Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, naczesany napisał:

Te gniazda schuko Furutech FI-E30 (R) NCF w listwie e-TP60ER przyniosą dużą poprawę?
Ścienne już od 2 lat mam i granulki w listwie 🙂

 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

Gniazda z czystej miedzi, mocowanie w drozszych jest duzo lepsze (widly), w tych na okragle tulejki lub waskie widelki. Tu furutechowe widly do zasilania nie wchodza, bo sa o 2mm za szerokie.

Scienne swietne, wchodza widly.

Ogolnie i tak bardzo pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak wprowadziłem pierwszą wymianę /wymieniłem gniazdko FI-E30R oraz FI-06R/ - wcześniej nie miałem nigdzie ncf, a tylko właśnie rod - to było to podobne do tego co uświadczyli tu: https://soundrebels.com/fp-sws-d-box/ "Przepięcie się na NCFa w pierwszej chwili wywołało moją delikatną konsternację, gdyż na pierwszy rzut ucha przekaz uległ delikatnemu, ale jednak zauważalnemu przyciemnieniu." Jest ciemniej, ale więcej szczegółów słychać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PatiJ napisał:

U mnie jak wprowadziłem pierwszą wymianę /wymieniłem gniazdko FI-E30R oraz FI-06R/ - wcześniej nie miałem nigdzie ncf, a tylko właśnie rod - to było to podobne do tego co uświadczyli tu: https://soundrebels.com/fp-sws-d-box/ "Przepięcie się na NCFa w pierwszej chwili wywołało moją delikatną konsternację, gdyż na pierwszy rzut ucha przekaz uległ delikatnemu, ale jednak zauważalnemu przyciemnieniu." Jest ciemniej, ale więcej szczegółów słychać.

 

 

Normalne dla mnie. To jak u mnie ze srebrem. Gęstość ponad te nieszczesnue męczone niby pasmo. To nie przyciemnienie to zagęszczenie informacji w CALYM pasmie.

Ale to oznacza, ze masz dobrze ogarnięte zasilanie niejedna rzeczą w niejednym miejscu. Myle sie?

 

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Mam aktualnie Nagomi i SM2R, wcześniej miałem sygnałowe i głośnikowe. Nagomi to taki bezpieczny zakup, nic nie zepsuje i pasuje prawie do każdego systemu. SM2R już trzeba dobierać z uwagą.

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marek s napisał:

Mam aktualnie Nagomi i SM2R, wcześniej miałem sygnałowe i głośnikowe. Nagomi to taki bezpieczny zakup, nic nie zepsuje i pasuje prawie do każdego systemu. SM2R już trzeba dobierać z uwagą.

Mam jeden i drugi plus i interconect.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, hoobi napisał:
23 godziny temu, adamek_68 napisał:
Mam dwa zasilające i jeden interconect i u mnie jest bardzo zdrowoemoji4.png

A jaki masz punkt odniesienia?

Główny punkt odniesienia to mój słuch😊

Ostatnie jakie dobrze pamiętam to Oyaide Ultimate i Acrolink 6700 ta droższa wersja z lepszymi wtykami.

Różne też wcześniej jakieś przerabiałem lecz jak posłuchałem Hijiri to stwierdziłem, że muszę je mieć, oczywiście te dwa modele w połączeniu razem, to jest to czego szukałem i znalazłem docelowo, już nic innego nie szukam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę czy z oferty Furutecha można wskazać w miarę bezpieczne co do przyrostu jakości brzmienia kable zasilające do wzmacniacza i źródła? Chodzi mi o takie kable które zazwyczaj wnoszą sporo dobrego do brzmienia bez wydawania się w jakąś szczegółową analizę.

