Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chlopaki kiedys porownywali wtyki i nawet ten twoj kabel po dodaniu wtykow f28/38 gral ponoc zdecydowanie lepiej. Tyle ze koszt wtykow przewyzsza kilkukrotnie koszt kabla. 

Czy jestes gotow na to? 

Ja ze swojej strony doswiadczylem zmiany odbioru zwyklego miedzianego kabla noname, ktoremu testowo dolozylem wtyki furu rodowane. No i sie zaczela zabawa kablami. 

Lepiej zloz w miare system docelowy a potem baw sie bizuteria. Dobrze radze. Zadbaj o antywibracje klockow, dobry czysty prad a na koniec kable. 

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, slawsim napisał:

Witam wszystkich. Posiadam dwa przewody zasilające 314 Ag-II, jeden z wtykami FI-E11(G)/FI-11(Ag), drugi FI-E35(G)/FI-25(G). Ten pierwszy podłączony jest do zasilacza Tomanka, który zasila wzmak słuchawkowy Burson Lycan. Zdecydowanie lepiej brzmi niż druga wersja. która ma lekką "firankę" i maskuje pewne rzeczy. Chciałem Was zapytać, czy warto zastosować inne wtyki i czy one coś dobrego jeszcze mogą wyciągnąć z 314Ag, czy jest to nie opłacalna inwestycja? Wiadomo, że wtyki tanie nie są i jestem świadom, że ten przewód do wybitnych nie należy. Drugi przewód chciałem wykorzystać do zasilania odtwarzacza CD. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Chcesz zdjąć "firankę" zastosuj wtyki R nie G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, piotrek7 napisał:

Zabawa kablami fajna rzecz ale gdy cena wtyków przewyższa cenę urządzenia, które ma być zasilane, nie ma to sensu. Jakiegokolwiek. 

Sorki ale moj konfig totalnie temu przeczy...

Mógłbym rzec, ze jakie to szczescie mnie spotkało co nie każe mi kupować wzmakow po dziesiatki tys i cd po tyleżże... Ale każe mi zajmowac sie wszystkim dookola elektroniki.

I nie zmoeniam elektroniki celowo, bo jak zasuwa to na takich maluszkach, to tym bardziej dziala na zacnych gratach...

 

Imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KonradR napisał:

Sorki ale moj konfig totalnie temu przeczy...

Mógłbym rzec, ze jakie to szczescie mnie spotkało co nie każe mi kupować wzmakow po dziesiatki tys i cd po tyleżże... Ale każe mi zajmowac sie wszystkim dookola elektroniki.

I nie zmoeniam elektroniki celowo, bo jak zasuwa to na takich maluszkach, to tym bardziej dziala na zacnych gratach...

 

Imo.

U mnie to samo. Antywibracja, kable, bezpieczniki, kondycjonery masy, ekranowanie. Klocków nie zmieniam od dawna. Wiele z tych rzeczy można samemu opracować bez horendalnych kosztów, chociaż i tak sporo się wydaje.

Jeżeli ktoś szuka wtykow tanszych od Furutecha o dobrym brzmieniu to polecam IeGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piotrek7 napisał:

Lepiej wydać kilka tysięcy na wtyczki? 

No mi tez sie nie chce wydawac tysiecy na wtyki serii 50. Gdyby moje klocki byly po 15 000-20 000 za element to ma sens, bo wtyk za 1000zl jest zaledwie ulamkiem tej ceny. W innym przypadku chyba lepiej zmienic kolumny czy wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Mikelas76 napisał:

No mi tez sie nie chce wydawac tysiecy na wtyki serii 50. Gdyby moje klocki byly po 15 000-20 000 za element to ma sens, bo wtyk za 1000zl jest zaledwie ulamkiem tej ceny. W innym przypadku chyba lepiej zmienic kolumny czy wzmaka.

To nie tak, też czeka mnie w systemie wymiana kabli fabrycznych na dwa na wtyczkach 20A i ból d.. bo trzeba  4 wtyczki a po ile każda to wystarczy wejść do cennika Furu.

Nawet mając 15% większy upust od tego co daje Roger to i tak kwota jest spora a jeszcze pomiędzy wtyczki coś adekwatnego jakieś druty trzeba wstawić...

Myślę że z tymi cenami to Furutech z racji popytu za wysoko sobie poleciał z cenami !!!

