Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Materiał przewodzący w iego to świetna furukawa, natomiast wykonanie, materiał tworzywa i precyzja wykonania jest na średnim/standardowym poziomie.

 

https://www.kempelektroniksshop.nl/accessories/audio-grade-plugs/iego-iec-plug-massive-silver.html

 

4 godziny temu, tedi02 napisał:

Każdy wtyk IEGO ,jest lepszy od furutecha  w tej samej cenie! Przerabiany temat , co prawda nie mają marketingu ,super hiper duper technologii , wyglądu ,po prostu grają równo. Topowe srebrne ,rodowane  cena podobna do 50 ncf  , zdecydowanie lepsze.Myk taki jest jeszcze ,że jeszcze spojniej  brzmią gdy zamienimy przewody we wtyku o 180', czyli w miejsce fazy dajemy neutral  bodajże czarna śrubka ,drugi bolec ,niklowana(?) Równie dobre neotechy pcocc, zdecydowanie lepszy stosunek cena -jakosc .Pozdr.

Wcześniej o ile pamiętam, nie byłeś tak pozytywnie nastawiony do 8095..😉

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaletą rodu jest twardość ,czynnik istotny gdy często wyciągamy wtyki , generalnie w brzmieniu rodu pewna sterylność ,czy jak ktoś tu pisał ,suchość . Neotecha up occ (wyciągane bolce ) spolerowalem do czystej miedzi ,jak lustro ,raz na powiedzmy pół roku wystarczy szmatką wypolerować , choć nie wiem czy płyny typu poprawiające kontakt nie spełniły by też funkcji ochronnej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tedi02 napisał:

generalnie w brzmieniu rodu pewna sterylność ,czy jak ktoś tu pisał ,suchość

Kiedyś założyłem do odtwarzacza CD gniazdo INLET rodowane Furutecha i spostrzegłem na niektórych nagraniach taką krzykliwość/nachalność. Myślałem, że to cecha 314Ag-II ponieważ ma posrebrzane żyły, ale kto wie czy niewystarczająco długo czekałem na "ułożenie się" rodu i się nieco zraziłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czysta i złocona miedź ma większe maniery i ograniczenia, natomiast pokrycie rodem przewodnika mimo gorszej przewodności przynosi wiele pozytywnych skutków brzmieniowych.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KonradR napisał:

Mirku podaj link pls, bo mi tez nie wychodzi.

dc-components - Jacek Pisarczyk Spółdzielcza 52/20 57-300 Kłodzko Polska NIP: 883-173-10-35. E-mail:[email protected]; Telefon793-009-041

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cezary_58669 napisał:

U mnie czysta i złocona miedź ma większe maniery i ograniczenia, natomiast pokrycie rodem przewodnika mimo gorszej przewodności przynosi wiele pozytywnych skutków brzmieniowych.

U mnie i kolegow dawno nikt nie widzial zeby rod czy srebro robilo cokolwiek dziwnego.

Aktualnie Ag wrecz kojarzymy z wypełnieniem i to niskim oraz nasyceniem. Ale nie przychodzi to ot tak. To musze przyznac. Po drodze wielu by sie zniechecilo 🙂

 

Imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Dzieki oczywiscie. Wyszukiwarle cos maja zrabana.

Poza tym tak rozne wtyki, a taki sam part number...

Na papierze pełne srebro wyglada ciekawie. Cena solidna tyle, ze nie wiem jak to ze stałoscia dystrybucji etc. Furu ma "pewne" zalety w tym biznesowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 13:16, piotrek7 napisał:

Viborg reprezentuje bardzo korzystny stosunek jakości do ceny

Mam nie rozpakowane w pudełkach rodowane gniazda AC, jakoś tak brak weny twórczej żeby do jakiegoś sprzętu je zainstalować

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 20:10, Cezary_58669 napisał:

U mnie czysta i złocona miedź ma większe maniery i ograniczenia, natomiast pokrycie rodem przewodnika mimo gorszej przewodności przynosi wiele pozytywnych skutków brzmieniowych.

