Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A70TMK2 to najlepszy wzmacniacz do 20 tyś z muzykalnością jakiej nie przekażą żadne inne wzmacniacze na lampach KT88 czy 6550. Tu postawiono na prostownik lampowy wraz z diodami prostowniczymi ,w torze są zamontowane fabrycznie miedziowe kondensatory sprzęgające .Brzmienie tego wzmacniacza to muzykalność i barwa średnicy pasma  nieosiągalna na żadnych innych wzmacniaczach z lampami typu tetroda strumieniowa mocy .Przy czym wzmacniacz jest zwarty jednak to push pul

 

Dokładnie tak jest. Z innymi wzmacniaczami Cayina lub Opery które miałem chyba wszystkie dopiero zewnętrzny pre daje taki efek muzykalności jaki na starcie ma 70'ka mk2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie podłogówki do Cayin T 70 MK2 ? Wiem, że Studio 16 ale może coś jeszcze dopisać do listy.

 

 

Wzmacniacz powstał na nasze życzenie ,stąd nieco o o nim wiemy. Katalogowo nie ma wersji MK2 A70T.

 

Dopisze do listy : Gamut M5 ma szansę zagrać bardzo dobrze , Gamut PHI 5 ,na czarnych "buraczkach " Tymphany mniejszych 15 centymetrowych. Wszak na górze pierścieniówka Discovery z dziubkiem od Revelatora ale słuchałem kiedyś grało dobrze. Do listy dopisałbym Phonar Credo S100. Te powinny zagrać znakomicie z A70TMK2. Uważać na kolumny "zmulone" jakich wiekszośc na rynku ,takie zagrają wprawdzie barwnie ale niezbyt szybko. Do zamulaczy Cayina ma w ofercie modele , A100T i monobloki 860, 880. Te zapewniają dynamikę niczym dynamit zmulonym kolumnom .

 

Jak ktoś szuka muzykalności i przyjemności ze słuchania muzyki nie jazgotu to Phonar Credo S100 powinny być znakomite do A70TMK2.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kupiłem właśnie Cs 55a. Gra bardzo ładnie, ma fajny DAC z wejściem USB ale ma jeden mankament - brak wejścia SPDIF.

 

Korzystam z takiego ustrojstwa Denona, które nazywa się Heos Link. Jest to odtwarzacz strumieniowy przez który korzystam z Tidala. Bardzo wygodny sprzęt, sterowany bezprzewodowo smartfonem. Niestety, to nie ma wyjścia USB tylko SPDIF i nie mogę podłączyć Heosa do CS 55a.

 

Potrzebował bym przetworzyć sygnał Coaxialny lub optyczny z Heosa na USB, który wejdzie do Cayina. Czy ktoś spotkał taki przetwornik. W odwrotną stronę jest tego pełno.

 

Podłączenie po analogu nie wchodzi w grę, bo Heos ma słaby DAC.

 

Pozdrawiam

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w systemie i cs-55a nie sprawdziły się te Telefunkeny. Tak jak napisał McGyver, głównie przychodzi mi na myśl przejrzystość i precyzja. Z moją akustyką i z morelem elite na górze wysokie były przerysowane, trochę natarczywie i chudo. Brakowały mi ciepła i barwy, masy w dźwięku. Takie same odczucia miałem z lampami Raytheon.

Nie jest powiedziane, że u Ciebie się nie sprawdzą, musiałbyś spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w systemie i cs-55a nie sprawdziły się te Telefunkeny. Tak jak napisał McGyver, głównie przychodzi mi na myśl przejrzystość i precyzja. Z moją akustyką i z morelem elite na górze wysokie były przerysowane, trochę natarczywie i chudo. Brakowały mi ciepła i barwy, masy w dźwięku. Takie same odczucia miałem z lampami Raytheon.

To samo u mnie z Psvane Treasure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was łączy lampę z Cocktail Audio X50 albo X40?

Powoli rozglądam się za nowym źródłem i z tego co widzę ograniczony jest wybór klocków które będą miały: CD, TIDAL, FM.

 

Cocktail Audio spełnia podstawowy dla mnie wymóg klocka typu all-in-one, ale kompletnie nie wiem czy jest warty swojej ceny oraz tego jak gra i czy jest funkcjonalny.

