Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, KonradR napisał:

Level niczego nie uniemozliwia 🙂

ale widze ze fun masz wielki i nawet nie wiesz ile i mozna spieprzyc jak i ile mozna osiągnąć 😉

wreszcie ktos bez problemow cos napisal 🙂

No widze, ze jestes z grupy tych co dostrzegaja "cos dalej" niz pozory.

Jest grupa ludzi co powyzsze opisuja ze "cos siada", "zamazuja sie "szczegoly"" itp.

Oj cieszy to cieszy.

 

tu się nie ze wszystkim zgodzę , system budowałem już trochę minęło  czasu. Uczę się na błędach i nie dotykam urządzeń/ marek z którymi mi nie po drodze. Poza tym bardzo uważnie wychwytuje drobne słowa jakie pojawiają się w waszych ocenach . Wybór Furutecha i Acrolinka nie był przypadkowy 😉 . Miało być lepiej .. tak kiedy zastąpiłem dwa czarne druty z  marketu ze ściany do kondycjonera i do zasilania źródła. Łaski nie robiło ;). Oczywiście to była zabawa w ciemno nigdy nie miałem styczności z tymi markami. Z Japoni tylko kiedyś Hijiri rca ale Furutech a szczególnie Acrolink to trochę inna szkoła grania .

8 minut temu, Kasz76 napisał:

Dzięki za odpowiedź.

Viborgi masz w wersji pokrytej rodem, srebrem czy złotem?

Furutech jest z drugiej ręki , gdzieś mam opakowania po tych wtyczkach ale z tego co pamiętam miały być rodowane.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tomek1777 napisał:

tu się nie ze wszystkim zgodzę , system budowałem już trochę minęło  czasu. Uczę się na błędach i nie dotykam urządzeń/ marek z którymi mi nie po drodze. Poza tym bardzo uważnie wychwytuje drobne słowa jakie pojawiają się w waszych ocenach . Wybór Furutecha i Acrolinka nie był przypadkowy 😉 . Miało być lepiej .. tak kiedy zastąpiłem dwa czarne druty z  marketu ze ściany do kondycjonera i do zasilania źródła. Łaski nie robiło ;). Oczywiście to była zabawa w ciemno nigdy nie miałem styczności z tymi markami. Z Japoni tylko kiedyś Hijiri rca ale Furutech a szczególnie Acrolink to trochę inna szkoła grania .

Pisales "tego nie da sie spieprzyc". Rozumiem ze nie chodziło ogolnie a o tym ruchu co zrobiles?

Jeśli drugie to oczywiście jak cos jest lepsze (kryteria 100x poruszalem) to zawsze bedzie lepsze i mozna tak ujac "ze nie da rady tego spieprzyc" 🙂

tak wiec chyba consensus 😉

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, KonradR napisał:

Pisales "tego nie da sie spieprzyc". Rozumiem ze nie chodziło ogolnie a o tym ruchu co zrobiles?

Jeśli drugie to oczywiście jak cos jest lepsze (kryteria 100x poruszalem) to zawsze bedzie lepsze i mozna tak ujac "ze nie da rady tego spieprzyc" 🙂

tak wiec chyba conensus 😉

zgoda 🙂 . Tak troche na tych nowych fluidach jadę 😉 . Faktycznie kiedyś miałem dwa głośnikowe z wysokimi metkami i jeden chinol  dwa razy tańszy .  I ten chinol został i leży już długo na podłodze i boję się go ruszać 😁poza tym ładnie wygląda😎

Tak jak piszesz wprowadzając dwa nowe kable do systemu i dodatkowo przepinając dwa inne które też samie w sobie mają wartość efekt testu się rozmył . Mogę bardziej ocenić co Furutech i Acrolink wniosły razem do finalnego efektu. Acrolink wydaje się być szybszy , na pewno podkreśla bardziej górę porównując do Furutecha. On jest z tej nowszej serii Anniversario a te nowe Acrolinki podobnież idą w tym kierunku. 

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tomek1777 napisał:

zgoda 🙂 . Tak troche na tych nowych fluidach jadę 😉 . Faktycznie kiedyś miałem dwa głośnikowe z wysokimi metkami i jeden chinol  dwa razy tańszy .  I ten chinol został i leży już długo na podłodze i boję się go ruszać 😁poza tym ładnie wygląda😎

Fluidy... Po te endorfiny sie tu bawimy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek1777 napisał:

Mogę bardziej ocenić co Furutech i Acrolink wniosły razem do finalnego efektu. Acrolink wydaje się być szybszy , na pewno podkreśla bardziej górę porównując do Furutecha. On jest z tej nowszej serii Anniversario a te nowe Acrolinki podobnież idą w tym kierunku. 

