Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat ja u siebie już teraz słyszę wszystko , oczywiście trzeba mieć wypoczęte uszy i być skupionym . Przełączenie i zamiana dwóch sieciówek ( średni budżetowy poziom) do dwóch różnych urządzeń wnosi wyraźną zmianę . "Problem" 😉 polega na tym że te zmiany są nadal akceptowalne i mógłbym żyć z każdym z nich. To jest kosmetyka , mogę sobie nią żonglować wg nastroju - no może bym uważał z Gigawattem bo to hardcorowy kabel 😉 . Pozostałe kabelki wnoszą tylko szlif. U mnie graja kolumny potem długo długo nic w końcu dac i wzmacniacz. I to ostatnie zdanie dedykuję wszystkim którym za mocno zagotowały w głowie kabelki i inne tego typu biżuterie. 

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomek1777 napisał:

Akurat ja u siebie już teraz słyszę wszystko , oczywiście trzeba mieć wypoczęte uszy i być skupionym . Przełączenie i zamiana dwóch sieciówek ( średni budżetowy poziom) do dwóch różnych urządzeń wnosi wyraźną zmianę . "Problem" 😉 polega na tym że te zmiany są nadal akceptowalne i mógłbym żyć z każdym z nich. To jest kosmetyka , mogę sobie nią żonglować wg nastroju - no może bym uważał z Gigawattem bo to hardcorowy kabel 😉 . Pozostałe kabelki wnoszą tylko szlif. U mnie graja kolumny potem długo długo nic w końcu dac i wzmacniacz. I to ostatnie zdanie dedykuję wszystkim którym za mocno zagotowały w głowie kabelki i inne tego typu biżuterie. 

podzielam punkt widzenia, w całej rozciągłości ale... 

...ciekawe co powiesz, jak podepniesz swojego nowego T. Ultra, zamiast tych furutechowych "popierdółek" (?) 🙂 🙂 🙂 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pantaleon napisał:

podzielam punkt widzenia, w całej rozciągłości ale... 

...ciekawe co powiesz, jak podepniesz swojego nowego T. Ultra, zamiast tych furutechowych "popierdółek" (?) 🙂 🙂 🙂 

Hehe 🙂 . Oczekiwania są nie powiem , zobaczymy jak wypoleruje mi  dźwięk 😛  i z którym urządzeniem się polubi najbardziej. Będzie test Enerr  T. Ultra  vs TCS 31 zagrają  ze wzmacniaczem i wnioski tutaj opiszę.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek1777 napisał:

Hehe 🙂 . Oczekiwania są nie powiem , zobaczymy jak wypoleruje mi  dźwięk 😛  i z którym urządzeniem się polubi najbardziej. Będzie test Enerr  T. Ultra  vs TCS 31 zagrają  ze wzmacniaczem i wnioski tutaj opiszę.

a ja już nie mogę się tych Twoich wniosków doczekać 🙂 

... coś mi mówi, że wrócisz jeszcze do mnie w sprawie Light'a 🤪

Edytowane przez Pantaleon

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wstępnych porównaniach na kablu Furutech 314 wersja brązowa przy zasilaniu wzmacniacza Cyrus 8vs. Słuchanie z spokojnym poziomem dźwięku.

Jeden kabel na chińskich  rodowanych ok 100zł komplet .Drugi kabel na Furutech FI-E11 R rodowany i FI-C15 G niskoprofilowy. Koszt 600zł.

Wniosek- wtyczki powodują zmianę w dźwięku. Dźwięk z chińskimi jest bardziej skomasowany ,słychać że muzyka ma więcej matowości , przytłumienia .Wydaje się że gra momentami czytelnie ale na tle furutechowych słychać że odbywa się to poprzez  wykastrowanie części dźwięków.  W jednych utworach słychać to bardziej w innych ciut mniej.Dlatego od lat Furutechy były w szafie bo z chińskimi grało dla mnie za masywnie i przytłumiająco. Wolałem Enerry i Technokabel na których wzmacniacz grał jaśniej .  Kabel zasilający Wireworld z chińskimi złoconymi też mnie męczył zbytnią masywnością i tłumieniem. Porównywałem kiedyś na 314 Furutecha  te chińskie wtyki rodowane i pozłacane i grały prawie identycznie z delikatnie jaśniejszym odcieniem muzyki tych rodowanych.

