Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, adamek_68 napisał:

Świetna odpowiedź...

A nie?

Jak jest burdel po elektryku w szafce to jest jak jest. Jak robiles kiedykolwiek tam porzadki i optymalizacje to bys nie stawiał trzech kropek tylko jedna, twierdzącą.

 

Tak więc u Ciebie ta sama listwa da inne rezultaty niz u mnie.

 

A wiec jak uwazasz ze szafke masz super i u Ciebie moglby zagrać super to pytajac sie innych nie wiem czy warto liczyc czy inni maja ja lepiej zrobione niż Twoja vide czy zagraja lepiej czy gorzej? Spodziewaj sie gorzej. Zatem, chcesz wysluchiwac jak to srednio gra, ze cos fajne a cos nie? 

Bez sensu prawda?

Stad proste stwierdzenie, ze gra tak jak komu "szafa gra".

Imo.

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2021 o 19:43, tedi02 napisał:

 

 

2 godziny temu, adamek_68 napisał:

Świetna odpowiedź...

Nie sądzę by taka firma jak Furutech miała jakiekolwiek problemy z czymś...

Dobre 👍

A gniazda ,wtyki RCA ? A  głośnikowe?  I będziesz mi  hcial powiedzieć że lepsze niż WBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KonradR napisał:

A wiec jak uwazasz ze szafke masz super i u Ciebie moglby zagrać super to pytajac sie innych nie wiem czy warto liczyc czy inni maja ja lepiej zrobione niż Twoja vide czy zagraja lepiej czy gorzej? Spodziewaj sie gorzej. Zatem, chcesz wysluchiwac jak to srednio gra, ze cos fajne a cos nie?

Czy ty czasami czytasz co i jak napisałeś??? 

Mam kuzyna w Kanadzie ktory sie tam urodzil i sens jego wypowiedzi jest bardziej zrozumialy.

Poza tym kolega zadal pytanie, wiec jesli ma sie wiedze na ten temat, to moze wystarczy zrozumiale odpowiedziec???

Swoja droga ja moge osobiscie polecic listwe Lectora Edison 230. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Mikelas76 napisał:

Czy ty czasami czytasz co i jak napisałeś??? 

Mam kuzyna w Kanadzie ktory sie tam urodzil i sens jego wypowiedzi jest bardziej zrozumialy.

Poza tym kolega zadal pytanie, wiec jesli ma sie wiedze na ten temat, to moze wystarczy zrozumiale odpowiedziec???

Swoja droga ja moge osobiscie polecic listwe Lectora Edison 230. 

Uprzedzileś mnie, też miałem na ten temat coś napisać. Te wywody KonradaR są tak zagmatwane, że czasem odechciewa się tego czytać i trudno to sklecić w logiczną całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Czy ty czasami czytasz co i jak napisałeś??? 

Mam kuzyna w Kanadzie ktory sie tam urodzil i sens jego wypowiedzi jest bardziej zrozumialy.

Poza tym kolega zadal pytanie, wiec jesli ma sie wiedze na ten temat, to moze wystarczy zrozumiale odpowiedziec???

Swoja droga ja moge osobiscie polecic listwe Lectora Edison 230. 

Jak nie masz doświadczeń ze skrzynka energetyczna i upgradowaniem tego aspektu to co bym nie pisał to...,.zeby nie urazić, nie zrozumiesz. A jak miales do czynienia to powinno byc wszystko jasne. Ale skoro tak piszesz to obstawiam pierwsze, a zaczerpujac z mojego niezrozumialego posta, prawdopodobnie masz tez najlepiej ogarnieta skrzynke i świetny prąd, a ja sie czepiam. 😉

Imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, KonradR napisał:

Jak nie masz doświadczeń ze skrzynka energetyczna

mam aż za bardzo

8 minut temu, KonradR napisał:

Ale skoro tak piszesz to obstawiam pierwsze

źle obstawiasz

8 minut temu, KonradR napisał:

prawdopodobnie masz tez najlepiej ogarnieta skrzynke i świetny prąd, a ja sie czepiam

mam najlepiej ogarnieta jak to mozliwe w moich warunkach - wyodrebniona linia przed cala reszta poszczegolnych obwodow. 

