Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, sir.jax napisał:

Kiedyś ode mnie automatyk (tak mówił) kupował kolumny, jak zobaczył kondycjoner, kabliszcza jakie z niego wyłażą, był poirytowany. Niemożliwe, żeby te kable miały znaczenie....?

P.S.

Też jestem z wykształcenia w skrócie "automatykiem".

?

No ale liznales inna dziedzine niz wspolbrat automatyki. Co sie dziwisz. Tak z ulicy to faktycznie tak wyglada. ? człowiek z natury jest powierzchownym zwierzęciem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Powiedz mi/nam Konradzie coś o autodestrukcji/samodestrukcji, bardzo mnie ten temat nurtuje.. czy taka ''tykajaca bomba zegarowa'' nie powoduje zakłóceń, pogorszenia jakości.. Napisz ile możesz..?

Absolutnie nie powoduje! .. jeśli tylko jest wyłożona Neotechowym OCC ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LorDBandit napisał:

Absolutnie nie powoduje! .. jeśli tylko jest wyłożona Neotechowym OCC ... ?

Jak otworzysz to zniszczysz kilka rzeczy ? i też malo co zobaczysz.  dalej nie powiem ? bo jedni padna ze smiechu a Ci co bym nie chcial skorzystaja z przyslowia o madrej glowie.

No i nie przeceniajmy neotecha. Choc jest w deche. To "tylko wtyki" i "tylko przewodnik".

Panowie... To Klub Furutecha a nie mojej osoby ?

8 minut temu, sir.jax napisał:

Nie, to test zwany ślepym ?

 

AB* bym skumal. Wyglądał jak login "guru pitki". Na forum NA jedt.kolega o podobnym nicku ?

Testy Monumenta AB..XYZ poszy bez zadnych watpliwosci. Nikt nie polegl ?

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sir.jax napisał:

To zacznijmy w końcu o furutechu, a nie tak jak już ktoś napisał temat się rozmył. 

Rafael ?

jest nowy przewod montażowy od furu. Taki w sciane, zolty. Co sadzicie o samym przewodzie (po specyfikacji), ale tez o sensownosci takich ruchow.

31 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Powiedz mi/nam Konradzie coś o autodestrukcji/samodestrukcji, bardzo mnie ten temat nurtuje.. czy taka ''tykajaca bomba zegarowa'' nie powoduje zakłóceń, pogorszenia jakości.. Napisz ile możesz..?

Milo mi, ze czytales z uwagą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KonradR napisał:

Jak otworzysz to zniszczysz kilka rzeczy ? i też malo co zobaczysz.  dalej nie powiem ? bo jedni padna ze smiechu a Ci co bym nie chcial skorzystaja z przyslowia o madrej glowie.

No i nie przeceniajmy neotecha. Choc jest w deche. To "tylko wtyki" i "tylko przewodnik".

Panowie... To Klub Furutecha a nie mojej osoby ?

Jak Neotech zaprzestanie produkcji.. to wszystkie manufaktury kablarskie padną, bo spadnie jakość ich super duper produktów - referensów i signaczerów ? - w skrucie ch.. bombki strzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LorDBandit napisał:

Jak Neotech zaprzestanie produkcji.. to wszystkie manufaktury kablarskie padną, bo spadnie jakość ich super duper produktów - referensów i signaczerów ? - w skrucie ch.. bombki strzeli.

No wlasnoe. Szkoda ze z furu nie robi takiego backgroundu dla rynku OEM. W ich mniemaniu to tylko wtyki a kable ładuja gotowe. Jakie to OEM ktory tnie z metra i zakreca wtyki. I tylko w kolko multstrand wciskaja.

Ale neo skoro tyle sprzedaje to chyba nie ma powodu do problemow.

Chyba ze ich kupi Orwell i zaora.

5 minut temu, LorDBandit napisał:

Jak Neotech zaprzestanie produkcji.. to wszystkie manufaktury kablarskie padną, bo spadnie jakość ich super duper produktów - referensów i signaczerów ? - w skrucie ch.. bombki strzeli.

