Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, gabler napisał:

Bylebyś trafił oryginał bo z Furutechem to wiesz jak jest, a będziesz zadowolony ?

mnie to nie rusza, mam swoje źródełko na nówka sztuki :):)

Godzinę temu, gabler napisał:

Do pełni szczęścia trzeba by jeszcze bananków occ i wyjść głośnikowych occ w wzmaku i kolumnach ?

 

A jakie posiadasz u siebie? może Furutech FT-212 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gabler napisał:

Fizyki nie oszukamy, nagle się pojawiają utracone informacje na occ, kable głośnikowe jednak trzeba traktować jako ważny element systemu często niedoceniony. 

Święte słowa...

Jaki jesr sens wysylku na zridle pre itp. Jak dajac byle co na podatna na syfy transmisje glosnikowa "po niskiej", to wszystko ruinujemy, ale delikatniej zaprzepaszczamy?

Wiadomo skąd tak sie dzieje. Bo jak glosnikowe zrobi sie najpierw przed reszta to.... Jak raportujemy suchosc i brak energii to winny glosnikowy a nie wchodzi do glowy to, zexmozezwlasnie uslyszylismy stan swobego setu "do" momentu glosnikowych? Jakie jest remedium? Kupic cos taniego co to maskuje, byleby byl bas, bo w "kacprzaku". byl deficyt. Jak to zrobic? Wziąć kabel ktory nie jest szerokopasmowy i zje wysokie. Nie mylic dzwonkow i trojkatow z wysokimi bo to tylko 4~6kHz. Wtedy "balans bedzie jak nalezy". Cieplo milo nudno ale sasiad slyszy ze mielismy wolne srodki ?

Stad tez niewiara w occ czy Ag bo za szybko uzyte tworzy tylko audo-legendy i breche z producentow drogich rzeczy do audio.

Jak u nas occ "gra" to jestesmy w dobrym miejsvu. Jak gra Ag to jestesmy w bardzo dobrym. A jak Ag gra pelnymi dolami to jestesmy w pol do nieba ?

 

15 minut temu, gabler napisał:

Do pełni szczęścia trzeba by jeszcze bananków occ i wyjść głośnikowych occ w wzmaku i kolumnach ?

 

Tzn najlepiej jak wszystko jest lepsze i "dalej". Dlatego wbt Ag zalatwiaja temat (w dluzszej perspektywie).

Doczytalem.. We wzmaku ;););)

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, LorDBandit napisał:

mnie to nie rusza, mam swoje źródełko na nówka sztuki :):)

A jakie posiadasz u siebie? może Furutech FT-212 ?

Mam trochę niekonwencjonalne połączenie od strony kolumn bo pomijam gniazda i lutuję bezpośrednio z przewodami też occ furutecha(montażowymi, kiedyś były dostępne w rcm teraz już niestety nie są) a od wzmaka na razie mam bardzo przyzwoite banany z Audioquesta z miedzi berylowej posrebrzanej(mają świetnie pomyślany montaż obrobionego kabla) ale może kiedyś się skuszę na babany z Furutecha occ ft212

Do tego wszystkie złącza potraktowane nano liqid Furutecha. 

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gabler napisał:

Mam trochę niekonwencjonalne połączenie od strony kolumn bo pomijam gniazda i lutuję bezpośrednio z przewodami też occ furutecha(montażowymi, kiedyś były dostępne w rcm teraz już niestety nie są) a od wzmaka na razie mam bardzo przyzwoite banany z Audioquesta z miedzi berylowej posrebrzanej(mają świetnie pomyślany montaż obrobionego kabla) ale może kiedyś się skuszę na babany z Furutecha occ

Pisza na "pure copper". Wiec to nie krok dalej occ, bo tam gdzie jest occ to jest to wyraźnie napisane. Tu wiec uwazaj na "slowka". I tez kobfrontuj opisy rcm bo w.kilku miejscach byly roznice w stosunku do furutech.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KonradR napisał:

Pisza na "pure copper". Wiec to nie krok dalej occ, bo tam gdzie jest occ to jest to wyraźnie napisane. Tu wiec uwazaj na "slowka". I tez kobfrontuj opisy rcm bo w.kilku miejscach byly roznice w stosunku do furutech.com

Tak zgadza się ma być czysta miedź alpha,trochę na stronie rcm jest nieścisłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, gabler napisał:

Tak zgadza się ma być czysta miedź alpha,trochę na stronie rcm jest nieścisłości. 