8 minut temu, KonradR napisał:

co bym nie pisał to...,.zeby nie urazić, nie zrozumiesz

No i tego wlasnie nie zrozumialeś kolego z forum. Ja nie podwazam twojego doswiadczenia, a jedynie sens twoich wypowiedzi. Kolega Adamek trafnie to ocenil pod czym i ja sie podpusuje

 

22 minuty temu, adamek_68 napisał:

Uprzedzileś mnie, też miałem na ten temat coś napisać. Te wywody KonradaR są tak zagmatwane, że czasem odechciewa się tego czytać i trudno to sklecić w logiczną całość.

 

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, adamek_68 napisał:

Uprzedzileś mnie, też miałem na ten temat coś napisać. Te wywody KonradaR są tak zagmatwane, że czasem odechciewa się tego czytać i trudno to sklecić w logiczną całość.

Spróbuję po malutku 😉

Przed dowolną listwą jest przewod w scianie (czego raczej nie zmienisz) a przed nim skrzynka elektryczna.

Te dwie rzeczy Ty masz inne i ja i koledzy. Daj naszej trojce ta sama listwe i uslyszysz 3 raczej rozne opinie. Dlatego pytanie o to jak gra ta listwa jest de facto pytaniem jak gra to co przed nią.

Jak w skrzynce masz mega dobrze zrobione to i kastorama gra a dobra listwa tym bardziej a mega wypasne totalnie. Jak jest słabo w skrzynce, to i średniej półki listwy zrobia mniej lub wiecej ale maja co robic. Wyjdzie raz tak raz owak. Loteria o kilku wspolczynnikach.

A poniewaz temat energetyczny jest mi bliski z praktyki, to wiem jak istotne to miejsce. Jak ktos tego nie liznal, to nie dziwie sie ze wypisuje co wypisuje i liczy na cuda "wpisania sie" 🙂

Nie kazdy moze lub chce tam zagladac ale 90% ludzi nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. A 9% cos slyszalo a 1% robilo.

imo

 

 

 

6 minut temu, Mikelas76 napisał:

mam najlepiej ogarnieta jak to mozliwe w moich warunkach - wyodrebniona linia przed cala reszta poszczegolnych obwodow. 

czyli dobrze obstawilem. Chociaz dodales "jak na swoje warunki". Ale jesli tylko poprzestales na osobnej linii to jedt to jeden ze dwudziestu aspektów jakie nalezy/można zrobić. Odeslalbym do jednej z biezacych recenzji ale nie podam szczegolow, zeby nie bylo na mnie, ze autopromocja 😉 ale w temacie energetyki w 1000% a w temacie wydzielonych linii to 10000% 🙂 

 

imo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, KonradR napisał:

Przed dowolną listwą jest przewod w scianie (czego raczej nie zmienisz) a przed nim skrzynka elektryczna.

Te dwie rzeczy Ty masz inne i ja i koledzy. Daj naszej trojce ta sama listwe i uslyszysz 3 raczej rozne opinie. Dlatego pytanie o to jak gra ta listwa jest de facto pytaniem jak gra to co przed nią.

Przed główną skrzynką z głównym zabezpieczeniem też jest przewód w ścianie, a wcześniej od najbliższej rozdzielni transformatorowej leci aluminiowym kablem. Idąc dalej możemy tak dotrzeć aż do najbliższej elektrowni, a na końcu do kopalni z której węgiel jest paliwem dla większości elektrociepłowni i elektrociepłowni,trowni w tym kraju.

Koledzy w pierwszej kolejności to różnice będą mieli z innego powodu, a te różne opinie będą wynikać przede wszystkim z różnych akustycznie pomieszczeń, później sprzętu i kolumn oraz ich ustawienia.

Tak, że tego...

😛

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sir.jax napisał:

Przed główną skrzynką z głównym zabezpieczeniem też jest przewód w ścianie, a wcześniej od najbliższej rozdzielni transformatorowej leci aluminiowym kablem. Idąc dalej możemy tak dotrzeć aż do najbliższej elektrowni, a na końcu do kopalni z której węgiel jest paliwem dla większości elektrociepłowni i elektrociepłowni,trowni w tym kraju.

Koledzy w pierwszej kolejności to różnice będą mieli z innego powodu, a te różne opinie będą wynikać przede wszystkim z różnych akustycznie pomieszczeń, później sprzętu i kolumn oraz ich ustawienia.

Tak, że tego...

😛

Ja oczywiscie mam totalnie odwrotnie zdanie.