Najlepiej mieszać ,to nie dotyczy tylko wtyków.

U siebie mam zarówno ,rod ,złocenie , czysta miedź , srebro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 22:29, adamek_68 napisał:

Dziś zmieniłem wtyk z fi e-38r na fi e-48r ncf. Cóż... nie ma już powrotu do fi e-38.

Już samo wykonanie wtyku powala...😊

Co sie dziwisz? 😉

Jeden goly w nylonie drugi ekranowany i uziemiony... 

A jak wyimaginowane problemy z... Co to bylo... krio i/lub galwanizacja? 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 22:29, adamek_68 napisał:

Dziś zmieniłem wtyk z fi e-38r na fi e-48r ncf. Cóż... nie ma już powrotu do fi e-38.

Już samo wykonanie wtyku powala...😊

Nie ma jak poprawa samopoczucia za dodatkowe 500zl ☺️ jest tyle miejsc w sprzęcie że można za tą kasę poprawić znacznie brzmienie ,chyba że u kolegi tip top to nie było postu 🙂 znam ludzi którzy zmieniają na palę ,patrzą na cenę a później frustracja i tak wkoło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KonradR napisał:

Co sie dziwisz? 😉

Jeden goly w nylonie drugi ekranowany i uziemiony... 

A jak wyimaginowane problemy z... Co to bylo... krio i/lub galwanizacja? 😉

 

Uziemiony 😂 a klient np.nie ma uziemienia ,u kolegi wszystko jest ok ,wiele rzeczy nie słyszy ,więc słuch ,może brak osłuchania ,może kiepski sprzęt ?

Acha no przecież kolegi denon gra lepiej niż krelle ,d, agostino .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tedi02 napisał:

Nie ma jak poprawa samopoczucia za dodatkowe 500zl ☺️ jest tyle miejsc w sprzęcie że można za tą kasę poprawić znacznie brzmienie ,chyba że u kolegi tip top to nie było postu 🙂 znam ludzi którzy zmieniają na palę ,patrzą na cenę a później frustracja i tak wkoło .

U mnie nie ma już miejsc na poprawę brzmienia w sprzęcie, jest już wszystko jak to mówisz tip top. Także ten wtyk to nie poprawa samopoczucia tylko istotna poprawa w porównaniu z fi e-38. Wtyki zasilające to ostatnia rzecz która mi została do pełni szczęścia, a kto wie czy to już nie był ostatni wtyk🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tedi02 napisał:

Uziemiony 😂 a klient np.nie ma uziemienia ,u kolegi wszystko jest ok ,wiele rzeczy nie słyszy ,więc słuch ,może brak osłuchania ,może kiepski sprzęt ?

Acha no przecież kolegi denon gra lepiej niż krelle ,d, agostino .

Tadek wyluzuj.

Obudowa ekranowana i jest połączona do PE. Czy masz zerowanie w swojej szafce czy przy budynku to inna oczywiscie wazna sprawa, ale fakt jest taki ze zaindukowane syfy ida nie N a PE. W 28/38 goly nylon. Co tu wiecej dodać. Jednym to mowi wszystko, drugim nic.

Jak nie wiesz czy to dobrze czy zle to juz inna sprawa. Moze kiedys zobaczysz, ze ekranowania, prowadzenia mas itp. Rzeczy to nie zbedne pierdoly.

No i gdzie przeczytales ze denony graja lepiej niz krelle itd? Raczej u Ciebie chyba jak gielda audio pioniery inne sony i probujesz je zreanimowac tasiemkami neotecha w jedynie slusznym kierunku, jakby to bylo dla nich wieli ratunek.

Po co te uszczypliwosci? Wiem czym sie podniecasz, Twoje prawo i radość z "odkrywania koła". Kazdy chyba zdazy zauwazyc, ze warto sluchac bo mowi kolega bo oprocz tego co mowi, slychac takze "w jakim miejscu jest". Dla jednych to beda " noblowskie odkrycia roku" dla drugich "zeszloroczny snieg".