Nie sa celowe, widze w tym duzo copy&paste z sasiednich modeli. Blad ludzki. Troche tak rozpedem. Raz to zauwazylem to sprawdzam u zrodla. Mozna przez to niedocenic, jak i przecenic dane element.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KonradR napisał:

Stad tez niewiara w occ czy Ag bo za szybko uzyte tworzy tylko audo-legendy i breche z producentow drogich rzeczy do audio.

Ja uwierzyłem w ''dobre rzeczy'' jak zamieniłem tańszy ic ze srebra na droższy ic z pcocc, nawet przy tańszej elektronice?

 

 

5 godzin temu, LorDBandit napisał:

cena 495 brutto/1m/cennik, używki 3mb 1500, to chyba aż takiej tragedii nie ma za dobry produkt.. sam pomyślę, choć świetny posiadam XLO Reference 2, ale to ofc jednak

Alternatywą dla furu może być legendarna furukawa, harmonix, oyaide, acrolink - wszystko na miedzi occ

4 godziny temu, KonradR napisał:

Pisza na "pure copper". Wiec to nie krok dalej occ, bo tam gdzie jest occ to jest to wyraźnie napisane. Tu wiec uwazaj na "slowka". I tez kobfrontuj opisy rcm bo w.kilku miejscach byly roznice w stosunku do furutech.com

Czytając dane techniczne  tego samego akcesorium, czesto wystepują odmienne opisy co do użytych materiałów, mam wrazenie, że jest to czasem celowe, albo nazwałbym to zachowaniem ''cwane gapy''..?

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, LorDBandit napisał:

Do pełni szczęścia trzeba by jeszcze bananków occ i wyjść głośnikowych occ w wzmaku i kolumnach

Tym tropem można iść w nieskończoność, choć pewnie warto..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Ja uwierzyłem w ''dobre rzeczy'' jak zamieniłem tańszy ic ze srebra na droższy ic z pcocc, nawet przy tańszej elektronice

Wlasnie... Obowiązkowosc duzo lepszej elektroniki to spory mit. To tylko warunek konieczny, a nie warunek dostateczny (uwaga na zmylke nomenklatury matematycznej):)

 

 

36 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Alternatywą dla furu może być legendarna furukawa, harmonix, oyaide, acrolink - wszystko na miedzi occ

No i mono neotecha...

21 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Tym tropem można iść w nieskończoność, choć pewnie warto..

Warto. Baardzo. To dziala.

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KonradR napisał:

Jeden OFC drugi OCC. Ktos tam kiedys napisał mi, jakim cudem rozrozniam monokryszysztal... W porównaniu od razu slychac. ?

zawsze mowie ze "lepsze jest lepsze", a nie "zalezy". Fizyka.

imo.

Zatem wejdź z tą fizyką do Audio mitów, to zobaczysz jaka to fizyka. 

???

7 godzin temu, gabler napisał:

Do pełni szczęścia trzeba by jeszcze bananków occ i wyjść głośnikowych occ w wzmaku i kolumnach ?

 

 

1 godzinę temu, Cezary_58669 napisał:

Tym tropem można iść w nieskończoność, choć pewnie warto..

Tak i jeszcze młoteczek i kowadełko w aparacie słuchowym też z OCC.

??????

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sir.jax napisał:

Zatem wejdź z tą fizyką do Audio mitów, to zobaczysz jaka to fizyka. 

???

 

Tak i jeszcze młoteczek i kowadełko w aparacie słuchowym też z OCC.

??????

 

Nie musisz podzielac "naszej wiary z prawidla fizyki" ? nie kazdy tez musi wierzyć w magie o bezprzyczynowosc zjawisk fizycznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sir.jax napisał:

Tak i jeszcze młoteczek i kowadełko w aparacie słuchowym też z OCC.

??????

Tu raczej coś twardszego co by można było kształtować tą miedź w narządzie słuchu.

A tak na poważnie, sam wymieniłem to i owo w systemie i wiem, że przynosi to rezultaty soniczne (większe i mniejsze).