Półka cenowa jednego elementu audio powiedzmy 10-15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2021 o 15:03, Kasz76 napisał:

Powiedzcie proszę czy z oferty Furutecha można wskazać w miarę bezpieczne co do przyrostu jakości brzmienia kable zasilające do wzmacniacza i źródła? Chodzi mi o takie kable które zazwyczaj wnoszą sporo dobrego do brzmienia bez wydawania się w jakąś szczegółową analizę.

alpha 3 sa bardzo neutralne. Ja do koncowki mocy mam 762 a do preampa mam alpha3. Do zrodla nie zaproponuje nic, bo mam neotecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym Alpha 3 neutralnymi kablami. To są kable do ostro brzmiących systemów, które przykrócą i zaokrąglą górę. Mi w nich nie pasował wyraźnie poluzowany bas. 762 pasuje do końcówek i listew, do źródeł zupełnie nie pasuje ze względu na swój suchy charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, marek s napisał:

Nie nazwałbym Alpha 3 neutralnymi kablami. To są kable do ostro brzmiących systemów, które przykrócą i zaokrąglą górę. Mi w nich nie pasował wyraźnie poluzowany bas. 762 pasuje do końcówek i listew, do źródeł zupełnie nie pasuje ze względu na swój suchy charakter.

Alpha 3 absolutnie mi nie przykraca i nie zaokragla gory. Z preampem lampowym jakos nie mam takich odczuc. 

762 suchy charakter? O fuck jakich to historii sie dowiaduje. Mam go od 2 lat i pamietam moje pierwsze wrazenie iz bas sie stal jakby pelniejszy ale lepiej kontrolowany, moze nawet szybszy, ale suchy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Alpha 3 absolutnie mi nie przykraca i nie zaokragla gory. Z preampem lampowym jakos nie mam takich odczuc. 

762 suchy charakter? O fuck jakich to historii sie dowiaduje. Mam go od 2 lat i pamietam moje pierwsze wrazenie iz bas sie stal jakby pelniejszy ale lepiej kontrolowany, moze nawet szybszy, ale suchy? 

Taki efekt daje Twój system. Furutechy z półki do 4 tyś zł słuchałem już wszystkie na większości dostępnych wtyczek. I tak 762 do źródeł to suchotnik, przy czym efekt ten nie występuje ze wzmacniaczami i listwami, więc nadaje się jak najbardziej. 

Odnośnie Alphy 3, to dobry kabel ale z poluzowanym basem i zaokrągloną górą, tu najważniejsza jest średnica. TCS31 gra o niebo lepiej ale pod warunkiem, że nie będzie u Ciebie ostro.

 

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, marek s napisał:

Taki efekt daje Twój system. Furutechy z półki do 4 tyś zł słuchałem już wszystkie na większości dostępnych wtyczek. I tak 762 do źródeł to suchotnik, przy czym efekt ten nie występuje ze wzmacniaczami i listwami, więc nadaje się jak najbardziej. 

Odnośnie Alphy 3, to dobry kabel ale z poluzowanym basem i zaokrągloną górą, tu najważniejsza jest średnica. TCS31 gra o niebo lepiej ale pod warunkiem, że nie będzie u Ciebie ostro.

 

U mnie 762 na 28/38R na listwie to był straszny suchotnik w stosunku do np Oyaide GPX-REV2 , Gargantua , topowy Enerr itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, muda44 napisał:

U mnie 762 na 28/38R na listwie to był straszny suchotnik w stosunku do np Oyaide GPX-REV2 , Gargantua , topowy Enerr itd.

Cześć Marcin,

Coś jest na rzeczy. Niestety mam wrażenie, że Furutechy nie wytrzymują konkurencji z kablami wielu producentów (zwłaszcza krajowych), w relacji ceny do jakości. Wystarczy sięgnąć po wymienione przez Ciebie sznurki, do których dorzuciłbym jeszcze np. Ziggy lub Arini, żeby się o tym boleśnie przekonać a z zagranicznych choćby Tiglona.

Miałem u siebie Furutechy, 22, 32, 762 na 28/38. Przesiadłem się na Enerr'y serii Transcenda (Light i Ultra) i Arini (Magnatron).  Ceny zbliżone a postę znaczący. 

Żeby nie było - cenię Furutecha za terminale, wtyki, gniazda (np. Ziggy wykorzystuje 28/38). Niestety nie mogę tego powiedzieć o całych kablach zasilających, zwłaszcza tych z niższej i średniej półki. Podobnie jak wiele innych zagranicznych konstrukcji powinny kosztować 50% mniej - wtedy uznałbym je za sensownie wycenione.

7 minut temu, marek s napisał:

Ten Oyaide to przede wszystkim wysoka kultura,  ciemne tło i fajna barwa. Do jasnych systemów jak znalazł. 

