Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, marek s napisał:

Dywan jest. 

Nawet mam 6 paneli Vicoustic Wave wood jak na zdjeciu profilowym, ale to i tak malo. Jest duzo odbic od plaskich powierzchni i brak zaslon. Ale nie mam nic do gadania ?

Znajdź wyrabiste piękne zaslony. Na pewno uzyskasz zgode na upiekszenie pokoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tymczasem chciałem wtrącić się z kolejnym komentarzem odnośnie filtrów Furutech Flux-50 NCF. Wpiąłem je jakiś czas temu jako przedłużenie kabla Nanoflux (tego bez NCF, do wzmacniacza lampowego na KT-88) oraz do DPS-4.1, czyli fioletowej landryny (źródło Metronome). Z doświadczeń ludzi różnych, którzy wypowiadali się na forach wszelkich wiem, że wiele osób zaobserwowało spektakularne zmiany na plus po wpięciu Fluxa-50. Wspomniano przede wszystkim poprawę w dziedzinie rozdzielczości i przestrzeni. Inni natomiast pisali o okresie "wygrzewania". Pewna część osób pisała o ograniczeniu dynamiki, szczególnie na wzmacniaczu.

Ta ostatnia uwaga pojawiała się też w komentarzach płynących od osób z branży, co było szczególnie niepokojące dla mnie...

Zatem kilka słów o moich osobistych wrażeniach i wnioskach oraz przypuszczeniach na chwilę obecną.

Przede wszystkim, nie zaobserwowałem ograniczenia dynamiki po wpięciu Fluxa do wzmacniacza. Wręcz przeciwnie.

W ciągu pierwszych kilkudziesięciu godzin po wpięciu Fluxa, poprawiła się zwłaszcza przestrzenność i rozdzielczość.

W kolejnym okresie nie ma już pewności, czy coś się poprawiło… No ale wypięcie Fluxa uzmysławia, że bez Fluxa jest dużo gorzej. Nie ma już odwrotu…

Zaczynam się zastanawiać jaką rolę odgrywa wygrzewanie Fluxa-50.  To dlatego, że zaczynam liczyć kasę ile to kosztowało i czy było warto. Znajduję wpis osoby, która piszę, że Flux-50 wymaga wygrzewania przez min 500 godzin, bo wcześniej góra ostra i cały dźwięk nieuporządkowany. Ja nie zaobserwowałem jakiejś bardzo ostrej góry… Wówczas….

Piszę maila do Fuurutecha: Jak długo trwa wygrzewanie Furutecha Flux-50 NCF?  Myślałem, że odeślą mnie do dystrybutora, albo nie odpowiedzą wcale, ale, o dziwo, otrzymuję odpowiedź: Potrzeba 80 godzin, aby wygrzać Fluxa-50 NCF…

I dalej nie wiem co o tym myśleć… Kto ma nie widzieć lepiej jak producent?

Moje doświadczenia są jednak inne. I nie chodzi o subtelne zmiany…

Obecnie Fluxy są w moim systemie około 250 godzin i obserwuję jak w szkle powiększającym najgorsze wspomnienia z wygrzewania rodu Furutecha:

Ostrość na górze pasma, prawie jak tłuczone szkło. Ta ostrość wpływa na górę/środek aż po wokale. W fragmentach wokali o dużej energii, wokal się “drze”..

Przestrzeń stłamszona.. Zwłaszcza wymiar przód/góra.

Jest wrażenie, że muzyka brzmi hałaśliwie. Przy niewygrzanym Furutechu, chcemy słuchać ciszej..

Stąd jednak wniosek, że Furutech Flux-50 NCF nie zachowuję się inaczej niż kable jakiekolwiek inne z wtykami FI-50.  Nie wiem dlaczego producent nie chce przyznać tego, lub choćby ostrzegać o takim możliwym zjawisku..

Skala zjawisk opisanych powyżej zależy od rozdzielczości systemu. Im bardziej rozdzielczy system, ty, większe zmiany do zaobserwowania w czasie wygrzewania rodu Furutecha, Skala tego zjawiska może różnić się mocno: niektórzy nie zaobserwują zmian, inni nie będą w stanie słuchać muzyki póki element się nie wygrzeje…

Aktualnie mogę słuchać części CD ale na części albumów gdzie jest duża rozdzielczość, bliskie wokale, doświadczenie jest negatywne.. .Serio bardzo zależy od płyty. Ale dużej części płyt nie da się słuchać.

