Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  245 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie kupowałem po prostu takie miałem

 

Ale ostatnio udało mi się zdobyć panewki stalowe stosowane w przemyśle militarnym o rozmiarze fi 40 czyli takim jak furutech o wadze ok 90 - 100g i efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania jest jeszcze lepiej jak z moimi ciężarkami ,czystsza góra lepsza separacja itp.myślę ,że to zasługa materiału no i pewnie także jego ekranowanie wtyczki,zrobiłem także tuleje z aluminium stosowanego w lotnictwie oklejonego plecionką teflonowo kewlarową i też jest super ale inaczej w porównaniu ze stalą ,jeszcze większa precyzja basu i góry

tuleje aluminiowe mam na zbyciu na razie 3 szt,ale za parę lub parenaście dni mogę zrobić więcej jakby byli chętni,stalowe też mam na zbyciu 8 sztuk

 

Panowie kurde ale odkrycie, wtyczki do interkonektów już to od dawna mają a tu nagle objawienie ktoś założył ekran na wtyki z prądem zasilającym!!!

 

Zjedzcie sobie czekoladę 100gram a folijką aluminiową owińcie obie wtyczki i efekt będzie analogiczny do Furutechowego :)

 

Smacznego

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest montowane, na śrubach ? Jaki koszt jest tego ?

 

aluminiowe mocowane są na wpuszczane imbusy 3 sztuki tak jak w furutechu co widać na fotkach,stalowe na razie bez mocowania po prostu nakłada się na wtyk co wydaje misię bardziej praktyczne, ale na życzenie da się zrobić na imbusy,co do ceny pisać na priwa

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra nie wytrzymałem i podszedłem do pomysłu z tulejką Furutecha empirycznie. Przygotowałem aż 4 rurki D40 i straciłem południe na "audiofilskie pierdoły" :)

 

D40/B5xL40

D40/B5xL50

D40/B2xL80

D40/B5xL130

 

Kombinacji z zakładaniem było sporo ale skupie się na tym co moim zdaniem jakoś wpłynęło na dźwięk.

 

Tak więc do szczęścia na szczęście wystarczy krótka jedna tulejka ale musi być grubościenna i pierwszy model okazał się najlepszy :)

 

Doszedłem do wniosku ze DAC będzie wdzięcznym obiektem prób z racji tego że posiada takie urządzenie w torze sporo osób także te które nie posiadają napędu CD.

 

Pewna ale nie diametralna!!! zmiana następuje przy założeniu jej na przyzwoity budżetowy kabel od strony wtyczki wchodzącej do elektroniki.

 

"Niesamowite zmiany" polegają na pewnym uspokojeniu tła wydaje się mniej chaotyczne jednocześnie z mniejszą ilością "przypadkowej" informacji ale również robi się np przestrzeń bardziej zapadnięta rodem ze studni. Jest to na prawdę kosmetyczna zmiana a nie dramatyczna :) czy jak autor recenzji napisał fundamentalna?!

 

Podpinając swoją sieciówkę Rafaell's Cable Harmonium dedykowaną własnie do DAC-ów poza tym że nagle dźwięk się ożywił pojawiła się przestrzeń i więcej smaczków typu lepiej wybrzmiewające basy jaki i talerze zmian jakichkolwiek wynikających z zakładania rur i ich zdejmowania nie zauważyłem. Być może jest to zasługa zastosowania materiału X i geometrii Y w Harmonium. Ale muszę Was zmartwić nie jest to HPL ani filc wycięty w gwiazdkę naklejony na czołówkę kolumny jak u Wilson Audio :)

 

Podsumowując jeśli macie zwykły kabel komputerowy i gdzieś w pobliżu jest sklep z artykułami metalowymi to dla własnej satysfakcji można sobie naciąć parę takich rur i pozakładać na sieciówki, może poprawi się Wam samopoczucie że tanio coś sami zrobiliście.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czymś to trzeba zamocować albo śrubkami na gniazdo pod imbus lub np. żywicą. przy próbie z rurkami akurat średnica wewnętrzna rurki grubościennej ładnie pasowało na wypust gniazda w DAC-u i jakoś się to trzymało. No ale estetyka jest istotna! Tak na szybko można to np zalać klejem na gorąco i jest to demontowane wystarczy później podgrzać ciepłym powietrzem.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą dostałem na priwa pozytywną opinię od jednego z kupujących tuleje stalowe co jest miłe,pewnie jak sam będzie miał ochotę to coś skrobnie ale przynajmniej wiem ,że w opinii innych coś to ustrojstwo daje :)

 

mam do sprzedania jeszcze 8 sztuk stalowych tulei chętnych zapraszam na priwa kto pierwszy ten lepszy :)

 

tak przy okazji jakby ktoś chciał kupić to zalega mi nieużywana wtyka IEC firmy SONARQEST wersja platynowana klasy furutech

post-11648-0-78670900-1346255154_thumb.jpg

Edytowane przez Fr@ntz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie gablera (bardzo podobne do Furutechowych - wymiary, masa, oczywiście nie ma luksusowego wykończenia, choć jest nawet taśma na wzór karbonu Furutecha ;)) ) mam od wtorku, nie ma zmian fundamentalnych, ale cosik tam wysłyszeć można - lepszą precyzję w ogólności - tak bym to nazwał, a to całkiem sporo ;). Pierścień musi przylegać ściśle do kabla, wtedy tłumi drgania + pewnie ekranowanie. Tweak bardzo fajny, za parę groszy można się bawić :) Ogólnie mam 7 pierścieni na wtykach IEC. Gabler akurat miał to szczęście, że dobrał idealne wymiary, bo zajefajnie siedzi mi to na wtykach, jeszcze może kiedyś coś skrobnę, bo nadal badam czy to nie jedynie rozłączenie sprzętu tak działa :)) ale myślę, że coś w tych pierścieniach jest ;)

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Zapisuję się do klubu z listwą e-TP60E. Pracuje ona u mnie od niedawna, jeszcze nie osłuchałem się do końca i na spokojnie, ale wydaje mi się, że w stosunku do kabla wpiętego bezpośrednio w ścianę, nie degraduje brzmienia.

