Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  244 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.02.2019 o 13:04, sir.jax napisał:

Zadzwoń do RCMu,  mnie polecili FP 3TS20 i jest naprawdę bdb.

Miałem go pożyczonego, jest dobry to fakt ale i tak ma lekko pogrubioną średnicę, szukam czegoś podobnego w balansie jak standardowy kabel komputerowy gdzie jest dynamicznie ale wiadomo, że nie gładko i ziarniście, jedynie z tych co słuchałem WireWorld Stratus miał świetną mikrodynamikę bez pogrubiania ale resztę do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
W dniu 23.02.2019 o 13:02, gabler napisał:

 Którego Furutecha polecacie do źródła, ma być szybki i bez pogrubiania średnicy i basu

 

DPS-4 na 50-kach NCF - chyba najbardziej rozdzielczy przewód zasilający Furutecha. To zupełnie inny poziom niż nomen omen również świetny FP-3TS20

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Fr@ntz said:

DPS-4 na 50-kach NCF - chyba najbardziej rozdzielczy przewód zasilający Furutecha. To zupełnie inny poziom niż nomen omen również świetny FP-3TS20

A jak z szybkością w porównaniu do TCS21 i TCS31 które grają szybko i dynamicznie. Nie ma spowolnienia znanego z S032?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

DPS-4 nie ma najmniejszych oznak spowolnienia a przy swojej rozdzielczości wąskie gardło pojawia się raczej za nim aniżeli on miałby cokolwiek limitować. Najlepiej pożycz wygrzaną sztukę i przez kilka dni posłuchaj

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 14:52, Fr@ntz napisał:

DPS-4 na 50-kach NCF - chyba najbardziej rozdzielczy przewód zasilający Furutecha. To zupełnie inny poziom niż nomen omen również świetny FP-3TS20

Chyba zapomniales o Nanoflux/Powerflux....

gdzie ta landrynka taka rozdzielcza? Chyba tylko na srednicy, bo reszta pasma w niej dosc slabo funkcjonuje...

pisanie o braku niedostatkow w motoryce tez jest sporym naduzyciem - chociazby w kontekscie ww Nanofluxa, nowej serii AQ czy Acro 9700...  nie wspominając nawet o taśmach pokroju Verrastar:)

landryna dobry romantyczny kabel w kat jakosc/cena - taki troche bardziej wyczynowy Harmonix M2R, i tyle na ten temat...

Edytowane przez Dukez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Dukez - nie zapomniałem - Nanofluxa, mam na stałe wpiętego pod CD, ale to nieco inny pułap. Dziwi mnie natomiast porównanie Landryny do Acrolinka 9700 i szczególnie Harmonix X-DC350M2R, bo to msz zupełnie inna bajka (jest o wiele ciemniejszy, gęstszy i wysycony) .

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fr@ntz napisał:

Dukez - nie zapomniałem - Nanofluxa, mam na stałe wpiętego pod CD, ale to nieco inny pułap. Dziwi mnie natomiast porównanie Landryny do Acrolinka 9700 i szczególnie Harmonix X-DC350M2R, bo to msz zupełnie inna bajka (jest o wiele ciemniejszy, gęstszy i wysycony) .

no tak ale napisałeś że to najbardziej rozdzielczy przewód Furutecha, a to raczej nie jest prawda.

Jego dynamice tez można sporo zarzucić - potrafi przyczynić sie do zwiększenia misiowatości całego systemu. U mnie np. na C1100/Mc2301 Macka i Ktemie w ogóle nie zagrał - ani na źrodłach, ani na Pre -  a zarówno Nanoflux i Acro, funkcjonują w moim systemie znakomicie....

Ciemne/jasne granie OK - chodziło mi o kwestie nasycenia średnicy i przesłodzonego sposobu jej prezentacji, która jest po trosze wg mnie wspólna na wszystkich topowych japońskich kabli zasilających... Takie "ucha" mają Japońce i tak sobie to swoje granie stroją.

7 godzin temu, Fr@ntz napisał:

Dukez - nie zapomniałem - Nanofluxa, mam na stałe wpiętego pod CD, ale to nieco inny pułap. Dziwi mnie natomiast porównanie Landryny do Acrolinka 9700 i szczególnie Harmonix X-DC350M2R, bo to msz zupełnie inna bajka (jest o wiele ciemniejszy, gęstszy i wysycony) .

no tak ale napisałeś że to najbardziej rozdzielczy przewód Furutecha, a to raczej nie jest prawda.