A co z odejsciem w akustyke utworu, fokusem z dyscyplina sceny, zwartoscia przestrzenna obiektow, namacalnosc, wiarygodnosc, plynnosc?

Gdzie jest wieksza? 

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KonradR napisał:

A co z odejsciem w akustyke utworu, fokusem z dyscyplina sceny, zwartoscia przestrzenna obiektow, namacalnosc, wiarygodnosc, plynnosc?

Gdzie jest wieksza? 

Poproszę o inny zestaw pytań😁. Dom pełen ludzi to cud że mogę się wyrwać na chwilę do salonu i co nie co posłuchać . Może wieczorem odepnę jeden , potem drugi i zobaczymy jak to działa .

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KonradR napisał:

To zapniesz jak bylo najlepiej i nic Ci nie ucieknie 🙂

Za dużo zmiennych. Muszę to jakoś ogarnąć i oswoić się. Tu jest kilka konfiguracja.  Różnice kiedy zamieniamy kable od urządzenia do urządzenia nie sa już duże.
Mam już swój typ co i gdzie ale na to potrzeba czasu. Zarówno Furutech TCS31 jak i Acrolink p4030 Anniversario to bardzo dobre kable. To dylamaty raczej z rodzaju za dużo dobrego 😉, zdecydowanie nie czegoś za mało. 

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek1777 napisał:

Za dużo zmiennych. Muszę to jakoś ogarnąć i oswoić się. Tu jest kilka konfiguracja.  Różnice kiedy zamieniamy kable od urządzenia do urządzenia nie sa już duże.
Mam już swój typ co i gdzie ale na to potrzeba czasu. Zarówno Furutech TCS31 jak i Acrolink p4030 Anniversario to bardzo dobre kable. To dylamaty raczej z rodzaju za dużo dobrego 😉, zdecydowanie nie czegoś za mało. 

To zrob "moj test". 🙂

nie bedzie za malo za duzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2021 o 19:30, KonradR napisał:

To jedno z "good practice in pcb designing"... Od jeszcze dawniejszych czasow 🙂

Jeden z lepszych tunerów radiowych UKF dla radiofonii z lat 60" Rohde&Schwarz Ballempfänger tak po ludzku był zrobiony. Tak że ponad 60 latek te dawniejsze czasy wynoszą... Polecam obejrzeć rozbierane zdjęcia

23 minuty temu, KonradR napisał:

To zrob "moj test". 🙂

Konrad a jak z Twoim testem jest z wychwyceniem która faza jest najlepsiejsza ? Wyrażnie różnicuje u Ciebie czy jednak trzeba się mocno wsłuchiwać..

Edytowane przez ASURA
literówka

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ASURA napisał:

Konrad a jak z Twoim testem jest z wychwyceniem która faza jest najlepsiejsza ? Wyrażnie różnicuje u Ciebie czy jednak trzeba się mocno wsłuchiwać..

Rafael celem testu nie jest optymalny uklad do sluchania. Wylaczenie wszystkich innych odbiornikow (nadajników) ma tylko i az pokazac, jaki duzy wklad daje chata. I jak mylny mozna miec poglad o poszczegolnych elementach systemu. Tylko tyle. Zrob to po prostu. Jeszcze nikt poza Kamilem nie mial odwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael w sumie to mozesz to zrobic dosc prosto.

Uwaga! Porownijemy tylko stany miedzy fazami a nie do calosci wlaczonej bo wiadomo (dla mnie), ze na dzien dobry będzie lepiej.

Odlaczasz najpierw odbiotniki z L1 i uchasz.

Potem wlaczasz L1 ale wylaczasz L2 i słuchasz.

Potem wlaczasz L2 i wylaczasz L3. Sluchasz.

Ta faza ktora miała najgorszy wynik (najgorzej gralo) to faza najmniej zasyfiona w stosunku do reszty. Mam nadzieje, ze to latwe do zrozumienia przez wiekszosc Kolegow 😉

Proste i logiczne, eliminacja przez odwrotnosc. Wtedy audio przepinasz na te co wyszla najmniej zasyfiona.

Natomiast my nie mamy z tym dylematu bo dbamy o kazda z faz Vacuumem.

