Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, adamek_68 napisał:

Nie wiem jakie inne powody masz na myśli, ale wiem co słyszałem przy porównaniu tych dwóch gniazd

Cezary napisal.  Ja tez pisalem,.ze wstawiajac mega wszystko przenoszaca laczowke miedzy zrodlo a wzmak, przenosisz wszystko w tym syfy. Jak zrodlo jest bez super pradu to woda na herbatke jest jak z plukania rur w bloku. A wzmak to wzmacnia na glosniki. W tym ten syf. A wtedy obrywa laczowka za... Robote ktora powinna robic. A ludziom latwiej wstawic slabsza laczowke ktora "sie wpisze" niz stanac na głowie i portfelu zeby dac zrodle luksus zasilania. "Zawsze sluchamy pradu"...

 

Imo.

 

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sir.jax napisał:

Mówisz o teflonie, czy Duelund w oleju?

?

Ten podany to monokrysztal w budzetowej izolacji. A jest tez w teflu. Ten czerwony soct.

2 minuty temu, sir.jax napisał:

 

 

 

Co to, bo nie znalazłem w słowniku? 

?

Przepraszam poprawilem ? telefon... I pośpiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, LorDBandit napisał:

Serio zmotytowałeś mnie ?

*też nosiłem się od dawna wziąć na warsztat, wiec jest ? (wersja zwykła)

2021-03-03 20.40.11.jpg

Skrobnij coś w odniesieniu do wcześniejszych, które miałeś na warsztacie?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adamek_68 napisał:

Jak ma się 046 do F1/M1?

Łatwiej mi powiedzieć odwrotnie, F1/M1 idą w neutralność, szczegółowość i bdb po całości rozdzielczość, separację, oddzielenie wokalu od instrumentów do tego atak, start/stop. Nie tworzą żadnych przesunięć, pogłosów, podbarwień czy czarów itd, dostajesz naturalny wyciszony dynamiczny czyściutki i równy ... po prostu dźwięk. Kojarzy mi się to z bardzo dobrze zestawionym systemem ATC.. brak zniekształceń, rożnorodność i prawda... prawdę nie każdy lubi...?

Wtyk 046 jest cieplejszy już w barwie, bardziej plastyczny i już coś czaruje ? podpodbija średnicę i jakby uwypukla lekko muzykę w tle, taki jakby mnimalny ambient do wydarzeń głównych na średnicy, efekt jest doskonały, świetnie pokazuje pogłos, wokal, skrzypniecia, trzaski, dźwięk drewna, jest nasycenie, barwa, plastyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Skrobnij coś w odniesieniu do wcześniejszych, które miałeś na warsztacie?

Oczywiście, tylko zbiorę się ?

50 minut temu, adamek_68 napisał:

Wow! Oczywiście czekam na wrażenia ?

Oczywiście podzielę się, oczywiście tylko tym co słyszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KonradR napisał:

dla mnie zlocenie to "szlachetniejszy fosforobraz" choc po lepszej przedownosci od golda.:)

wszystko się moze podobac, do czasu az się cos "dalej" nie spróbuje:)

dlatego nie czytajcie mnie ze fosforobrąz jest fe, ze mosiadz jest be itd. bo w zestawieniu do aluminium to cuda metalurgii. a tego jest calkiem sporo w automatach w skrzynce, w szynach tamze itd.

ale jak mam wybór, to wybieram "dalej", bo w prespektywie będzie "lepiej".

mam kolegę, razem zaczynalismy moznaby powiedziec, ja zawsze rod, srebro i inne nierzadko mniej korzystne kierunki a on bezpieczne goldy. i dziś sie smieje, kto się smieje ostatni. jakos z tym zyje i nie ma problemu, chyba ze wpadne z moimi drutami i goldy zaczynaja mu isc bokiem. co z tego ze zaluje teraz. to konsekwencja "doraznych korzysci".

 

imo

 

 

tasma miedziana na kleju itp. swietny ekran. bedzie lepszy niz obudowa alu.

tylko duze platy a nie po paseczku. ale duze platy się ciezko uklada itd... 

niekt nie mowi ze jest lekko. ale jest satysfakcjonująco.

 

imo.

fosforbrąz zawsze nim bedzie. tylko 30% copperu a my kręcimy nosem ze OFC to mala czystość ?

to co piszesz to inne powody imo, nie ma bata miedz to miedz, jeszcze srebrzona. ale jak mozesz to słuchaj czego się da.

Fosforobrąz może być całkiem dobry ale trzeba utopić trochę kasy w obróbkę cieplną wtedy zaczyna mieć bardzo pożądane do audio cechy

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ASURA napisał:

Fosforobrąz może być całkiem dobry ale trzeba utopić trochę kasy w obróbkę cieplną wtedy zaczyna mieć bardzo pożądane do audio cechy

Coś musi być w tym fosforobrązie skoro stosuję go tak zacna firma jak Oyaide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KonradR napisał:

Furu w 11 tez "czaruje" fosforobrazem ?

Rozumiem powody dla ktorych czesci osob sie to podoba.

Jak cukier czcinowy ? niby lepszy ale to dalej cukier ?

imo.

 

Nie tylko Oyade i Furutech robią z fosforobrązem eksperymenty i wniosek że nie wszystkim musi wyjść najlepiej

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ASURA napisał:

Nie tylko Oyade i Furutech robią z fosforobrązem eksperymenty i wniosek że nie wszystkim musi wyjść najlepiej

W furu widze logike pozycjonowania. Po co skupiac sie na materiale gdzie miedzi jest 1/3. A o czystoscinmowic nie da rady.