Ktos madry powiedzial, ze w naszym swiecie piekne jest to, ze przed skutkiem jest zawsze jakaś przyczyna.

Tak wiec jak sadzisz ze spaprany prad mozna poprawic akustyka to wiesz... Ja tak nie uwazam 🙂

Tak przy okazji przyjrzyj sie jak "systemowo" sie robi szafy energetycznen a jak na szybko robi to elektryk w mieszkaniu... Leci po najkrotszej, a jak juz chce starannie to gnie druty po 90 stopni...

Sami wiemy, ze burdel w kablach za sprzetem to jeden z aspektow dosc istotnych... No w skrzynkach nie inaczej.

Jesli nie robiles nic w skrzynce co poprawia audio i to diametralnie, to najpierw doswiadcz tego u siebie.

Mam klientow z salonami po 50+ m2 z marmurami i tego typu stylówami i na prawde tam akustyka nie gra pierwszych skrzypiec. A prad. Akustyka trzecie a moze i piate.

Nie oznacza to, ze jest ona nie ważna. Jest mega wazna. Ale jest tez kilka innych mega wazniejszych rzeczy.

Imo

 

 

 

 

 

Nadmieniam, ze aspektow tam jest ze 20. Napisalem dwa najoczywistsze i wcale nie najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie mam tak duzego doswiadczenia ja Konrad i nie jestem elektrykiem ale tez uwazam iz kwestia zasilania i okablowania jest istotna. Nawet ostatnio cos tam napisalem w klubie BMN o tym ze w moim nowym nie wykonczonym salonie zmiana okablowania, oraz listwa zasilajaca lectora plus podkladki sylomerowe pod kolumni zniwelowaly lacznie kiepska akustyke (brak jescze firan zaslon dywanu i paneli akustycznych) tegoż salonu. Efekt slyszalny bardzo po podpieciu “wygrzanej" listwy. No i musze dodac ze moja linia audio jest na kablu gigatecha z ich "bezpiecznikiem" oraz gniazdem furutecha ncf rod. Dalem tu max na co bylo mnie stac i temat zamkniety. Za 3-4 miesiace przepne testowo system na zwykle gniazdko innego obwodu i bede wiedzial czy te 2500 dalo pozytywny efekt czy nie. 

Obstawiam tez ze istotne jest zagadnienie antywibracji i dlatego tak ukladam sobie system. 

W miare mozliwosci najlepsze uzyte materialy, zasilanie, antywibracja i akustyka. 

Wracajac do tego co pisze Konrad ten nacisk na zasilanie to troche jego konik a troche biznes, co nie zmienia faktu ze zasilanie jest istotne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, KonradR napisał:

Nie kazdy moze lub chce tam zagladac ale 90% ludzi nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. A 9% cos slyszalo a 1% robilo.

A 0,1% zrobiło to z głową. Wypas to nie wiem czy 0,001% podejrzewam że nikt się w tym miejscu do końca nie przyłożył

10 godzin temu, KonradR napisał:

Odeslalbym do jednej z biezacych recenzji

Z której wynika a autor nie raczył napomnieć że najlepiej zakłócenia neutralizować u źródeł ich powstawania

Czyli w elektrowni 😉 

To ostatnie to oczywiście żart ale gdzieś po drodze choćby od falowników tak modnych obecnie ogniw fotowoltaicznych i owszem

10 godzin temu, sir.jax napisał:

Koledzy w pierwszej kolejności to różnice będą mieli z innego powodu

Nie, jest wiele równoległych powodów  które wpływają na końcowy efekt jak u nas gra...

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

odnoszę wrażenie, że moje pytanie, zupełnie niezamierzenie, wywołało tradycyjne, audiofilskie "mordobicie"... a przecież "audiofilizm/melomanizm" to (niegroźna i całkowicie bezbolesna) dysfunkcja umysłowa, która powinna nas łączyć a nie dzielić. Raczej nie sądzę, żeby filateliści rzucali się sobie do gardeł z równie dużym zapałem, jak członkowie naszego "kółka zainteresowań".

KonradR - dzięki za odpowiedź. Rekomendacja ze wszech miar słuszna - szafa ważna jest - aczkolwiek, w kontekście mojego pytanie, uwaga mało "poznawcza". Równie dobrze można byłoby napisać "tak gra, jak ci wzmacniacz pozwoli" (lub źródło, kable głośnikowe, itp itd). Na brzmieniowy efekt finalny wpływa suma składników systemu a nie jeden jego element (np. listwa lub skrzynka) - i jest to prawda stara jak świat. 