Ale faktycznie mozna wytypowac, na ktorej powinna być linia audio. To zawsze jakas optymalizacja.

Oczywiście trzeba miec opis szafki nie tylko co gdzie ale i gdzie sa jakie fazy. Jak ktos nie ma takich mozlowosci to ja na to juz nie poradze, uprzedzajac ew. Pytania 😉

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z kilkoma uwagami po dłuższym odsłuchu . Postaram się treściwie opisać cechy tych dwóch kabli .

Furutech TCS31 , wtyki Viborg

- równy, spójny nie nadaje się do zdecydowanego kształtowania/modyfikowania charakteru dźwięku, nie podkreśla skoków dynamicznych

- kładzie ciężar na barwę i wypełnienie średnicy ale też dobrze dociąża bas, górne rejestry są prezentowane dobrze ale nie są eksponowane

- scena dźwiękowa przy jego użyciu , nie ma efektu wow, jest nieźle poprawnie

-ciężko będzie tym kablem coś zepsuć, może być solidnym dopełnieniem systemu któremu z założenia już nic nie brakuje

- u mnie dobrze zgrywa się z wysoko wydajnym  wzmacniaczem Krella , gorzej wypadł z cieplej grającym dackiem

 

 Acrolink p4030 Anniversario

 - nowe kable serii Anniversario stawiaja na rytm i dynamikę, trudno mi porównywać ze starszymi Acrolinkami ponieważ ich po prostu nie słyszałem, w systemie oprócz powyższego gra jeszcze XLR A7020 Leggenda

- dużo bardziej autorytarny kabel niż Furutech, zdecydowanie mocną ale i ryzykowną stroną jest znakomita ekspozycja wysokich tonów, porównując oba tu zdecydowanie usłyszymy więcej i na sporo większej scenie, w dobrym systemie może to być strzał w 10 w gorszej aplikacji mającej problemy górą ten kabel może być po prostu nieznośny. Nie wyobrażam sobie użycia go z moimi poprzednimi głośnikami z wysokotonowym berylem 

- średnica nie jest już tak "dopieszczona" jak w TCS 31, jest solidna  w porównaniu wydaje się jej mniej

- bas jest mocna stroną tego kabla, znakomicie prezentuje wybrzmienia i barwę wyższego zakresu, niższy jest sprężysty bardziej uderzając , konkurent stawiał bardziej na pulsowanie niższym zakresem

- obiektywnie to lepszy ale i droższy kabel od TCS31, mam lepszą scenę, lepiej prezentuje smaczki , bas ma bardziej barwne autorytatywne uderzenie jednak jest to kabel też dużo bardziej ryzykowny i może nastręczać problemy z ustawieniem go w torze.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tcs leży w szufladzie u mnie. Poprawny z dolu idąc atrakcyjny ale waski pasmowo. Ma nad soba sufit.

Cechy opisane o Acrolinku wskazuja na wyraznie lepsza polke tego produktu. A ryzyka nie sa z nim zwiazane tylko z poziomem zasilania calej reszty.

Przetestuj oba z wylaczeniem chaty. Ciekawe co wtedy napiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, KonradR napisał:

Uzywalem. Krotko i szuflada.

I rod i srebrne. Drugie nieco lepsze.

Sa "brudne" vs occ/upocc.

 

Najbardziej mnie intryguje Twoja szuflada😉.  Jednak po coś tam te TCS leżą

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2021 o 00:09, KonradR napisał:

Mikelas. To ma tylko pokazac, ze "sygnatura" jaka znasz jest tak zniekształcenia przez dom, ze nalezy wyciagnac z z tego jakies wnioski. Przynajmniej inaczej sie bedzie czytac odkrycia wielu speców 😉

No i jak cos zmoenisz w audio i nie bedziesz zadowolony, zawsze mozesz skonntrowac to wylaczeniem chaty i nagle sie okazuje ze zakup byl super tylko, ze nie działa specjalnie na zrodlo problemow 😉

I nie przejmuj sie GW. Poki co.;)

Po tym tescie stwierdzisz ze GW jest wypas 🙂 ale do czasu 😉

W koncu zrobilem test. 

Nie wiem na ile w tym autosugestii a ile prawdy. 

Wlaczylem sobie motyw filmowy Michala Lorenca - Wino truskawkowe. 

Przypomne w skrocie, oddzielna linia audio oparta o kabel gigawata, bezpiecznik gigawata i gniazdo podwojne ncf furutecha. linia wpieta do tego modulu ktory ma swiecace kontrolki pokazujace fazy (tak mi sie wydaje-nie jestem elektrykiem). 