 

Czekam aż zacznie coś sensownego w tym temacie robić konkurencja, na Wattgate mnie kolega namawia, też dobre i cena do przełknięcia

Edytowane przez ASURA
literówki

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Czekam aż zacznie coś sensownego w tym temacie robić konkurencja, na Wattgate mnie kolega namawia, też dobre i cena do przełknięcia

Viborg reprezentuje bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Yarbo tak samo 

O wiele lepsze od niższych modeli Wattgate 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Viborg reprezentuje bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Yarbo tak samo 

O wiele lepsze od niższych modeli Wattgate 

Każdy wtyk IEGO ,jest lepszy od furutecha  w tej samej cenie! Przerabiany temat , co prawda nie mają marketingu ,super hiper duper technologii , wyglądu ,po prostu grają równo. Topowe srebrne ,rodowane  cena podobna do 50 ncf  , zdecydowanie lepsze.Myk taki jest jeszcze ,że jeszcze spojniej  brzmią gdy zamienimy przewody we wtyku o 180', czyli w miejsce fazy dajemy neutral  bodajże czarna śrubka ,drugi bolec ,niklowana(?) Równie dobre neotechy pcocc, zdecydowanie lepszy stosunek cena -jakosc .Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotrek7 napisał:

Lepiej wydać kilka tysięcy na wtyczki? 
 

Jeden komplet nie zalatwi problemu. Jak kolega wyzej pisal, a ja ciagle trabie, zajecie sie wszechstronnie robi robotę.

Natomiast audiowe ptzykazanoe salonowe o kosztach "dodatkow" max 20% elektroniki ida między bajki. Po prostu jak sa rzeczy, ktore robia robote to one nie patrza sie na metki i paragony za elektronike. Moze to byc mentalnie niedorzeczne ale nie fizycznie/realnie.

 

Imo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mikelas76 napisał:

No mi tez sie nie chce wydawac tysiecy na wtyki serii 50. Gdyby moje klocki byly po 15 000-20 000 za element to ma sens, bo wtyk za 1000zl jest zaledwie ulamkiem tej ceny. W innym przypadku chyba lepiej zmienic kolumny czy wzmaka.

Tia. Klocki sie w nocy skrzykuja i ogladaja sobie na wzajem metki z cenami i ustalaja jaki bedzie efekt. I no. Maly denek sie obrazil bo poczul sie niedoceniony a do tylka wepchneli mu ncf50 za 1.6k a on sam biedak na 2nd hand po tysiu ...

 

Co to robi? To tylko mentalny problem. A moze wlasciciel denka powinien sie cieszyc ze ta 50ncf nie wywiera na nim presji zeby zaraz szukac Krella czy deAgostino...?

 

Mam denka ktory wielbia byc uwierany mega drutami, stać na Monumencie, miec zestawy bananow wbt Ag wetkniete, a w rca Kondo we wlasnej realuzacji z rca wbt Ag...

Jak dobrze, ze nie czuje presji zeby go wymieniac na cokolwiek... O jak to jest niepodobne do fabrycznego brudnego zmulonego sklejonego niezywego grania, w koncu sa talerze gdzie slychac i palke i ich średnicę wykonania, potężnie rzeźbione doły pochowane w instrumenty, brylowe wokale, laski śpiewają "z przepony" a faceci z "trzewiow" 🙂

 

imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, KonradR napisał:

Jeden komplet nie zalatwi problemu. Jak kolega wyzej pisal, a ja ciagle trabie, zajecie sie wszechstronnie robi robotę.

Natomiast audiowe ptzykazanoe salonowe o kosztach "dodatkow" max 20% elektroniki ida między bajki. Po prostu jak sa rzeczy, ktore robia robote to one nie patrza sie na metki i paragony za elektronike. Moze to byc mentalnie niedorzeczne ale nie fizycznie/realnie.

Jesteś w stanie zrozumieć, co sam napisałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tedi02 napisał:

Każdy wtyk IEGO ,jest lepszy od furutecha  w tej samej cenie! Przerabiany temat , co prawda nie mają marketingu ,super hiper duper technologii , wyglądu ,po prostu grają równo. Topowe srebrne ,rodowane  cena podobna do 50 ncf  , zdecydowanie lepsze.Myk taki jest jeszcze ,że jeszcze spojniej  brzmią gdy zamienimy przewody we wtyku o 180', czyli w miejsce fazy dajemy neutral  bodajże czarna śrubka ,drugi bolec ,niklowana(?) Równie dobre neotechy pcocc, zdecydowanie lepszy stosunek cena -jakosc .Pozdr.

LEGO rodowany to cena 480 zł. 50 ncf to 1600 zł. Mówisz podobne ceny...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.