Jednak ja właśnie pytałem o ten jeden element i ewentualne "impresje" osób, które ten element miały okazję przetestować (a może nawet skonfrontować z innymi, podobnymi rozwiązaniami).

Czołem.

 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie 😉

Nie napisałem,  że jakość prądu nie ma znaczenia, napisałem tylko jak jest w większości instalacjach.

Nie musicie mnie przekonywać do tego, bo wiem. Jestem w posiadaniu kondycjonera, a  były testowane też listwy i każde z tym urządzeń wprowadzało różne zmiany.

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że większość melomanów/audiofilów jest skazana na zastany stan instalacji, co innego jeśli ktoś stawia sobie dom i projektuje od nowa pomieszczenie z linią dedykowaną do audio, wtedy może poszaleć. 

Jednak z 90% spoleczeństwa, czy audiofilów nie będzie wypruwać instalacji zwłaszcza w blokach mieszkalnych lat 80', czy 90'.

Rozumiem zatem znaczenie instalacji, bezpieczników etc. Tylko powiedzie to tym  którzy w znacznej większości wspomnianych bloków z tamtych lat mają w skrzynce dwa bezpieczniki jeden na obwody gniazdek, a drugi oświetlenia, a znajdą się tacy, co mają jeszcze bezpieczniki wkręcane.

Dlatego przekonywanie kogoś na siłę, że pytanie o listwę jest bezzasadne, bo najpierw musi wywalić obecną instalację i położyć nową, a najlepiej na przewodach Gigawatta lub jemu podobnych o przekroju żył roboczych 3x4mm2 jest trochę nie na miejscu, albo myśleniem życzeniowym.  Pomijam fakt kosztów z tym związanych i to tylko dlatego, żeby móc powiedzieć, że dopiero wtedy ma sens stosowanie porządnej listwy.

No bajka,zaczynam wypruwać druty ze ścian  😁😁😁

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Ja osobiscie nie mam tak duzego doswiadczenia ja Konrad i nie jestem elektrykiem ale tez uwazam iz kwestia zasilania i okablowania jest istotna. Nawet ostatnio cos tam napisalem w klubie BMN o tym ze w moim nowym nie wykonczonym salonie zmiana okablowania, oraz listwa zasilajaca lectora plus podkladki sylomerowe pod kolumni zniwelowaly lacznie kiepska akustyke (brak jescze firan zaslon dywanu i paneli akustycznych) tegoż salonu. Efekt slyszalny bardzo po podpieciu “wygrzanej" listwy. No i musze dodac ze moja linia audio jest na kablu gigatecha z ich "bezpiecznikiem" oraz gniazdem furutecha ncf rod. Dalem tu max na co bylo mnie stac i temat zamkniety. Za 3-4 miesiace przepne testowo system na zwykle gniazdko innego obwodu i bede wiedzial czy te 2500 dalo pozytywny efekt czy nie. 

Obstawiam tez ze istotne jest zagadnienie antywibracji i dlatego tak ukladam sobie system. 

W miare mozliwosci najlepsze uzyte materialy, zasilanie, antywibracja i akustyka. 

Wracajac do tego co pisze Konrad ten nacisk na zasilanie to troche jego konik a troche biznes, co nie zmienia faktu ze zasilanie jest istotne. 

 

Mikelas, tak to specjalizacja. Sam widzisz, ze duzo efektow pozornych mozna zwalic na aku a to nie jej problem. Na prawde akustyka nawet 50m2 to nie kosciol ani sala koncertowa. To sa miniaturowe kubatury na prawde.

Ale oczywiscie minimum akustyki nalezy zachowac, bo powie to kazdy goly pokoj nawet 10m2... Ale zabawy z panelami nie mowiac o pomiarach i dyfuzorach czy pulapkach to na prawde wisienka na torcie.

Fakt ze zasilanie, transmisja i antywibra i filtracja to i konik i specjalizacja. To sa świetne rzeczy bo bez dotykania posiadanej elektroniki mozna uzyskać efekty, ktore sie nie śniły ich producentom.