A wiec odlaczylem wszystko poza zabepieczeniem glownym, tym modulem swiecacym oraz linia audio. Przelaczalem kilkukrotnie no i mam jedno wrazenie, po odlaczeniu tej reszty jest jakby wiecej slyszalnej gory jest bardziej dzwieczna ale nie drazniaca, basu jest jakby troche mniej ale jest wyrazniej slyszalny.  Moze napisze inaczej, tak jakby ktos starl delikatna warstewke kurzu ktora nie przeszkadza w ogladaniu eksponatu, ale po starciu tego kurzu jest to troche lepiej widoczne. Taka analogia. 

Nie wiem, czy czasem sobie nie zaczynam tego wmawiac. 

Jaki z tego plynie wniosek no i co z tym teraz zrobic, to juz pytanie do Konrada. 

P. s. w marcu dopiero sie wprowadzilem, nie ma wiec opcji na roboty budowlane, ktorych mam juz dosc na ten rok 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tedi02 napisał:

I czy warto ?

Rozmawialem z moim elektdykie. ktory mi pomagal przerabiac instalacje. Chlop jest oblatany po poznaniakach z kasa i robil rozne roboty u kilku audiofilow. Generalnie potwierdzil ze jest sens oddzielnej linii do audio. Mozna jeszcze polepszyc ale on nie robil akurat takich mykow. Cos w kazdym badz razie wspomnial o filtrach za przylaczem na glownym zasilającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

W koncu zrobilem test. 

Nie wiem na ile w tym autosugestii a ile prawdy. 

Wlaczylem sobie motyw filmowy Michala Lorenca - Wino truskawkowe. 

Przypomne w skrocie, oddzielna linia audio oparta o kabel gigawata, bezpiecznik gigawata i gniazdo podwojne ncf furutecha. linia wpieta do tego modulu ktory ma swiecace kontrolki pokazujace fazy (tak mi sie wydaje-nie jestem elektrykiem). 

A wiec odlaczylem wszystko poza zabepieczeniem glownym, tym modulem swiecacym oraz linia audio. Przelaczalem kilkukrotnie no i mam jedno wrazenie, po odlaczeniu tej reszty jest jakby wiecej slyszalnej gory jest bardziej dzwieczna ale nie drazniaca, basu jest jakby troche mniej ale jest wyrazniej slyszalny.  Moze napisze inaczej, tak jakby ktos starl delikatna warstewke kurzu ktora nie przeszkadza w ogladaniu eksponatu, ale po starciu tego kurzu jest to troche lepiej widoczne. Taka analogia. 

Nie wiem, czy czasem sobie nie zaczynam tego wmawiac. 

Jaki z tego plynie wniosek no i co z tym teraz zrobic, to juz pytanie do Konrada. 

P. s. w marcu dopiero sie wprowadzilem, nie ma wiec opcji na roboty budowlane, ktorych mam juz dosc na ten rok 😁

Dzieki Mikelas.

Dalbys sie przewietrzyć sprzetowi nieco dluzej to efekt bylby dalszy. To jak z kazda zmiana "w audio".

Dwie sprawy. Chata daje narzut nerwowość i chudszego mniej pelnego grania. Cale pasmo tym obrywa, a skraje slyszales najlepiej bo one zwykle maja problem przy codziennej zabawie z audio. 

Gora sie otwiera w sensie jakby poszerzyło sie pasmo, a doly sa duzo precyzyjniejsze bo maja wiecej informacji, średnica staje sie bardziej plynna i gestsza, naturalniejsza.

O ile na codzień nie masz problemów z efektem końcowym i ani suszy ani sie leje to dostajesz efekt "więcej watow na wzmaku" albo "moge kręcić glosniej" niby to samo ale bez jakiegos zlego niepotrzebnego obciazenia...

Ale ten test jest glownie dla maruderow, ktorzym cos dolega np. "Ncf im krzyczy" albo "srebro sie drze" czy "jest chudo". Wtedy najczęściej nagle sie okazuje ze "nic z powyzszych"... I konczy sie polowanie na czarownice 🙂

tylko co z tymi wnioskami zrobic....? 😉 to inna opowiesc...

a czym sie Mikelas bawiles? Niczym z audio. To test na inteligencje 😉 a ona to umiejetnosc wiązania faktów i dotychczas nabytej wiedzy i doswiadczenia i poruszanie się po  polu przyczynowo-skutkowym...