Dźwięk się drze strasznie…

Ale to mnie akurat dobrze nastraja… Bo to oznacza, że, tak jak w przypadku wygrzewania gniazdek rodowanych NCF i wtyczek FI-50, pewnego dnia nastąpi przełom… i usłyszę magię.. To przychodzi z dnia na dzień, po odpowiedniej liczbie godzin, ale też po przerwie pewnej w stresowaniu zestawu… Często po weekendzie, gdy nie ma nas w domu.  Zapuszczamy muzyczkę w pewien poniedziałek i jest ta magia na którą czekaliśmy…

Pewnie to będzie po około 500 godzinach, choć jeszcze lepiej jest później, no ale to już subtelne choć znaczące zmiany…

Dziwna firma ta, Furutech… Totalna schizofrenia…

Wielu poległo zanim mogło się przekonać co jest warta…

Furutech dla mnie to wielka próba cierpliwości. Topowe produkty super, ale wymagające ?

...

 

Edytowane przez Sebastian_2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, misiek x napisał:

Może ktoś, coś o XLR - Evolution Audio II furutecha ?

Konrad może coś ?

Mirek, wiesz, ze mamy swoje. Na wtykach topowych Furu ale i topowych neotecha. O nich moge pogadac ? o drutach nie.

Ale patrze w specyfikacje i co nieco mozna wyłowić:

Wtyki stop miedzi ? na pinach i obudowie, na ekranie "alpha conductor" czyli nie-miedź. Izolator PP, gora hihi tyłka nie urwie, bo bedzie zjechana. Przewodnik alpha occ multistrand. Fajnie ale skretka jak to u furu. Na wtykach zmulajacy gold. W drucie bawelna czyli wypelniacz ale nieszkodliwy.

3800? Porzadny xlr kosztuje wyraznie wiecej, a bezkompromisowy - krocie. 

 

Imo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, KonradR napisał:

Thx sprawdze

 

6 godzin temu, adamek_68 napisał:

Oyaide MTS SSE

7k za 6 gniazd z fosforobrązu i magistrali (nie gwiazdy) ze srebra. cena jakby tam duelunda 3 dali w ilosci 1-1,5mb ?

nie rozumiem takich mieszanek, rzeczy obiecujących z rzeczami słabszymi niz lepszymi. 

IMO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, KonradR napisał:

 

7k za 6 gniazd z fosforobrązu i magistrali (nie gwiazdy) ze srebra. cena jakby tam duelunda 3 dali w ilosci 1-1,5mb ?

nie rozumiem takich mieszanek, rzeczy obiecujących z rzeczami słabszymi niz lepszymi. 

IMO.

 

Wersja na miedzi jest około 1400 zł tańsza. Mam na myśli wersję z czteroma gniazdami.

Edytowane przez adamek_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KonradR napisał:

Mirek, wiesz, ze mamy swoje. Na wtykach topowych Furu ale i topowych neotecha. O nich moge pogadac ? o drutach nie.

Ale patrze w specyfikacje i co nieco mozna wyłowić:

Wtyki stop miedzi ? na pinach i obudowie, na ekranie "alpha conductor" czyli nie-miedź. Izolator PP, gora hihi tyłka nie urwie, bo bedzie zjechana. Przewodnik alpha occ multistrand. Fajnie ale skretka jak to u furu. Na wtykach zmulajacy gold. W drucie bawelna czyli wypelniacz ale nieszkodliwy.

3800? Porzadny xlr kosztuje wyraznie wiecej, a bezkompromisowy - krocie. 

 

Imo.

 

Dzięki Konrad ,wszystko jasne.

Pozdrawiam

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, misiek x napisał:

Dzięki Konrad ,wszystko jasne.

Pozdrawiam

ale wiesz, jest jeszcze stare forowe prawidło "jak nie testowales to po co się odzywasz bo skad masz wiedzieć" ?

 

IMO.

43 minuty temu, adamek_68 napisał:

Wersja na miedzi jest około 1400 zł tańsza. Mam na myśli wersję z czteroma gniazdami.

lepiej wydziergać samemu. gniazda miedziane montażowe z ncf, jakieś solidy awg12 i niech juz bedzie łatwizna w magistralę, gniazdo iec z ncf. jak pisał Rafael, w 2k zamkniesz się w mega materiałach. a to ze mozna to zrobić duzo lepiej, to inny temat.

kadłubki alu z aliexpresa pewnie w PL tez sie znajdzie. a jak nie to jakas decha prosta i stolarz. przeciez to wszystko podobno proste. tylko umiec zaekrenować i fajna zabawa z glowy. a i tak ruch z elementami furu zrobi im sprzedaz ? byle nie z ali czy ebaya, bo tam to tzw. repliki Furutecha:(

 

imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KonradR napisał:

 

7k za 6 gniazd z fosforobrązu i magistrali (nie gwiazdy) ze srebra. cena jakby tam duelunda 3 dali w ilosci 1-1,5mb ?

nie rozumiem takich mieszanek, rzeczy obiecujących z rzeczami słabszymi niz lepszymi. 