Pozwolę sobie wnieść zdanie odrębne (jak mawiają moi koledzy prawnicy) - kultura, fajna barwa, ciemne tło - to się zgadza... ale GPX-RE V2 to nie jest "pluszowy miś". Nie wiem, czy w ciemno wrzuciłbym go do jasnych systemów. Gra równo, dźwięcznie i nie brakuje mu kontroli. Do nazbyt rozjaśnionych systemów raczej sugerowałbym jego "czerwonego" (tańszego) braciszka - GPXE.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Furutechy w ogóle nie są neutralne, te kable wyznaczają jakiś kierunek, w który chce się podążać.

Odnośnie Oyaide masz rację. Mi w nim jedna rzecz nie pasuje, tj. zbytnie utwardzenie. Poza tym kabel mógłby kosztować więcej i dalej miałby grono zwolenników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2021 o 15:03, Kasz76 napisał:

Powiedzcie proszę czy z oferty Furutecha można wskazać w miarę bezpieczne co do przyrostu jakości brzmienia kable zasilające do wzmacniacza i źródła? Chodzi mi o takie kable które zazwyczaj wnoszą sporo dobrego do brzmienia bez wydawania się w jakąś szczegółową analizę.

Półka cenowa jednego elementu audio powiedzmy 10-15 tys.

No i widzisz, że w temacie furutecha wygrywa oyaide tunami. Bezwzględnie posiada wiele pozytywnych cech i jest w miarę neutralny tzn. "bezpieczny zakup". Możesz kupić gotowy lub na metry i zarobić preferowanymi wtykami. Produkt na tyle sprawdzony, że możesz kupić w ciemno, a np. topowe wtyki furu ukażą jego klasę.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, marek s napisał:

Dla mnie Furutechy w ogóle nie są neutralne, te kable wyznaczają jakiś kierunek, w który chce się podążać.

Odnośnie Oyaide masz rację. Mi w nim jedna rzecz nie pasuje, tj. zbytnie utwardzenie. Poza tym kabel mógłby kosztować więcej i dalej miałby grono zwolenników.

O którym Oyaide mówisz? 

Mam 2 szt GPX Re v2 i raczej utwardzenia tam nie ma, jest tak jak napisał  Michał,  barwa, ciemne tło i kultura, gładsza góra, ale mikrodetali nie brakuje.

 

 

3 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

No i widzisz, że w temacie furutecha wygrywa oyaide tunami. Bezwzględnie posiada wiele pozytywnych cech i jest w miarę neutralny tzn. "bezpieczny zakup". Możesz kupić gotowy lub na metry i zarobić preferowanymi wtykami. Produkt na tyle sprawdzony, że możesz kupić w ciemno, a np. topowe wtyki furu ukażą jego klasę.

Można kupić na metry? 

No dobrze, ale chyba z tym kablem nie szedłbym we wtyki furu tylko właśnie Oyaide, zwłaszcza te białe lub ich flagowe wtyki.

http://oyaide.pl/wtyki-gniazda-sieciowe/wtyki-sieciowe/m1e-f1-f1-20a/ocj_rzhy

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sir.jax napisał:

Można kupić na metry? 

No dobrze, ale chyba z tym kablem nie szedłbym we wtyki furu tylko właśnie Oyaide, zwłaszcza te białe. 

Ja kupowałem na ebay z japan.

Z tym kablem jak z każdym innym kupowanym na metry, można iść we wtyki jakie sie chce, według uznania, preferencji i zasobności portfela. w przypadku tunami v2 im lepsze wtyki tym lepiej :)

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Cezary_58669 napisał:

Ja kupowałem na ebay z japan.

Z tym kablem jak z każdym innym kupowanym na metry, można iść we wtyki jakie sie chce, według uznania, preferencji i zasobności portfela. w przypadku tunami v2 im lepsze wtyki tym lepiej 🙂

Tak jest.

Warto zarobić je widełkami lub tulejkami, nie wiem jak z wtykami oyaide, czy mają tak jak niektóre z furu, że po jednej stronie nie pamiętam, czy IEC, czy schuko śrubka miażdży przewodnik, a z drugiej platformy zaciskowe.

Docisk ma też znaczenie wg doniesień co poniektórych oprawiaczy kabli, ja używam wkrętaka dynamometrycznego 😉

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.