 

 

1 godzinę temu, tedi02 napisał:

Nie ma jak poprawa samopoczucia za dodatkowe 500zl ☺️ jest tyle miejsc w sprzęcie że można za tą kasę poprawić znacznie brzmienie ,chyba że u kolegi tip top to nie było postu 🙂 znam ludzi którzy zmieniają na palę ,patrzą na cenę a później frustracja i tak wkoło .

Tadek Ty poprawiasz sobie samopoczucie odkrywcy DIY lutuja kabelki w te i we w te. Inny albo nie moze tego zrobic albo już wyrósł z tego, bo zobaczyl jeszcze 20 innych pol poprawy i wspolczynnik "kosztow+ryzyk do uzysku" wychodzi juz nie taki atrakcyjny jak dawniej.

Ja sie za to podniecam dodatkowym karbonem na 50ncf, bo cenie swoj czas i minimalizuje ryzyka grzebania zwlaszcza u klientow. Te +500 zeta w takich okolicznosciach to niespecjalnie duzy koszt do uzysku i ryzyk.

Ktos lubi latac z lutownica to jego sprawa. Ale tez powinien dawno wiedziec, ze efekty z latania z nia moga byc dwa. Albo cos zwalisz i caly misterny plan... Albo jestes w stanie wlasnie tak zmienic półkę sprzętu, ze usmiechasz sie właśnie z fabrycznych Krelli czy dAgostino. Kto jak kto ale powiniennes to wiedziec. Chyba ze chodzi o aspekt "Twoj lut jest lepszy niz moj"... A to spoko - panie w drzwiach puszczam przodem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamek_68 napisał:

U mnie nie ma już miejsc na poprawę brzmienia w sprzęcie, jest już wszystko jak to mówisz tip top. Także ten wtyk to nie poprawa samopoczucia tylko istotna poprawa w porównaniu z fi e-38. Wtyki zasilające to ostatnia rzecz która mi została do pełni szczęścia, a kto wie czy to już nie był ostatni wtyk🙂

Hohoo miejsc jest duuzo tym bardziej gdy tak piszesz, ze to juz "max". Ale raczej chodzi chyba o przystopowanie tej spirali. No i oczywiscie aspekt zadowolenia i nasycenia sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, KonradR napisał:

Hohoo miejsc jest duuzo tym bardziej gdy tak piszesz, ze to juz "max". Ale raczej chodzi chyba o przystopowanie tej spirali. No i oczywiscie aspekt zadowolenia i nasycenia sie.

Masz rację, chodzi tu już chyba tylko o przystopowanie, bo możliwości są nieograniczone, jak to mówią kupiłoby się wieś tylko pieniądze gdzieś...🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KonradR napisał:

Tadek wyluzuj.

Obudowa ekranowana i jest połączona do PE. Czy masz zerowanie w swojej szafce czy przy budynku to inna oczywiscie wazna sprawa, ale fakt jest taki ze zaindukowane syfy ida nie N a PE. W 28/38 goly nylon. Co tu wiecej dodać. Jednym to mowi wszystko, drugim nic.

Jak nie wiesz czy to dobrze czy zle to juz inna sprawa. Moze kiedys zobaczysz, ze ekranowania, prowadzenia mas itp. Rzeczy to nie zbedne pierdoly.

No i gdzie przeczytales ze denony graja lepiej niz krelle itd? Raczej u Ciebie chyba jak gielda audio pioniery inne sony i probujesz je zreanimowac tasiemkami neotecha w jedynie slusznym kierunku, jakby to bylo dla nich wieli ratunek.

Po co te uszczypliwosci? Wiem czym sie podniecasz, Twoje prawo i radość z "odkrywania koła". Kazdy chyba zdazy zauwazyc, ze warto sluchac bo mowi kolega bo oprocz tego co mowi, slychac takze "w jakim miejscu jest". Dla jednych to beda " noblowskie odkrycia roku" dla drugich "zeszloroczny snieg".

