Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bój - posłucham, pobawie się i decyzja.

Wtedy zostanie albo oddam.

Tak samo było z wzmakiem CS-88A.

Pzdr.

 

Czyli sprzedasz tego nowego cd Cayina jak nie podpasuje? Chyba ciężko bez sporej straty.

A na co zmieniasz CS-88A i czemu nie pasuje? Na coś z Cayina? Bo widzę że sprzedajesz: https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/39/268930.php

 

Brałem 2 razy wzmaka Cayina bez odsłuchu (dla wielu niepoważne, wiem, ale dużo sprzętów tak kupowałem i prawie zawsze było doskonale:), na podstawie naczytania się opinii o nich i była bomba, genialnie.

Ale ich źródła bym się bał brać w ciemno, chociaż wygląd spoko.

Nie widziałem nigdzie, by ktoś bardzo chwalił cd od Cayina, najczęściej widać po forum, że kupują je ludzie którzy mają wzmaki Cayina i chyba wizualnie im pasuje do kompletu.

 

 

Lutek, w A88t mam NOSy Tung Sola, ponoć to jest opcja godna polecenia do niego, wiec nie zmieniałem a z takimi już kupiłem go kiedyś.

 

Zmiany w lampach sterujących faktycznie mogą być znaczące - ostatnio zmieniłem wszystkie sterujące w Cayinie a100t i wzrost ilości szczegółów, lepszą barwę i przestrzeń od razu słychać. "Przepaść" może nie, ale gra warta świeczki.

 

Jakie to śpiewy w lewym kanale?:) Jak dawno temu regulowałeś bias? :) Może od tego zacznij. :) Jak stare lampy może daj trochę mniej biasu (35?).

 

Co do lamp mocy kiedyś zmień może na 6550 TS skoro czekają, potem wrócisz do poprzednich jak zechcesz.

 

A co do sterujących, może najpierw pożycz sobie NOSy Tung Sola od kogoś i przekonaj się, czy coś słyszysz i ewentualnie wtedy inwestuj.

 

U mnie poszło do a100t z 1200zł za 5 polecanych NOSów i kolejne ~1300zł za 8x6550 TS (których jeszcze nie włożyłem bo chcę kt88 EH rozgrzać kilka tygodni), ale nie żałuję wydatku, zabawa jest przednia z lampkami a dobry wzmacniacz właśnie jak najlepszych lamp potrzebuje by grać lepiej.:)

 

Przy czym sumy rzędu 2-3k pln za 2 NOSy wydają mi się przegięciem i trochę kolekcjonerskim podejście do wyceny.

Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja w dźwięku...owszem w "zamulonym" systemie napewno skoro wymiana lamp w większości przypadków idzie w kierunku...

 

wzrost ilości szczegółów, lepszą barwę i przestrzeń od razu słychać

 

Ot i cała tajemnica ;-)

 

Żeby to było takie proste...

Zbyt "dosadnie" i agresywnie grający system też można skutecznie cywilizować odpowiednio dobranymi lampami, np. Mullarda z Blackburn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, zauważ że główny kierunek zmian na forum właśnie taki jest...nie mówię że zawsze ale jednak. Z czego to wynika? Moim zdaniem z zestawienia reszty toru...

Ja mam "jasny" tor z sercem hybrydowym i gdybym np. skorzystał z lamp polecanych w większości wątków lampowych to by mi uszy "pocięło" ;-)

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Adam, zauważ że główny kierunek zmian na forum właśnie taki jest...nie mówię że zawsze ale jednak. Z czego to wynika? Moim zdaniem z zestawienia reszty toru...<br />
A moim zdaniem to wynika z tego, że w większości przypadków "zastane" lampy to współczesna chińska masowa produkcja, i one tak właśnie grają, dźwiękiem przygaszonym, szarym, mało dźwięcznym.

A miałem kiedyś na serwisie wzmacniacz Kondo Souga, gdzie defaultowe lampy pochodziły ze współczesnej produkcji w rosyjskich fabrykach New Sensora. No i ten wzmacniacz trzeba było wręcz utemperować nieco, bo potrafił być męczący na dłuższą metę, nawet w moim systemie z lampowym DACem na Duelundach, lampowym preampem na Jupiterach miedzianych i kolumnami na jedwabnych kopułkach Morela.