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dobrego kumpla elektronika, nawet razem dyplom robilismy w technikum duuzo lat temu (karta rozszerzen do mierzenia temperatirydo kompuetra IBM AT 16MHz). Drze łacha z audio, ze hahaha...

Robi w cyfrowce i automatyce. No ale robi aparaty.do przrmyslowego robienia kawy i tematy dronowe

 Jego efekty nasze nie dotycza. Ale drze lacha az go zal ?

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Tu raczej coś twardszego coby można było kształtować tą miedź w narządzie słuchu.

A tak na poważnie, sam wymieniłem to i owo w systemie i wiem, że przynosi to rezultaty soniczne (większe i mniejsze).

Ależ, ja nie neguję, też jestem w posiadaniu kabelków zasilających z miedzi OCC, też wykorzystałem przy gniazdku IEC streamera Neotecha UP OCC.

Natomiast nigdy, nie oceniałbym siebie jako tego co słyszy różnicę między monokrystaliczną miedzią, a jakąś inną nawet 7 N. Zwłaszcza w przypadku, kiedy nie mam wiedzy, który z kabelków jest wpięty.

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Tu raczej coś twardszego co by można było kształtować tą miedź w narządzie słuchu.

A tak na poważnie, sam wymieniłem to i owo w systemie i wiem, że przynosi to rezultaty soniczne (większe i mniejsze).

Wlasnie nie widze jakos pola do smiechow ale mozna. To ze kurzu nie widzimy w powietrzu nie oznacza, ze go nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, KonradR napisał:

Wlasnie nie widze jakos pola do smiechow ale mozna. To ze kurzu nie widzimy w powietrzu nie oznacza, ze go nie ma...

Oooo wypraszam sobie, ja kurz w powietrzu widzę,  zwłaszcza w promieniach słonecznych ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sir.jax napisał:

To nie jest kwestia wiary. 

WEJDŹ Z TĄ WIEDZĄ DO AUDIO MITÓW, jest taki wątek.

Z pewnością dowiesz się, co to wiara w kable,  kabelki i inne monokryształy ?

 

Z fizyka? Aa ze do totalnych sceptykow? Wystarczy to pisać tutaj ? moze nie w tamtej skali ale tego tu tez sporo ?

Teraz, sir.jax napisał:

Oooo wypraszam sobie, ja kurz w powietrzu widzę,  zwłaszcza w promieniach słonecznych ?

Noo wreszcie. czyli sa pewne warunki, ktore mozna spreparowac, aby zobaczyc/uslyszec cos czego na pozór nie widać/słychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, KonradR napisał:

Z fizyka? Aa ze do totalnych sceptykow? Wystarczy to pisać tutaj ? moze nie w tamtej skali ale tego tu tez sporo ?

Tak, tylko tam są sceptycy, którzy znajdą Tobie wytłumaczenie na podstawie fizyki, pomiarów,  a najbardziej uwielbiają test różnicowy. Znajda się tacy, co wrzucą Tobie "reduktora szumu" ich guru i jesteś pozamiatany.

Może jesteś w stanie ich przekonać i udowodnić, że sonicznie odróżnisz w którym kablu jest miedź monokrystaliczna, a w którym nie. Taki test ABX by trzeba zrobić, tak Ci powiedzą i myślę, że polegniesz jak większość z nas.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sir.jax napisał:

Ależ, ja nie neguję, też jestem w posiadaniu kabelków zasilających z miedzi OCC,tez wykorzystałem przy gniazdku IEC streamera Neotecha UP OCC.

Natomiast nigdy, nie oceniałbym siebie jako tego co słyszy różnicę między monokrystaliczną miedzią, a jakąś inną nawet 7 N. Zwłaszcza w przypadku, kiedy nie mam wiedzy, który z kabelków jest wpięty.

 

 

Ja pisalem ze nikt z nas w wartościach bezwzględnych nie powie tego wprost. Ale po efektach i stopnia zaawansowania calosci.mozna domniemywac, ze musi byc np. Sporo metalu wysokich czystosci i ze na pewno dany efekt nie jest mozliwy tylko dzięki max. Ofc czy przemysłowa.

