Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich odwiedzających temat !

 

Klub został założony celem bliższego poznania produktów tej zacnej lecz mało znanej w naszym kraju firmy produkującej sprzęt audio.

Tutaj użytkownicy, miłośnicy i sympatycy Firmy Cayin / Spark mogą podzielić się swoimi opiniami, spostrzeżeniami i radami.

 

Strona producenta: http://en.cayin.cn/

 

Serdecznie zapraszam.

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dawno temu używałem tranzystorowego Cayin'a 265Ai pracującego w czystej klasie A, później lampę Cayin A 88t obydwa te wzmacniacze bardzo miło wspominam.

Teraz mam monobloki Cayin 860 i przedwzmacniacz SC-6LS.

post-24714-0-25074700-1330969132_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dawno temu używałem tranzystorowego Cayin'a 265Ai pracującego w czystej klasie A, później lampę Cayin A 88t obydwa te wzmacniacze bardzo miło wspominam.

Teraz mam monobloki Cayin 860 i przedwzmacniacz SC-6LS.

Ladnie wygladaja te 'mono'.

To ja sie zglaszam do klubu! Nie ma nas chyba zbyt wielu tutaj. Mam monobloki 9084, Male lampy juz wymienilem teraz kolej na 300B?

O dzwieku juz nieraz pisalem - rewelacja!

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Jeśli można to i ja przystąpię do klubu Cayina ze swoim skromnym A-88T.

Gra w moim systemie bezawaryjnie od nowości czyli jakieś 7 lat.

Ostatnio gra z lampami 6550 Tug-Sol które zamiennie zastąpiły lampy EH 6550 i nie jest najgorzej :)

Pozdrawiam - italus

post-2250-0-52420800-1331154843_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie z kolei pare ladnych lat temu byl Cayin A88T na 6550EH. Pozniej ktos mnie meczyl, abym mu go sprzedal i jednoczesnie ktos inny o Rotela...i uleglem. Po kilku miesiacach bez wzmacniacza, trafil sie w UK wzmak firmy NVA, ktorego kupilem, bo nie mialem w ogole na czym sluchac. Po jakims czasie trafily sie rowniez w UK monobloki Cayin 860, ktore nabylem. Po paru miesiacach jednak zamienilem je na moja byla integre A88T z gosciem, ktory wczesniej kupil ja ode mnie :-)

post-1101-0-75018500-1333128800_thumb.jpg

post-1101-0-09247100-1333128825_thumb.jpg

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lutek ,

 

Ach sentyment, widze mojego pierwszego Cayina A88 T którego nabylem w 2003 ,może w 2004 roku.

Dzielnie sie sprawował u mnie i sprawuje u Lutka któremu sprzedałem .Choć od Lutka trafil do Bogdana to powrócil z powrotem w dobre ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Studio16Hertz

Witaj Grzegorz

Zobacz ile to juz lat minelo... Niedlugo tej integrze stuknie 10 lat a wciaz w stanie idealnym - nie widze nawet takiej ryski jak wlos.

Moje monitory Tannoy-a maja wysoka skutecznosc, a co istotne, impedancja nie spada ponizej 6 omow. Juz taki SunAudio SV 2A3 3,5 W je napedza, a co dopiero taki Cayin A88T. Doszedlem do wniosku, ze do tych glosnikow monobloki 860 sa mi zbyteczne i dzwiekowo w zasadzie juz nie jest nic lepiej jak z A88T, a koszty eksploatacji jednak

wyzsze. No i ten sentyment...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek ,Ty i Twoja rodzina ,Wasza goscinnosc -nie można tego wszystkiego zapomnieć do konca istnienia mojego .Bardzo to sobie cenie .

Wyprawa do Ciebie trwała 3/4 dnia .

 

Co do Cayina ,ja szanowałem ,dmuchałem i czyściłem .Bogdan także ,a Twoje perfekcyjne podejscie do sprzetu ,życia,pracy -no cóż w jakim stanie ma być Cayin jak nie idealnym.

 

pozdrawiam, mam nadzieję że kiedyś do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję rady.

Obecnie mój Cayin a88t gra z monitorami na ss revelator i węglowej 18 w pokoju 13m2 i jest super, ale za 2-3 miesiące przenosze sprzęt do nowobudowanego pokoju 30m2 i powoli rozglądam się za podłogowcami.

Jakie kolumny podłogowe polecacie do tego wzmaka do takiej powierzchni ? Nigdy nie słuchałem go z podłogowcami...

Wstepnie zastanawiałem się nad AP Virgo II i Esa Continuum2 (z racji zastosowania tych samych głośników co w moich monitorach).

Budżet, zrujnowany budową, 4-5 kzł, rynek wtórny.

Edytowane przez borrrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic Virgo II to jedne z lepiej grających produktów tej marki ,oparte o głosniki Seasa 19TAD aluminiowa kopułka ,Vifę M11MH ,oraz dwa woofery Vify zbudowane na bazie M18WO (dla nich z mniejszym magnesem 90mm)

 

To kolumna ktora bedzie grała dosyc przestrzenie ,lecz.... te Panskie glosniki weglowa 18 tka i revelator SS sa zdecydowanie lepsze....

 

Prosze napisac czy to 18W8545 czy 8545K czy 8535 ? to są rozne glosniki do nieco innych aplikacji .

A revelator czy D2905/9700 czy 9900 ?

 

Kupowac ESA ? Po co ?

 

zamówic takie skrzynki u Binganta i cieszyc sie dzwiekiem .

Jest sporo na temat aplikacji tego midwoofera ,zatem litraż skrzyń i strojenie podane w sieci .

