Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.02.2021 o 19:20, Morven napisał:

No to przecież wszyscy obecni tu doskonale wiedzą, że druty dosłownie "nie grają". Piszemy tak potocznie, określając ich wpływ na brzmienie. Semantyka.

 

Miałem kilka topowych RCA ze 100% srebra: Fadel Art Reference One, Reference Two, Kimber 1030, jakiś Albedo. Za każdym razem idealna góra (IDEALNA - tzn. szczegółowa, doświetlona, finezyjna, ale bez cienia ostrości) i problemy w reszcie pasma. Nieco rozlazły bas (ale akceptowalny) i masakra na średnicy. MA-SA-KRA. Tzn. albo średnicy nie było w ogóle (tylko cudna góra i jakiś tam bas - często potężny, ale rozlazły) albo średnica sucha, szara, wyprana z barwy. Nie dało się na takim kablu słuchać. Teraz mam RCA Tyr 2, który zawiera miedź posrebrzaną i takie rozwiązanie zapewnia cudną górę i dobrą średnicę i bas.

Posłuchaj srebra neotecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednie porównanie 48nfc ze starą wersją 48r, czy ktoś doświadczył?

Posiadam starą wersję oraz 50 nfc w starej 48 odbieram metaliczny „pik” w górze pasma , ja zachowuje się  48nfc czy bliżej jej do 50 czy pozostały cechy staruszki ?.

48r synergicznie wpięła się w system chciałbym pozbyć się "wyoszczenia" zachowując witalne cechy staruszki.

Edytowane przez kijek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DJ LUCAS napisał:

Witam.

 

Panowie czy wtyki RCA Furutech ft 111 R są warte zainteresowania ? Chciałbym ich użyć do kabla Neotech 1220.

 

Pozdrawiam

Blackdotaudio.pl z tymi wtykami je prezentuje na Youtube i chyba ma w ofercie, więc coś w tym jest, o ile nie kierowali się wyłącznie dopasowaniem do średnicy przewodu. Mam te wtyki i użytkowo są OK, jednak nie wiem jak zagrają z Neotechem. Jeśli mogę zapytać, Neotech z ciekawości czy PAD się nie sprawdził?

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrym kryterium jest tzw. "widzimisię" ?. Z technicznego punktu widzenia lubię złącza lekkie i obowiązkowo lutowane. Nigdy skręcane. A i tak najbardziej lubię Neutrika i najczęściej wykorzystuję właśnie tą markę. Problem z nim polega na tym, że nie przyjmuje takich grubasów jak ten Neotech 

A cena tych ETI? Dla mnie chora. Ale po to rzuciłem papierosy aby raz na jakiś czas pozwolić sobie na taki absurdalny wydatek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piotrek7 napisał:

Bardzo dobrym kryterium jest tzw. "widzimisię" ?. Z technicznego punktu widzenia lubię złącza lekkie i obowiązkowo lutowane. Nigdy skręcane. A i tak najbardziej lubię Neutrika i najczęściej wykorzystuję właśnie tą markę. Problem z nim polega na tym, że nie przyjmuje takich grubasów jak ten Neotech 

A cena tych ETI? Dla mnie chora. Ale po to rzuciłem papierosy aby raz na jakiś czas pozwolić sobie na taki absurdalny wydatek ?

Widzimisie to nie kryterium, bo te sa jasno określone przez jego gospodarza, tylko jakby nie bylo metodologia. 

Jesli moge zapytac czemu lutowane a nie skrecane? I czemu ETI Crio jak lutujesz?

Pytam co sądzą ludzie i czym sie kieruja. Nie oceniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KonradR napisał:

Widzimisie to nie kryterium,

A to czemu? 

8 minut temu, KonradR napisał:

bo te sa jasno określone przez jego gospodarza,

?

6 minut temu, KonradR napisał:

Jesli moge zapytac czemu lutowane a nie skrecane?

Zapewnia lepsze połączenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrek7 napisał:

A to czemu? 

?

Zapewnia lepsze połączenie 

Kryteria sa jasno określone jakie by nie byly. Widzimisie jak nazwa wskazuje jedynym jest "bo tak". Jak to kryterium dla Cienie to spoko. Przyjalem do wiadomosci.

 

Lutowanie to lepsze polaczenie mowisz. Lepsze czy pewniejsze? a elektrycznie lepsze czy pewniejsze?

Czy nie ma znaczenia, byleby sie nie rozpadlo przy szarpaniu. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DJ LUCAS napisał:

Witam.