 

 

Tadek Ty poprawiasz sobie samopoczucie odkrywcy DIY lutuja kabelki w te i we w te. Inny albo nie moze tego zrobic albo już wyrósł z tego, bo zobaczyl jeszcze 20 innych pol poprawy i wspolczynnik "kosztow+ryzyk do uzysku" wychodzi juz nie taki atrakcyjny jak dawniej.

Ja sie za to podniecam dodatkowym karbonem na 50ncf, bo cenie swoj czas i minimalizuje ryzyka grzebania zwlaszcza u klientow. Te +500 zeta w takich okolicznosciach to niespecjalnie duzy koszt do uzysku i ryzyk.

Ktos lubi latac z lutownica to jego sprawa. Ale tez powinien dawno wiedziec, ze efekty z latania z nia moga byc dwa. Albo cos zwalisz i caly misterny plan... Albo jestes w stanie wlasnie tak zmienic półkę sprzętu, ze usmiechasz sie właśnie z fabrycznych Krelli czy dAgostino. Kto jak kto ale powiniennes to wiedziec. Chyba ze chodzi o aspekt "Twoj lut jest lepszy niz moj"... A to spoko - panie w drzwiach puszczam przodem 😉

Skleroza? Kolega nie pisał że jego denon lepiej gra nóż krelle , dagostino? Mam przytoczyć ?, A druga skąd ty wiesz że dany wtyk prezentuje inne brzmienie skoro nie testujesz ich ,głównym czynnikiem jest cena , rozmawialiśmy nie masz żadnych argumentów ,twoja wiedza jest znikoma w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tedi02 napisał:

Skleroza? Kolega nie pisał że jego denon lepiej gra nóż krelle , dagostino? Mam przytoczyć ?, A druga skąd ty wiesz że dany wtyk prezentuje inne brzmienie skoro nie testujesz ich ,głównym czynnikiem jest cena , rozmawialiśmy nie masz żadnych argumentów ,twoja wiedza jest znikoma w tym zakresie.

Blagam. Te sety fabryczne co kiedys mieli klienci na pewno żadnych uczuc nie wywolywaly. Jakby bylo inaczej to wlasnie powoniennem sie zachwycac tylko tym, ze metki uznane. To jak z tymi wtykami, ze 500 zl różnicy i od razu lepsze samopoczucie.

To ze kultywuje taki set z denkiem to zabieg celowy. Ciekawe co bys mowil jaknym mial w pokoju 500k. Bylobyn ze wszystkie efekty, co robimy zawdzieczamy elektronice za 500k...i nam sie po prostu wszystko wydaje...

A tak masz wzmak kina domowego za 800 zeta i jest zrobione tak, ze fabryczne i takie "klasyczne" instalacje z grubymi klockami.nie robia zadnego wrazenia. Ale dac tym klockom warunki i od razu pokazuja, dlaczego kosztują wielkrotnosci tych 800.

Wtyki? 11Cu testowalem celowo, 28/38R mam (w szufladzie już), 48 nie mialem nie bede, 50Ncf mam. Neo upocc mam, neo ofc tez testowalem celowo. O ja-jego sie nie wypowiadam bo nie mialem, ale z doswiadczen po roznych metalach oraz roznuch realizacjach fizycznych, mozna sporo wiedzidc "na papierze" i czego sie spodziewac. Tylko blagam nie wciskaj mi, ze fizyka danego wtyku w jednym "systemie" jest inna niz w drugim. 

Nie wazne, rob po swojemu wyciagaj wnioski na jakie pozwala Ci Twoje doswiadczenie i wiedza oraz okolicznosci, ktorymi dysponujesz. Daj tez to robic innym. Mnie pal licho, ale innym.

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, KonradR napisał:

Ale dac tym klockom warunki i od razu pokazuja, dlaczego kosztują wielkrotnosci tych 800.

