Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oppo BDP 103D również podłączony coaxial da DAC 11 (tu już różnica jest kolosalna)

 

 

Oppo w roli napędu sprawdza się ,a jego możliwości spore a i wygoda bardzo dobra .Ma wyjścia cyfrowe stąd krok do dobrego dźwięku w kierunku DAC;a .

 

Panowie. Pytanie z rodzaju dziwnych.

Czy mogę celem oczyszczenia z kurzu, potraktować wzmacniacz sprężonym powietrzem w aerozolu?

 

Sprężone powietrze ,szmatka miękka ,pędzle i inne miękkie materiały jak najbardziej mogą być w celu czyszczenia górnej płyty wzmacniacza. Kurz się zbiera na górnej części wzmacniacza .Ktoś mnie pytał czy trzeba odkurzacz w środku wzmacniacz- nie trzeba ,tam się kurz nie zbiera a jeżeli już to w małej postaci. We wzmacniaczach lampowych gdzie lampy sa w środku urządzenia a nie na zewnątrz (Omak,Copland) w środku będzie kurz z racji ciepła wydzielanego przez lampy .Tu co pewien czas należy odkręcić pokrywę i odkurzyć ,też to nie jest duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki się wygrzały, zrobiło się tak jak tego oczekiwałem czyli gęściej, płynniej, milej :)

 

No, to flachę stawiasz :P

Byłem przekonany że zajdą takowe zmiany po wygrzaniu lamp ale każdy odbiera inaczej troszkę więc czekałem na efekt końcowy.

Ps. Teraz jeszcze bardziej mnie kuszą te Tung Sol 6550 i KT120 ;)

 

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Jeszcze jedno. Wzmak grał nonstop 36 godzin i z tego 5 godzin bez żadnego źródła (zostawiłem jak szedłem do pracy żeby się wygrzewał i pętli nie włączyłem). Nie będzie to miało negatywnego wpływu?

 

Lampka grała 36h nonstop i 5h bez źródła???

Bałbym się tyle grać na lampie nonstop, trafa się mocno nagrzewają, dłużej jak max 8h nonstop u mnie nie gra.

Pewnie nic by się nie stało, ale jednak nieco przeraża mnie 36h non stop włączona lampka.

 

A bez żadnego źródła, słyszałem, że wzmacniacz lampowy chyba nie powinien być długo włączony, to nie to samo co tranzystor.

 

A odnośnie kurzu - cóż, kurz to pikuś. Natomiast te ślady na blasze Cayina 88 są meczące, takie małe ślady jakby po wodzie.

Nie wiem czy także w innych Cayinach tak jest i czy jest ta sama blacha.

Najlepsza metoda na te plamki, to nie przecierać ani woda, ani suchą szmatką (chusteczka robi micro ryski), ale... CIF, coś tego typu, mleczka do kuchni. Przypadkiem to kiedyś odkryłem. Bardzo powoli i ostrożnie, miękką szmatką/srajtaśmą, bez dodatku wody. Najpierw sam Cif, potem delikatnie wszystko ścieramy i delikatnie polerujemy.

Wtedy blacha jest błyszcząca, bez tych plamkach które u mnie powstają samoistnie.

Oczywiście nie na zawsze, bo powstają znów, ale przecierając cifem raz na miesiąc, mamy większość czasu ładną blaszkę bez śladów.

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka grała 36h nonstop i 5h bez źródła???

Bałbym się tyle grać na lampie nonstop, trafa się mocno nagrzewają, dłużej jak max 8h nonstop u mnie nie gra.

Z drugiej strony patrząc, jak już się rozgrzeje do swojej temperatury to ją utrzymuje i tyle. To tak jak w aucie, był test Fiata 125p na 100000km, i przejechał bez odpoczynku. Gdzieś czytałem że pierwsze 5km autem to tak jak 600km na autostradzie normalną prędkością.

W sumie Ametyst( taki telewizor:)) grał u mnie kiedyś praktycznie non stop i żył i żył i żył.

A trafo, ledwo ciepłe jest, czy po godzinie czy po 4 .

Póki co przebiegu około 60 godzin, jest coraz lepiej, a w przyszłym tygodniu biorę się za dyfuzory binarne, jakoś tak, będą wyglądać, pod kolor Grande:)post-60657-0-62167900-1480354034_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wzmacniacze wyborne czy to pod względem budowy , niezawodności czy brzmienia ale w zasadzie każdy model nieco inaczej gra. Lampy oczywiscie też swoje robią.

 

Nigdy nie miałem do czynienia ze źródłem Cayin-a lecz DAC 11 , no kurcze widząc budowę nie może grać źle , raczej :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód nie tylko dla uszu:)...A Takumar z 1968 ciągle daje radę..

 

Osz ….Panie Robercie ma Pan konkurenta :-)

Super zdjęcie 1

 

Lampka grała 36h nonstop i 5h bez źródła???

Bałbym się tyle grać na lampie nonstop, trafa się mocno nagrzewają, dłużej jak max 8h nonstop u mnie nie gra.

