Jump to content

Open Club  ·  220 members

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA

gabler
 Share

Recommended Posts

2 godziny temu, tedi02 napisał:

I czy warto ?

Rozmawialem z moim elektdykie. ktory mi pomagal przerabiac instalacje. Chlop jest oblatany po poznaniakach z kasa i robil rozne roboty u kilku audiofilow. Generalnie potwierdzil ze jest sens oddzielnej linii do audio. Mozna jeszcze polepszyc ale on nie robil akurat takich mykow. Cos w kazdym badz razie wspomnial o filtrach za przylaczem na glownym zasilającym.

4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

W koncu zrobilem test. 

Nie wiem na ile w tym autosugestii a ile prawdy. 

Wlaczylem sobie motyw filmowy Michala Lorenca - Wino truskawkowe. 

Przypomne w skrocie, oddzielna linia audio oparta o kabel gigawata, bezpiecznik gigawata i gniazdo podwojne ncf furutecha. linia wpieta do tego modulu ktory ma swiecace kontrolki pokazujace fazy (tak mi sie wydaje-nie jestem elektrykiem). 

A wiec odlaczylem wszystko poza zabepieczeniem glownym, tym modulem swiecacym oraz linia audio. Przelaczalem kilkukrotnie no i mam jedno wrazenie, po odlaczeniu tej reszty jest jakby wiecej slyszalnej gory jest bardziej dzwieczna ale nie drazniaca, basu jest jakby troche mniej ale jest wyrazniej slyszalny.  Moze napisze inaczej, tak jakby ktos starl delikatna warstewke kurzu ktora nie przeszkadza w ogladaniu eksponatu, ale po starciu tego kurzu jest to troche lepiej widoczne. Taka analogia. 

Nie wiem, czy czasem sobie nie zaczynam tego wmawiac. 

Jaki z tego plynie wniosek no i co z tym teraz zrobic, to juz pytanie do Konrada. 

P. s. w marcu dopiero sie wprowadzilem, nie ma wiec opcji na roboty budowlane, ktorych mam juz dosc na ten rok 😁

Dzieki Mikelas.

Dalbys sie przewietrzyć sprzetowi nieco dluzej to efekt bylby dalszy. To jak z kazda zmiana "w audio".

Dwie sprawy. Chata daje narzut nerwowość i chudszego mniej pelnego grania. Cale pasmo tym obrywa, a skraje slyszales najlepiej bo one zwykle maja problem przy codziennej zabawie z audio. 

Gora sie otwiera w sensie jakby poszerzyło sie pasmo, a doly sa duzo precyzyjniejsze bo maja wiecej informacji, średnica staje sie bardziej plynna i gestsza, naturalniejsza.

O ile na codzień nie masz problemów z efektem końcowym i ani suszy ani sie leje to dostajesz efekt "więcej watow na wzmaku" albo "moge kręcić glosniej" niby to samo ale bez jakiegos zlego niepotrzebnego obciazenia...

Ale ten test jest glownie dla maruderow, ktorzym cos dolega np. "Ncf im krzyczy" albo "srebro sie drze" czy "jest chudo". Wtedy najczęściej nagle sie okazuje ze "nic z powyzszych"... I konczy sie polowanie na czarownice 🙂

tylko co z tymi wnioskami zrobic....? 😉 to inna opowiesc...

a czym sie Mikelas bawiles? Niczym z audio. To test na inteligencje 😉 a ona to umiejetnosc wiązania faktów i dotychczas nabytej wiedzy i doswiadczenia i poruszanie się po  polu przyczynowo-skutkowym...

"madrej glowie dosc dwie slowie..."

10 minut temu, Mikelas76 napisał:

Rozmawialem z moim elektdykie. ktory mi pomagal przerabiac instalacje. Chlop jest oblatany po poznaniakach z kasa i robil rozne roboty u kilku audiofilow. Generalnie potwierdzil ze jest sens oddzielnej linii do audio. Mozna jeszcze polepszyc ale on nie robil akurat takich mykow. Cos w kazdym badz razie wspomnial o filtrach za przylaczem na glownym zasilającym.