Na wtykach Furutecha jest znacznie dźwięczniej, przestrzenniej w głąb i bardziej naturalnie.Słychać to w wokalach i brzmieniu instrumentów. Jest więcej  naturalnej  i otwartej muzyki .

Mam płytę CD Kenwood GOLD i z niej Bob Marley -No women no cry  -gitara basowa ma głębię i krągłą dynamikę dźwięków. Brzmi bardzo fajnie . Z chińczykami jest bardziej  płasko  i matowo. Tak nijako, co słychać na tle furutechów. 

Jenis Joplin -Mercedes Benz. Na chińskich  wokal jest mniejszy i stłumiony, mniej nośny. Ogólnie cały przekaz jest taki mniejszy i wytłumiony. Furutechowe otwierają dźwięk, jest w większej skali .Jest nośność i radość w wokalu .

Przesłuchałem też składankę szantową i tu też te same spostrzeżenia. W porównaniu do Furutechowych  na chińczykach gra bardziej matowo i mniej realnie.Przestrzenność  na większości utworów też gorsza .

Wczoraj posłuchałem The Cure z kasety magnetofonowej. Słychać że gdy wzmacniacz zasila kabel z wtykami  Furutech to jest więcej dźwięków w przestrzeni ,są lepiej zintegrowane i dla mnie ogólnie całościowo jest czytelniej i lepiej dźwiękowo.

Przykład - Na jednym utworze w głębi słychać delikatne  lecz czytelne dźwięki w tle za wokalistą  , przy chińskich  po prostu tych dźwięków nie ma.

Gdy dźwięk -efekt muzyczny- przemieszcza się z prawej kolumny do lewej to każdy kolejny impuls  ma inne miejsce w przestrzeni sceny i ma ciągłość ruchu  po łuku w przestrzeni miedzy kolumnami.  Na chińskich usłyszałem najpierw dwa  zlane impulsy przy prawej kolumnie,  potem kolejne dźwięki były nieobecne  i  kończące sekwencje  dwa dźwięki w lewej kolumnie.

Jedyny dla mnie minus zastosowania wtyków Furutecha na tle chińskich to cena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzeus67 napisał:

Jedyny dla mnie minus zastosowania wtyków Furutecha na tle chińskich to cena.

Porównaj budżetowego furutecha do chińskiego viborga albo yarbo, bedzie to miało wiekszy sens, a i efekt dźwiekowy może być zaskakujący..😉

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viborga albo yarbo.

Brałem też pod uwagę, ale chciałem się przekonać kabel i wtyki Furutech. Po przeczytaniu testu/porównania trzech modeli z serii 11 zdecydowałem  na rodowane. Niskoprofilowy Fi c15 G z uwagi na bliskość wejść analogowych . Aby podłączyć normalna wtyczkę muszę wypinać trzy kable chinch.

Biorę też pod uwagę  wtyki / kabel Neotech  . Ale przez finanse to pieśń daleka. Do tego miałem dawno temu kable chinch z miedzi OCC i z dwa lata temu DIY głośnikowy OCC i nie przypadły mi do słuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dzeus67 napisał:

Jedyny dla mnie minus zastosowania wtyków Furutecha na tle chińskich to cena.

To musisz sie zdecydować co ma wieksza wartość ;);)

8 godzin temu, dzeus67 napisał:

Jeden kabel na chińskich  rodowanych ok 100zł komplet .Drugi kabel na Furutech FI-E11 R rodowany i FI-C15 G niskoprofilowy. Koszt 600zł.

To juz nawet gównolinę chinska roduja? Jezusie...;)

Czemu tracisz czas na porownywania wtykow z roznych metali? Porownuj cos co jest do siebie porównywalne. Gruszki z gruszkami a jabłka z jablkami. Wynik byl z gory wiadomy. Fosforobraz jest lepszy niz mosiadz to oczywiste.

No chyba ze chinole to niby miedz za stowke 😉

Ale doceniam test i wsluchiwanie sie w tak male roznice.  

6 godzin temu, Cezary_58669 napisał:

Porównaj budżetowego furutecha do chińskiego viborga albo yarbo, bedzie to miało wiekszy sens, a i efekt dźwiekowy może być zaskakujący..😉

Tak jest Cezary. Viborgi są przynajmniej miedziane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dzeus67 napisał:

Biorę też pod uwagę  wtyki / kabel Neotech  . Ale przez finanse to pieśń daleka. Do tego miałem dawno temu kable chinch z miedzi OCC i z dwa lata temu DIY głośnikowy OCC i nie przypadły mi do słuchu.

