Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tak to dobry kierunek. Te lampy sporo wnoszą do brzmienia.

Wielkie dzięki. Tak też zrobię za jakiś czas. Mój poprzedni post był trochę euforyczny ale to mój początek ze wzmacniaczem lampowym i jestem pod ogromnym wrażeniem jak wymiana poszczególnych lamp wpływa na zmianę brzmienia.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma do sprzedania używany Cayin 55 lub 88? różne wersje mnie interesują, również z DAC.

Kolega szuka. Dzięki i sorry za mały offtop.

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/kupie/wzmacniacze-stereo/kupie-wzmacniacz-cayin-serii-os117792.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Ricardozamora na priv dzisiaj że w bardzo dobrej cenie jest na allegro właśnie ten CS-88A.

Praktycznie nówka!

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś Cayina 100 może? http://cayin.com.pl/a-100-t-lampowy-wzmacniacz-mocy-push-pull/

 

Zastanawiam się nad przejściem z Cayina A88T na monobloki 860 lub właśnie integrę z 4 lampami mocy na kanał.

A100T by mi odpowiadało, to jest moc poziomu monobloków. Ale chyba A100T nie jest do dostania nowe? A ktoś może ma i chce sprzedać?

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka sprzętów już tam kupiłem, także bez obaw.

 

Bez certyfikatu CE ,urząd celny nie wyda urządzenia , bez certyfikatu ROHS ,bez gwarancji ,przygotowany nie do napięcia krajowego 230 V ,a do 220 V (transformator zasilający do wymiany , żarzenie lampy mocy wyższe o 1 V),klejona jest naklejka 230 V na oryginalny napis 220 V , może się wypowiedzieć Piotr84 ,sprowadzam mu transformator do A-88T MK I , tanio nie jest .A gdzie gwarancja ,dostęp do części w razie draki ?

Są pewne części których nigdzie nie kupicie tylko fabryka je posiada jak miernik BIAS ,podświetlenie miernika Bias (panel LEDowy, mechaniczny selektor źródeł do MT45, MT35 2 i 3 pozycyjny i wiele innych części...

 

Na stanie magazynowym firma Cayin nie posiada urządzeń na rynek europejski ,wszystkie urządzenia przeznaczone na rynek europejski produkowane są pod konkretne zamówienie dystrybutora z Europy wówczas posiadają na tylnym panelu anglojęzyczne opisy nie krzaczkami i jest to urządzenie przeznaczone do pracy z napięciem 230 V ,czyli odpowiedni transformator zasilający.

 

Taniej zawsze można kupić tylko nie ten produkt tylko co potem ?

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu sprowadzanego tak jak juz wspomniane

przygotowany nie do napięcia krajowego 230 V ,a do 220 V (transformator zasilający do wymiany , żarzenie lampy mocy wyższe o 1 V),klejona jest naklejka 230 V na oryginalny napis 220 V

nie tylko żarzenie wyższe ale tez anodowe, w moim przypadku gdzie napięcie sieciowe jest około 235V anodowe przekracza znamionowe parametry kondensatora (ponad 430V). Skraca się mocno żywotność lamp i tak jak już wspomniane co z gwarancja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Fabryczne, podstawowe:)
To 6550 tungsole powinny pomóc.

Jednak znając życie po lampach mocy dużej zmiany nie odczujesz. Lepiej podmienić lampy pre. Będzie dużo większa poprawa. Chyba że już masz jakieś tzw ciepłe lampy pre i jeszcze brakuje

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tung Sole 6550 akurat przy chińskich lampach robią bardzo duża różnicę. Na początku wymieniłem ecc83, później lampy mocy- zmiana ogromna. Przeczytałem kiedyś, że ,przy wymianie ecc82 nie odczuję już różnicy- postanowiłem sprawdzić i nie żałowałem. Było to świetne dopełnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bardzo ogólnie, to:

kt88 - więcej dołu, niskiego basu

6550 - mniej dołu i bas bardziej zwarty, jakby szybciej, lekko jaśniej

 

Najlepiej pożycz od kogoś, posłuchaj innych, będziesz wiedział co wolisz.

 

Z kt Gold Lion wydają mi się bardziej obfitsze w niski bas w por. do cayinowskich kt88.

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ciepła to proponuję lampy ecc82 rca i ecc83 rca Black plate. Lub ewentualnie ecc83 jakieś Philipsy. Ja niedługo będę swoje Philipsy ecc83 sprzedawał dobrana para pod każdym względem. Na.początek zmień lampy sterujące. Tak samo jak sprzedaje ecc83 Electro Harmonix. Ale te to już raczej nie są takie ciepłe

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ciepła to proponuję lampy ecc82 rca i ecc83 rca Black plate. Lub ewentualnie ecc83 jakieś Philipsy. Ja niedługo będę swoje Philipsy ecc83 sprzedawał dobrana para pod każdym względem. Na.początek zmień lampy sterujące. Tak samo jak sprzedaje ecc83 Electro Harmonix. Ale te to już raczej nie są takie ciepłe

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Grzegorz ale w A88T i A88T mk2 mamy lampy 6SL7 i 6SN 7 :-)

 

tak bardzo ogólnie, to:

kt88 - więcej dołu, niskiego basu

6550 - mniej dołu i bas bardziej zwarty, jakby szybciej, lekko jaśniej

 

Najlepiej pożycz od kogoś, posłuchaj innych, będziesz wiedział co wolisz.

 

Z KT88 Gold Lion wydają mi się bardziej obfitsze w niski bas w por. do cayinowskich KT88.

 

I to się wszystko zgadza co do lamp mocy

 

KT88 -więcej dolu niskiego basu

6550 -dźwięk zwarty ,jasniejsze brzmienie .

 

Najbardziej jasne i szczupłe jakie znam z 6550 to Sovtec ,czasem ktoś ma przewalony bas w pokoju i szuka czegoś takiego .Pamiętam u jednego klubowicza sprawdziły się 6550 Sovtec .(Maniol)

 

6550 EH tez szczupłe lecz do w/w i tak lepiej nasycone ,z energia i drive wyższej średnicy .

 

6550 Cayinowskie -lepiej nasycone niż 6550 EH

 

6550 Tungsola bardzo dobre brzmienie złoty środek .

 

itd...

 

do

KT88 Gold Liona tłustsze brzmienie basem

 

I teraz trzeba znać schemat brzmienia naszego posiadanego modelu wzmacniacza oraz świadomie wybrać takie lampy które będą właśnie dla posiadanego wzmacniacza ,systemu odpowiednie ,jak potrzeba dociążyć dźwięk to wiadomo które lampy mocy .

Lampy wejściowe bo te potrafią wnieść co najmniej 2x tyle co lampy mocy ,albo 3x tyle co lampy mocy a tych też nie brakuje ,choć większość z nas wie tu tylko NOS-y te prawdziwe graja najlepiej .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.