Z kazdym z elektrykow z jakim musze u klientow wspolpracowac jest prosta umowa. "Nie komentuj, nie wymyslaj - rob pan co mowie" 🙂 i Nie dawaj swoich materialow...

wiedza tyle goscie ile wymyslili jego klienci i co tam przezyl.  Na większości elektrykow wrazenia robia miedziane bloki dystrybucyjne... "Po co to panie, wystarczy z modulu do modulu"...

natoniast porpawna architektura i rizplanowanie... To dla nich brednie z jakimi sie nie spotkali w zyciu.

Ale powiem tez cos na plus... Szybko zarabiaja gniazdka końcowe... 

podczas ostatniej grubej instalacji byla współpraca, choc na starcie gosc byl przerazony skala rzeczy i fanaberii, na ktore patrze i ktorej czesc sam robie, ale po 3 dniach orki i 50% narzucie czasowym realizacji, zobaczyl ze szafa w domu moze byc zrobiona jak szafa z energetyka w nowoczesnym zakladzie.

ogolnie podzial byl taki, ze planowanie modulow i "backbone" robie osobiście z naszych materiałów i technik, ogarniam zrodla zasilania i jej dysyrybucje a zabawa z odbiornikami jest po jego stronie. Tak wiec nie mial czego spaprac. Nawet sciezki którymi prowadzil byly pod kontrola, zeby mi nie zrobil wszędzie po najkrótszym kablu po łatwiznie.

pytanie do znających z autopsji te kable .  FP-S55N na FI-48(R)   i TCS 31 (FP-S35TC) którego mam z wtykami rodowanym Viborga. Jakie są między nimi różnice ? TCS mi się dobrze zgrywa z wzmacniaczem i też do kondycjonera , natomiast do cieplej grającego dac  już nie . Potrzebuje jeszcze jeden kabel zasilający do sytemu i nie wiem czy ten wyżej to dobry kierunek? Ma być równe granie, niczego nie potrzebuje poprawiać.  Z innych alternatyw mam jeszcze na oku  Enerr Tradecent Ultra  i Solid core Pro 1

Bluesound Node  >Rockna WaveLight >Krell Vanguard (końcówka mocy)/ Crown Xti 2000 > Audiosynergia Piramidy

W dniu 29.09.2021 o 22:45, Ministerolnictwa napisał:

Przyszła dziś moja głośnikowa Furukawa Supremo z konfekcją Furutech 203R. Pierwsze wrażenie było dziwne, bo gdzieś zniknęła barwna, namacalna średnica a uwagę przykuwają szczegóły w górze pasma i zebrany aksamitny bas. Pewnie się wygrzeje i wróci do równowagi. Ile to potrwa?

Nie sądzę by wiele się zmieniło in plus, pisze odnośnie rodu furutecha . aczkolwiek nie przeczę że komuś się nie wstrzeli w system ,temat rzeka.

NCF próbują coś poprawić wg mnie z marnym skutkiem .

4 godziny temu, Tomek1777 napisał:

Enerr Tradecent Ultra 

O te właśnie. 

Jeszcze z Enerra Symbol, albo Holograph Hybrid, neutralne nic od siebie nie dodają, za to urządzenie nimi zasilane pokaże swoje walory jeszcze bardziej.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

4 godziny temu, sir.jax napisał:

O te właśnie. 

Jeszcze z Enerra Symbol, albo Holograph Hybrid, neutralne nic od siebie nie dodają, za to urządzenie nimi zasilane pokaże swoje walory jeszcze bardziej.