Ale jak robisz test miedzy dwoma kablami gdzie w jedmym masz mono w drugim ofc to to bez problemu slychac. Natomiast sviganie sie kiedzy mono1 a mono2 czy mono3 to juz temat wyboru ktory jest "dalej". Niektorzy wybiora co wyszlo fajniej

To juz kwestia metodologii i celow bliskich albo dalszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sir.jax napisał:

Ależ, ja nie neguję, też jestem w posiadaniu kabelków zasilających z miedzi OCC, też wykorzystałem przy gniazdku IEC streamera Neotecha UP OCC.

Natomiast nigdy, nie oceniałbym siebie jako tego co słyszy różnicę między monokrystaliczną miedzią, a jakąś inną nawet 7 N. Zwłaszcza w przypadku, kiedy nie mam wiedzy, który z kabelków jest wpięty.

Ja kiedyś usłyszałem taką ''małą rzecz'', że teraz nic mnie już nie dziwi..?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sir.jax napisał:

Tak, tylko tam są sceptycy, którzy znajdą Tobie wytłumaczenie na podstawie fizyki, pomiarów,  a najbardziej uwielbiają test różnicowy. Znajda się tacy, co wrzucą Tobie "reduktora szumu" ich guru i jesteś pozamiatany.

Oj masakra... Najlepsi są Ci co potrafia naprawiac elektronike. Skoro potrafia naprawic wiec rozumieją jak dziala czyli wiedza wszystko.  Dziwisz sie im? Taki jest ich uklad wspolrzednych ? konkonstruktorzy czesto maja to samo. Skupiaja się jak skomplikować uklad zeby urwac 1dB i super. A w BOM... Szrot od dystrybutora część z Lodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, KonradR napisał:

Mam bardzo dobrego kumpla elektronika, nawet razem dyplom robilismy w technikum duuzo lat temu (karta rozszerzen do mierzenia temperatirydo kompuetra IBM AT 16MHz). Drze łacha z audio, ze hahaha...

Robi w cyfrowce i automatyce. No ale robi aparaty.do przrmyslowego robienia kawy i tematy dronowe

 Jego efekty nasze nie dotycza. Ale drze lacha az go zal ?

Kiedyś ode mnie automatyk (tak mówił) kupował kolumny, jak zobaczył kondycjoner, kabliszcza jakie z niego wyłażą, był poirytowany. Niemożliwe, żeby te kable miały znaczenie....?

P.S.

Też jestem z wykształcenia w skrócie "automatykiem".

?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi/nam Konradzie coś o autodestrukcji/samodestrukcji, bardzo mnie ten temat nurtuje.. czy taka ''tykajaca bomba zegarowa'' nie powoduje zakłóceń, pogorszenia jakości.. Napisz ile możesz..?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LorDBandit napisał:

A mówiłeś, że to forum to nie Twój target, nie ten odbiorca...

a prawisz jak proboszcz po kielichu ?

Target produktowy nie. Jak uwazasz ze bredze od rzeczy - "skip me".

Kilka osob mam wrazenie ze ma jakis pożytek z tych dyskusji. A ja mam pozytek ze dopracowuje narracje, aby moc sie skomunikowac z "innowiercami" , "zatwardzielami' itp. Dowiaduje się czego nie poruszac, a co jak najbardziej, albo jak poruszyc cos co inaczej mowione byloby bez odzewu. Uczę sie tez tego czego moge sie spodziewać po ludziach i dlugo by jeszcze gadac. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, KonradR napisał:

Ja pisalem ze nikt z nas w wartościach bezwzględnych nie powie tego wprost. Ale po efektach i stopnia zaawansowania calosci.mozna domniemywac, ze musi byc np. Sporo metalu wysokich czystosci i ze na pewno dany efekt nie jest mozliwy tylko dzięki max. Ofc czy przemysłowa.

Ale jak robisz test miedzy dwoma kablami gdzie w jedmym masz mono w drugim ofc to to bez problemu slychac. Natomiast sviganie sie kiedzy mono1 a mono2 czy mono3 to juz temat wyboru ktory jest "dalej". Niektorzy wybiora co wyszlo fajniej

To juz kwestia metodologii i celow bliskich albo dalszych.

Ślepy test ABX i leżysz.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.