Moze fajniej usrednia niz zloto ale to u nas wbrew zalozeniom. Ale kazdy robi co uwaza.

Imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak z tym fosforobrązem, sposób uzyskania odpowiedniej eutektyki diametralnie zmienia także właściwości elektryczne metalu. Metal może przepuścić bardzo duży prąd nie grzejąc się za tym wskazywało by to na lepszy metal co do przewodnictwa niż typowa miedz srebro a typowe właściwości elektryczne brązu jak zauważyłeś nie są  lepsze...

 

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, LorDBandit napisał:

Łatwiej mi powiedzieć odwrotnie, F1/M1 idą w neutralność, szczegółowość i bdb po całości rozdzielczość, separację, oddzielenie wokalu od instrumentów do tego atak, start/stop. Nie tworzą żadnych przesunięć, pogłosów, podbarwień czy czarów itd, dostajesz naturalny wyciszony dynamiczny czyściutki i równy ... po prostu dźwięk. Kojarzy mi się to z bardzo dobrze zestawionym systemem ATC.. brak zniekształceń, rożnorodność i prawda... prawdę nie każdy lubi...?

Wtyk 046 jest cieplejszy już w barwie, bardziej plastyczny i już coś czaruje ? podpodbija średnicę i jakby uwypukla lekko muzykę w tle, taki jakby mnimalny ambient do wydarzeń głównych na średnicy, efekt jest doskonały, świetnie pokazuje pogłos, wokal, skrzypniecia, trzaski, dźwięk drewna, jest nasycenie, barwa, plastyka.

A jak porównanie basu między tymi dwoma wtykami?

Jak Twoim zdaniem wypadł by 046 przy furutech fi 28 r? albo przy Neotechu tym rodowanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszla listwa tp609NCF.

Listwa wiadomo nie wygrzana, ale zdazylem troche juz pograc i zmiana jest olbrzymia. Bas ma super kontrole i nie zauwazylem zeby raz zabrumil. Ale najwieksza zmiana to oglada i to taka wysokich lotow. Jezeli tak gra listwa nie wygrzana to co bedzie za 3 tygodnie (500h).

Tomanek jest dobry ale na system z poczatku drogi zabawy w sprzet. Pamietam ze pogonil wtedy Sonus Olive z filtrem. 

Jedno zaskoczenie. Podlaczylem wszystkie fazy zgodnie i zdziwilem sie ze dzwiek z utworu ktory zawsze wydobywal sie w lewym glosniku gra w prawym. Musze pokombinowac bo w kablach furutecha tez sa fazy pozamieniane.

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, marek s napisał:

Dzisiaj przyszla listwa tp609NCF.

Listwa wiadomo nie wygrzana, ale zdazylem troche juz pograc i zmiana jest olbrzymia. Bas ma super kontrole i nie zauwazylem zeby raz zabrumil. Ale najwieksza zmiana to oglada i to taka wysokich lotow. Jezeli tak gra listwa nie wygrzana to co bedzie za 3 tygodnie (500h).

Tomanek jest dobry ale na system z poczatku drogi zabawy w sprzet. Pamietam ze pogonil wtedy Sonus Olive z filtrem. 

Jedno zaskoczenie. Podlaczylem wszystkie fazy zgodnie i zdziwilem sie ze dzwiek z utworu ktory zawsze wydobywal sie w lewym glosniku gra w prawym. Musze pokombinowac bo w kablach furutecha tez sa fazy pozamieniane.

Od zasilającego zamieniły Ci się kanały? ?

Ty lepiej sprawdź interkonekty i głośnikowe we wzmacniaczu. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, adamek_68 napisał:

A co do pierwszego pytania, 046 vs F1 chodzi o bas i przestrzeń.

przestrzeń jest podobna na obu, tylko na 046 na scenie jest, powiedzmy umownie '' klarowna zupa'' a na F1/M1 jest ''super przejrzysty rosół'' ? w związku z tym, na F1 całe pasmo jest porozdzielane przez co i bas na F1 jest lepszy.. - jest oddzielnym bytem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marek s napisał:

Dzisiaj przyszla listwa tp609NCF.

Listwa wiadomo nie wygrzana, ale zdazylem troche juz pograc i zmiana jest olbrzymia. Bas ma super kontrole i nie zauwazylem zeby raz zabrumil. Ale najwieksza zmiana to oglada i to taka wysokich lotow. Jezeli tak gra listwa nie wygrzana to co bedzie za 3 tygodnie (500h).

Tomanek jest dobry ale na system z poczatku drogi zabawy w sprzet. Pamietam ze pogonil wtedy Sonus Olive z filtrem. 

Jedno zaskoczenie. Podlaczylem wszystkie fazy zgodnie i zdziwilem sie ze dzwiek z utworu ktory zawsze wydobywal sie w lewym glosniku gra w prawym. Musze pokombinowac bo w kablach furutecha tez sa fazy pozamieniane.

Fajnie, że kupiłeś gratuluję. Listwa upiększa przekaz ale i tak jest super. Posłuchaj na spokojnie, szczególnie gęstych nagrań z wolnym basem, suchych/twardych nagrań i nagrań akustycznych, tam gdzie potrzeba dobrego/zrywnego wyższego basu.

Ja przedstawię moje spostrzeżenie a Ty swoje i razem skonfrontujemy ? a może jeszcze ktoś coś dorzuci na dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.