IMO.

 

Nawiasem mówiąc, ten fosforobrąz Oyaide brzmi baardzo fajnie, szczególnie wtyczka 046

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KonradR napisał:

ale wiesz, jest jeszcze stare forowe prawidło "jak nie testowales to po co się odzywasz bo skad masz wiedzieć" ?

 

IMO.

lepiej wydziergać samemu. gniazda miedziane montażowe z ncf, jakieś solidy awg12 i niech juz bedzie łatwizna w magistralę, gniazdo iec z ncf. jak pisał Rafael, w 2k zamkniesz się w mega materiałach. a to ze mozna to zrobić duzo lepiej, to inny temat.

kadłubki alu z aliexpresa pewnie w PL tez sie znajdzie. a jak nie to jakas decha prosta i stolarz. przeciez to wszystko podobno proste. tylko umiec zaekrenować i fajna zabawa z glowy. a i tak ruch z elementami furu zrobi im sprzedaz ? byle nie z ali czy ebaya, bo tam to tzw. repliki Furutecha:(

 

imo

A jeśli decha, to jak to zaekranować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, LorDBandit napisał:

Nawiasem mówiąc, ten fosforobrąz Oyaide brzmi baardzo fajnie, szczególnie wtyczka 046

Właśnie, niby fosforobrąz a można się pomylić... Sam używam gniazda ściennego Oyaide i brzmi znakomicie. Porównywałem z gniazdem Cardas które było z czystej miedzi pokrytej srebrem a na końcu rodem. Cardas w porównaniu z Oyaide to zamulacz.

Tak czy inaczej tą listwę Oyaide odsłucham.

Edytowane przez adamek_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, LorDBandit napisał:

Nawiasem mówiąc, ten fosforobrąz Oyaide brzmi baardzo fajnie, szczególnie wtyczka 046

dla mnie zlocenie to "szlachetniejszy fosforobraz" choc po lepszej przedownosci od golda.:)

wszystko się moze podobac, do czasu az się cos "dalej" nie spróbuje:)

dlatego nie czytajcie mnie ze fosforobrąz jest fe, ze mosiadz jest be itd. bo w zestawieniu do aluminium to cuda metalurgii. a tego jest calkiem sporo w automatach w skrzynce, w szynach tamze itd.

ale jak mam wybór, to wybieram "dalej", bo w prespektywie będzie "lepiej".

mam kolegę, razem zaczynalismy moznaby powiedziec, ja zawsze rod, srebro i inne nierzadko mniej korzystne kierunki a on bezpieczne goldy. i dziś sie smieje, kto się smieje ostatni. jakos z tym zyje i nie ma problemu, chyba ze wpadne z moimi drutami i goldy zaczynaja mu isc bokiem. co z tego ze zaluje teraz. to konsekwencja "doraznych korzysci".

 

imo

 

 

44 minuty temu, adamek_68 napisał:

A jeśli decha, to jak to zaekranować?

tasma miedziana na kleju itp. swietny ekran. bedzie lepszy niz obudowa alu.

tylko duze platy a nie po paseczku. ale duze platy się ciezko uklada itd... 

niekt nie mowi ze jest lekko. ale jest satysfakcjonująco.

 

imo.

35 minut temu, adamek_68 napisał:

Właśnie, niby fosforobrąz a można się pomylić... Sam używam gniazda ściennego Oyaide i brzmi znakomicie. Porównywałem z gniazdem Cardas które było z czystej miedzi pokrytej srebrem a na końcu rodem. Cardas w porównaniu z Oyaide to zamulacz.