Jego dynamice tez można sporo zarzucić - potrafi przyczynić sie do zwiększenia misiowatości całego systemu. U mnie np. na C1100/Mc2301 Macka i Ktemie w ogóle nie zagrał - ani na źrodłach, ani na Pre -  a zarówno Nanoflux i Acro, funkcjonują w moim systemie znakomicie....

Ciemne/jasne granie OK - chodziło mi o kwestie nasycenia średnicy i przesłodzonego sposobu jej prezentacji, która jest po trosze wg mnie wspólna na wszystkich topowych japońskich kabli zasilających... Takie "ucha" mają Japońce i tak sobie systemy stroją.

 

 

Panowie , z innej parafii - są w ścianie 3 gniazda Furu Gold.

Z dwóch jadą monobloki, trzecie zasila listwę z której jedzie cała reszta systemu. 

Kusi spróbowac NCF (teoretycznie same superlatywy słychać) ale może nie na całości? Zacząć od gniazd dla monobloków czy od tego dla listwy?

Czy te gniazda są jednoznacznie, w każdym aspekcie lepsze od goldów?

Większość wtyków w kablach zasilających mam rodowanych - albo Furu Fi-50 albo WG 390/350. Ja tam poszarzenia barw z rodu nie słyszę...

 

Edytowane przez Dukez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zasilające Alpha 3 oraz Alpha PC Triple TCS31. Próbowałem z Viborgami serii 501 G i R, Furutechiem FI11 G i R.

Ostatecznie zaprawiłem iEgo 8075 R. W tej konfiguracji całość gra bardzo poprawnie i rozdzielczo, bez oznak zapiaszczenia jak miało to miejsce na FI11 R. Znakomita kontrola niskich tonów. Miałem wrażenie, że Alpha 3 jest bardziej tolerancyjny dla wtyków iEgo jednak po dłuższym graniu to chyba Alpha TCS31 pokazuje klasę i wydaje mi się, że pokaże ją na lepszych wtykach. Mimo poszukiwań nie udało mi się znaleźć używanych FI-28 R FI-E38 R dlatego postanowiłem kupić nowe. Będę miał przynajmniej pewność, że śrubki mocujące nie będą zerwane o co wcale tak nietrudno. Nie bardzo wiem czy spodziewać się wielkiej poprawy w konfrontacji z iEgo rodowanymi. NCF Furutecha - sądząc z opisów - to już klasa sama w sobie ale pozostaje poza możliwościami finansowymi. W wersje gold nie chcę wchodzić  bo skoro iEgo rodowane grają przyzwoicie to Furutech jak sądzę również. Tylko czy zmiana jest warta wydanych pieniędzy. Kabel zasili Roksan K3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, naczesany napisał:

W wersje gold nie chcę wchodzić  bo skoro iEgo rodowane grają przyzwoicie to Furutech jak sądzę również. Tylko czy zmiana jest warta wydanych pieniędzy. Kabel zasili Roksan K3.

Jestem fanem Furutecha (nie tylko w obszarze zasilania) ale (niestety) przejście z iEgo 8075 R nad FI-28 R FI-E38 R nie daje nic. Przynajmniej w moim systemie nie mogę doszukać się różnic. Przy czym przejście z 11tek na 28/28, na tych samych kablach jest u mnie dość czytelne.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pantaleon napisał:

Jestem fanem Furutecha (nie tylko w obszarze zasilania) ale (niestety) przejście z iEgo 8075 R nad FI-28 R FI-E38 R nie daje nic.

Też jestem fanem Furutecha :)

Wnioskuję, że iEgo z tej serii jest równie dobre co 28/38 Furutecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, naczesany napisał:

Też jestem fanem Furutecha :)

Wnioskuję, że iEgo z tej serii jest równie dobre co 28/38 Furutecha.

 

Moje doświadczenie są takie, że owszem. Jeśli ktoś dosłucha się jakichkolwiek różnic, chętnie się dowiem, na jakim systemie dokonywał porównań i w oparciu o jaki kabel - może zmienię system :)

 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.03.2019 o 13:56, Pantaleon napisał:

Napisz kilka zdań komentarza, po tych "przesłuchaniach" ?

