Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A przy otwartym projekcie zdrowy rozsądek zabija inwencje. I niczego sie nie nauczysz.

Odnośnie olejow to polecam www olejarnia pl. ?

Oczywiscie jadalne, tłoczone na zimno metodami tradycyjnymi dzień dwa przed wysylka: len, rydzowy i rzepakowy oraz dyniowy. Wszystkie wybitne, mała ręczna manufaktura z papierami produktow regionalnych z wielkopolski.

Na zdrowie!

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

Furutech jest przykładem firmy, która dość uczciwie pozycjonuje swoje wyroby w zależności od zaawansowania technologii. Jestem gotowy zapłacic za wiedzę inżynieryjną oraz wysokiej jakości komponenty a nie za hochsztaplerkę z ''diabelskimi szczegółami''.

Tak to prawda. Dla mnie przykladem tego sa wtyki 50/52ncf.

Tam wszystko jest zrobione po bozemu. Nie ma sie do czegokolwiek przyczepic. I tysiaka extra placi sie za "licencje na doskonałość techologiczna". W dluzszej perspektywie to procentuje. Sami takiego wtyku nie wykonamy. A tu mamy gotowe. I podziękowania Furutechowi składa sie za pomocą tego ekstra tysiaka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LorDBandit napisał:

Nie podniecałem się, wręcz odwrotnie - sprawia mi frajdę czytanie o takich technologiach jak grający olej do impregnowania drewna merbau ? ?

A to nie był czasem lakier?

W tym wszystkim chodzi pewno o wygaszanie drgań itp.

To jak ze sklejką , podobno najlepsza pod sprzęt i kolumny. 

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sir.jax napisał:

A to nie był czasem lakier?

W tym wszystkim chodzi pewno o wygaszanie drgań itp.

To jak ze sklejką , podobno najlepsza pod sprzęt i kolumny. 

?

Uzywalismy lakieru i olejowania. Duze lepsze efekty organopeltyczne sa w oleju. Granie? Jest ze 30 innych miejsc gdzie warto sie skupic tu sa drobiazgi niewarte czasu. A roznica w wykonaniu wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KonradR napisał:

np. Czemu BNC furu nie jest miedzi?

Albo dlaczego furu nie robi z czystej miedzi gniazd iec z bezpiecznikiem? Czy chodzi np. o twardość i wytrzymałość mech. kosztem..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Albo dlaczego furu nie robi z czystej miedzi gniazd iec z bezpiecznikiem? Czy chodzi np. o twardość i wytrzymałość mech. kosztem..

Takie pozycjonowanie produktu wg mnie. Szkoda, ale tak jest. Chyba ma sklaniac do "mierzenia wyzej"...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KonradR napisał:

Takie pozycjonowanie produktu wg mnie. Szkoda, ale tak jest. Chyba ma sklaniac do "mierzenia wyzej"...

Ale bez bezpiecznika to już można, to co mamy wywalić zabezpieczenia?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Ale bez bezpiecznika to już można, to co mamy wywalić zabezpieczenia?

Odradzam. Safety first.

 

Powiem tak. Jak sie ogląda sprzet przed zakupem to jak juz sie wie czego sie oczekuje to sie inaczej patrzy na sprzęt... Tak juz jest. Ja patrze w te bebechy jak w te listwe i widac co jest upgradowalne albo co juz nie. Czy bedzie to podatne na porządki, czy wkladki sa ile jakie i czy dostepne, czy i jak mozna ew. Wymienić gniazda, czy da rade wymienic okablowanie z iec na płytkę/trafo, czy to sztywne czy gniazda czy szybkozlaczki. Itd.

Ale tez bywaja graty, ze widzisz mega kulture inzynierska i juz w tym jest potencjal. Nic tylko stworzyć mu warunki dookola.

Ale to zboczenie DIY. 

Imo.

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KonradR napisał:

Nieee

 Zerknij strone dwie wstecz. Na zdjęciu jest identyfikacja ?

Na jaki zdjęciu? 

Z tą skrzyneczką z drewna, który post?

P.S.

Dziś na forum NA nawiązano do podróbek Furutecha, pojawiają się na Allegro.

Zdjęcie oryginału, a do domu dostajesz podróbę z alli.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sir.jax napisał:

Na jaki zdjęciu? 

Z tą skrzyneczką z drewna, który post?

P.S.

Dziś na forum NA nawiązano do podróbek Furutecha, pojawiają się na Allegro.