O urządzeniach Audio Research na badziewnych współcześnie produkowanych 6N30P nawet mi się nie chce rozpisywać. Dość powiedzieć że właśnie przez to ceny sowieckich NOS 6N30P-DR poszybowały w górę do granic absurdu.

Zatem, różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta nowa integra Cayin 280 wyglada ciekawie ale polecam przyjrzeniu się jej wymiarom....

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprzedasz tego nowego cd Cayina jak nie podpasuje? Chyba ciężko bez sporej straty.

A na co zmieniasz CS-88A i czemu nie pasuje? Na coś z Cayina? Bo widzę że sprzedajesz: https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/39/268930.php

 

Wysprzedaje część systemu, w zależności co sprzedam to drugie zostanie.

A jeśli będzie taka potrzeba to całość sprzedam.

Jak pisałem wcześniej posłucham u siebie cedeka i zadecyduje czy kupuje czy nie.

A nowy Cayin 280A kusi, też chciałbym Go u siebie posłuchać.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że dobre lampy to podstawa. Nie przypadkiem wszystkie Philipsy się bardzo cenią na rynku. Ja dopiero niedawno dogadalem się z kuzynem Audiophilem w UK dzięki któremu mam dostęp do sprawdzonych lampek w rozsądnej cenie. Chciał czy nie chciał różnica jest znaczna i jak.ma być dobrze to raczej ciężko żeby było B tanio

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbytniego a w zasadzie żadnego doświadczenia z lampami ale po wymianie chińskich lampek sterujących na ruskie lampy NOS ale tylko 6sn7 odczułem znaczną poprawę na plus dynamika przestrzeń detaliczność po czym na krótko wstawiłem sylvania 6sn7gta NOS i było znacznie gorzej od ruskich i teraz mam dylemat czy te sylvanie były takie słabe czy te ruskie takie dobre ...:-)

Jakie są wasze doświadczenia z ruskimi lampami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbytniego a w zasadzie żadnego doświadczenia z lampami ale po wymianie chińskich lampek sterujących na ruskie lampy NOS ale tylko 6sn7 odczułem znaczną poprawę na plus dynamika przestrzeń detaliczność po czym na krótko wstawiłem sylvania 6sn7gta NOS i było znacznie gorzej od ruskich i teraz mam dylemat czy te sylvanie były takie słabe czy te ruskie takie dobre ...:-)

Jakie są wasze doświadczenia z ruskimi lampami ?

 

Opcje:

1. Sylvanie są OK, ale się nie spasowały z systemem

2. Sylvanie które masz są już zbyt mocno zużyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co mi koledzy polecicie do mojego A88T jako lampki sterujące. Mam teraz podstawowe lampki, fabryczne i chciałbym wrzucić troszkę ciepła w środek i tzw. organiczności. Lampy mocy na razie mimo że fabryczne chcę zostawić.

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No to co mi koledzy polecicie do mojego A88T jako lampki sterujące. Mam teraz podstawowe lampki, fabryczne i chciałbym wrzucić troszkę ciepła w środek i tzw. organiczności. Lampy mocy na razie mimo że fabryczne chcę zostawić.
Amperexy bądź inne Philipsy

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amperexy bądź inne Philipsy

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Nie pisz bzdur !

W A 88t zastosowano lampy 6sl7 i 6sn7 jako wejściowe i sterujące.

 

No to co mi koledzy polecicie do mojego A88T jako lampki sterujące. Mam teraz podstawowe lampki, fabryczne i chciałbym wrzucić troszkę ciepła w środek i tzw. organiczności. Lampy mocy na razie mimo że fabryczne chcę zostawić.

Mogę polecić 5691 i 5692 RCA - RED BASE

5691 - 6sl7

5692 - 6sn7

Edytowane przez lord_vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie pisz bzdur !