No i wlasnie... Dlaczego wszystkie te manufaktury niby robia to samo a roznice efektow sa od Rzymu do Krymu? Przeciez przewodnik ten sam. Skad roznice? ? wtyki? To Rzym a Ateny. Do Krymu jeszcze duzo dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KonradR napisał:

jest nowy przewod montażowy od furu. Taki w sciane, zolty. Co sadzicie o samym przewodzie (po specyfikacji), ale tez o sensownosci takich ruchow.

Jaki? W RCMie nie widzę w avcorp też nie widzę. 

Jak ktoś stawia domek to owszem w bloku w zastanej instalacji w ścianie,  to slaby pomysł  chyba, że w korytkach kłaść ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sir.jax napisał:

Jaki? W RCMie nie widzę w avcorp też nie widzę. 

Jak ktoś stawia domek to owszem w bloku w zastanej instalacji w ścianie,  to slaby pomysł  chyba, że w korytkach kłaść ?

http://www.furutech.com/2021/01/25/20411/

Wiem ze nie ma ale na podstawie opisów producenta mozna wstepnie miec jakieś wnioski kierunkowe.

3 minuty temu, sir.jax napisał:

Jak ktoś stawia domek to owszem w bloku w zastanej instalacji w ścianie,  to slaby pomysł  chyba, że w korytkach kłaść ?

No mowie o tym co w chacie. Co jakis czas sie odswieza chatę wiec i mozna cos położyć przy okazji. Sam tak robilem. 8m od skrzynki do gniazdka w scianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KonradR napisał:

Nie sa celowe, widze w tym duzo copy&paste z sasiednich modeli. Blad ludzki. Troche tak rozpedem. Raz to zauwazylem to sprawdzam u zrodla. Mozna przez to niedocenic, jak i przecenic dane element.

 

Tak jak niemiecki a polski katalog mundorfa m litic ,nasz zbyt optymistyczny jeśli chodzi o ESR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów miał możliwość porównania listwy Furutech tp609 NCF z listwą Gigawatt pf2 EVO?

Przymierzam się do jednej z nich, najbardziej zależy mi na kontroli w niższym zakresie i niezbyt rozdmuchanym basie. Lepiej żeby grał szybko i punktowo.

Aktualnie Tomanek tap8 DC. Sprzęt jak w "O mnie".

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już są konkretne listwy w konkretnych pieniądzach. W ciemno to można kupić tp 60er, ale z tych modeli to osobiście tylko po wcześniejszym wypożyczeniu i sprawdzeniu w swoich warunkach.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 11:29, marek s napisał:

Przymierzam się do jednej z nich, najbardziej zależy mi na kontroli w niższym zakresie i niezbyt rozdmuchanym basie. Lepiej żeby grał szybko i punktowo.

A może na początek zrobić coś z akustyką?

No chyba, że jest zrobiona,  to nie mam pytań.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 11:29, marek s napisał:

Czy ktoś z forumowiczów miał możliwość porównania listwy Furutech tp609 NCF z listwą Gigawatt pf2 EVO?

Przymierzam się do jednej z nich, najbardziej zależy mi na kontroli w niższym zakresie i niezbyt rozdmuchanym basie. Lepiej żeby grał szybko i punktowo.

Aktualnie Tomanek tap8 DC. Sprzęt jak w "O mnie".

Witam, pf2 Evo nie znam a jeśli chodzi o 609Ncf to jest to super listwa, tyle tylko że tego czego oczekujesz, ona Ci nie da .. 

Edytowane przez LorDBandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sir.jax napisał:

A może na początek zrobić coś z akustyką?

No chyba, że jest zrobiona,  to nie mam pytań.