W DIY jest duzo info.

 

Cayin A88T lubi te głosniki i steruje nimi bardzo dobrze ,bo te weglowce 18W8545 i 8545K sa wymagajace wobec wzmacniacza.

Jedne z najtrudniejszych 18 tek scana (nie dotyczy 18W8535)

post-15230-0-62948800-1333607702_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic Virgo II to jedne z lepiej grających produktów tej marki ,oparte o głosniki Seasa 19TAD aluminiowa kopułka ,Vifę M11MH ,oraz dwa woofery Vify zbudowane na bazie M18WO (dla nich z mniejszym magnesem 90mm)

 

To kolumna ktora bedzie grała dosyc przestrzenie ,lecz.... te Panskie glosniki weglowa 18 tka i revelator SS sa zdecydowanie lepsze...

 

Tylko czy lepsze głośniki to zawsze lepszy dźwięk ? Obawiam się czy jedna 18" da radę w tak dużym pomieszczeniu.

 

 

Prosze napisac czy to 18W8545 czy 8545K czy 8535 ? to są rozne glosniki do nieco innych aplikacji .

A revelator czy D2905/9700 czy 9900 ?

 

revelator 9900, 18 - nie wiem...

 

Kupowac ESA ? Po co ?

 

Żeby spróbować czy rzeczona 18 w wolnostojącej obudowie da radę w 30m2 - używane zawsze można sprzedać w tej samej lub zbliżonej cenie - w tym roku z budżetem bedzie krucho, ale zakładam, że w przyszłym będę w stanie kupić coś lepszego - dlatego rozważam coś markowego sh - brak utraty wartości i odsprzedaż dużo łatwiejsza niz przy produkcie indywidualnym

zamówic takie skrzynki u Binganta i cieszyc sie dzwiekiem .

Jest sporo na temat aplikacji tego midwoofera ,zatem litraż skrzyń i strojenie podane w sieci .

W DIY jest duzo info.

 

Cayin A88T lubi te głosniki i steruje nimi bardzo dobrze ,bo te weglowce 18W8545 i 8545K sa wymagajace wobec wzmacniacza.

Jedne z najtrudniejszych 18 tek scana (nie dotyczy 18W8535)

 

Rozważałem też dokupienie jeszcze 2 weglowych 18" i zamówienie zrobienia konstrukcji 2,5 way, tylko czy Cayin da sobie z tym radę.

No i znowu - jak dzwięk mi nie przypasuje to strata przy odsprzedaży ogromna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich sympatyków Cayin-ów.

 

Dopisuję się ze swoim zestawem Cayin A88T, VP 100i i CD 100i.

Jestem w trakcie testowania i porównywania tego zestawu.

Prawdopodobnie zostanie u mnie VP 100i i CD 100i.

A88T będzie do "oddania" w dobre ręce:) wraz z CD - grał w zestawie z Primare CD 21 i Usher Dancer Mini DMD.

VP 100i +CD 100i to zestaww znacznie droższy ale lepiej wpasował mi się z Usherami.

Zrobię fotki to będzie można popatrzeć.

 

Witam wszystkich odwiedzających temat !

 

Klub został założony celem bliższego poznania produktów tej zacnej lecz mało znanej w naszym kraju firmy produkującej sprzęt audio.

Tutaj użytkownicy, miłośnicy i sympatycy Firmy Cayin / Spark mogą podzielić się swoimi opiniami, spostrzeżeniami i radami.

 

Strona producenta: http://en.cayin.cn/

 

Serdecznie zapraszam.

Bogdan

 

Czy ktoś zna przybliżone ceny nowych klocków Cayina widocznych w linku j/w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków Cayin-ów.

 

Dopisuję się ze swoim zestawem Cayin A88T, VP 100i i CD 100i.

Jestem w trakcie testowania i porównywania tego zestawu.

Prawdopodobnie zostanie u mnie VP 100i i CD 100i.

A88T będzie do "oddania" w dobre ręce:) wraz z CD - grał w zestawie z Primare CD 21 i Usher Dancer Mini DMD.

VP 100i +CD 100i to zestaww znacznie droższy ale lepiej wpasował mi się z Usherami.

Zrobię fotki to będzie można popatrzeć.

 

 

 

Czy ktoś zna przybliżone ceny nowych klocków Cayina widocznych w linku j/w?

 

Powitać w klubie.

 

Czekamy na obiecane fotki.

Cen niestety nie znam ( poza nielicznymi urządzeniami ). Jest tego sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nowy A88T kosztuje ok 5700zł...

 

http://allegro.pl/cayin-a-88t-cena-jakosc-nowy-i2295314664.html

 

Kolega "sprzedający" nie daje żadnych kwitów do tego sprzętu. Ciężko powiedzieć jak z gwarancją.

 

Obecnie testuję Operę - z Chińskiej Stajni :)

post-33327-0-66529500-1335254125_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Szukam schematu Spark 810 (monobloki)

 

 

Wspaniały dżwięk ( słuchałem ) , zwłaszcza z pre SC-6LS. Mój Yanek Mc100B nie miał do nich startu. :) ( choć modyfikowany i naprawdę niezły )

Edytowane przez skopio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do klubu jako posiadacz Cayin HA-1A. Napędza mi na razie słuchawki Denon D5000 i robi to naprawdę udanie. Zwiększona przestrzeń, łagodniejszy przekaz i więcej szczegółów w odróżnieniu do Nuforce HDP. Podoba mi się też design tego wzmacniacza ,solidna i efektowna skrzyneczka. Jeszcze nie brałem się za wymianę firmowym lamp ale wszystko w swoim czasie.

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.