Budzetowe neo to juz przynajmniej ofc tyle ze zdaje sie tylko w goldzie. I tylko 2x tansze od occ. Neo occ fajne materialowo ale montowanie budzetow w schuko, ale iec przynajmniej po bozemu. Dziwna polityka. W malych furu tez to samo. Widac taki standard zachecajacy do wyzszych modeli. Tyle ze w furu to ma ścieżkę rozwojowa,a w neo koniec. Szkoda.

A occ czesto nie przypadaja do gustu, zwlaszcza laczowki i glosnikowce, gdyz czesto DIY to golasy czesto nieskrecone, zrobione tylko w kontekście lepszego przewodnika i na tym koniec.

Nie wiem jak u Ciebie ale tak to czesto bywa.

Wszystko IMO oczywiscie 😉

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tedi02 napisał:

Na chińskie szkoda kasy .

Piszecie jakie to firmowe wtyki mają wyższość nad Chińskimi , a na rynku jest kabel za 2 tyś i w testach złotouchych same ochy i achy ! rozebrałem ten kabel i jak zobaczyłem z czego jest zrobiony turlałem się ze śmiechu .

Kabel za 2 tyś a materiał 160zł ot całe Voodoo złotouchych  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pszczyna napisał:

Piszecie jakie to firmowe wtyki mają wyższość nad Chińskimi , a na rynku jest kabel za 2 tyś i w testach złotouchych same ochy i achy ! rozebrałem ten kabel i jak zobaczyłem z czego jest zrobiony turlałem się ze śmiechu .

Kabel za 2 tyś a materiał 160zł ot całe Voodoo złotouchych  

Hehe. W tej kategorii cenowej i ogolnie tych produktów to walka z cieniem. Bitwa o pierdoly za relatywnie duza kase. Punkt główny to maksymalnie przewodnik i koniec.

Jest tak i dlatego ja sie nie dziwie, ze sa kablosteptycy i maja calkiem sluszna zabawę o voodoo. Ale tez oni mają możliwości doswiadczalbe jakie maja i dlatego tez zdania nie zmienia.

Z drugiej strony... Czego Pszczyna oczekiwales? Z czego to było zrobione tak na Twoje wprawne oko oko? Jakiez to materialy widziales?Jakieś to zabiegi tam zauważyłeś? Albo czego tam niezauwazyles a powinno byc?

 

2 godziny temu, sir.jax napisał:

Czyli twoim zdaniem Viborg we wtykach Cu nie używa Cu?

😁

Tam kolega testowal Viborga czy "chinola"? Bo Viborg to karkowy chinol, a test byl chyba chinola od żelazka.

Bo viborg moze postartowac z f11 z fosforobrazu. 

Ale rozgrywka jest na poziomie co pisal Pszczyna. O marchewke. 

Takie produkty i polki cenowe tylko szkodzą calej tej zabawie. Ale z drugiej strony nieprzekonani to nie target producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wtyki Neotecha to bdb materiały, wykonanie korpusu i centralne prowadzenie kabla do wtyczki też, chodzi o zaciskanie na kablu.

 Myślę, że mogą korzystać kurować z furutechami.

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sir.jax napisał:

Te wtyki Neotecha to bdb materiały, wykonanie korpusu i centralne prowadzenie kabla do wtyczki też, chodzi o zaciskanie na kablu.

 Myślę, że mogą korzystać kurować z furutechami.

 

 

Dokladnie. Material genialny ale finisz na szuko jak z chinola...

Iec caly jest wypas no i w końcu mozna uzyc widly. Tu brawa.

Choc mogliby dac kolejne modele w strone 46/48/50 z ekranami.

Viborg jakos potrafi choc nie umie uziemic glupich srub... Neo tez tego nie robi a furu nawet w 11 robi. Każdy cos partaczy. A w 50 furu nic dodac nic ujac...

Tyle ze przeskoczylismy ze 100 na 15x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pszczyna napisał:

A pokazesz co to za kabel?

Włóczka z czego byla na Twoje oko?

A co mowi Ci ze to kabel za 8.45?

 Imitacji i tzw. Ptoduktow kolekcjonerskich nie toleruje. Jak mozna to kupowac??

Viborg przynajmniej nie udaje czegos czym nie jest.

Edytowane przez KonradR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem mógłbym pokazać ,nawet zastanawiam się nad szerokim upublicznieniem tego foto materiału.

