Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do poprzednich:

 

wtyk FI-48 ('R)

gniazdo FT-SDS ('R)

 

doszły :

gniazdo FT-SDS®

gniazdo FI-09®

gniazdo GTX-D®

gniazdo FI-06®

gniazdo FI-E30(G)

gniazdo FI-E30®

 

osłona Carbon fiber 104-D do zakrycia GTX-D

ramka ścienna/montażowa GTX Wall Plate

 

zaciski na kable:

FP-209-®

GS-46P(G)

GS-35P(G)

GS-28P(G)

GS-11P(G)

 

wtyk:

FI-48®

 

Czekam jeszcze na

gniazdo FI-E30(G)

gniazdo FI-E30®

 

i zabieram się za tuningowanie listwy TAP8 DC-Blocker Tomanka :-)

 

Nie mam możliwości sprawdzenia wpływu na brzmienie, bo przeniosłem wszystko do większego pokoju i póki co akustyka jest bezlitosna, a brzmienie systemu delikatnie ujmując niezadowalające -> totalny regres :-).

 

Jak uporam się z akustyką, to będę mógł napisać o różnicach Furutech vs reszta świata :-)

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie (i Panie... mam nadzieję),

 

Przekopałem się (pobieżnie) przez posty ale jakoś nigdzie nie znalazłem "głębszej" informacji na interesujący mnie temat.

 

Od jakiegoś czasu szukam kabli sieciowych (limit: PLN2000 za sznurek). Niestety mimo licznych wysiłków nie znalazłem nic, co by mi do końca odpowiadało (były już u mnie Enner'y Violet i Blue, MIT'y Orcale, Shunyata Venom, Venom HC, Venom Digital, VdH Mainsserver i Mainsstream, PS Audio PerfectWave AC-3 i AC-5, Mogami). Obecnie spoglądam w kierunku Tary Labs i właśnie Furutecha, jednak jestem już trochę "zmęczony"ciągłym przepinaniem drutów (zwłaszcza takich, które nadają się tylko do wieszania prania).

 

Mam pytanie do PRAKTYKÓW:

Czy w telegraficznym skrócie moglibyście opisać charakter zmian wnoszonych (o ile są takowe, tak pozytywne jak negatywne) przez:

1. Furutech FP-314Ag II / FI-8NG / FI-E11G

2. Furutech FP-314Ag II / FI-11R / FI-E11R

3. Furutech FP-3TS20/ FI-28G/ FI-E38G

4. Furutech FP-3TS20 / FI-28R / FI-E38R

5. Furutech FP-3TS762/ FI-28G/ FI-E38G

5. Furutech FP-3TS762 / FI-28R / FI-E38R

 

Za każdą podpowiedź będę wdzięczy niebywale. Może zaoszczędzi mi bieganiny.

Pozdrawiam i z góry dziękuję,

P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam .Ja mam do sprzedania dwa oryginalne kable zasilające furutech 314ag2. Jeden na oryginalnych wtykach FL-E11 G .

Sprzedaje również gniazdo furutech ft-sws gold.

Kabel cyfrowy coaxialny furutech fc-11 na wtykach fp-106R (rodowane)

Wszystko w bardzo dobrym stanie.Raz wpięte do systemu.Kable i gniazdko mają ok roku.Sprzedaje z powodów osobistych

Pytać na maila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdą podpowiedź będę wdzięczy niebywale. Może zaoszczędzi mi bieganiny.

 

Z sieciówkami różnie to bywa w różnych systemach i nie wiadomo też czego oczekujesz,jednak z Twojej listy zacząłbym od 762 na rodzie.

Ponoć interesująca jest nieekranowana Alpha 3- nie miałem u siebie,natomiast zamierzam go niebawem sprawdzić ponieważ wieść niesie,że to dobry przewód jest.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje aukcje na allegro bez ceny minimalnej,serdecznie zapraszam

http://allegro.pl/furutech-fc-11-fp-106r-coaxial-bcm-i5192535020.html

http://allegro.pl/furutech-fp-314ag2-fl-e11-g-fl-11-g-zasilajacy-i5213539966.html

http://allegro.pl/furutech-fp-314ag2-1-5-mb-kabel-zasilajacy-i5213572053.html

http://allegro.pl/furutech-ft-sws-g-ft-sws-g-gniazdo-i5213491720.html

Gdyby ktoś chciał jakieś dokładniejsze zdjęcia danego fragmentu kabla bądź gniazdka ,proszę pisać i wyśle na maila

Edytowane przez b.g.mayday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Heliand

(Konto usunięte)

Chciałbym zapytać, czy ktoś ma może doświadczenia z montażem gniazda ściennego Furutecha, podwójnego (wersja obojętna). Mam zamiar takie gniazdo u siebie zamontować, ale nie wiem, czy będzie pasowało - aktualnie mam podwójnego Berkera z ramką. Otrzymałem ze sklepu, w którym pytałem, informację, że niezupełnie to pasuje i trzeba przerabiać otwory. Niestety nie wiem ile i czy po prostu średnica jest większa, czy też rozstaw inny - wolałbym uniknąć zaskoczenia i sprawdzić wszystko przed zakupem, bo przecież potem nie zwrócę gniazda, które próbowałem zamontować.