Wady też🤣

59 minut temu, ASURA napisał:

Wady też🤣

Bym tak napisalbym wylacznie o laczowkach. "Za dobre", obnażają słabości i mocne strony i pradu i urzadzen. W zasilaniu... Jak sredni lub slaby drut, to "dupy nie urwie" jak wybitny to "wprawi w oniemienie". Pierwsze trzeba wytezac uszy zeby sie pierdzielic w nieistotne niuansy rozniace od "żelazkowca", w drugim przypadku doznania sa całościowe, nierzadko trudne do skupienia się na czyms konkretnym, po prostu jest "grubo i tyle" i "gluchy podstronny uchodzca by uslyszal"... 😉

Edited by KonradR

Akurat ja u siebie już teraz słyszę wszystko , oczywiście trzeba mieć wypoczęte uszy i być skupionym . Przełączenie i zamiana dwóch sieciówek ( średni budżetowy poziom) do dwóch różnych urządzeń wnosi wyraźną zmianę . "Problem" 😉 polega na tym że te zmiany są nadal akceptowalne i mógłbym żyć z każdym z nich. To jest kosmetyka , mogę sobie nią żonglować wg nastroju - no może bym uważał z Gigawattem bo to hardcorowy kabel 😉 . Pozostałe kabelki wnoszą tylko szlif. U mnie graja kolumny potem długo długo nic w końcu dac i wzmacniacz. I to ostatnie zdanie dedykuję wszystkim którym za mocno zagotowały w głowie kabelki i inne tego typu biżuterie. 

Bluesound Node  >Rockna WaveLight >Krell Vanguard (końcówka mocy)/ Crown Xti 2000 > Audiosynergia Piramidy

9 minut temu, Tomek1777 napisał:

Akurat ja u siebie już teraz słyszę wszystko , oczywiście trzeba mieć wypoczęte uszy i być skupionym . Przełączenie i zamiana dwóch sieciówek ( średni budżetowy poziom) do dwóch różnych urządzeń wnosi wyraźną zmianę . "Problem" 😉 polega na tym że te zmiany są nadal akceptowalne i mógłbym żyć z każdym z nich. To jest kosmetyka , mogę sobie nią żonglować wg nastroju - no może bym uważał z Gigawattem bo to hardcorowy kabel 😉 . Pozostałe kabelki wnoszą tylko szlif. U mnie graja kolumny potem długo długo nic w końcu dac i wzmacniacz. I to ostatnie zdanie dedykuję wszystkim którym za mocno zagotowały w głowie kabelki i inne tego typu biżuterie. 

podzielam punkt widzenia, w całej rozciągłości ale... 

...ciekawe co powiesz, jak podepniesz swojego nowego T. Ultra, zamiast tych furutechowych "popierdółek" (?) 🙂 🙂 🙂 

Lubię sobie pogrywać ... 

1 godzinę temu, Pantaleon napisał:

podzielam punkt widzenia, w całej rozciągłości ale... 

...ciekawe co powiesz, jak podepniesz swojego nowego T. Ultra, zamiast tych furutechowych "popierdółek" (?) 🙂 🙂 🙂 

Hehe 🙂 . Oczekiwania są nie powiem , zobaczymy jak wypoleruje mi  dźwięk 😛  i z którym urządzeniem się polubi najbardziej. Będzie test Enerr  T. Ultra  vs TCS 31 zagrają  ze wzmacniaczem i wnioski tutaj opiszę.

Edited by Tomek1777

Godzinę temu, Tomek1777 napisał:

Hehe 🙂 . Oczekiwania są nie powiem , zobaczymy jak wypoleruje mi  dźwięk 😛  i z którym urządzeniem się polubi najbardziej. Będzie test Enerr  T. Ultra  vs TCS 31 zagrają  ze wzmacniaczem i wnioski tutaj opiszę.

a ja już nie mogę się tych Twoich wniosków doczekać 🙂 

... coś mi mówi, że wrócisz jeszcze do mnie w sprawie Light'a 🤪

Edited by Pantaleon

Lubię sobie pogrywać ... 

Jestem po wstępnych porównaniach na kablu Furutech 314 wersja brązowa przy zasilaniu wzmacniacza Cyrus 8vs. Słuchanie z spokojnym poziomem dźwięku.

Jeden kabel na chińskich  rodowanych ok 100zł komplet .Drugi kabel na Furutech FI-E11 R rodowany i FI-C15 G niskoprofilowy. Koszt 600zł.