Świeże doświadczenie,, pomieszczenie 100% w pełni zaadoptowane (nawet podłoga) sytem kolegi za 140k wymieniony  na system za 25k - gra niemal identycznie, to pomieszczenie wg nas wnosi ok 60% sukcesu w dobym dźwięku a zmiany klockowo/kablowe to tylko 40%.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LorDBandit napisał:

Świeże doświadczenie,, pomieszczenie 100% w pełni zaadoptowane (nawet podłoga) sytem kolegi za 140k wymieniony  na system za 25k - gra niemal identycznie, to pomieszczenie wg nas wnosi ok 60% sukcesu w dobym dźwięku a zmiany klockowo/kablowe to tylko 40%.. 

my mamy podobnie doświadczenie tyle ze dotyczy zasilania i sygnalu, antywibracji. a klocki za 400k vs klocki za kilka k.

drugie doświadczenie, to akustyka - wazna, ale jak jest podstawowo ogarnięta to max 20%:) nawet 10. nie mowie o spapranych i golych pomieszczeniach tudziez okna miedzy kolumnami:)

kwestia balansu priorytetów. jak zajmujemy się 10 roznymi zagadnieniami, to akustyka jest jedną z nich przez co jej udział wagi maleje. jak zajmujemy się 2-3 rzeczami to akustyka sila rzeczy rośnie w udział w calosci.

IMO!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyki niestety nie moge ruszyc, a za dobra to ona nie jest. 

Mam Tomanka, Q21 w jakims watku napisal ze w stosunku do innych listew tomanek ma bule na basie.

Raczej i tak sklonie sie w strone 609NCF, nawet jezeli nie rozwiaze tego problemu.

Odnosnie Silent Angel Bonn n8. Roznice jakie zachodza to ja widze tak:

Pojedynczy Bonn N8 - duza zmiana w stosunku do bez switcha

Bonn N8 + Forester - najwieksza zmiana, calkowicie inne urzadzenie.

Podwojny Bonn N8 + Forester - na plus, ale zmiana juz nie tak duza.

Oczywiscie kolejno dodajac urzadzenia.

 

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marek s napisał:

Akustyki niestety nie moge ruszyc, a za dobra to ona nie jest. 

Nawet dywan przed głośnikami? 

34 minuty temu, marek s napisał:

Mam Tomanka, Q21 w jakims watku napisal ze w stosunku do innych listew tomanek ma bule na basie.

Raczej psuje w pełnym zakresie. Od basu po wysokie. A cena jak za dobry jakościowo produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piotrek7 napisał:

Można się baaardzo zdziwić bo potrafi przerosnąć oczekiwania

to fragment normalnie zadbanej akustyki. podstawy.

najpierw trzeba zrobić zwykle podstawy, a potem się podniecać pierdołami;) na scianach i sufitach.

u mnie na podlodze wiełniany, kanapa duza skórzana, krzesła i stół drewniane za glosnikami cala ściana w naturalna cegła o nieregularnych róznych kształtach (wielki dyfuzor). tak chciala żona przed zabawą w audio. audiofilka zakamuflowana...

 

IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się zdziwić, jak ktoś ma puste salony z niewielką ilością umeblowania i brakiem miękkich elementów wyposażenia jak kanapa, fotele, czy co by tam jeszcze. Natomiast z tego co pisał chyba Bartek z MegaAcoustic to pomiary "Z" dywanem i "BEZ" dywanu nie wykazały żadnych różnic w pomiarach.

Również posiadam, ale nie przykładam temu większej uwagi, więcej roboty zrobiły dyfuzory 1D i 2D plus kilka paneli i ćwiercwalców z którymi się za niedługo pożegnam.

Pozwolę sobie stwierdzić, że to właśnie ściany i sufit to podstawa, zazwyczaj to puste powierzchnie, na podłodze zawsze coś stoi, jak nie krzesło to inna sofa, albo komoda.

 

50 minut temu, KonradR napisał:

cala ściana w naturalna cegła o nieregularnych róznych kształtach (wielki dyfuzor).

Baaaardzo wąskopasmowy niestety, ale to bardzo dobry pomysł, ja mam tak no bocznych ścianach.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.