Pewnie nic by się nie stało, ale jednak nieco przeraża mnie 36h non stop włączona lampka.

 

 

Spokojnie Cayinami można grac non stop ,trafa zasilające są mocniejsze ,im nowszy model tym zasilacz jest z większym zapasem . Praktycznie jak ktoś ma możliwość porównania bo użytkował kilka różncyh marek wzmacniaczy lampowych to w Cayinie rzadko są ciepłe trafa głośnikowe ,tylko zasilający czasem nieznacznie ciepły .Zależne jest to jak duże (trudne) kolumny zasila . Wiadomo CREDO I to 3 drożna kolumna na 21 cm Scanspeaku Classic na basie .Taki głośnik potrzebuje „zassać” więcej prądu ze wzmacniacza ,ale i oddaje to co najlepsze dla muzyki w zakresie dolnego zakresu.

 

 

A bez żadnego źródła, słyszałem, że wzmacniacz lampowy chyba nie powinien być długo włączony, to nie to samo co tranzystor.

 

 

Bez źródła może być włączany bez problemu każdy wzmacniacz ,podłączenie źródła nie ma w żadnym wzmacniaczu wpływu na pracę wzmacniacza ani lampowego ani tranzystorowego.

 

Ma natomiast wpływ podłączenia lub nie kabli głośnikowych do kolumn w przypadku wzmacniacza lampowego ,zaleca się w ogólnej postaci do wzmacniaczy lampowych przy jego załączeniu obciążyć wzmacniacz ,czyli kabel głośnikowe mają być połączone z kolumnami .

 

Ale ….. i w Cayinie jak Wam się zdarzy tego nie zrobić i podłączyć bez kabli nic się nie wydarzy ,nic się nie zepsuje ,podczas pracy wzmacniacza można i wyciągnąć kable głośnikowe ,żadne trafo głośnikowe się nie zepsuje na 100% ,możecie taka operację wykonać i kilka razy ,nie ma możliwości w ten sposób zepsuć Cayina :-)

 

Spytajcie Andrzeja Amplifona ,w jego wzmacniaczach SET42 ,SET140 wypinanie „na żywca „ jest nieszkodliwe dla jego wzmacniacza .

 

Dobre trafo ,dobre rdzenie w głośnikowych transformatorach to w przeważającej mierze sukces brzmienia wzmacniacza . Przysłuchajcie się kilku wzmacniaczom lampowym swoich marek które używacie czy trafo zasilające nie brumi i czy nie ma przydźwięków w głośnikach przy załączonym wzmacniaczu ,najlepiej ucho przystawić do głośnika wysokotonowego lub średniotonowego ,wówczas łatwo ocenić poprawną pracę w tym względzie wzmacniacza lampowego.

 

 

A odnośnie kurzu - cóż, kurz to pikuś. Natomiast te ślady na blasze Cayina 88 są meczące, takie małe ślady jakby po wodzie.

Nie wiem czy także w innych Cayinach tak jest i czy jest ta sama blacha.

Najlepsza metoda na te plamki, to nie przecierać ani woda, ani suchą szmatką (chusteczka robi micro ryski), ale... CIF, coś tego typu, mleczka do kuchni. Przypadkiem to kiedyś odkryłem. Bardzo powoli i ostrożnie, miękką szmatką/srajtaśmą, bez dodatku wody. Najpierw sam Cif, potem delikatnie wszystko ścieramy i delikatnie polerujemy.

Wtedy blacha jest błyszcząca, bez tych plamkach które u mnie powstają samoistnie.

Oczywiście nie na zawsze, bo powstają znów, ale przecierając cifem raz na miesiąc, mamy większość czasu ładną blaszkę bez śladów.

 

Bardzo dobra rada dla posiadaczy starszych modeli Cayina .

Cayin od kilku lat nie stosuje polerowanej plyty głównej ,zapewne z faktu większej trudności z czyszczeniem. (foto w zał.)

We wszystkich modelach jak A100T,A70TMK2,A88MK2,VP100I ,CS55A,A55TP,MT35 CS88A i wielu innych chasis jest lakierowane .W łatwiejszy sposób można zadbać o jego czystość .A metalizowany lakier od modeli A55TP w górę jest znakomitej jakości .

post-15230-0-80541400-1481361377_thumb.jpg

post-15230-0-73568200-1481361382_thumb.jpg

post-15230-0-67820500-1481361387_thumb.jpg

post-15230-0-18531900-1481361391_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie zrobiona regulacja biasu, nie trzeba ruszać wzmacniacza z miejsca żeby biasy skorygować, a tym bardziej nie trzeba odwracać go na plecy i odkręcać pokrywy dolnej, co było zmorą na przykład w ważących ponad 30 kilo Music Angelach default_wink.png

Edytowane przez McGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam,

 

Chciałbym zapisać sie do klubu ze świeżutkim Cayin CS55A. Oczywiście jako wkupne załączam fotkę:)

 

Z tego miejsca bardzo chciałbym podziękować Panu Grzegorzowi za pomoc i dobra radę- pełen profesjonalizm:)