 

Może ktoś z Was to przerabiał i ma np. jakiś rysunek, bo bez tego jakoś nie mam wyobrażenia, jak to wygląda, a za bardzo nie chcę demolować ściany za sprzętem.

 

Będę wdzięczny za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi czy 1m wystarczy bo powszechnie wiadomo że minimalna długość przewodu sieciowego to 1,5m, któtszy nie zagra dobrze. Inna sprawa to czy 314Ag 2 wpasuję się - ponieważ nie jest tak neutralny jak starsza wersja 314Ag, mocniej podkreśla niuanse i bardziej pasuje do zmulonych urządzeń lampowych. Słuchałem po kolei obydwu i 314 Ag był bardziej zrównoważony, potem poszedł fp3ts762 zupełnie inne brzmienie bardziej niskim tonem grał - tego bym kupił jednak kolega nie chce sprzedać.

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 609- kę niestety porównywaną tylko z niższymi - była zdecydowanie lepsza

 

No i jak się sprawuje,także w porównaniu do tych niższych?Miałem wszystkie do 615 włącznie,teraz mam dylemat:609 czy może 309 z drugiej ręki.

Plotka głosi,że niebawem ukaże się TP60 w krótkiej,limitowanej wersji rodowanej,biorąc pod uwagę bardzo dobrze sprawującego się u mnie swego czasu D-Boxa na rodzie(praktycznie gdyby były dwa gniazda więcej to listwa dożywotnia) to myślę,że rodowana 60-ka może mieć wybitny stosunek jakość/cena.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje się b. dobrze, pewnie kiedyś skusi mnie, żeby spróbować czegoś lepszego, ale tu już ceny robią się chore....już 309-ka jest b. droga;-(

60-ka ma chyba najlepszy stosunek jakość/cena, rodowana pewnie będzie jeszcze lepsza, ciekawe ile droższa... ale ja jestem b. zadowolony z 609-ki, kupiona S/H od kolegi z forum, a dźwiękowo jest jednak znacznie lepsza od tańszego rodzeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60-ka ma chyba najlepszy stosunek jakość/cena, rodowana pewnie będzie jeszcze lepsza, ciekawe ile droższa...

 

Dystrybutor zapowiada rodowaną 60-kę na połowę maja-takie udało mi się uzyskać informacje,cena nie wyższa niż 2,2kpln.

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie mam nadzieję),

 

Wciąż poszukuję okablowania sieciowego do moich klocków (źródło cyfrowe + końcówka mocy Atolla ST200/AM200SE)

 

Przejrzałem różne warianty (kable/wtyczki) Furutecha i przeczytałem kilogramy opinii... i w zasadzie jestem w punkcie wyjścia.

 

Problem w tym, że nie chcę nic specjalnego zmieniać w moim systemie (od strony brzmieniowej - no może większa perlistość góry by mi się przydała) a już na pewno nie chcę niczego popsuć. Sieciówki mają mu nadać ostatni szlif.

 

Miałem już u siebie Shunyaty Digital, Venom 3 HC, Mogami, Ennery Blue i Violet, MITy Magnumy i jeszcze kilka innych. Niestety, jak dotąd nie znalazłem niczego "dla mnie".

Chętnie "wziąłbym na warsztat" Furutecha jednak ilość kombinacji jest tak duża, że właściwie, aby wyciągnąć jakiekolwiek sensowne wnioski musiałby przetestować co najmniej 9-12 kabli.

 

Aby zawęzić obszar poszukiwań wytypowałem 5 kabli:

1. FP - ALPHA 3 / FI-28R / FI-E38R

2. FP-3TS762 / FI-28R / FI-E38R, FP-3TS762 / FI-28G / FI-E38G

3. FP-3TS20 / FI-28R / FI-E38R, FP-3TS20 / FI-28G / FI-E38G

 

Biorę jeszcze pod uwagę 2 i 3, z wtykami typu FI-E11G N1 oraz 1,2,3 z FI-E11R.

 

Możecie mi coś zasugerować? Chciałbym skrócić tę listę do 2-3 kabli. Będę wdzięczny za każdy komentarz.

