Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, adamek_68 napisał:

Wszystkie wtyki Oyaide ściskają przewód platformami między sobą, czy to Schuko czy IEC, mowa tu oczywiście o wtykach oryginalnych.

Tuleja/widly to co innego niz sciskanie wtykiem. Poza tym zasady elektryka sa jasne. Multistranda sie tulejuje i kropka. Chodzi o podatność na wyrwanie i sile scisku miedzy drucikami. Po dobrej prasce to praktycznie solid. 

Uwielbiam widly zasilaniowe furu. Do tego daja ladny porzadek od monokrystalu Cu z rodem. To jeden myk z lepiej wydanych pieniedzy. Małych pieniedzy. Tyle ze trzeba kupic komplet. Ale 6 od razu idzie w caly kabel. Ilość chyba nieco celowa aby zostaly i wymagaly dokupienia drugiej paczki 😉 widly furu wymagaja bardzo mocnej praski. Taka od WBT nie ma szans. I za mala i za gruba miedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, KonradR napisał:

Ja mam taka akurat uzywam do 50mm2. Te to robia z paluszkiem w ...


https://a.aliexpress.com/_uGWibc

 

Ta ma matryce od 6mm² , a przewody zazwyczaj tyle nie mają, widełki furu też przyjmują tylko do 4mm².

Jaką matrycę używasz 6mm² ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

Ta ma matryce od 6mm² , a przewody zazwyczaj tyle nie mają, widełki furu też przyjmują tylko do 4mm².

Jaką matrycę używasz 6mm² ?

Furu widly maja 8~10AWG. To miedzy 6 a 8mm2. Tak tą matrycą  zacisniesz bez problemu. Ale jak chces w widly dawać 2.5mm2 to nie ma szans. Musisz znaleźć widly nie furu 14~16awg.

W kablach furu masz czesto 6mm2 zyle wiec widly furu sa jak ulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sir.jax napisał:

A cena? 

Ceny znane. 

http://rcm.com.pl/?action=oferta&fid=furutech&L0=furutech&L1=kabprzew&of=4

U mnie -15% z porto. FV.

Czy to duzo?

wezmy 1.8m

8 wiazek x 1.8m miedzi occ... 

14.5m mardzo dobrego przewodnika.

Plus indywidualne 4 ekrany parowe plus plecionka miedziana 1.8m

780/14.5 ~ 54 pln z tymi dodatkami i dwoma wtykami w tej cenie.

Zrob cos taniej samemu...

I miej gwarancje, ze zrobiles kategorie 8 z przesylem do 40Gb...

Nie chodzi o transfery tylko o parametry i jakosc, które temu musza towarzyszyc aby to spelnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KonradR napisał:

Ceny znane. 

http://rcm.com.pl/?action=oferta&fid=furutech&L0=furutech&L1=kabprzew&of=4

U mnie -15% z porto. FV.

Czy to duzo?

wezmy 1.8m

8 wiazek x 1.8m miedzi occ srebrzonej... 

14.5m mardzo dobrego przewodnika.

Plus indywidualne 4 ekrany parowe plus plecionka miedziana 1.8m

780/14.5 ~ 54 pln z tymi dodatkami i dwoma wtykami w tej cenie.

Zrob cos taniej samemu...

I miej gwarancje, ze zrobiles kategorie 8 z przesylem do 40Gb...

Nie chodzi o transfery tylko o parametry i jakosc, które temu musza towarzyszyc aby to spelnic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kasz76 napisał:

FP-3TS762 / FI-48 NCF R / FI-E48 NCF R vs Oyaide Tunami GPX-Re V2

Jakie jest Wasze zdanie na temat tych kabelków. Który lepiej sprawdzi się w roli łączówki między gniazdem w ścianie a wzmacniaczem zintegrowanym?

Mam wspomniane Oyaide, jeden siedzi między ścianą, a kondycjonerem, a drugi w DACu.

Generalnie zalecam próby,bo nie u każdego będzie ten sam efekt, pierwsze wrażenie z Oyaide to dociążenie brzmienia, ale z  mnóstwem mikrodetali, tworzy fajne czarne tło.

Ten furutech będzie miał raczej troszkę inny charakter brzmienia, ale zachęcają wtyki NCF, myślę, ze warto, bo wiem co robią gniazda NCF.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam kondycjoner do którego jest wszystko podpięte i niby wszystko jest ok ale dla dopełnienia paranoji zastanawiam się jaki i czy jest efekt do osiągnięcia przez:

- przepięcie kabli  na Furutech e-TP60ER

- zapoczątkowanie toru zasilania tym ustrojstwem Furutech FT-SWS-D (R) NCF Box. Wymiana gniazdka u mnie nie wchodzi w grę.

Z góry dzięki za sensowne sugestie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, param napisał:

Panowie,

Mam kondycjoner do którego jest wszystko podpięte i niby wszystko jest ok ale dla dopełnienia paranoji zastanawiam się jaki i czy jest efekt do osiągnięcia przez:

- przepięcie kabli  na Furutech e-TP60ER

- zapoczątkowanie toru zasilania tym ustrojstwem Furutech FT-SWS-D (R) NCF Box. Wymiana gniazdka u mnie nie wchodzi w grę.