 

Panowie czy wtyki RCA Furutech ft 111 R są warte zainteresowania ? Chciałbym ich użyć do kabla Neotech 1220.

 

Pozdrawiam

Hej, posiadałem ten kabel, dokładnie 1220+111R Furu zakręcane, nie wiem dokładnie który element na co wpływał(przewodnik, wtyk) ale kabel był baardzo przestrzenny (świetnie pokazywał efekty w przeciw fazie) ale i skupiony, napięty, wiązało się to z doskonałym zróżnicowanym basem, był jednak techniczny i suchy. U mnie doskonale się sprawdzał tylko w muzyce powiedzmy ambientowej, elektronicznej, ale już tam gdzie potrzeba oddać dźwięk pudła, drewna czy naturalny człowieczy wokal była dupa i brak emocji ?

pozdrawiam 

2021-02-19 23.15.25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, KonradR napisał:

Kryteria sa jasno określone jakie by nie byly

A więc jakie są lub jakie by nie były?

Oczekujesz jasnej odpowiedzi czy chcesz bawić się w słówka, które nic nie znaczą?

18 minut temu, KonradR napisał:

 Lepsze czy pewniejsze?

A czy lepsze może być mniej pewne lub mniej pewne może być gorsze?

18 minut temu, KonradR napisał:

a elektrycznie lepsze czy pewniejsze?

A o jakie inne kryterium chodzi jeśli nie przewodzenie sygnału? Estetykę? Ekologię?

A jakie połączenie elektryczne jest lepsze a jakie pewniejsze?

18 minut temu, KonradR napisał:

Czy nie ma znaczenia, byleby sie nie rozpadlo przy szarpaniu.

A od kiedy za kable się szarpie?

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piotrek7 napisał:

Niższe modele są przeciwieństwem tych cech. Mam na myśli kable miedziane i miedź ze srebrem. Przydałoby im się trochę techniczności. Zwłaszcza na basie ?

Zgadzam się 100%, mam jeszcze 3220, ciepły pulchny okrągły i podpompowany, no przydało by się ?

Posiadałem jeszcze 1001 (6K za 1mb) na wtykach Neotecha. Tu jest wszystko, można go nazwać h.end,, ale dla mnie za bardzo był rozdmuchany, natomiast jeśli chodzi o czyste srebro w 1001, to nie ma tam ani grama agresji czy rozjaśnienia a jest zajebiście szczegółowy ale i niezwykle płynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, piotrek7 napisał:

A więc jakie są jakie by nie były?

Oczekujesz jasnej odpowiedzi czy chcesz bawić się w słówka, które nic nie znaczą?

A czy lepsze może być mniej pewne lub mniej pewne może być gorsze?

A o jakie inne kryterium chodzi jeśli nie przewodzenie sygnału? Estetykę? Ekologię?

A jakie połączenie elektryczne jest lepsze a jakie pewniejsze?

A od kiedy za kable się szarpie?

Ok. Rozumiem te kryterium "widzimisia". Wyniki sa pochodna kryteriow. Pewnie sie udalo lub w jakims czasie uda zapewne wg jakis kryteriow oceny ?

Pewnie tez styk miedzy drutami przeplatany cyna (przewodnik klasy mosiadzu) tez jest lepszy niz bez posrednikow i to na maksymalnie duzej jego powierzchni styku. Ok. Tez mozna tak sadzic, ze to doskonale przewodzi prąd. Bo przewodzi. Mosiadz i alu tez przewodza. Luz. ? 

Kabli sie nie szarpie zatem koniecznosc lutowania ich na amen zamiast zaciskac, co moze sie rozlaczyc podczas szarpniecia, ktorych sie nie robi, jest ... Właśnie lutowac (szarpac) czy zaciskac (nie szarpie sie).

Spoko nieco sie drocze, przepraszam, ale wlasnie sobie badam skad sie biora forowe obiegowe opinie i jak duzy arsenal argumentow maja na poparcie. No i jakiej jakosci (tu znowu musza wejsc kryteria ale inne niz "widzimisie" czy "bo tak"). ?

Piotrek7, to zadna wycieczka personalna, tylko wycieczka po merytoryce. Tak prosze czytaj mnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, LorDBandit napisał:

chodzi o czyste srebro w 1001, to nie ma tam ani grama agresji czy rozjaśnienia a jest zajebiście szczegółowy ale i niezwykle płynny.

