Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś dziwny wydał mi się ten kabel na fotkach względem mojego Fa-220. Ale jako, że jest u mnie niewidoczny, to nie wnikałem.

 

Jednak teraz sprawdziłem i podzielam opinię kolegów - oryginalny jest matowy raczej i nie świeci się jak psu ... ;)

 

Pomijając te dziwne białe koszulki, których na oryginalnych kablach nie widziałem.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pojawiło się ostatnio na alledrogo trochę sieciówek FP-314Ag z wtykami OYAIDE C-079 i P-079E. Sprzedawca wystawia co dwa tygodnie jedną sztukę do licytacji. Podejrzewam że są to przewody DIY. Nie wiem tylko czy wtyki i kabel to nie podóbki. Czy ktoś znający się na rzeczy może zerknąć.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie

Powinno sie scigac takie oferty.

pzdr

 

 

Każdy może sobie kubić kabel ze szpuli i zakonfekcjonować wg. własnego uznania na jakich kolwiek wtykach.

 

Owszem powinno się ścigać sprzedających nieoryginalne kable, nieoryginalne wtyki itp .

Przewody Furutech w USA sporo tańsze niż u naszego dystrybutora który nawet kilku metrów ze szpuli nie chce sprzedać.

Można u niego zakupić całą szpulę, w USA można sobie kupić ninimum metr.

 

Podrabianych kabli sporo na rynku ale je można rozróżnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardas, wpisz sobie w googla 'oyaide fake' I wszystko stanie sie jasne.

 

Dla mnie nie jest do końca jasne. Sprzedawca w allegro twierdzi że przewody robi sam ale z oryginalnych podzespołów. Kabelek nabył ze szpuli. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie dlatego napisałem tutaj z zapytaniem, czy może ktoś oglądał albo kupował te kabelki DIY z alledrogo.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić tego sprzedawcę, choć obecnie jest chyba w USA. Towar oryginalny w 100%

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=3278130

 

Człowiek solidny i uczciwy, wielokrotnie pisano o nim na forum:

http://www.audiostereo.pl/czy-ktos-testowal-fp-314ag-furutecha_49578.html/page__st__30

Edytowane przez lord_vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest do końca jasne. Sprzedawca w allegro twierdzi że przewody robi sam ale z oryginalnych podzespołów. Kabelek nabył ze szpuli. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie dlatego napisałem tutaj z zapytaniem, czy może ktoś oglądał albo kupował te kabelki DIY z alledrogo.

 

Koszt oryginalnych wtyków oyaide to około 1tyś PLN, kabel kolejne kilka setek.

A tu mamy sprzedawcę, który taki secik wystawia za 420 kup teraz, i co chwila aukcje od 1PLN - czy uważasz że to miałoby sens na oryginalnych podzespołach ??

Jak rozróżnić oryginalne wtyki oyaide od chińskich podróbek (również dostępnych na allegro) łatwo wygooglować

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie na tego FA220. To pewnie jest diy, ale jak będzie brzmiał vs oryginał:

 

http://allegro.pl/furutech-fa-220-i2861729255.html

 

No to zaj.....cie, stałem się ofiarą tego kolesia a dałem za kabel 500zł. F..k

 

Faktycznie, przed chwilą porównałem z moim u-2t, który zakupiłem w salonie to ten błyszczy się jak psu...

 

Nie ma to jak być niedouczonym :-(

Edytowane przez Basstech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK teraz rozumiem. Pozostaje zatem chyba tylko jakiś dystrybutor Furutecha lub kontakt z kimś kto ma dojście do kabli z rolki w dobrych cenach. Dzięki wszystkim za info.

 

Jeśli chcesz sieciowe ze szpuli to zerknij na tą niemiecką stronę,kupowałem tam swoje sieciówki,jeśli głośnikowe albo interkonekty ze szpuli to w USA jednak należy się liczyć z

ewentualnym cłem,ja kupowałem razem z kolegą kilka metrów i cło płaciliśmy.

http://www.audio-direkt.de/Webshop/shop/index.php?cPath=92_147&SESS=244480a50e64cee658142878fd65f52a

 

Cena w niemczech podana jest za 10cm

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany FA 220 to za ok 2 tygodnie sprzedam swojego 2X50CM,kupiony

z metra w http://www.partsconnexion.com/ wtyki kupione u Polskiego dystrybutora RCM model FP-110G.

Czekam za nowym kabelkiem.

Edytowane przez JARO 66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to z kolegów po zrozumieniu, ze został oszukany ,sam teraz próbuje ?

 

http://allegro.pl/furutech-fa-220-1m-ideal-i2877304239.html

 

Nieładnie :(

 

Takie życie...Polak Polakowi bratem...

 

Jak kogoś to zainteresuje to mam w dobrej ofercie sprzedażowej ORYGINALNY (kupiony osobiście od właściciela RCM - ten kabel sieciowy FP-3TS20 / FI-25G / FI-E35G 1,5 m

oraz Oyaide Tunami z wtykami 046! 2m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Na oryginalnych wtykach jest tylko "nadruk" Furutech, piny nie maja poprzecznych "nacięć", są albo gładkie albo zbudowane z cieniutkich drucików. To można zauważyć na stronie producenta.

 

Kabel FA-220 powinien być matowy ciemnozielony.

 

Furutech"V"cable na kablach oryginalnych występuje.

 

Fake na wtykach ma przeważnie Furutech"V"cable, a kabel świeci się jak psu..

 

Pisząc "V" powyżej mam na myśli znak podobny do odwróconej greckiej delty

Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Mam pytanie do osób posiadających wcześniej lub obecnie kabelek głośnikowy Furutech-a u-2t, co wnosi do systemu jakie ma wady, a jakie zalety ?

 

Proszę o przykłady systemów w których "gra" dobrze/lepiej (niepotrzebne skreślić).

 

Docelowo miałby zasilać Infinity Renaissance 90.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Troszkę odświerze wątek. Na allegro gośc ma do sprzedania 314 z metra tylko czy to jest oryginał czy podróbka ? Prośba do osób które miały kontakt z oryginałem http://allegro.pl/kabel-zasilajacy-furutech-fp-314ag-69zl-za-0-5m-i3597429668.html

Edytowane przez zoller12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie końcówki do kabla zasilającego 314 sa do zaakceptowania, aby nie było strasznej degradacji. Czy firma Niccon może byc?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.