 

Pozdrawiam

post-49611-0-66764700-1481739632_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W weekend miałem u siebie A55tp, a wcześniej Fezz Silver Luna. Potrzebowalwm jednak wzmacniacza, który da życie i dobrze wysteruje moje kolumny. CS tchnął w Akkusy nowe życie;)

 

Wcześniej miałem kilka innych wzmacniaczy w porównywalnym budżecie- Xindak pa-m, Atoll 100, Vincent 226mk2 jednak w innym zestawieniu.Takiego grania jak z Cayin nie miałem jeszcze nigdy. Zosotalo jeszcze trochę pracy z poprawą akustyki, ale wszystko małymi kroczkami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W weekend miałem u siebie A55tp, a wcześniej Fezz Silver Luna. Potrzebowalwm jednak wzmacniacza, który da życie i dobrze wysteruje moje kolumny. CS tchnął w Akkusy nowe życie;)

 

Wcześniej miałem kilka innych wzmacniaczy w porównywalnym budżecie- Xindak pa-m, Atoll 100, Vincent 226mk2 jednak w innym zestawieniu.Takiego grania jak z Cayin nie miałem jeszcze nigdy. Zosotalo jeszcze trochę pracy z poprawą akustyki, ale wszystko małymi kroczkami:)

No.ja właśnie szukam jakiegoś Cayina dla siebie i również myślę o.tej wersji czy to jest inne granie względem 55tp i czy sprawdzałeś już jakoś Daca i dziurkę słuchawkową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Miałem u siebie przez jakichś czas obie wersje i różnica jest. CS jest bardziej żywszy i lekko jaśniejszy.

 

Od siebie dodam, że łatwiej wysterować mu trudniejsze kolumny. Z A55tp było bardzo przyjemnie, muzykalnie, miękko, jednak zabrakło z moimi kolumnami pewnego rodzaju ataku. CS załatwił sprawę i stąd mój wybór. Najlepiej samemu posłuchać na spokojnie w swoim systemie i wtedy zadecydować. Z czystym sumieniem mogę polecić sprzęt marki Cayin. Dźwięk, jakość wykonania, kontakt i wiedza sprzedającego- (w tej branży z moich doświadczeń coraz trudniej o kompetentne osoby, które chcą i potrafią dobrze doradzić) i bardzo przystępna cena- czego chcieć więcej ? :)

 

No.ja właśnie szukam jakiegoś Cayina dla siebie i również myślę o.tej wersji czy to jest inne granie względem 55tp i czy sprawdzałeś już jakoś Daca i dziurkę słuchawkową?

 

Niestety nie miałem jeszcze okazji testować daca, ponieważ padł mi laptop- jak już odbiorę z serwisu nie omieszkam posłuchać. Mam wykupioną subskrypcję Apple Music i ciekawi mnie jak to zagra. Miesięczna subskrypcja kosztuję 20 zł, a w pakiecie otrzymujemy dostep do całkiem pokaźniej ilości muzyki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak się ustawia bias np w cayin a70?

Bo autobiasu nie ma z tego co wiem.

Ma jakiś wskaźnik i na podstawie tego się ustawia czy jak.

Poprzednia lampa miała autobias i dlatego pytam

 

Bias w A55TP, A70TMK2, MT35 S ,A50T , ustawia się bardzo prosto i wygodnie .Należy kupić miernik za kwotę 20-40 złotych ,najtańszy który mierzy napięcie ,a każdy miernik mierzy napięcie .Włożyć czarna kabel miernika do - ,a czerwony do + do otworu wzmacniacza gdzie mierzymy BIAS dla lampy V1 ,V2,V3,V4. Instrukcja mówi i pokazuje na rysunku jak to robić nic prostszego.

Pokręcić regulatorem (potencjometrem) opisanym dla lamp V1 ,V2,V3,V4. do wartości podanej w instrukcji obsługi .Instrukcja jest w języku polskim dla każdego modelu Cayina .

 

Zalecany BIAS dla A70 TMK2 to 0,3-035mV dla lamp KT88 , oraz można nieco wyższy 0,35-0,40mV dla lamp 6550 .

 

Autobias w Cayinach to już historia i przeszłość. Nigdy Wam nie ustawi tak jak potrzeba . Mierzyłem w Mingdzie 368, MC88-C i Sparku530 i gdy były lampy KT88 Shunguang i E-H bias pokazywał ok.0,29mV i nierówno na lampach ,gdy włożyliśmy 6550 Sovteca Bias był ciut większy .Zależne jest to także od wzmocnienia samych lamp jakie kupicie ,dotyczy to nowych lamp .Jak kupujecie lampy w Kielcach sprzedawca pyta jakie mają być lampy a są jednego typu Ia=33-60mA.

 

Precyzyjnie działające potencjometry są optymalnym rozwiązaniem,doregulujecie taką wartość jaką potrzebujecie ,niezależnie od wzmocnienia samej lampy jak i napięcia jakie Wam podaje miejscowa stacja transformatorowa .

post-15230-0-78477200-1482217039_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.