Zdjęcie oryginału, a do domu dostajesz podróbę z alli.

Tak. Z taka tabliczka na froncie.

#2672

 

Furu trzeba kupowac od dystrybutorow i kropka. I od producentow urzadzen w urzadzeniach, bo Ci nie łaszą sie na takie niebiznesowe podejscie.

Mielismy w reku kiedys fluxa kolegi, tzw. Replike ?? za 10k... Wtyk gral... Nie gral ? zwykly szajs.

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sir.jax napisał:

Znalazlem.

A to nie powinieneś mieć statusu branża pod nickiem?

?

A kto to ustawia? Nie widzialem w ustawieniach.

Kiedys nie mialem bo nie byłem.

I w 95% pisze to co wiem o furu a fotka pojawiła sie nieco w odpowiedzi na cos podobnego. watek gadał o obudowach listew od alu i wjechalo na drewko ?

troszke zeszlo z furu i, jak Rafael napisal, sie rozmylo. Ale szerokie korzystanie z komponentów Furu podkreslilo, ze cos obcujemy z tym na co dzień.?

Zajrzalem i jest tam takie pole. Profil nie ruszany od jego zalozenia. Juz poprawiony.

Dzieki @sir.jax za zwrócenie uwagi.

Na NA przygotowali to dla mnie na gotowe ?

Ustawilem ale jeszcze widnieje "uzytkownicy". Moze ktos to musi klepnac. No ja juz zrobilem swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2021 o 13:50, piotrek7 napisał:

Furutech FS Alpha 36. To jest połączenie przewidziane przez producenta.

To faktycznie dobry przewód jest. Warto zapłacić za niego te 3,6k? Czy można warto za te pieniądze poszukać czegoś lepszego jakościowo, ale też grającego raczej neutralnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Arek80 napisał:

To faktycznie dobry przewód jest. Warto zapłacić za niego te 3,6k? Czy można warto za te pieniądze poszukać czegoś lepszego jakościowo, ale też grającego raczej neutralnie?

Podobno bardzo dobry ale ja sam nie miałem możliwości tego sprawdzić. Ja niestety potrzebuję 2x3,5m i tu już robi się poważna kwota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, piotrek7 napisał:

Sporo lepszy ale tez sporo droższy 

A u2t to taki prawdziwy kablowy evergreen

Zgadza się, ale dopiero po zmianie słyszymy ile jeszcze można, tak właśnie pewien czas żyłem w tej nieświadomości. 

Mnie akurat wystarczyło po 1.5 na stronę, ale jak ktoś potrzebuje po 3m to zaboli... ?

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, gabler napisał:

Zgadza się, ale dopiero po zmianie słyszymy ile jeszcze można, tak właśnie pewien czas żyłem w tej nieświadomości. 

Mnie akurat wystarczyło po 1.5 na stronę, ale jak ktoś potrzebuje po 3m to zaboli... ?

Jeden OFC drugi OCC. Ktos tam kiedys napisał mi, jakim cudem rozrozniam monokryszysztal... W porównaniu od razu slychac. ?

zawsze mowie ze "lepsze jest lepsze", a nie "zalezy". Fizyka.

 

 

imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, KonradR napisał:

Jeden OFC drugi OCC. Ktos tam kiedys napisał mi, jakim cudem rozrozniam monokryszysztal... W porównaniu od razu slychac. ?

zawsze mowie ze "lepsze jest lepsze", a nie "zalezy". Fizyka.

 

 

imo.

Fizyki nie oszukamy, nagle się pojawiają utracone informacje na occ, kable głośnikowe jednak trzeba traktować jako ważny element systemu często niedoceniony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, LorDBandit napisał:

cena 495 brutto/1m/cennik, używki 3mb 1500, to chyba aż takiej tragedii nie ma za dobry produkt.. sam pomyślę, choć świetny posiadam XLO Reference 2, ale to ofc jednak ?

Bylebyś trafił oryginał bo z Furutechem to wiesz jak jest, a będziesz zadowolony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KonradR napisał:

Jeden OFC drugi OCC. Ktos tam kiedys napisał mi, jakim cudem rozrozniam monokryszysztal... W porównaniu od razu slychac. ?

zawsze mowie ze "lepsze jest lepsze", a nie "zalezy". Fizyka.

 

 

imo.

Do pełni szczęścia trzeba by jeszcze bananków occ i wyjść głośnikowych occ w wzmaku i kolumnach ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.