Co do włóczki ! co to za pytanie ? z jakiego kraju pochodzi czy sweter został spruty ? 

Co mi mówi że to kabek za 8,45zł/mb --ponieważ jest dostępny w tej cenie  .

A co mnie tknęło do tzw sekcji ! a to iż kiedyś poproszono mnie o pomoc w reperacji kabla głośnikowego Audionowa ILLUMINATOR też były Ohyyy i Achyyyy lecz kabel to zwykły przewód do BETONIARKI trójfazowy !!!!!!!!!!!!!!!!!

Teraz szukajcie jaka była euforia recenzenta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pszczyna napisał:

Ohyyy i Achyyyy lecz kabel to zwykły przewód do BETONIARKI trójfazowy !!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie neguje ze mogl ktos zrobic glosnikowca z kabla 4~5 zylowego (serio mial tyle zyl?) byly chociaz uzyte a uziom podlaczony lub wyprowadzony?

Tylko mi coś mowi, ze malo w życiu widziales i malo wiesz, bo zbyt latwo ferujesz kategoryczne sądy.

Jesli jestes "antykablowcem" to plus dla Ciebie, bo nie musisz ich nie uzywac. Zaoszczedzisz duzo kasy i zawodu zwlaszcza w tych tanszych segementach, gdzie roznice sa ale tak nikłe do tego co mozna osiaganac, ze szkoda kazdej zety i lepiej byc jak kolega 😉

Teraz, Pszczyna napisał:

Mam być ośmieszany ! to podziękuję !

Szkoda ze tak sie czujesz.

Napisz na jaki materiał ten "sweter" Ci wyglada a nie tylko "sweter, sweter".

To samo z kablem "trojfazowy", napewne dwuzylowym. Serio mial 4~5 drutow?

Chcesz konkretow to sam bądź konkretny albo napisz ze nie wiesz. Bo to tez konkret.

Jak masz pisac rzeczy bez zadnego podparcia, to lepiej nie pisz. A jak chcesz wzbogacić swoja wiedze i horyzont, to pytaj. Na pewno ktos cos Ci odpowie, zebys nie czul sie samoosmieszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pszczyna napisał:

W tym szkopuł że nie jestem ANTYKABLAŻEM , włóczkę ocen sobie sam na więcej pytań nie odpowiadam ponieważ w życiu dużo widziałem BARRDZO DUŻO !!! 

bbbbb.jpg

Ale na co paplacyjnie wyglada? Jak kupujesz koszule to unimasz poliestru prawda? 

To welna naturalba? Bawelna? Mix z poliestrem? To się elektryzuje? Mieekkie? Twarde? No wlasnie. Fotka tego nie odda.

Ale fakt wyglada jak ze swetra 😉

Ale trzeba byc sprawiedliwym i jak miales rozne materisly w reku to mozesz niektóre wykluczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
26 minut temu, Mikelas76 napisał:

Gdyby ktos by ciekaw moich odczuc po zmianie linii zasilajacej (zwyklej i dedykowanej) 

 

to jeszcze zrob sobie "moj test". zobaczysz jak się "odizolowałeś" 😉

ale wydzielenie z gwiazdy osobnej odnogi zawsze jest lepszym ruchem niz bycie w jej węźle 😮

no i na dzien dobry odsprzedaj GW poki trzyma cenę i są inni... kilku kolegów juz wie jakie oni cuda wypisują z pewnym porównaniem. 

niemniej doceniam robienie czegokolwiek niz siedzenie i kwękanie jak to suszy czy co tam teraz w modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tak papierowo patrząc...

to model 102 tyle, ze z NCF. jak ktos mial 102, to poprawa "tylko" i az w tym co niesie ncf.

poza tym 945 zeta za 2 sztuki.

centralny pin occ, reszta stop miedzi. 😞

nie rozumiem ich pomysłów. masa jest rownie ważna jak nie ważniejsza. masa w furu "tulipan", w wbt centralny punkt.

jak to ma się mieć do wbt miedz praktycznie w tej cenie ale 4 sztuki, nie mowiąć o srebrze za 25% więcej i jest pure silver na całym wtyku i 4 sztuki.

lubię furutecha a lot, ale sygnał to domena wbt Ag, a i nawet Cu. xlr, zasilanie... furu i alternetywnie neo.

niestety dlatego nie kusi mnie próbować nowego furu bo wynik czuję na km. a za tę kase mozna sprawić sobie najlepsze gniazdo ścienne:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.