. 

Ja zawsze mowie, ze "gie" psuje i usrednia efekty. Stad co zyskujesz cząstkami karbu w 38 to gold roztrwania i degraduje do nieco lepszej 15'ki.

IMHO oczywiscie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, gabler napisał:

Od zwykłej 15r lepsza jest FI-C15 NCF R, to dość ciekawa wtyka

Uzywalem. Bardzo dobra ale... 13mm srednica. Tylko...

Reszta cudnie ale w porownanku ze zwykla nie uziemili srub. Zawsze kurde "cos". Ale wszystko na tiptop to w 50:) a cena co model to 2^n, gdzie n - krotnosc serii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adamek_68 napisał:

Ale chyba nie lepsza od fi28r?

15ncf ma ncf. 28 ma nylon i niby czasteczki karbonu. Mnie 28/38 tylu nie urywaja, zdecydowanie lepsze neotechy upocc (monokr) i karb na korpusie. Poza ok miedzia w 28 to wciaz polsrodki. Srednica znosna.

15ncf za wąski. W koncu slim.

Ale ja jestem wybredny, prosze nie sugerować sie mna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KonradR napisał:

15ncf ma ncf. 28 ma nylon i niby czasteczki karbonu. Mnie 28/38 tylu nie urywaja, zdecydowanie lepsze neotechy upocc (monokr) i karb na korpusie. Poza ok miedzia w 28 to wciaz polsrodki. Srednica znosna.

15ncf za wąski. W koncu slim.

Ale ja jestem wybredny, prosze nie sugerować sie mna;)

Co to jest na tej wtyce neotecha, pierścień z plecionki ala Furutech? 

https://www.blackdotaudio.eu/wtyk-zasilajacy-neotech-nc-p312r-cryo-schuko-miedz-7n-up-occ-rodowany-p-3068.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gabler napisał:

Co to jest na tej wtyce neotecha, pierścień z plecionki ala Furutech? 

https://www.blackdotaudio.eu/wtyk-zasilajacy-neotech-nc-p312r-cryo-schuko-miedz-7n-up-occ-rodowany-p-3068.html

wygląda jak wiejski tuning, zwlaszcza napisy na tym.

ale jest to karbon, w poprzedniej wersji tych wtyków byl goly nylon. ta wersja jest wyraznie lepsza, choc wyglad... trzeba się przwyczaić, ale miedz UPOCC bije te z 15-28. IMO oczywiście.

mam potwierdzenie od producenta, ze to nie jest cięte z klapy silnika golfa "sebixa", tylko jest tym czym powinno.

I w furu karbon w tej postaci jest tylko w 50-52.

tak więc, kręcić nosem mozna, ale jest to nie do zaniedbania.

ale skoro to forum Furu, to... "furu są swietne, inne marki pucują im buty" ?

 

 

 

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gabler napisał:

Na zachodnich forach kilka osób miesza wtyki dając od strony gniazdka Furutecha a od sprzętu NeoTecha, ponoć się ta opcja dobrze sprawdza. 

Ja jestem zdania, ze lepsze jest lepsze. Ale jesli mamy komponenty z kompromisami to ich mikstura dajaca cechy kazdej z nich jest korzystniejsza. Lepiej miec dwa rozne zestawy kompromisow niz dwa tak samo "super/ulomne", ktore wzmacniaja pozytywy i negatywy za razem. Ale tez jest tak, ze gold w dluzszej perspektywie wcale nie jest zaletą i pozniej.sie okazuje, ze taki miks jest mocno ograniczany goldem.

To samo, jak mamy kabel i dwa wtyki OFC to upgrade jednego do OCC zawsze poprawi. I teraz zalezy.z jakiej petspektywy payrzymy. Jak z "dolu".od OFC, to jrstto poprawa. Ale jak bysmy mieli dwa wtyki UP(OCC) i nagle zamieniło jeden na OFC, to jest to duzy spadek. O to mi chodzi z goldem. "Z dolu" wydaje sie byc fajny, tak fajny jak OFC do kastoramy. Ale z punktu widzenia "z gory" to ograniczanie zaciemnianie przymulanie i rozmazywanie informacji. 

Nikogo nie chce leczyc z golda ani ofc. Każdy musi do tego dojrzeć, przejsc to itd. Nie kazdego stac, nie kazdy ma "wiarę" (jakby tu ona cokolwiek robila) itd.

Mam kolegow ktorzy do dzis maja np. 28G.ale robili tez kupe innych ruchów i mozna by powiedziec, ze tego golda nie slychac. Wszystko zasuwa. Ale jak tylko któryś bierze i ruguje taki element to zawsze pada wykrzyknik "ale jaja" tudzież "wreszcie" na litere "k" ;)... A ja "a nie mowilem?" ?

IMHO oczywiscie.

 

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, gabler napisał:

Lepsza to może złe słowo akurat tutaj ale bardziej inna, powinni zrobić jeszcze 28 z ncf

To bylby kanibalizm produktowy. ?

wtedy jedynym argumentem 15'ek bylaby ich slim'owosc. Za drogo jak na jedyny argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, gabler napisał:

Z mocowaniem przewodów to chyba średnio w tych wtykach NeoTecha, spory otwór jak na przewody średnic ok 2,5mm2 jedynie mega grube tu się dobrze zalokują

W Furutechach to mocowanie jest raczej bezkonkurencyjne. 

neotech-nc-p312-parts-800.jpg

Tiaa.. W szuko jest po chinsku ale w iec jest po bozemu tzn na pkytkach dociskowych.

Z pomoca ptzychodza tuleje ale na iec tez nalezy tulejowac ale widlami.

W szuko jedynie PE jest w miare ale mocowanie najslabszy element tych wtykow. W IEC jest wszystko jak w Furu.

Uważajcie, neo to OT w tym watku. ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba większość producentów we wtyczkach schuko ma takie rozwiązania, tylko tulejka zaciskowa na żyłach roboczych.

Kiedyś pan Roger z RCMu mówił mi, że jak są platformy/plytki to najlepiej goły przewód,  tak właśnie są robione przewody furu.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sir.jax napisał:

Chyba większość producentów we wtyczkach schuko ma takie rozwiązania, tylko tulejka zaciskowa na żyłach roboczych.

Kiedyś pan Roger z RCMu mówił mi, że jak są platformy/plytki to najlepiej goły przewód,  tak właśnie są robione przewody furu.

Furu ma widly rod/gold do zasilania.

We wszystkich wtykach 28+ mamy plytki. W le wtykach furu dolna plytka jest płaska, gorna z wybrzuszeniem. Jak dajemy bez widel to gorna płytka "okala" okragly przwod i jest.sensowma ppowierznia styka. Gdy damy widelke to dolna plytka dolega po calej powierzchni a gorna dociska po czesci. Wiec w obu przypadkach jest większy styk niz dwie płaskie plytki i okrągły przewodnik (tylko styczna).

Sami sie zastanowcie czy większym polem styku jest szerokość dolnej plytki z widlami (ok 6~8mm) czy przewodnika o srednicy 1.5~2.5mm i polowa obwodu takiego przewodnika plus styczna z dolu.

?

furu marketingowo podnosi te funkcjonalnosc i słusznie, co nie oznacza ze produkowanie przrz nich widel na sieciowki jest bezcelowe. Chyba samo furu podpowiada tym lepsze rozwiazanie. Za nuemale pieniadze.

 

IMO oczywosvie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.