Z góry dzięki za sensowne sugestie:)

czemu paranoi?

przeciez to wszystko robi robotę.

kwestia konkretnych urządzeń i skali ich rażenia za dane pieniądze.

 

W dniu 1.09.2021 o 20:20, marek s napisał:

U mnie wyszło zbyt technicznie. Chłopaki na sounrebels dobrze go opisali. To taki gtr, nie ma z nim relaksu.

u mnie przeciwnie. gęsto kolorowo. świetna baza do upgradowania. Tylko baza, ale świetna.

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzi jesteście, macie całe życie na dopieszczenie systemu, małymi kroczkami ale codziennie; skąd ten pośpiech-przyjemność warto sobie w dłuższym czasie dozować i rozbić ją na raty....

 

I słuchać, słuchać, słuchać i wyciągać wnioski

 

Bo inaczej to tak jak byśmy kupili bilet na koncert topowego muzyka obecnych  czasów do sali której nie znamy, bilet kosztował za dużo ale miejsce jest.... za słupem nośnym i w sumie nawet artysty nie widać z dźwiękiem to tak sobie

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael, wiesz... moze z drugiej strony takie kroczenie daje efekty, ze albo "suszy" albo "siada" i całe życie w świecie nisko zawieszonego szklanego sufitu.

ja jestem zwolennikiem grubego podejścia. co nie znaczy, że wszystko na raz. tu lubię dawkować endorfiny, poza tym koszty. ale jak jakiś aspekt robić, to na porządnie a nie skubać i dostawać mylne bodźce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KonradR napisał:

czemu paranoi?

przeciez to wszystko robi robotę.

kwestia konkretnych urządzeń i skali ich rażenia za dane pieniądze.

sadziłem że osiągnąłem endpoint, kiedy nagle nastąpił tzw.  sudden rush of shit to the brain i debalans  opisany w poprzednim poście. Skłaniam się do zakupu Furutech FT-SWS-D (R) NCF Box i podpięcia kondycjonera tylko czy to coś wniesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, param napisał:

sadziłem że osiągnąłem endpoint, kiedy nagle nastąpił tzw.  sudden rush of shit to the brain i debalans  opisany w poprzednim poście. Skłaniam się do zakupu Furutech FT-SWS-D (R) NCF Box i podpięcia kondycjonera tylko czy to coś wniesie?

Wiem, ze u nas daje. Ale to inna polka. Ale bedzie to wylacznie kwestia wsp.efekt do nakladow. Jak chcesz bardzo grubo to daj znac, ale ncf box i tak pożycz żebyś mial odniesienie 😉

I nie ma zadnego endpointa. Chyba ze to swiadoma decyzja. Ale i tak bedzie on tymczasowy, czyli zaden to endpoint 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ASURA napisał:

Ja też jak jestem po stronie oferującej, czym grubiej tym lepiej LOL

Niezaleznie od strony. Im grubiej tym lepiej 🙂

ale wbrew pozorom najdrozsze sa zabawy polsrodkami. Strach przed grubymi rozwiazaniami jest powszechny. Nie przed kasa tylko niewiara lub powszechna nirwana zwana fajnie tutaj endpointem 🙂

slawne "wpisywanie sie" niestety pokutuje 🙂 powszechne relacje z niepowodzen ze sciubania nieistotnych rzeczy paralizuja 95% ludzi i tworza audio-prawa fizyki 🙂

no ale coz. Tak jest i ciezko sie z tym walczy. Same Tomasze niedowiarki 🙂 ale podglebie niestety żyzne 😞

 

co do tych boxow i kabla. Jak mozesz pożyczyć, to po prostu zrob to. Nie pytaj ludzi czy warto, bo moze z Rafaelem jako nieliczni realnie ciekawi swiata to robilismy 🙂 tylko od razu Ci powiem, ze nawet jak bedziesz z-endpointowany ponownie, to wiedz ze to jest namiastka co tam mozna wyciagnac. Ale namiastka za relatywnie mala kase. Trzeba to przyznac. Ale namiastka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, param napisał:

Mam kondycjoner do którego jest wszystko podpięte i niby wszystko jest ok

Pytasz się jaki będzie efekt i czy warto przepiąć kable (jakie?)  do e-TP60ER lub FT-SWS-D (R) NCF Box..? ale nie napisałeś jaki to kondycjoner..

 

4 godziny temu, ASURA napisał:

Ja też jak jestem po stronie oferującej, czym grubiej tym lepiej LOL

To tak jak z kierunkowością, przepływ środków (czym grubiej tym lepiej) od klienta do oferującego, jest jedynym właściwym kierunkiem..😉

10 godzin temu, ASURA napisał:

Młodzi jesteście, macie całe życie na dopieszczenie systemu, małymi kroczkami ale codziennie; skąd ten pośpiech-przyjemność warto sobie w dłuższym czasie dozować i rozbić ją na raty....