W A 88t zastosowano lampy 6sl7 i 6sn7 jako wejściowe i sterujące.

Właśnie szukałem jakie tam są lampy i faktycznie nie są 12ax7 i 12au7. Już 2 raz się złapałem na tym wzmacniaczu

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak miałem A-88t bardzo dobrze sprawdzały się poza Red Basami 5691 i 5692 od RCA lampy takie jak RCA 6SN7GT / VT-231 - gray glass, KEN-RAD 6SN7-GT VT-231 z białym i czarnym szkłem, Sylvania 6SL7WGT JAN CHS,

SYLVANIA 6SL7W (Metal Base), Sylvania VT-229 Jan CHS 6SL7GT Black Plates,

Tung-Sol 6SN7GT Round Black Plates, Sylvania 6SN7W Metal Base

Edytowane przez lord_vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz jakieś konkretne źródło gdzie można dostać dobre lampy ? Z allegro już sie wyleczyłem i z tzw NOSów tam dostępnych

 

 

U mnie jak miałem A-88t bardzo dobrze sprawdzały się poza Red Basami 5691 i 5692 od RCA lampy takie jak RCA 6SN7GT / VT-231 - gray glass, KEN-RAD 6SN7-GT VT-231 z białym i czarnym szkłem, Sylvania 6SL7WGT JAN CHS,

SYLVANIA 6SL7W (Metal Base), Sylvania VT-229 Jan CHS 6SL7GT Black Plates,

Tung-Sol 6SN7GT Round Black Plates, Sylvania 6SN7W Metal Base

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat nie używam lamp 6sl7 i 6sn7 od czasu kiedy zamieniłem A88t na monobloki 860 + sc-6ls , kupowałem u zaufanych sprzedawców na e-bayu mam nawet kilka fajnych parek w oryginalnych pudełeczkach ;)

post-24714-0-88628700-1508184802_thumb.jpg

post-24714-0-40919300-1508184813_thumb.jpg

post-24714-0-95487300-1508184826_thumb.jpg

post-24714-0-95909500-1508184848_thumb.jpg

Edytowane przez lord_vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja jak będziesz kiedyś chciał oddać jakąś parkę w dobre ręce to daj znać :-)

 

 

Od wielu lat nie używam lamp 6sl7 i 6sn7 od czasu kiedy zamieniłem A88t na monobloki 860 + sc-6ls , kupowałem u zaufanych sprzedawców na e-bayu mam nawet kilka fajnych parek w oryginalnych pudełeczkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat nie używam lamp 6sl7 i 6sn7 od czasu kiedy zamieniłem A88t na monobloki 860 + sc-6ls , kupowałem u zaufanych sprzedawców na e-bayu mam nawet kilka fajnych parek w oryginalnych pudełeczkach ;)

 

tylko gdzie kupić aby nie wtopić? tanie nie są a lipa byłoby kupić używane:)

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Cayin-owcy.

 

Mam fabryczne lampy mocy KT88 Cayin.

Nie chciałbym tracić na obfitości basu ale dodać szybkości i zwinności. Oczywiście by dźwięk nie był rozjaśniony czy odchudzony.

Jakie macie spostrzeżenia u siebie w zabawie z lampami mocy 6550, KT88, KT120 w stosunku do fabrycznych?

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na sprzedaż 12ax7 Electroharmonix dobrana para nowe i tanio

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Hehe wiele osób ma bo wiele osób wyjęło z fabrycznych Cayinów i nosy wsadziło. :)

Mi się nie chcę nawet tego wystawiać na allegro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe wiele osób ma bo wiele osób wyjęło z fabrycznych Cayinów i nosy wsadziło. :)

Mi się nie chcę nawet tego wystawiać na allegro. :)

 

To prawda takie lampy warto mieć jako zapasowe ,gdyby NOS zakończył żywot przed weekendem :-) choc wielu z nas użytkuje NOS-y i grają i graja ,zepsuć się nie chcą :-)

Za EH za dużo dostać nie można.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o lampach to mam pytanie:

W skleplampyelektronowe mają nos-y JAN Sylvania USA, Jan Philips NOS, Tungsram, RFT, które z tych lamp przypasują do CG Signature? Nie mam za bardzo możliwości sprawdzenia samemu, więc zdam się na wiedzę i doświadczenie forumowiczów

Pozdrawiam

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ciekawskich:

 

http://dastereo.ru/t/soundaware-podvinsya-cayin-idap-6-czifrovoj-transport-strimer-novogo-pokoleniya/9514/475

 

foty stajni naszych sprzętów znalezione przy poszukiwaniu informacji o nowym streamerze cayina. Swoja droga też zapowiada się znakomicie

Edytowane przez Łukasz_65651
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie nowość!

 

Odtwarzacz płyt kompaktowych Cayin CS-100CD z wbudowanym DAC.

 

Słuchałem czy miałem nie dużo odtwarzaczy cd ale parę ich było :)

 

Odniosę się trochę do ostatniego który gościł u mnie jakiś czas temu czyli do Cayin CDT-15A mkII

 

Był odtwarzaczem bardzo dobrym uważam.

 

Ale że choroba audio nie odpuszcza to zawsze się coś chce zmienić czy poprawić.

 

Nabyłem wzmacniacz Cayin CS-88A więc naturalnym była chęć posłuchać jak zagrał by dedykowany odtwarzacz CS-100CD.

 

Przy poprzednim odtwarzaczu przed odsłuchem miałem wpięty zwykły Pioneer DV696AV po czym wpinałem CDT-15A mkII

Tak samo obecnie uczyniłem.

 

Mając w pamięci jakie wtedy zachodziły zmiany mogę ogólnie opisać jak teraz jest.

 

Zacznę jak zwykle od górnych rejestrów - wysokie tony.

 

Nie zauważyłme by był ich nadmiar lub niedostatek. Nie górują nad resztą pasma a współgraja.

Natomiast dźwięki są precyzyjnie podane i rozdzielczo. Nie występuje zmatowienie czy ofensywność.

Brak ziarnistości, jest bardzo dobry detal który rzutuje na kreowanie przestrzeni i sceny.

 

Tu mogę napisać że owa przestrzeń jest mega dobra!

Jak poszła muza z płyty to zdumiałem... dosłownie.

 

Uzyskałem większą przestrzeń na boki, głębia w tył oraz przed głośnikami.

Pokój dostał dobrych "parę metrów kwadratowych"

 

Scena nabrała bardziej realnych wymiarów.

Lokalizacja czy to muzyków, instrumentów i wszystkiego co się dzieje na płycie - tu nie ma co się wsłuchiwać czy zamykać oczy by doprecyzować co/kto gdzie stoi/gra.

Jest to kolejny atut który był takim wow.

Średnica ogólnie jest nasycona i aksamitna. Nie dusi się ale też nie jest chłodna w odbiorze. Taka dogrzana i zarazem przejrzysta. Nic się nie klei, nie nachodzi na siebie.

 

Wokale są takie jak lubię wypuszczone przed kolumny. Ale że lampowy system pod moje kryteria złożony więc to oczywiste.

Barwa głosu żeńskiego/męskiego są odtwarzane z dużą dokładnością. Ale znów zaznaczę że słychać tu lampowy posmak. Można by rzec że wzmak na lamapch i cedek to za dużo dobroci.

Nic z tych tego.

Dla mnie wokale najlepsze jakie słuchałem bezapelacyjnie!!!

 

Niskie tony - lubisz te dźwięki to dostaniesz.

Już w CDT15-A mkII były zacne i nie było do czego się przyczepić.

Natomiast obecnie obfitości dostało dużo, zejście ciągnie w dół odwarzniej. Zwinność, faktura basu bez uwag. Nie ma przeciągania czy uproszeczenia.

Nie skłamię że niskie tony bardzo mnie cieszą bo kontrabas, gitara basowa brzmią na nowo i fascynująco.

 

A że lubię niskie tony i jestem generalnie uczulony na anomalie to wypunktowałem ten zakres i przeanalizowałem. Odtwarzacz zdał ten test na 6!