Wniosek- wtyczki powodują zmianę w dźwięku. Dźwięk z chińskimi jest bardziej skomasowany ,słychać że muzyka ma więcej matowości , przytłumienia .Wydaje się że gra momentami czytelnie ale na tle furutechowych słychać że odbywa się to poprzez  wykastrowanie części dźwięków.  W jednych utworach słychać to bardziej w innych ciut mniej.Dlatego od lat Furutechy były w szafie bo z chińskimi grało dla mnie za masywnie i przytłumiająco. Wolałem Enerry i Technokabel na których wzmacniacz grał jaśniej .  Kabel zasilający Wireworld z chińskimi złoconymi też mnie męczył zbytnią masywnością i tłumieniem. Porównywałem kiedyś na 314 Furutecha  te chińskie wtyki rodowane i pozłacane i grały prawie identycznie z delikatnie jaśniejszym odcieniem muzyki tych rodowanych.

Na wtykach Furutecha jest znacznie dźwięczniej, przestrzenniej w głąb i bardziej naturalnie.Słychać to w wokalach i brzmieniu instrumentów. Jest więcej  naturalnej  i otwartej muzyki .

Mam płytę CD Kenwood GOLD i z niej Bob Marley -No women no cry  -gitara basowa ma głębię i krągłą dynamikę dźwięków. Brzmi bardzo fajnie . Z chińczykami jest bardziej  płasko  i matowo. Tak nijako, co słychać na tle furutechów. 

Jenis Joplin -Mercedes Benz. Na chińskich  wokal jest mniejszy i stłumiony, mniej nośny. Ogólnie cały przekaz jest taki mniejszy i wytłumiony. Furutechowe otwierają dźwięk, jest w większej skali .Jest nośność i radość w wokalu .

Przesłuchałem też składankę szantową i tu też te same spostrzeżenia. W porównaniu do Furutechowych  na chińczykach gra bardziej matowo i mniej realnie.Przestrzenność  na większości utworów też gorsza .

Wczoraj posłuchałem The Cure z kasety magnetofonowej. Słychać że gdy wzmacniacz zasila kabel z wtykami  Furutech to jest więcej dźwięków w przestrzeni ,są lepiej zintegrowane i dla mnie ogólnie całościowo jest czytelniej i lepiej dźwiękowo.

Przykład - Na jednym utworze w głębi słychać delikatne  lecz czytelne dźwięki w tle za wokalistą  , przy chińskich  po prostu tych dźwięków nie ma.

Gdy dźwięk -efekt muzyczny- przemieszcza się z prawej kolumny do lewej to każdy kolejny impuls  ma inne miejsce w przestrzeni sceny i ma ciągłość ruchu  po łuku w przestrzeni miedzy kolumnami.  Na chińskich usłyszałem najpierw dwa  zlane impulsy przy prawej kolumnie,  potem kolejne dźwięki były nieobecne  i  kończące sekwencje  dwa dźwięki w lewej kolumnie.

Jedyny dla mnie minus zastosowania wtyków Furutecha na tle chińskich to cena.

Godzinę temu, dzeus67 napisał:

Porównaj budżetowego furutecha do chińskiego viborga albo yarbo, bedzie to miało wiekszy sens, a i efekt dźwiekowy może być zaskakujący..😉

"Exposure - with music in mind since 1974''

viborga albo yarbo.

Brałem też pod uwagę, ale chciałem się przekonać kabel i wtyki Furutech. Po przeczytaniu testu/porównania trzech modeli z serii 11 zdecydowałem  na rodowane. Niskoprofilowy Fi c15 G z uwagi na bliskość wejść analogowych . Aby podłączyć normalna wtyczkę muszę wypinać trzy kable chinch.

Biorę też pod uwagę  wtyki / kabel Neotech  . Ale przez finanse to pieśń daleka. Do tego miałem dawno temu kable chinch z miedzi OCC i z dwa lata temu DIY głośnikowy OCC i nie przypadły mi do słuchu.

8 godzin temu, dzeus67 napisał:

To musisz sie zdecydować co ma wieksza wartość ;);)

8 godzin temu, dzeus67 napisał:

Jeden kabel na chińskich  rodowanych ok 100zł komplet .Drugi kabel na Furutech FI-E11 R rodowany i FI-C15 G niskoprofilowy. Koszt 600zł.