No właśnie, ''to'' co widać na zjęciach daje takie warunki, że suma wszystkich moich kabli, wtyków, gniazd itp, nie daje takiego efektu jak ''to coś''. No chyba, że ''to coś'' stwarza warunki do pokazania na co stać resztę..😉

PR6.JPG

PR5.jpg

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Cezary_58669 napisał:

No właśnie, ''to'' co widać na zjęciach daje takie warunki, że suma wszystkich moich kabli, wtyków, gniazd itp, nie daje takiego efektu jak ''to coś''. No chyba, że ''to coś'' stwarza warunki do pokazania na co stać resztę..😉

PR6.JPG

PR5.jpg

Abstrahujac sposob zrealizowania, ważniejsze jest to ze zadbales o zasilanie i chwala Ci. A mówią ze filtracja "upadla dynamike" i inne nonsensy. 🙂

To nie jedyne miejsce gdzie mozna dac warunki do lepszej roboty elektronice ale pierwsze co przychodzi na mysl:)

a co to jest? Nie orientuję sie w konkurencjach (celowo).

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KonradR napisał:

Blagam. Te sety fabryczne co kiedys mieli klienci na pewno żadnych uczuc nie wywolywaly. Jakby bylo inaczej to wlasnie powoniennem sie zachwycac tylko tym, ze metki uznane. To jak z tymi wtykami, ze 500 zl różnicy i od razu lepsze samopoczucie.

To ze kultywuje taki set zSzkoda denkiem to zabieg celowy. Ciekawe co bys mowil jaknym mial w pokoju 500k. Bylobyn ze wszystkie efekty, co robimy zawdzieczamy elektronice za 500k...i nam sie po prostu wszystko wydaje...

A tak masz wzmak kina domowego za 800 zeta i jest zrobione tak, ze fabryczne i takie "klasyczne" instalacje z grubymi klockami.nie robia zadnego wrazenia. Ale dac tym klockom warunki i od razu pokazuja, dlaczego kosztują wielkrotnosci tych 800.

Wtyki? 11Cu testowalem celowo, 28/38R mam (w szufladzie już), 48 nie mialem nie bede, 50Ncf mam. Neo upocc mam, neo ofc tez testowalem celowo. O ja-jego sie nie wypowiadam bo nie mialem, ale z doswiadczen po roznych metalach oraz roznuch realizacjach fizycznych, mozna sporo wiedzidc "na papierze" i czego sie spodziewac. Tylko blagam nie wciskaj mi, ze fizyka danego wtyku w jednym "systemie" jest inna niz w drugim. 

Nie wazne, rob po swojemu wyciagaj wnioski na jakie pozwala Ci Twoje doswiadczenie i wiedza oraz okolicznosci, ktorymi dysponujesz. Daj tez to robic innym. Mnie pal licho, ale innym.

Człowieku ,prosiłem byś nie wypowiadał się w temacie w ktt masz niewiele do powiedzenia,wtyki porównywałes ceny 🙂 a po drugie papier ci mówi że wtyk furutecha z upocc rodowany brzmi tak samo jak neotecha wykonany z również takich samych ? Brak słów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tedi02 napisał:

Człowieku ,prosiłem byś nie wypowiadał się w temacie w ktt masz niewiele do powiedzenia,wtyki porównywałes ceny 🙂 a po drugie papier ci mówi że wtyk furutecha z upocc rodowany brzmi tak samo jak neotecha wykonany z również takich samych ? Brak słów .

Przepraszam, ze sie odezwałem... Jaki wstyd...🤧 

gdzieś Ty to wyczytales te cuda co piszesz? Moze niezbyt wprost sie komunikuje? "Brzmi tak samo" to ten sam obiekt w tych samych okolicznosciach. Rozni producenci zawsze czyms sie roznia bo nie z tego samego kawalka produkuja, ale wiadomo czym się charakteryzuja roznice między miedziami roznej czystości. No chyba ze nie wiadomo...

Ja przynajmniej wyodrębnilem zestaw cech, ktore sa charakterystyczne niezalezne od producenta, i ich sie moge sie spodziewać. To na moje potrzeby. Na swoje uwazaj sobie co tam chcesz. Mnie interesują rzeczy mnie potrzebne.