Przyznam, że możliwość ripowania CD do FLAC jest dodatkowo kusząca. Może w końcu skończyłaby się żonglerka pudełkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Z innymi wzmacniaczami Cayina lub Opery które miałem chyba wszystkie dopiero zewnętrzny pre daje taki efek muzykalności jaki na starcie ma 70'ka mk2.

 

Do 20K?

Do tej kwoty wybor jest ogromny. Nie zapomnijcie o tym, ze rynek w Pl jest dosc ograniczony ze wzgledu na dystrybucje.

Jestem wlasnie po odsluchu u znajomego A70 z Davis Nikita. Super zgrany zestaw.

Jeden z lepszych brzmieniowo zestawow jaki slyszalem.

 

Cena Cayina A70mk2 się zmieniła ostatnio?

Prawie 13K. Było inaczej wcześniej?

 

Cena sie zmienila i inne zarowki w zestawie.

hmmm......13K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do 20K?

Do tej kwoty wybor jest ogromny. Nie zapomnijcie o tym, ze rynek w Pl jest dosc ograniczony ze wzgledu na dystrybucje.

Jestem wlasnie po odsluchu u znajomego A70 z Davis Nikita. Super zgrany zestaw.

Jeden z lepszych brzmieniowo zestawow jaki slyszalem.

 

Cena sie zmienila i inne zarowki w zestawie.

hmmm......13K?

Jakie było źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do 20K?

Do tej kwoty wybor jest ogromny. Nie zapomnijcie o tym, ze rynek w Pl jest dosc ograniczony ze wzgledu na dystrybucje.

Jestem wlasnie po odsluchu u znajomego A70 z Davis Nikita. Super zgrany zestaw.

Jeden z lepszych brzmieniowo zestawow jaki slyszalem.

 

 

 

Cena sie zmienila i inne zarowki w zestawie.

hmmm......13K?

 

Chyba lepiej by było jakby cena pozostała stara a żarówki nabywca mógł sobie sam dopasować według uznania.

13K z pewnością wiele osób zrezygnuje z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej by było jakby cena pozostała stara a żarówki nabywca mógł sobie sam dopasować według uznania.

13K z pewnością wiele osób zrezygnuje z zakupu.

A-70 Tung-Sole 6550 gra gra zdecydowanie lepiej, a jeśli chodzi o cenę to pierwsze dostawy w 2014 roku

były kupowane po kursie dolara 3,10zł a obecny kurs jest powyżej 4zł dlatego i cena odpowiednio wyższa.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13K z pewnością wiele osób zrezygnuje z zakupu.

 

Z pewnością ludzie niepotrzebnie przepłacają Octave i Ayony za odpowiedniki tego poziomu w ofercie. Za 13 tys można mieć wzmacniacz z doskonałym preampem, pięknie wykonany i kosztujący trochę ponad 10 tys. W dodatku bardzo łatwy do odsprzedania bez większej straty. Za bardzo nie widzę dla tego wzmacniacza na rynku konkurencji nawet gdyby kosztował 18-20 tys w stosunku do tego jaką ma moc i piękną barwę. Owszem, można szukać wynalazków i jak nie spisuje, to sprzedać za 30-50 % ceny później. Inne markowe lampy zaczynają się od 20 tys. Pomińmy oczywiście jakieś entry levele w ofercie, bo to nie jest poziom 70'tki, która jest wyjątkowo udana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z pewnością ludzie niepotrzebnie przepłacają Octave i Ayony za odpowiedniki tego poziomu w ofercie. Za 13 tys można mieć wzmacniacz z doskonałym preampem, pięknie wykonany i kosztujący trochę ponad 10 tys. W dodatku bardzo łatwy do odsprzedania bez większej straty. Za bardzo nie widzę dla tego wzmacniacza na rynku konkurencji nawet gdyby kosztował 18-20 tys w stosunku do tego jaką ma moc i piękną barwę. Owszem, można szukać wynalazków i jak nie spisuje, to sprzedać za 30-50 % ceny później. Inne markowe lampy zaczynają się od 20 tys. Pomińmy oczywiście jakieś entry levele w ofercie, bo to nie jest poziom 70'tki, która jest wyjątkowo udana.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.