To juz nawet gównolinę chinska roduja? Jezusie...;)

Czemu tracisz czas na porownywania wtykow z roznych metali? Porownuj cos co jest do siebie porównywalne. Gruszki z gruszkami a jabłka z jablkami. Wynik byl z gory wiadomy. Fosforobraz jest lepszy niz mosiadz to oczywiste.

No chyba ze chinole to niby miedz za stowke 😉

Ale doceniam test i wsluchiwanie sie w tak male roznice.  

6 godzin temu, Cezary_58669 napisał:

Porównaj budżetowego furutecha do chińskiego viborga albo yarbo, bedzie to miało wiekszy sens, a i efekt dźwiekowy może być zaskakujący..😉

Tak jest Cezary. Viborgi są przynajmniej miedziane...

6 godzin temu, dzeus67 napisał:

Biorę też pod uwagę  wtyki / kabel Neotech  . Ale przez finanse to pieśń daleka. Do tego miałem dawno temu kable chinch z miedzi OCC i z dwa lata temu DIY głośnikowy OCC i nie przypadły mi do słuchu.

Budzetowe neo to juz przynajmniej ofc tyle ze zdaje sie tylko w goldzie. I tylko 2x tansze od occ. Neo occ fajne materialowo ale montowanie budzetow w schuko, ale iec przynajmniej po bozemu. Dziwna polityka. W malych furu tez to samo. Widac taki standard zachecajacy do wyzszych modeli. Tyle ze w furu to ma ścieżkę rozwojowa,a w neo koniec. Szkoda.

A occ czesto nie przypadaja do gustu, zwlaszcza laczowki i glosnikowce, gdyz czesto DIY to golasy czesto nieskrecone, zrobione tylko w kontekście lepszego przewodnika i na tym koniec.

Nie wiem jak u Ciebie ale tak to czesto bywa.

Wszystko IMO oczywiscie 😉

Edited by KonradR

16 godzin temu, tedi02 napisał:

Na chińskie szkoda kasy .

Piszecie jakie to firmowe wtyki mają wyższość nad Chińskimi , a na rynku jest kabel za 2 tyś i w testach złotouchych same ochy i achy ! rozebrałem ten kabel i jak zobaczyłem z czego jest zrobiony turlałem się ze śmiechu .

Kabel za 2 tyś a materiał 160zł ot całe Voodoo złotouchych  

7 minut temu, Pszczyna napisał:

Piszecie jakie to firmowe wtyki mają wyższość nad Chińskimi , a na rynku jest kabel za 2 tyś i w testach złotouchych same ochy i achy ! rozebrałem ten kabel i jak zobaczyłem z czego jest zrobiony turlałem się ze śmiechu .

Kabel za 2 tyś a materiał 160zł ot całe Voodoo złotouchych  

Hehe. W tej kategorii cenowej i ogolnie tych produktów to walka z cieniem. Bitwa o pierdoly za relatywnie duza kase. Punkt główny to maksymalnie przewodnik i koniec.

Jest tak i dlatego ja sie nie dziwie, ze sa kablosteptycy i maja calkiem sluszna zabawę o voodoo. Ale tez oni mają możliwości doswiadczalbe jakie maja i dlatego tez zdania nie zmienia.

Z drugiej strony... Czego Pszczyna oczekiwales? Z czego to było zrobione tak na Twoje wprawne oko oko? Jakiez to materialy widziales?Jakieś to zabiegi tam zauważyłeś? Albo czego tam niezauwazyles a powinno byc?

2 godziny temu, sir.jax napisał:

Czyli twoim zdaniem Viborg we wtykach Cu nie używa Cu?

😁

Tam kolega testowal Viborga czy "chinola"? Bo Viborg to karkowy chinol, a test byl chyba chinola od żelazka.

Bo viborg moze postartowac z f11 z fosforobrazu. 

Ale rozgrywka jest na poziomie co pisal Pszczyna. O marchewke. 

Takie produkty i polki cenowe tylko szkodzą calej tej zabawie. Ale z drugiej strony nieprzekonani to nie target producentów.