No i zrozum lub chociaz przyjmij do wiadomości, ze ten sam cudowny materiał u Ciebie "zabrzmi" nieco inaczej niz u kazdego bo nie kazdy ucina nozki elemetom i zeby zrobic je ta mono w slusznym kierunku. Ale u kazdego fizycznie dziala tak samo.

I u kazdego powinien zamanifestowac to co w nim robi najwieksza roznice. Bo umowmy sie, ze miedź przemyslowa nie jest tak czysta jak ofc i taka sama jak monokrysztal. To nie sa roznice zacierane przez "sygnatury urzadzen". Chociaz mulasty prad nie da popracowac monokrysztalowi jak dopracowany prad. Kolega Cezary chyba tym kondycjonerem to sygnalizowal. 

Jesli Szanowny Tadku nie rozumiesz co pisze to moze latwiej bedzie nie brnac w polemike. Albo lepiej dac pytanie doprecyzowujace a nie dzieciece zaczepki w stylu "mojsze niz twojsze".

I ja ze swojej strony nie pisze ze nie masz o czym pojęcia lub nie wiesz czegos. Masz to na swoj dostepny dla siebie sposob. I ja tez. Absolutnie rozumiem dlaczego mnie nie rozumiesz. I widze ze ten stan szybko sie nie zmieni. Zostawmy przy swoim ogladzie tych samych zjawisk. Mnie moj oglad odpowiada ale ciagle sie uczę i jestem otwarty na nowe. Poki co niczym nowym ani innym mnie nie zainspirowales, bo wszystko to przerabialem kiiiilka latek temu. Efekty tych zabaw leżą w garazu. Z łezką wzruszenia patrze jaki byl koszt nauki. Wspaniale lata. Minione 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2021 o 20:22, adamek_68 napisał:

Wow! Oczywiście czekam na wrażenia ?

 

W dniu 3.03.2021 o 20:37, Cezary_58669 napisał:

Skrobnij coś w odniesieniu do wcześniejszych, które miałeś na warsztacie?

 

W dniu 3.03.2021 o 21:12, LorDBandit napisał:

Oczywiście, tylko zbiorę się ?

Oczywiście podzielę się, oczywiście tylko tym co słyszę?

Ostatnimi czasy wziąłem na warsztat Listwy zasilające Furutech 609NCF / KBL - RPD NCF, RPD G / PS Audio Dectet Power Center, Oyaide MTS – od razu uspokajam - zwycięzcy nie będzie, a będzie za to moje luźne rozważanie na temat zaobserwowanych różnic 😊 jak ktoś chce coś dorzucić to proszę jak się ktoś nie zgadza to też proszę, będzie ciekawie.

609NCF – Kiedyś przed tym jak ją miałem u siebie mówiono mi, że ona taka szczegółowa, że aż szkli górę, ostra itd., - bzdura!  Listwa gra pięknie, ma pełną czarującą średnicę, przekazuje mnóstwo koloru, jest głęboka i nasycona, plastyczna i bardzo trójwymiarowa. Do tego czarne tło i ta holografia. U siebie zaobserwowałem spowolnienie dźwięku, szczególnie na dole pasma, trochę siada dynamika na basie  - ten jest pełny i dość dobrze skontrolowany ale trochę pogrubiony, spowolniony -  kopniaka tam nie było.. W ogóle jeśli chodzi o dobre zróżnicowanie na basach, to nie zaobserwowałem za bardzo, ale.. ogólne wrażenia z obcowania są b pozytywne, listwa nie gra neutralnie – upiększa, ale to dobrze 😊, ładnie gra ta listwa.