Widze tez ze sie starasz zrobic sporo, ale spokojnie jest duzo wiecej uchwytne dla Ciebie. priv: kilka podpowiedzi ew. Gotowych Rozwiazan. Nie bede wchodzic w jakiekolwiek szczegoly publicznie z wiadomych powodow.

 

Imo

3 godziny temu, ASURA napisał:

Z której wynika a autor nie raczył napomnieć że najlepiej zakłócenia neutralizować u źródeł ich powstawania

Czyli w elektrowni 😉 

To ostatnie to oczywiście żart ale gdzieś po drodze choćby od falowników tak modnych obecnie ogniw fotowoltaicznych i owszem

dokladnie Rafael. Ale oczywiscie mozemy robic to co mamy w zasięgu. Ale spojrz tez na to takze z perspektywy jak ulozobecsa szafy dystrybucyjne zakladow energetycznych a jak te domowe. Przepaść.

No i wiemy tez ze syfy w.cz. nie niosa sie z elektrowni tylko sa u nas lokalnie. Takze za rogiem od OZE.

Czasy sa takie, ze coraz gesciej w eterze i na drutach. Wiec jak ktos tego nie dostrzega, to moze zauwazy ze jakos z czasem sluchanie muzy bedzie coraz mniej cieszyc. A oberwie się "wysychajacemu elektrolitowi" we wzmaku 😉

 

Imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pantaleon napisał:

KonradR - dzięki za odpowiedź. Rekomendacja ze wszech miar słuszna - szafa ważna jest - aczkolwiek, w kontekście mojego pytanie, uwaga mało "poznawcza". Równie dobrze można byłoby napisać "tak gra, jak ci wzmacniacz pozwoli" (lub źródło, kable głośnikowe, itp itd). Na brzmieniowy efekt finalny wpływa suma składników systemu a nie jeden jego element (np. listwa lub skrzynka) - i jest to prawda stara jak świat. 

Pantaleon, tak chwile zastanow sie czy to jest obok Twojego pytania...

Odpowiedź wprost jest rozmyta, bo co czlowiek to efekt. Co to Ci da jak jeden napisze ze zasuwa a drugi ze od kastoramy nie lezy daleko? Skrajne noty odrzucisz i zostanie to co sam sobie pewnie mowisz w głowie 🙂

a moje odejscie od pytania, wcale nie mordobicie, to moze sugestia ze zanim wydasz 2 czy 8 czy 20 tys na listwe, to moze pomysl nad priorytetami i efektywniejszymi upgradami. 

a z artykulu mozna wyczytac cos co 99% ludzi umyka. Wydzielona instalacja... I co z tego jak zabawy "w kuchni" robia efekty prawie jak grube rzeczy pod wypasnym zrodlem?... Co laczy te dwie rzeczy? Szafa? A ktos ją dotykal przy okazji testu? Nie. A mozna robic to posrednio? Tak. Jak mozna, to znaczy ze tam jest duzy potencjal i to na 20 sposobów...

Przepraszam, ze pisze tak aby łowić kwintesencje miedzy wierszami, ale nieco wlasnego wysilku intelektualnego tez warto zrobic. Wartosc i satysfakcjs z efektow wtedy jest duzo wyzsza.

A nie mam problemow z tym inspirowaniem, bo sposób i skale efektow sa tak duze, ze zadowoli to i malych diy i tlusciutkich pro. Rozbieżność kosztowa od smiesznych rzeczy po duuzeee. Efekty do nich adekwatne (ale nieliniowe).

imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sir.jax napisał:

Panowie i panie 😉

Nie napisałem,  że jakość prądu nie ma znaczenia, napisałem tylko jak jest w większości instalacjach.

Nie musicie mnie przekonywać do tego, bo wiem. Jestem w posiadaniu kondycjonera, a  były testowane też listwy i każde z tym urządzeń wprowadzało różne zmiany.

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że większość melomanów/audiofilów jest skazana na zastany stan instalacji, co innego jeśli ktoś stawia sobie dom i projektuje od nowa pomieszczenie z linią dedykowaną do audio, wtedy może poszaleć. 

Jednak z 90% spoleczeństwa, czy audiofilów nie będzie wypruwać instalacji zwłaszcza w blokach mieszkalnych lat 80', czy 90'.

Rozumiem zatem znaczenie instalacji, bezpieczników etc. Tylko powiedzie to tym  którzy w znacznej większości wspomnianych bloków z tamtych lat mają w skrzynce dwa bezpieczniki jeden na obwody gniazdek, a drugi oświetlenia, a znajdą się tacy, co mają jeszcze bezpieczniki wkręcane.