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzał bym FP-3TS762 / FI-28G / FI-E38G przeznaczyć na zasilanie źródła, natomiast wzmacniacz połączył bym FP - ALPHA 3 / FI-28R / FI-E38R

 

Wielkie dzięki.

Czy mógłbyś, w telegraficznym skrócie, napisać dlaczego akurat taka konfiguracja (?)

P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfigurację kabli zasilających to trzeba sprawdzać wyłącznie u siebie i to przez możliwie długi czas,@wpszoniak poleca do źródła JETa na złotych 28/38,a ja polecałbym go na rodzie i do zasilania listwy lub wzmaka...a u Ciebie może to wyglądać jeszcze inaczej;)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Czy mógłbyś, w telegraficznym skrócie, napisać dlaczego akurat taka konfiguracja (?)

 

Spróbuję...

Pierwszy z kabli FP-3TS762 / FI-28G / FI-E38G używam od wielu lat do zasilania właśnie odtwarzacza CD, zresztą jest on do tego celu dedykowany. Natomiast drugi z wymienionych to bardzo chwalona na forach konstrukcja. Ja używam Van den Hul The Mainstream na wtykach Furutecha, tych samych co w pierwszym przypadku.

Nie wiem czy taka odpowiedź Ciebie satysfakcjonuje....

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfigurację kabli zasilających to trzeba sprawdzać wyłącznie u siebie i to przez możliwie długi czas,@wpszoniak poleca do źródła JETa na złotych 28/38,a ja polecałbym go na rodzie i do zasilania listwy lub wzmaka...a u Ciebie może to wyglądać jeszcze inaczej;)

 

mam świadomość, że nie ma tu prawd obiektywnych i "jedyniesłusznych"opinii,

jeśli jednak udało Wam się odnaleźć w waszych zabawkach (w tym przypadku sieciówkach) jakieś immanentne cechy to, być może, wasze obserwacje staną się podstawą moich dalszych dociekań (organoleptycznych) :-))))

 

Spróbuję...

Pierwszy z kabli FP-3TS762 / FI-28G / FI-E38G używam od wielu lat do zasilania właśnie odtwarzacza CD, zresztą jest on do tego celu dedykowany. Natomiast drugi z wymienionych to bardzo chwalona na forach konstrukcja. Ja używam Van den Hul The Mainstream na wtykach Furutecha, tych samych co w pierwszym przypadku.

Nie wiem czy taka odpowiedź Ciebie satysfakcjonuje....

 

dlaczego wybrałeś właśnie FP-3TS762 / FI-28G / FI-E38G?

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

dlaczego wybrałeś właśnie FP-3TS762 / FI-28G / FI-E38G?

... Bo nie zauważyłem żeby w jakiś sposób tłumił dźwiękowo odtwarzacz CD, przy zachowaniu ciepła w barwie. Dlaczego wybrałem złoto a nie rod? Żeby nie mnożyć materiałów użytych we wtykach i gniazdach. Skoro wszystkie gniazda mam złocone to i wtyki wolę mieć złocone.

 

PS

Żeby być ścisłym- prawie wszystkie gniazda mam złocone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem kiedyś zestaw Atoll'a CD200/PR300/AM200 i konfiguracja kabli Furutecha wyglądała następująco:

 

CD - FP-3TS20 / FI-25G / FI-E35G

PRE - FP-3TS20 / FI-25G / FI-E35G

AM - FP-3TS762 / FI-28R / FI-E38R

 

Do listwy używałem FP-3TS762 / FI-28R / FI-E38R, więc moje doświadczenia są podobne do Kolegi octavarium -

a ja polecałbym go na rodzie i do zasilania listwy lub wzmaka

 

Było to wg mnie optymalne zestawienie, wybrane po długich, wieczornych odsłuchach.

Teraz sprawdziłbym dodatkowo FP-3TS20 / FI-48R / FI-48R do źródła

 

Pzdr

Edytowane przez Kojrzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

poprawcie mnie jeśli się mylę; do urządzeń cyfrowych i tych z mniejszym apetytem na prąd (CD/Pre/DAC) polecacie FP-3TS20 (przy czym wybór rod/gold jest tu kwestią gustu), za to do wzmacniaczy i końcówek FP-3TS762 "na rodzie" (?)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

poprawcie mnie jeśli się mylę; do urządzeń cyfrowych i tych z mniejszym apetytem na prąd (CD/Pre/DAC) polecacie FP-3TS20 (przy czym wybór rod/gold jest tu kwestią gustu), za to do wzmacniaczy i końcówek FP-3TS762 "na rodzie" (?)

 

nie mylisz się :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.