 

Z moich obserwacji wynika jednak, iż dosyć istotny wpływ na całość ma także kabel znajdujący się przed listwą... ;) I moje pytanie dotyczy właśnie tej ostatniej kwestii. Na razie używam kabli Sonus Oliva, bo zostały z poprzedniego systemu, więc szału nie ma... Co polecacie do tej listwy Furutecha (szczególnie przed)???

 

Myślałem, aby zostać już przy firmowym połączeniu, tzn. z sieciówkami Furutecha, ale może i niekoniecznie tak musi być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapisuję się do klubu z listwą e-TP60E. Pracuje ona u mnie od niedawna, jeszcze nie osłuchałem się do końca i na spokojnie, ale wydaje mi się, że w stosunku do kabla wpiętego bezpośrednio w ścianę, nie degraduje brzmienia.

 

Z moich obserwacji wynika jednak, iż dosyć istotny wpływ na całość ma także kabel znajdujący się przed listwą... ;) I moje pytanie dotyczy właśnie tej ostatniej kwestii. Na razie używam kabli Sonus Oliva, bo zostały z poprzedniego systemu, więc szału nie ma... Co polecacie do tej listwy Furutecha (szczególnie przed)???

 

Myślałem, aby zostać już przy firmowym połączeniu, tzn. z sieciówkami Furutecha, ale może i niekoniecznie tak musi być...

Furutecha 762 lub Alpha 3.

 

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=3278130 - czasem ten użytkownik ma w dobrych cenach i na 100 % oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika jednak, iż dosyć istotny wpływ na całość ma także kabel znajdujący się przed listwą... ;) I moje pytanie dotyczy właśnie tej ostatniej kwestii. Na razie używam kabli Sonus Oliva, bo zostały z poprzedniego systemu, więc szału nie ma... Co polecacie do tej listwy Furutecha (szczególnie przed)???

ja używam TP80e z Siltechem Explorer 270p zarówno przed listwą jak i za nią. Edytowane przez falek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@falek77

 

Zauważyłem, że wcześniej używałeś 314 R i G, a także 762... Wybacz ciekawość - czemu zmieniłeś? Szczerze mówiąc, myślałem o podobnej konfiguracji : 314 R (do wzm.), 314 G (cd) i FP-3TS20 przed listwą... Ale... Odsłuchuję teraz 314 G i jakoś nie jestem zachwycony. Wydaje mi się, że nieco przekłamuje on barwę, coś jest nie tak z wyższym basem i średnicą, dźwięk wydaje mi się nieco "napompowany"... Dlatego Ciebie dopytuję... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@falek77

 

Zauważyłem, że wcześniej używałeś 314 R i G, a także 762... Wybacz ciekawość - czemu zmieniłeś? Szczerze mówiąc, myślałem o podobnej konfiguracji : 314 R (do wzm.), 314 G (cd) i FP-3TS20 przed listwą... Ale... Odsłuchuję teraz 314 G i jakoś nie jestem zachwycony. Wydaje mi się, że nieco przekłamuje on barwę, coś jest nie tak z wyższym basem i średnicą, dźwięk wydaje mi się nieco "napompowany"... Dlatego Ciebie dopytuję... ;)

Zmieniłem bo Siltechy okazały się w moim systemie po prostu lepsze w szczególności zyskała góra, średnica też jest lepsza, dzwięk stał się bardziej przejrzysty i dostał większego rozmachu "powietrza"

Ten Siltech okazał sie lepszy w moim systemie od wszystkich Furutechów które miałem

Co do 314G to ja nie miałem takich problemów z basem i średnicą, to przyzwoity kabel za nie duże pieniądze w moim systemie grał raczej dosyć równo, ale są i takie opinie że Furutech podbija nieco duł pasma.

Edytowane przez falek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dobre - 10/10 :)

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy koledzy spotkali się z podróbkami wtyków Furutecha,bo na wiadomym portalu aukcyjnym są na przykład wtyki firmy Oyaide w cenie 130-200 pln za kpl.,co raczej jest bardzo mało prawdopodobne aby to były oryginały .Jeśli ktoś miał styczność z podróbkami to jak je odróżnić od oryginalnych.

 

pozdr.

andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jeśli kupować wtyki na ebayu to najrozsądniej od działających tam sprzedawców/dealerów europejskich, lub japońskich. Niestety różnice w cenach między nimi a polskimi dystrybutorami będą znikome. Msz różnica w jakości między oryginałami a podróbkami jest adekwatna do różnicy w cenie.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy testował ktoś wszystkie gniazda głośnikowe furutecha? Skusiłem się na podstawowe FP-805B(G) i nie ma powrotu do gniazd za 7 zł :))

mają być zastosowane do starych kolumn z przetwornikami alnico napędzanych lampą. Priorytet to ciepły ale nie misiowaty dzwięk z rozdzielczością i dokładnością bez ostrości. FP-805B(G) dały rozdzielczość ale zbyt ostrą i szklistą. Które z oferty furutecha będą najlepsze a może polecacie coś innego? Posiadam również gniazda ścienne złote i rodowane, destat i demagnetyzer więc dopisuję się do klubu.

Edytowane przez R123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.