 

 

Ogólnie reasumując.

 

Ponownie produkt Cayin'a mnie nie zawiódł a mile zaskoczył. Byłem przekonany że nie wniesie dużo dobroci. Nie aż tyle.

I wiecie co... do tej pory uważałem że źródło nie wnosi jakośc dużo, owszem że zmiany jakieś występowały coś tam lepiej coś inaczej. A na tym przykładzie muszę zrobić pokłon bo faktycznie bez dobrego odtwarzacza cd czy ogólnie źródła traci się duuużo.

 

Odnośnie przetwornika c/a.

 

Nie testowałem jeszcze wejść na DAC czy to po optyk, koaksjal czy usb.

Więc nie wypowiem się w tej kwestii.

 

Odtwarzacz cd jest wyposażony w dwa wyjścia analogowe RCA i XLR. Każde z wyjść ma po dwie lampy firmy Amperex. Plus piąta która chyba stabilizuje napięcie na w/w lampy.

Tu super sprawa czy to w CDT-15mkII czy obecnie bo jak ktoś lubi lub znudzi się mu granie nie musi zmieniać deceka tylko zamienić lampki na inne i zabawa od nowa!

 

Jeśli ktoś ma wzmacniacz w pełni zbalansowany z wejściami XLR to ciekawe jak zagrałby cedek - puszczając sygnał za pośrednictwem XLR.

 

Z wyjść cyfrowych są optyk, koaksjal i AES/EBU. Jesli ktoś ma ochotę podłączyć do zewnętrznego przetwornika c/a.

 

Wypadało by wspomnieć że napęd podczas pracy jest cichy. Specjalnie bardzo późną porą gdy wszystko było wyłączone a cedek kręcił płytą to nasłuchiwałem z uchem przy cedku i nic, zero cisza absolutna. Brawo.

 

W sumie to wyszło że cedek ma same plusy - jakoś głupio to wyszło hehe ale faktycznie minusów się nie doszukałem. No może to że jest spory gabarytami. Dość głęboki.

Ale skoro ma dwa trafa każdy osobny dla sekcji analogowej, osoby dla cyfrowej co warto zaznaczyć to nie dziwota, do tego wbudwany DAC.

Więc swoje musi warzyć i zajmować miejsca.

 

Kończąc wpis można w skrócie napisać że cedek zrobił u mnie dużą rewolucję w reprodukcji dźwięków.

 

A zapomniałbym wybrzmienia - kurde jak pięknie pokazane, nie było wcześniej aż takiej prezentacji tego. Gdy teraz słucham do dziwię się ze to jeszcze coś słychać na nagraniach :P

 

W moim systemie gdzie staram się go skroić pod swoje warunki mieszkaniowe i preferencje wpięty Cayin CS-100CD wniósł w/w zmiany i porawę.

System mój jak wiecie obecnie jest mocno lampowy i każdy element wnosi swój charakter.

Sumując lub ujmując lub równarzyć podany dźwięk.

 

Ja lubie mocno nasycone granie, nawet ciepłe, takie organiczne. Ale nigdy kleiste. Gdyż wgląd w nagrania musi być bardzo dobry, rozdzielczy, by nic na siebie nie nachodziło.

 

Czy słucham grania rockowego, elektroniki, czy jak to piszą "plumkania" uzsykuję satysfakcjonujący mnie dźwięk, udaje się mi realizować taką sygnarurę grania.

 

 

 

Zawsze można inaczej, coś poprawić. W końcu nie wyleczyłem się jeszcze z tej choroby ale plusów obecnego grania jest dużo.

 

Jeśli pisałem jakoś nie składnie z błędami czy nie logicznie sorki.

Od usiadłem z drinkiem do lapka i wklepałem parę słów.

 

post-11746-0-84231400-1509395351_thumb.jpg

 

post-11746-0-80288700-1509395400_thumb.jpg

 

post-11746-0-75472400-1509395428_thumb.jpg

 

post-11746-0-94018700-1509395518_thumb.jpg

 

Koniec :P

post-11746-0-13638600-1509395476_thumb.jpg

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.