 

KBL - RPD NCF, RPD G – Ta z NCF lepiej wyciąga detale/mikrodetale niż Furutech 609NCF, tyle tylko że w 609 są one jakby bogatsze, lepiej nasycone, a w KBL RPD NCF są one chudsze, krótsze i mniej nasycone. Ogólny dźwięk z tej listwy (NCF) jest znacznie bardziej zróżnicowany niż z Furutecha, a dlatego chyba, że bas jest bardzo różnorodny – jest go też znacznie mniej niż w 609, ten wyższy bas jest prężniejszy i ogólnie jest bardziej energetycznie na dole – z tego powodu, nie ma takiego dociążenia na niższym środku i basach. Balans ogólny jest bliski neutralności. Średnica nie ma górki, nie czaruje i nie wychodzi tak do przodu jak z 609NCF, jest neutralnie. Generowana scena vs 609NCF jest wypłaszczona – nie płaska, bardziej wypłaszczona – gra szerzej niż głębiej, mnie osobiście nie powaliła ta listwa, 14tyś zaoszczędzone 😊

KBL – RPD GOLD – Gniazda złocone Furutecha  - tą miałem wersję custom, okablowaną wewnątrz tym samym kablem Furutecha co jest w listwie 609NCF. Lepsza barwa, większa naturalność, bardziej człowieczy wokal, nadal dobry bas.. ale mniej szczegółowa niż ta z gniazdami NCF, dobra listwa.

I tutaj pytanie: KBL na gniazdach Furutecha – topowych FT-SDS NCF(R) kontra Furutech 609NCF na gniazdach niższej jakości FI-E30 NCF(R) i.. skąd taka średnica, dociążenie i 3d na Furutech 609NCF..?? W KBL lepsze gniazda/top i nie było tego czegoś pięknego w dźwięku jak z 609.. Są chyba 2 możliwości: okablowanie albo magiczny proszek? Czy o co chodzi..?

PS Audio Dectet Power Center – 2500, czy 2800zł. Pierwsze wrażenia bardzo bardzo pozytywne, bardzo szczegółowa listwa, może nawet bardziej niż KBL RPD NCF… bardzo czysta, prawie sterylna,, scena z tych szerszych niż głębszych – zależy kto co lubi, ja lubię scenę głębszą, więc nie do końca maja bajka ale listwa za te pieniądze dobra, jest tylko jeden szkopuł tej listwy.. jej dźwięk jest to dźwięk zrobiony, detaliczny, oczyszczony, lekko nienaturalny i płytki. Listwa bardzo mało wrażliwa na pierwszy kabel.. czyli ten od ściany do niej samej/do listwy – małe zmiany lub bardzo małe obserwowałem, dziwne i pierwszy raz coś tak dziwnego doświadczyłem, czyżby na wejściu grała tylko nawalona elektronika i nie pokazuje jakości podpiętego do niej kabla, nie wiem ale fakt faktem rybka jej to co się do nej wciśnie, może też być to zaleta..  bo możemy zaoszczędzić na pierwszym kablu 😊 mi się takie rzeczy nie podobają.. Na szczęście większe różnice już pokazuje na kablach dalszych, czyli od niej do urządzeń.. ale też nie jest to na 100%, takie miałem wrażenia, stąd wcześniej stwierdzenie że to dźwięk zrobiony, no bo jak to nazwać.?

Oyaide MTS – najściślejsze trzymanie wtyczki w gniazdach, trzeba użyć siły aby wcisnąć wtyk do gniazda.. Listwa podaje bardzo solidny wyciszony czysty dźwięk, bardzo dynamiczny dołem  - tym właściwie byłem najbardziej zaskoczony, bo same kable Oyaide no nie są aż takimi miszczami dynamiki czy kopania na basach, ale razem z firmową listwą, ta sytuacja się zmienia, dźwięk się balansuje. Jest energetycznie ale i z dociążeniem i z masą. Fajne wciśnięcie klawiszy fortepianu, z siłą, rzetelne. Średnica nasycona, czysta góra, naturalne wokale. Nigdy bym nie pomyślał, że gra fosforobrąz w gniazdach, a gra - jest bez zniekształceń, z czarnym tłem i czystością. Na minus, może odrobinę więcej powietrza by się przydało, trochę jeszcze dłuższych wybrzmień, ogólnego luzu. Świetna listwa.

No więc to tyle, przepraszam że tak długo się zbierałem za te opisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.