Te wtyki

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to bdb materiały, wykonanie korpusu i centralne prowadzenie kabla do wtyczki też, chodzi o zaciskanie na kablu.

Myślę, że mogą korzystać kurować z furutechami.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Teraz, sir.jax napisał:

Te wtyki

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to bdb materiały, wykonanie korpusu i centralne prowadzenie kabla do wtyczki też, chodzi o zaciskanie na kablu.

Myślę, że mogą korzystać kurować z furutechami.

Dokladnie. Material genialny ale finisz na szuko jak z chinola...

Iec caly jest wypas no i w końcu mozna uzyc widly. Tu brawa.

Choc mogliby dac kolejne modele w strone 46/48/50 z ekranami.

Viborg jakos potrafi choc nie umie uziemic glupich srub... Neo tez tego nie robi a furu nawet w 11 robi. Każdy cos partaczy. A w 50 furu nic dodac nic ujac...

Tyle ze przeskoczylismy ze 100 na 15x tyle.

Co widziałem ? , tani przewód obecnie do nabycia za 8,45zł/mb trochę włóczki jako wypełnienie i wtyki z ALLE 39zł/para , dokładnie te 

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

39 minut temu, Pszczyna napisał:

Co widziałem ? , tani przewód obecnie do nabycia za 8,45zł/mb trochę włóczki jako wypełnienie i wtyki z ALLE 39zł/para , dokładnie te 

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A pokazesz co to za kabel?

Włóczka z czego byla na Twoje oko?

A co mowi Ci ze to kabel za 8.45?

Imitacji i tzw. Ptoduktow kolekcjonerskich nie toleruje. Jak mozna to kupowac??

Viborg przynajmniej nie udaje czegos czym nie jest.

Edited by KonradR

Owszem mógłbym pokazać ,nawet zastanawiam się nad szerokim upublicznieniem tego foto materiału.

Co do włóczki ! co to za pytanie ? z jakiego kraju pochodzi czy sweter został spruty ? 

Co mi mówi że to kabek za 8,45zł/mb --ponieważ jest dostępny w tej cenie  .

A co mnie tknęło do tzw sekcji ! a to iż kiedyś poproszono mnie o pomoc w reperacji kabla głośnikowego Audionowa ILLUMINATOR też były Ohyyy i Achyyyy lecz kabel to zwykły przewód do BETONIARKI trójfazowy !!!!!!!!!!!!!!!!!

Teraz szukajcie jaka była euforia recenzenta 

6 minut temu, Pszczyna napisał:

Ohyyy i Achyyyy lecz kabel to zwykły przewód do BETONIARKI trójfazowy !!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie neguje ze mogl ktos zrobic glosnikowca z kabla 4~5 zylowego (serio mial tyle zyl?) byly chociaz uzyte a uziom podlaczony lub wyprowadzony?

Tylko mi coś mowi, ze malo w życiu widziales i malo wiesz, bo zbyt latwo ferujesz kategoryczne sądy.

Jesli jestes "antykablowcem" to plus dla Ciebie, bo nie musisz ich nie uzywac. Zaoszczedzisz duzo kasy i zawodu zwlaszcza w tych tanszych segementach, gdzie roznice sa ale tak nikłe do tego co mozna osiaganac, ze szkoda kazdej zety i lepiej byc jak kolega 😉

Teraz, Pszczyna napisał:

Mam być ośmieszany ! to podziękuję !

Szkoda ze tak sie czujesz.

Napisz na jaki materiał ten "sweter" Ci wyglada a nie tylko "sweter, sweter".

To samo z kablem "trojfazowy", napewne dwuzylowym. Serio mial 4~5 drutow?

Chcesz konkretow to sam bądź konkretny albo napisz ze nie wiesz. Bo to tez konkret.

Jak masz pisac rzeczy bez zadnego podparcia, to lepiej nie pisz. A jak chcesz wzbogacić swoja wiedze i horyzont, to pytaj. Na pewno ktos cos Ci odpowie, zebys nie czul sie samoosmieszany.

Share

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.