Tak czy inaczej tą listwę Oyaide odsłucham.

fosforbrąz zawsze nim bedzie. tylko 30% copperu a my kręcimy nosem ze OFC to mala czystość ?

to co piszesz to inne powody imo, nie ma bata miedz to miedz, jeszcze srebrzona. ale jak mozesz to słuchaj czego się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, KonradR napisał:

dla mnie zlocenie to "szlachetniejszy fosforobraz" choc po lepszej przedownosci od golda.:)

wszystko się moze podobac, do czasu az się cos "dalej" nie spróbuje:)

dlatego nie czytajcie mnie ze fosforobrąz jest fe, ze mosiadz jest be itd. bo w zestawieniu do aluminium to cuda metalurgii. a tego jest calkiem sporo w automatach w skrzynce, w szynach tamze itd.

ale jak mam wybór, to wybieram "dalej", bo w prespektywie będzie "lepiej".

mam kolegę, razem zaczynalismy moznaby powiedziec, ja zawsze rod, srebro i inne nierzadko mniej korzystne kierunki a on bezpieczne goldy. i dziś sie smieje, kto się smieje ostatni. jakos z tym zyje i nie ma problemu, chyba ze wpadne z moimi drutami i goldy zaczynaja mu isc bokiem. co z tego ze zaluje teraz. to konsekwencja "doraznych korzysci".

 

imo

 

 

tasma miedziana na kleju itp. swietny ekran. bedzie lepszy niz obudowa alu.

tylko duze platy a nie po paseczku. ale duze platy się ciezko uklada itd... 

niekt nie mowi ze jest lekko. ale jest satysfakcjonująco.

 

imo.

fosforbrąz zawsze nim bedzie. tylko 30% copperu a my kręcimy nosem ze OFC to mala czystość ?

to co piszesz to inne powody imo, nie ma bata miedz to miedz, jeszcze srebrzona. ale jak mozesz to słuchaj czego się da.

W audio różne niewyjaśnione cuda się zdarzają... Także wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka listwa z drewna ekranowana od wewnątrz i w gwiazdę będzie ok, jako dystrybutor prądu/rozgałęźnik. Tylko jak ktoś chce filtracje i zabezpieczenia przepieciowe, to z gwiazdą już chyba nie po drodze.

Może się mylę, nie wiem.

Druty mogą być  Neotecha

https://avcorp.pl/product-pol-3925-Neotech-SOCP-12-Przewod-solid-core-miedz-UP-OCC-12AWG-w-PVC.html

https://avcorp.pl/product-pol-3926-Neotech-SOCP-14-Przewod-solid-core-miedz-UP-OCC-14AWG-w-PVC.html

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, adamek_68 napisał:

Porównywałem z gniazdem Cardas które było z czystej miedzi pokrytej srebrem a na końcu rodem. Cardas w porównaniu z Oyaide to zamulacz.

Wygładzenie i szlachetność czystszego materiału może być ''lekko mylące'' tzn. można odnieść wrażenie mniejszej szczegółowości, dźwięczności czy dynamiki. Ale tak naprawdę tą większą kulturę docenia się po czasie.. choć jak zmieniłem wtyki z wattgate classic na iego rodowane to od razu słychać było gładkość i delikatność góry z lekkim wrażeniem uspokojenia.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, KonradR napisał:

dla mnie zlocenie to "szlachetniejszy fosforobraz" choc po lepszej przedownosci od golda.:)

wszystko się moze podobac, do czasu az się cos "dalej" nie spróbuje:)

dlatego nie czytajcie mnie ze fosforobrąz jest fe, ze mosiadz jest be itd. bo w zestawieniu do aluminium to cuda metalurgii. a tego jest calkiem sporo w automatach w skrzynce, w szynach tamze itd.

ale jak mam wybór, to wybieram "dalej", bo w prespektywie będzie "lepiej".

mam kolegę, razem zaczynalismy moznaby powiedziec, ja zawsze rod, srebro i inne nierzadko mniej korzystne kierunki a on bezpieczne goldy. i dziś sie smieje, kto się smieje ostatni. jakos z tym zyje i nie ma problemu, chyba ze wpadne z moimi drutami i goldy zaczynaja mu isc bokiem. co z tego ze zaluje teraz. to konsekwencja "doraznych korzysci".

 

imo

 

 

tasma miedziana na kleju itp. swietny ekran. bedzie lepszy niz obudowa alu.

tylko duze platy a nie po paseczku. ale duze platy się ciezko uklada itd... 

niekt nie mowi ze jest lekko. ale jest satysfakcjonująco.

 

imo.

fosforbrąz zawsze nim bedzie. tylko 30% copperu a my kręcimy nosem ze OFC to mala czystość ?

to co piszesz to inne powody imo, nie ma bata miedz to miedz, jeszcze srebrzona. ale jak mozesz to słuchaj czego się da.