Fakt, sreberko Neotecha jest faktycznie bardzo fajne. Srebrne druty tej marki doskonale sprawdzają się w roli zworek głośnikowych. Zastanawiam się nad wymianą okablowania wewnętrznego głośników na wysokich tonach na ten drut. Ale tu klub Furu a my o Neotechu sobie gadamy ?

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

4 minuty temu, KonradR napisał:

Piotrek7, to zadna wycieczka personalna, tylko wycieczka po merytoryce. Tak prosze czytaj mnie.

Tylko, że piszesz jakby to była wycieczka po procentach a nie merytoryce. A takie dyskusje lepiej zakończyć zanim się zaczną. Bo ani zabawne ani merytoryczne one nie są 

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LorDBandit napisał:

Zgadzam się 100%, mam jeszcze 3220, ciepły pulchny okrągły i podpompowany, no przydało by się ?

Posiadałem jeszcze 1001 (6K za 1mb) na wtykach Neotecha. Tu jest wszystko, można go nazwać h.end,, ale dla mnie za bardzo był rozdmuchany, natomiast jeśli chodzi o czyste srebro w 1001, to nie ma tam ani grama agresji czy rozjaśnienia a jest zajebiście szczegółowy ale i niezwykle płynny.

Dwa dni temu zjechalo do mnie srebro od Kondo do kolejnych realizacji. Jak ktos sie zetknal z tak zaporowo kosztownym materialem to "nie ma pytan" i czuje pokorę przed materialami. 

Ale niestety i stety kasa "gra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, piotrek7 napisał:

Fakt, sreberko Neotecha jest faktycznie bardzo fajne. Srebrne druty tej marki doskonale sprawdzają się w roli zworek głośnikowych. Zastanawiam się nad wymianą okablowania wewnętrznego głośników na wysokich tonach na ten drut. Ale tu klub Furu a my o Neotechu sobie gadamy ?

Tylko, że piszesz jakby to była wycieczka po procentach a nie merytoryce. A takie dyskusje lepiej zakończyć zanim się zaczną. Bo ani zabawne ani merytoryczne one nie są 

Piotrze, zadne wycieczki, jakby co przepraszam.

Przyjmuje do wiadomości Twoje "widzimisie" i ok. Myslalem ze masz cos do poszerzenia wypowiedzi. Jak masz takie przekonania itd to je szanuje. Dla mnie to tez czastkowa odpowiedz na pytania, ktore sobie zadaje czytajac fora, a o ktorym wspomnialem.

Co do neo srebra to forum furu ale oni nie robia w srebrze wiec nie ma tematu konkurencyjnego. Ale porownania sreber do ich miedzi, czemu nie. Choc to gruszki do jablek.

A wlasnie skoro srebrne druty neo, to czemu nie srebrne wtyki np. WBTy? Sa chyba o 200~300 zeta na parze drozsze od furu 111... Pure silver etc. Dla mnie to pierwszy wybor. Do tego ekranowane, wygodniej montowane (od przodu), z dociskiem do gniazda, z pojedynczym punktem styku sygnalu (lamilarnosc sygnalu), a nie "tulipanem" (wiry czyli chaos, szumy) i nawet wchodza fi 12mm przewody. Prawie jak w neo.

Piotrek7, to powyzej to m.in. kryteria wyboru, precyzyjniejsze niz widzimisie ? jak dobrze znasz produkty i ich budowe (wbt doskonale pokazuje dokumentacje), to jestes uzbrojony w argumenty inne niz przeczucie.

Po prostu patrze czy ludzie wnikaja w istoty tematu czy wola informacje powierzchownie. Dla mnie to wazne czy odbiorcy na rynku sa łasi na "lepy blyskotek" czy na cos poglebionego. A to uczy mnie, jak do nich podchodzic i chca byc traktowani.

 

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DJ LUCAS napisał:

Więc jak Neotech nie bardzo to co zagra dobrze w podobnych pieniądzach? 

A kto powiedział, że nie bardzo? Po prostu tak jak każdy produkt w tej branży nie jest uniwersalny i wymaga sprawdzenia. Może u Ciebie okaże się strzałem w dziesiątkę? A jeśli nie, jest tyle fajnych marek. Jak choćby Furutech, Acrolink. Pisałem sobie kiedyś z jednym kolegą z forum, u którego rzeczonego Neotecha zastąpił Mundorf. Ten cienki drucik o średnicy 1 mm wykonany ze srebra z dodatkiem złota. Na wtykach XLR. Furutecha ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.