Dlatego przekonywanie kogoś na siłę, że pytanie o listwę jest bezzasadne, bo najpierw musi wywalić obecną instalację i położyć nową, a najlepiej na przewodach Gigawatta lub jemu podobnych o przekroju żył roboczych 3x4mm2 jest trochę nie na miejscu, albo myśleniem życzeniowym.  Pomijam fakt kosztów z tym związanych i to tylko dlatego, żeby móc powiedzieć, że dopiero wtedy ma sens stosowanie porządnej listwy.

No bajka,zaczynam wypruwać druty ze ścian  😁😁😁

 

 

sir.jax, niby racja.

Ale nie mowie o pruciu scian. Bo to fakt jest temat zastany. Nierzadko tam Al i to bez PE.

W skrzynce tez jest roznie. Mamy klienta co ma state butelkowe, uchwyty wkladek z Al ale mozna bylo zadzialac na polu wkladek ale tez samej skrzynki.

Mamy tez domy z 50~60 obwodami zrobione w miarę po bozemu. Ale tam tym bardziej i duzo wieksze pole do popisu. 

A scian nikt nie burzyl 🙂

natomiast czy to bezzasadne odnosnoe listwy? Wg mnie nie bo uwazam, ze najbardziej metodyczna kolejnoscia zabawy jest podejscie od nitki do klebka. Tak jak płynie prad. Po kolei.

jak ktos zaczyna od ostatnich elementow jak aku, kolumny czy glosnokowce, to jak dosmaczanie herbaty z brudnej wody. Czy nie lepiej zaczac od wody, samej herbaty a na końcu sie okaze ze te wszystkie zaciemniacze, cukry, cytryny miody to wszystko robi ulep herbatopodobny? A herbaty w tym najmniej? A potem ktos pyta jak smakuje Ci ten konkretny earlgray? Jednemu miodem cukrem cytryna i czym tam jeszcze a innemu w maksymalnie czystej postaci...

Wiem, ze to tylko i az jedne z elementow ale chyba trzeba robic mozliwie duzo zeby to zoptymalizować jesli chcemy, zeby nasze zdanie mialo cos wspolnego z "herbata" a nie wszystkim innym niz ona.

imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, KonradR napisał:

Pantaleon, tak chwile zastanow sie czy to jest obok Twojego pytania...

Odpowiedź wprost jest rozmyta, bo co czlowiek to efekt. Co to Ci da jak jeden napisze ze zasuwa a drugi ze od kastoramy nie lezy daleko? Skrajne noty odrzucisz i zostanie to co sam sobie pewnie mowisz w głowie 🙂

a moje odejscie od pytania, wcale nie mordobicie, to moze sugestia ze zanim wydasz 2 czy 8 czy 20 tys na listwe, to moze pomysl nad priorytetami i efektywniejszymi upgradami. 

a z artykulu mozna wyczytac cos co 99% ludzi umyka. Wydzielona instalacja... I co z tego jak zabawy "w kuchni" robia efekty prawie jak grube rzeczy pod wypasnym zrodlem?... Co laczy te dwie rzeczy? Szafa? A ktos ją dotykal przy okazji testu? Nie. A mozna robic to posrednio? Tak. Jak mozna, to znaczy ze tam jest duzy potencjal i to na 20 sposobów...

Przepraszam, ze pisze tak aby łowić kwintesencje miedzy wierszami, ale nieco wlasnego wysilku intelektualnego tez warto zrobic. Wartosc i satysfakcjs z efektow wtedy jest duzo wyzsza.

A nie mam problemow z tym inspirowaniem, bo sposób i skale efektow sa tak duze, ze zadowoli to i malych diy i tlusciutkich pro. Rozbieżność kosztowa od smiesznych rzeczy po duuzeee. Efekty do nich adekwatne (ale nieliniowe).

imo

Konrad. Ale wciąż ... ja nie pytam o filozofię prądu ani nie neguję jakości tego, co przed listwą. 

Żeby było jasne - mam 2 wydzielone, specjalnie położone, dobre instalacje (jedną dla toru audio drugą video). W tablicy, w instalacji audio, tkwi 16A bezpiecznik HiFi Tunning z mechanizmem AHP. Wyjście instalacji audio na złotym gnieździe Furutecha. Więc jak widzisz zadbałem o szczegóły ... i o nie nie pytam ani ich modyfikować nie zamierzam.