Nie wiem jakie inne powody masz na myśli, ale wiem co słyszałem przy porównaniu tych dwóch gniazd...

3 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Wygładzenie i szlachetność czystszego materiału może być ''lekko mylące'' tzn. można odnieść wrażenie mniejszej szczegółowości, dźwięczności czy dynamiki. Ale tak naprawdę tą większą kulturę docenia się po czasie.. choć jak zmieniłem wtyki z wattgate classic na iego rodowane to od razu słychać było gładkość i delikatność góry z lekkim wrażeniem uspokojenia.

Po zmianie na Oyaide odetchnąłem z ulgą... Oyaide zostało i jest do dziś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Ale tak naprawdę tą większą kulturę docenia się po czasie.. choć jak zmieniłem wtyki z wattgate classic na iego rodowane to od razu słychać było gładkość i delikatność góry z lekkim wrażeniem uspokojenia.

Z gniazdami Furutech FI-E30 (R) NCF jest dokładnie to samo, dodałbym jeszcze lepsza rozdzielczość.

?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, adamek_68 napisał:

Po zmianie na Oyaide odetchnąłem z ulgą... Oyaide zostało i jest do dziś ?

W końcu to znana i dobra marka i najważniejsze, że Tobie spasowało?

 

3 minuty temu, sir.jax napisał:

Z gniazdami Furutech FI-E30 (R) NCF jest dokładnie to samo, dodałbym jeszcze lepsza rozdzielczość.

Zgadzam się?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KonradR napisał:

dla mnie zlocenie to "szlachetniejszy fosforobraz" choc po lepszej przedownosci od golda.:)

wszystko się moze podobac, do czasu az się cos "dalej" nie spróbuje:)

ja mam dalej i lepiej F1/M1 i 50ncf znane mi dobrze, ale fosforobrąz Oyaide 046 jest sonicznie prześwietny,

(przy okazji.. - żeby tak Furu 50ncf miała takie uderzenie na basie jak ma Oyaide F1/M1... to ho ho ho ... ?)

2021-03-03 18.00.49.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, LorDBandit napisał:

ja mam dalej i lepiej F1/M1 i 50ncf znane mi dobrze, ale fosforobrąz Oyaide 046 jest sonicznie prześwietny,

(przy okazji.. - żeby tak Furu 50ncf miała takie uderzenie na basie jak ma Oyaide F1/M1... to ho ho ho ... ?)

2021-03-03 18.00.49.jpg

Jak ma się 046 do F1/M1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adamek_68 napisał:

W audio różne niewyjaśnione cuda się zdarzają... Także wiesz...

W fizyce nie ma cudow ?

tu tym bardziej.

 

imo

55 minut temu, sir.jax napisał:

Taka listwa z drewna ekranowana od wewnątrz i w gwiazdę będzie ok, jako dystrybutor prądu/rozgałęźnik. Tylko jak ktoś chce filtracje i zabezpieczenia przepieciowe, to z gwiazdą już chyba nie po drodze.

Może się mylę, nie wiem.

Druty mogą być  Neotecha

https://avcorp.pl/product-pol-3925-Neotech-SOCP-12-Przewod-solid-core-miedz-UP-OCC-12AWG-w-PVC.html

https://avcorp.pl/product-pol-3926-Neotech-SOCP-14-Przewod-solid-core-miedz-UP-OCC-14AWG-w-PVC.html

 

Gwizda to zawsze podstawa.

Czemu fajny monokrysztal w budżetowej izolacji?

Jest wybor przeciez a roznica śmieszna.

56 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Wygładzenie i szlachetność czystszego materiału może być ''lekko mylące'' tzn. można odnieść wrażenie mniejszej szczegółowości, dźwięczności czy dynamiki. Ale tak naprawdę tą większą kulturę docenia się po czasie.. choć jak zmieniłem wtyki z wattgate classic na iego rodowane to od razu słychać było gładkość i delikatność góry z lekkim wrażeniem uspokojenia.

W naturze wszystko jest gładkie i nienatarczywe. Nawet jak malzonka pieje ze zlosci. To fonicznie jest ideal ?

Pozory myla. Jak cos jest bardziej roznorodne to nie manifestuje sie krzykliwoscia tylko szerszym spektrum. To ze czesto jak 1-dniowy zarost,.ale jest ? trzeba dojść do dboa drugiego i kolejnego a nie golic.

 

Imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.