To już nie wiem, czy dopieszczać małymi kroczkami codziennie, czy bez półśrodków, grubo, na raty i kierunkowo?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Cezary_58669 napisał:

Pytasz się jaki będzie efekt i czy warto przepiąć kable (jakie?)  do e-TP60ER lub FT-SWS-D (R) NCF Box..? ale nie napisałeś jaki to kondycjoner..

 

To tak jak z kierunkowością, przepływ środków (czym grubiej tym lepiej) od klienta do oferującego, jest jedynym właściwym kierunkiem..😉

To już nie wiem, czy dopieszczać małymi kroczkami codziennie, czy bez półśrodków, grubo, na raty i kierunkowo?

Hehe fajne. Mozesz pożyczać - to pożyczaj 🙂

ale jak masz jakiekolwiek obawy to lepiej dac se siada i nie kombinowac chyba ze sciubanie malych kroków robi frajde. Frajda przede wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Cezary_58669 napisał:

To już nie wiem, czy dopieszczać małymi kroczkami codziennie, czy bez półśrodków, grubo, na raty i kierunkowo?

Wpis był do tzw klasy średniej; audio i rozwiązania te dobre zmuszają nas do większej roztropności z wybieraniem niestety. 

 

Jak jest pełna szkatuła to na bogato bo czasu i życia wtedy szkoda

 

Ale kurna słuchajmy, słuchajmy, słuchajmy przed wyborem

11 godzin temu, KonradR napisał:

Cezary, tzn. Ja absolutnie tez uzywam male kroczki ale zawsze jest ich zestaw i testy ida szybko. Nie roztkliwiam sie po 500h na kazda pierdołę.:)

Masz niezdiagnozowane ADHD tak że zapominasz że inni tak nie zapitalają do przodu LOL

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, ASURA napisał:

audio i rozwiązania te dobre zmuszają nas do większej roztropności z wybieraniem niestety. 

Dlaczego niestety?

Parafrazując słowa Johna Farlowa: Nieważne gdzie są muzycy na scenie, istotne jest dlaczego tam są😉

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, ASURA napisał:

Wpis był do tzw klasy średniej; audio i rozwiązania te dobre zmuszają nas do większej roztropności z wybieraniem niestety. 

 

Jak jest pełna szkatuła to na bogato bo czasu i życia wtedy szkoda

 

Ale kurna słuchajmy, słuchajmy, słuchajmy przed wyborem

Masz niezdiagnozowane ADHD tak że zapominasz że inni tak nie zapitalają do przodu LOL

Hehe. Jakbys na pracowni fizycznej mial sie cyrtolic z błahostkami po 500h to wiesz... Zostałbys na 3. roku przez do doktoratu kolegow 😉

Poza tym jak wiesz co Einstein sugerowal o powtarzaniu doswiadczen to tez mentalnosc niedowiarka zostaje przed pracownia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KonradR napisał:

Hehe. Jakbys na pracowni fizycznej mial sie cyrtolic z błahostkami po 500h to wiesz... Zostałbys na 3. roku przez do doktoratu kolegow 😉

Życie jest krótkie, a świat taki ciekawy i wyrafinowany.

 

2 godziny temu, KonradR napisał:

Poza tym jak wiesz co Einstein sugerowal o powtarzaniu doswiadczen to tez mentalnosc niedowiarka zostaje przed pracownia 🙂

Wolny, otwarty umysł i inne zmysły, są podstawą poszukiwań i doświadczeń.🧐

"Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i maraźmie."

🙃 🙂

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

Życie jest krótkie, a świat taki ciekawy i wyrafinowany.

 

Wolny, otwarty umysł i inne zmysły, są podstawą poszukiwań i doświadczeń.🧐

"Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i maraźmie."

🙃 🙂

Tak film Czas Apokalipsy to ostatnie pokazuje 😉

6 godzin temu, KonradR napisał:

Hehe. Jakbys na pracowni fizycznej mial sie cyrtolic z błahostkami po 500h to wiesz... Zostałbys na 3. roku

Dla tego wykładowcy doszli tylko do poziomu akademickiego 😁

 

Sporo osób zatrzymało się na Maxwellowskim  pojmowaniu świata. W audio to już historia...

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hej, proszę o odpowiedź tylko ludzi, którzy mają doświadczenie z wtyczkami FI50 NCF, i którzy mają rozdzielcze systemy. Po jakim czasie uważacie, że dźwięk już przestał się zmieniać, w sensie po jakim  czasie ta bestia pokazała swoją prawdziwą klasę? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sebastian_2020 napisał:

Hej, proszę o odpowiedź tylko ludzi, którzy mają doświadczenie z wtyczkami FI50 NCF, i którzy mają rozdzielcze systemy. Po jakim czasie uważacie, że dźwięk już przestał się zmieniać, w sensie po jakim  czasie ta bestia pokazała swoją prawdziwą klasę? 😉

Mój nie jest jakiś mega rozdzielczy, ale co bym nie montował z rodu NCF, czy wtyki, czy gniazda - to bite 4 tygodnie ciągłego (kilkanaście godzin dziennie na średniej głośności, system salonowy) grania. Więc jeśli ktoś napisze 400-500 godzin, to nie pozostaje mi nic innego, jak potwierdzić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.