Pytam tylko i WYŁĄCZNIE o listwę. A pytanie to jest podyktowane pewnym ćwiczeniem intelektualnym które wykonuję - czy lepiej kupić listwę, czy wstawiać 2x2 dodatkowe gniazda ścienne Furutecha. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Pantaleon napisał:

Konrad. Ale wciąż ... ja nie pytam o filozofię prądu ani nie neguję jakości tego, co przed listwą. 

Żeby było jasne - mam 2 wydzielone, specjalnie położone, dobre instalacje (jedną dla toru audio drugą video). W tablicy, w instalacji audio, tkwi 16A bezpiecznik HiFi Tunning z mechanizmem AHP. Wyjście instalacji audio na złotym gnieździe Furutecha. Więc jak widzisz zadbałem o szczegóły ... i o nie nie pytam ani ich modyfikować nie zamierzam.

Pytam tylko i WYŁĄCZNIE o listwę. A pytanie to jest podyktowane pewnym ćwiczeniem intelektualnym które wykonuję - czy lepiej kupić listwę, czy wstawiać 2x2 dodatkowe gniazda ścienne Furutecha. 

Super ze zadbales. Moge Ci pozyczyc 10x38 w naszym wykonaniu.:)

Wlasnie Twoj "Gedankeneksperiment" juz mi wszystko mowi.

Kiedys u siebie zrobilem 4 niezaleznie linie, kazda 8 metrow od rozdzielni, kazda na swoim rozlaczniku. Bylem w przeknonaniu.mze zadna listwa dystrybucyjna tego nie zrobo conuklad gwiazdy o 8m ramionach z punktem centralnym daleko od audio.

Aktualnie po rozwoju naszych rzeczy (kable i listwy), ide w kierunku zrobienia w naszych technikach zarowno JEDNEJ wypasnej linii zasilaniowej do naszego Graala.

Pomysl byl prosty. Jak zrobilismy listwe na najbogatszej wersji to wszystko o kilka klas lepiej zasuwalo wszystko wpiete do jednego Graala a on na jednej dotychczasowej linii, niz bez graala i nawet z nim ale tylko dla jednego urzadzenia.

Tak wiec stad bede rugowac te 3 zbedne linie ze zwyklej Xielonkowej miedz i bedzie robiony nasz Femto ale to straszne pieniadze przy tych metrach. Ale kierunek ten.

Czy zrobi to listwa za 2 tyski... Graal to de facto Monument okablowany naszymi technikami kablowymi Femto. To spotkanke 3 roznych technik. 

Nie wiek co Ci odpisac o Furutechu. Wiem ze mozna i wrecz to lepszy sposób. Ale oczywiscie najlepszy bylby 4 linie na Femto inna 4 nanoGraalach 1 portowych... 🙂

zeby nie bylo, ze off topic. Uzywamy tam szuko i iec furu a w topowych Femto 50/52 z ncf z wielkim upodobaniem 🙂

 

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, asterix1 napisał:

A wystarczyło napisać czy miało się z nią do czynienia...

Nie wiem czy jestes w stanie właśnie nią wyrugowac (nie rozwijac) dodatkowe linie, ale wiem ze bez problemu to mozna zrobic. Tzn. Da sie. Wczesniej listwy uwazalem za pośrodki lub nie wnoszace specjalnie nic nadzwyczaj pozytywnego, czego efektem sa te moje 4 linie. Przerabialem to, zaplacilem za te naukę. A Kolegom mowie to z uprzejmosci. Docen moze, ze ktos poglebia temat a nie tylko a'la Neron "tak"/"nie" po łebkach bez rozkminy z roznych stron.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, asterix1 napisał:

A wystarczyło napisać czy miało się z nią do czynienia...

„Pana Tadeusza” też można było zmieścić na jednej stronie bez jakiejkolwiek szkody dla całości przekazu. A jednak autor zdecydował się na to, co ostatecznie wytworzyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KonradR napisał:

Nie wiem czy jestes w stanie właśnie nią wyrugowac (nie rozwijac) dodatkowe linie, ale wiem ze bez problemu to mozna zrobic. Tzn. Da sie. Wczesniej listwy uwazalem za pośrodki lub nie wnoszace specjalnie nic nadzwyczaj pozytywnego, czego efektem sa te moje 4 linie. Przerabialem to, zaplacilem za te naukę. A Kolegom mowie to z uprzejmosci. Docen moze, ze ktos poglebia temat a nie tylko a'la Neron "tak"/"nie" po łebkach bez rozkminy z roznych stron.