"madrej glowie dosc dwie slowie..."

10 minut temu, Mikelas76 napisał:

Rozmawialem z moim elektdykie. ktory mi pomagal przerabiac instalacje. Chlop jest oblatany po poznaniakach z kasa i robil rozne roboty u kilku audiofilow. Generalnie potwierdzil ze jest sens oddzielnej linii do audio. Mozna jeszcze polepszyc ale on nie robil akurat takich mykow. Cos w kazdym badz razie wspomnial o filtrach za przylaczem na glownym zasilającym.

Z kazdym z elektrykow z jakim musze u klientow wspolpracowac jest prosta umowa. "Nie komentuj, nie wymyslaj - rob pan co mowie" 🙂 i Nie dawaj swoich materialow...

wiedza tyle goscie ile wymyslili jego klienci i co tam przezyl.  Na większości elektrykow wrazenia robia miedziane bloki dystrybucyjne... "Po co to panie, wystarczy z modulu do modulu"...

natoniast porpawna architektura i rizplanowanie... To dla nich brednie z jakimi sie nie spotkali w zyciu.

Ale powiem tez cos na plus... Szybko zarabiaja gniazdka końcowe... 

podczas ostatniej grubej instalacji byla współpraca, choc na starcie gosc byl przerazony skala rzeczy i fanaberii, na ktore patrze i ktorej czesc sam robie, ale po 3 dniach orki i 50% narzucie czasowym realizacji, zobaczyl ze szafa w domu moze byc zrobiona jak szafa z energetyka w nowoczesnym zakladzie.

ogolnie podzial byl taki, ze planowanie modulow i "backbone" robie osobiście z naszych materiałów i technik, ogarniam zrodla zasilania i jej dysyrybucje a zabawa z odbiornikami jest po jego stronie. Tak wiec nie mial czego spaprac. Nawet sciezki którymi prowadzil byly pod kontrola, zeby mi nie zrobil wszędzie po najkrótszym kablu po łatwiznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znających z autopsji te kable .  FP-S55N na FI-48(R)   i TCS 31 (FP-S35TC) którego mam z wtykami rodowanym Viborga. Jakie są między nimi różnice ? TCS mi się dobrze zgrywa z wzmacniaczem i też do kondycjonera , natomiast do cieplej grającego dac  już nie . Potrzebuje jeszcze jeden kabel zasilający do sytemu i nie wiem czy ten wyżej to dobry kierunek? Ma być równe granie, niczego nie potrzebuje poprawiać.  Z innych alternatyw mam jeszcze na oku  Enerr Tradecent Ultra  i Solid core Pro 1

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2021 o 22:45, Ministerolnictwa napisał:

Przyszła dziś moja głośnikowa Furukawa Supremo z konfekcją Furutech 203R. Pierwsze wrażenie było dziwne, bo gdzieś zniknęła barwna, namacalna średnica a uwagę przykuwają szczegóły w górze pasma i zebrany aksamitny bas. Pewnie się wygrzeje i wróci do równowagi. Ile to potrwa?

Nie sądzę by wiele się zmieniło in plus, pisze odnośnie rodu furutecha . aczkolwiek nie przeczę że komuś się nie wstrzeli w system ,temat rzeka.

NCF próbują coś poprawić wg mnie z marnym skutkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tomek1777 napisał:

Enerr Tradecent Ultra 

O te właśnie. 

Jeszcze z Enerra Symbol, albo Holograph Hybrid, neutralne nic od siebie nie dodają, za to urządzenie nimi zasilane pokaże swoje walory jeszcze bardziej.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sir.jax napisał:

O te właśnie. 

Jeszcze z Enerra Symbol, albo Holograph Hybrid, neutralne nic od siebie nie dodają, za to urządzenie nimi zasilane pokaże swoje walory jeszcze bardziej.

Wady też🤣

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, ASURA napisał:

Wady też🤣

Bym tak napisalbym wylacznie o laczowkach. "Za dobre", obnażają słabości i mocne strony i pradu i urzadzen. W zasilaniu... Jak sredni lub slaby drut, to "dupy nie urwie" jak wybitny to "wprawi w oniemienie". Pierwsze trzeba wytezac uszy zeby sie pierdzielic w nieistotne niuansy rozniace od "żelazkowca", w drugim przypadku doznania sa całościowe, nierzadko trudne do skupienia się na czyms konkretnym, po prostu jest "grubo i tyle" i "gluchy podstronny uchodzca by uslyszal"... 😉

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.