Nie ma się co rozpisywać bo wpływ na dźwięk może nie druzgocący ale jest wielka poprawa. iEgo 8075 R w porównaniu do FI28/38R mam wrażenie bardziej "przybrudzony". Nie spodziewałem się aż takiej poprawy w czystości przekazu. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że całość musi się wygrzać bo teraz po 48h całość zaczyna się uspokajać. Na początku było ostro, momentami dudniąco, dźwięk po przesuwaniu głowy w miejscu odsłuchu "pływał".

Kabel to Alpha PC Triple TCS31 FI28/38R do Roksan Kandy K3.

Podłączyłem go też do wzm. słuchawkowego SOHA III (lampy Marconi ECC81) ale w tym przypadku miałem wrażenie że dźwięk był "przyduszony". W tym przypadku najlepiej sprawdza mi się 314ag na Viborgu 501 R. Podejrzewam też, że TCS31 nie sprawdzi się w zasilaniu CD Simaudio. Może wynika to z mniejszego poboru prądu przez te urządzenia. Dlatego szukam kabla do CD o mniejszym przekroju (też Furutech). A potem kto wie może kolejne FI28/38R.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100-200h jak nic musi zejść,  kiedyś sprzedający mi terminale WBT,  trochę z nim rozmawiałem z czego wynikało, że wie co mówi,  sprzedał mi kilka informacji co do WBTów o czym sam producent ani mru mru . Ale po implementacji terminali we wzmaki nie kazał wyłączać sprzętu przez okrągły miesiąc. 

Żelastwo typu wtyki, gniazda potrzebuje dużo czasu na "ułożenie" ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, tedi02 napisał:

panowie,wtyki rca furutecha testowal ktoś? Eti rca link okazały się niewypałem,kiepska góra,zapiaszczona,skompresowana, natomiast dynamika wielka w srodku i basie.

Miałem 108r i 110g na kablu fa220

Brzmieniowo to 2 różne brzmienia, 108 precyzja neutralność, 110 ciepełko, mniej precyzyjnie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tedi02 napisał:

Dzieki serdeczne,te 108 wydają się ciekawe ,choć powlekane rodem,jakoś żle mi sie kojarzy z wtykami sieciowymi. A nie ma na środku jakies sztuczności ,sterylnosci? cos więcej kolega napisze o nich?

Wszystko zależy od gustu, jak nie posłuchasz to się nie dowiesz, dla mnie 108 były lepsze, jak miałeś rodowane wtyki sieciowe to wiesz o co chodzi, też co do rodu jestem średnio nastawiony bo to inne granie, w większości przypadków wolę złoto, ale tu 108 do 110 wypadły lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Furutecha mam tylko rodowane 111 więc nie mam punktu odniesienia do innych tej marki. Ale rod na pewno nie jest w tym wypadku sterylny bądź sztuczny.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2019 o 06:08, tedi02 napisał:

 

Coś z tą edycją nie halo... 

Stosował ktoś  Furutech Nano liquid na wtyki sieciowe bo coś mi się wydaje, że tłusty liquid może powodować słabsze trzymanie w gnieździe ale może się mylę 

Jakie macie doświadczenie z tym preparatem, będę miał okazję go niedługo spróbować 

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, gabler napisał:

trzymanie w gnieździe

Nie miałem tego płynu.Z tego co wiem,stosuje się go przy połączeniach wewnątrz wtyku.To,że posmarujesz widełki lub tuleje wewnątrz,nie będzie miało wpływu na sztywność mechaniczną stykających się elementów.Elementy ,dociskając się wyprą nadmiar cieczy ?

Na pewno nie stosuje się go na piny zewnętrzne,te co wchodzą do gniazdka.Ale spróbować zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, baltfan napisał:

Nie miałem tego płynu.Z tego co wiem,stosuje się go przy połączeniach wewnątrz wtyku.To,że posmarujesz widełki lub tuleje wewnątrz,nie będzie miało wpływu na sztywność mechaniczną stykających się elementów.Elementy ,dociskając się wyprą nadmiar cieczy ?

Na pewno nie stosuje się go na piny zewnętrzne,te co wchodzą do gniazdka.Ale spróbować zawsze można.

Chcę jeszcze posmarować wielopiny na taśmach łączących moduły w wzmaku i cd, myślę, że ten liquid nie zrobi zwarć na tych elementach...kiedyś używałem licona na taśmy i łącza efekt wzrostu micro dynamiki zawsze był. Na stronie Furutecha opisują, że w zasadzie wszystkie łącza można smarować, nawet komutatory w silnikach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.