 

Konradzie cenie Twoje wpisy

sam kiedyś  swego czasu zanim kupiłem listwę Supry chciałem kupić tę listwę  -więc siłą rzeczy mój wpis był...dla laika takiego jak ja bardziej cenną jest odpowiedzią czy ta listwa ma wpływ na resztę systemu ,coś zmienia i w jakim stopniu

  pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, asterix1 napisał:

Konradzie cenie Twoje wpisy

sam kiedyś  swego czasu zanim kupiłem listwę Supry chciałem kupić tę listwę  -więc siłą rzeczy mój wpis był...dla laika takiego jak ja bardziej cenną jest odpowiedzią czy ta listwa ma wpływ na resztę systemu ,coś zmienia i w jakim stopniu

  pozdrawiam

 

 

Dzieki.;) staram uprzejmie cos chlodnym uchem podsunąć. Koła na nowo nie odkrywać itd.

Tylko tym bardziej dla laika to łudzenie, ze bedzie tak czy owak.

Pamietam moj pierwszy zakup powazny to laczowka Albedo Monolith RCA (2.3tys za kabel chyba, to była abstrakcja i "męski" krok). Pamietam jak podniecalem sie tymi "aureolkami" dookola wokali. Z dzisiekszej perspektywy... To jeden z glupszych (nie złych) zakupów.

Człowiek sie naslucha i naczyta o "atmoferach argonowych" itp.. I... leżą w szufladzie, opierdzielilbym je za pol ceny bez sentymentow.

A trzeba bylo zaczac od zasilania. Ale tu tez dwa furu tsc21+35. To juz bylo coś. Oczywiście juz tez w szufladzie, jeden sprzedalem drugi spi. Ale to byla cena nauki. Nie moge miec do nich pretensji. Ani do siebie.

🙂

imo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pantaleon napisał:

Pytam tylko i WYŁĄCZNIE o listwę. A pytanie to jest podyktowane pewnym ćwiczeniem intelektualnym które wykonuję - czy lepiej kupić listwę, czy wstawiać 2x2 dodatkowe gniazda ścienne Furutecha. 

Zawsze nowe rozwiązania idą obok siebie równolegle. Same gniazda to za mało ale jak by te listwy w ścianie były sieciówkami to i owszem.

To samo z listwą, jak byś sobie sam zrobił listwę w cenie tych gniazd to by było super ale jak kupisz gotowca z iluś tam pośrednikami, kosztami reklamy to już nie do końca...

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Zawsze nowe rozwiązania idą obok siebie równolegle. Same gniazda to za mało ale jak by te listwy w ścianie były sieciówkami to i owszem.

To samo z listwą, jak byś sobie sam zrobił listwę w cenie tych gniazd to by było super ale jak kupisz gotowca z iluś tam pośrednikami, kosztami reklamy to już nie do końca...

Rafael prawdopodobnie chcial napisać, ze w tych pieniadzach malo zostaje kasy na fajne i realne rozwiazania. Ja bym tak napisal 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, KonradR napisał:

Rafael prawdopodobnie chcial napisać, ze w tych pieniadzach malo zostaje kasy na fajne i realne rozwiazania. Ja bym tak napisal 🙂

No tak to zawsze było z za krótką kołdrą 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Posiadam dwa przewody zasilające 314 Ag-II, jeden z wtykami FI-E11(G)/FI-11(Ag), drugi FI-E35(G)/FI-25(G). Ten pierwszy podłączony jest do zasilacza Tomanka, który zasila wzmak słuchawkowy Burson Lycan. Zdecydowanie lepiej brzmi niż druga wersja. która ma lekką "firankę" i maskuje pewne rzeczy. Chciałem Was zapytać, czy warto zastosować inne wtyki i czy one coś dobrego jeszcze mogą wyciągnąć z 314Ag, czy jest to nie opłacalna inwestycja? Wiadomo, że wtyki tanie nie są i jestem świadom, że ten przewód do wybitnych nie należy. Drugi przewód chciałem wykorzystać do zasilania odtwarzacza CD. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.