Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z Soundrebels znani są z obszernych, drobiazgowych opisów.Wkrótce test 120 - stki.

Z "pisemka" to się raczej wiele nie dowiemy. Przynajmniej obejrzymy zdjęcia :)

Najcenniejsze są opinie użytkowników. Jak są chętni to wezmę go na testy i opiszę jak sobie realnie radzi.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio 16Hz napisz proszę coś więcej o tym wzmacniaczu... jak to gra???

 

 

Panowie potestuję gdy będę miał czas .Na razie dzień w dzień czas mam mocno wypełniony.

 

Podłączałem go pod Canto Grandy u siebie i u primazena w Warszawie słuchaliśmy obu trybów Hi PWR i LOW PWR na Arcadach 2,5 .

 

Wyciągnięty prosto z pudełka ,świeżutki zagrał tak:

 

Na Canto gra bardzo dobrze ,ale sens jest testować przynajmniej w klasie cenowej wzmacniacza lub w jego okolicach . Na Arcadach 2,5 zagrał bardzo muzykalnie ,muzykalność jest lampy A70T bo u primazena stoi taka ,zaczęliśmy od trybu A klasowego ,gęsty dźwięk ,nasycony ,przełączyliśmy na AB klasę i niby bardziej otwarty uwolniony dźwięk z równowagą lekko do góry i tak słuchaliśmy ...I po ok.20 -25 minutach gdzie rozgrzał się nabrał większej szybkości ,zwartości i przejrzystości .Ta druga cecha była wyraźna . Przejrzystość tego wzmacniacza zyskiwala .Zdecydowanie po wygrzaniu Arcady 2,5 korzystniej grały w opcji 2x120 W . Opcja 2x55W też gra nieźle lecz to ukłon w strony zbyt otwartych kolumn ,sądzę że nawet agresywne kolumny zagrają z dobrą równowagą tonalną .

 

U primazena gra DAC Stello DA100 Signature a to ciemno brzmiący DAC ,muzykalny DAC. Ja bym tu widział LKS-a 004 ,sądzę ze z nim system zyska jeszcze więcej ,czekam właśnie na LKS-a 004 ,ale jak dotąd zawsze zyskiwał system który składałem na tym DAC-u i na Arcadach, Minasach, Canto Grandach . Tu by zagrał DCS Debussy bo on ma dynamikę jak torpeda, a wzmacniacz nadaje muzykalności. Tu by zagrał transport DCS Network Bridge ,słuchałem go u Emdestera .

 

Zakładam że różne DAC-i znając sygnaturę brzmieniową oraz różne kolumny będą lubiły jeden z trybów pracy ,oba są dobre ,to raczej kwestia równowagi tonalnej przygotowanego systemu lub konkretna konfiguracja sprzętu zadecyduje ktory tryb pracy będzie korzystniejszy .

 

Tyle na razie bo to był jeden taki miarodajny test w pomieszczeniu 25-30 metrów .Brzmienie to przeciwieństwo Krella KAV300i , tu postawili na brzmienie plastyczne .Raczej nie polecam do pulchnych basem kolumn . Jak będzie chwila postaram się sprawdzić co mu podejdzie najlepiej z kolumn, niewykluczona nowa konstrukcja aby jego potencjał wykorzystać , już w głowie mam wizję jakich głośników użyć :-) . Czas pokaże.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "pisemka" to się raczej wiele nie dowiemy. Przynajmniej obejrzymy zdjęcia :)

Najcenniejsze są opinie użytkowników. Jak są chętni to wezmę go na testy i opiszę jak sobie realnie radzi.

 

Byłoby super, choć ciekawość dot. cayinowskiego streamera jeszcze większa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goostaw czy recenzent prowadzący przedstawicielstwo określonego dystrybutora będzie obiektywny w ocenie "obcych" sprzętów.

Odpowiedz czyj to sklep: http://audiopazio.pl/

Jak wyglądają realne testy wszelakiej maści recenzentów wie nawet dziecko w audio przedszkolu. Chyba nie jesteś aż tak naiwny?

Recenzenci są pomiędzy młotem a kowadłem. Z jednej strony 2-3 dystrybutorów pociągających za sznurki (Nazwijmy ich M, N i R) z drugiej drobni zleceniodawcy. Każdy chce aby pisać pozytywnie, to zrozumiałe.

Problem pojawia się jak do recenzji trafia wybitny sprzęt spoza głównego nurtu bądź chłam od dystrybutora "matki". Wtedy zaczynają się niedomówienia i przemilczenie prawdy :)

Pamiętam jak dziś hurraoptymistyczny test "austryiackiego" Ayona, którego tekst został skorygowany po moim wpisie na forum. Rzecz jasna żaden użytkownik spoza układu nie dostania takiego "cudeńka" do porównań. Jak spojrzysz na listę sprzętów głównych reklamodawców i przeczytasz testy to wszystko stanie się jasne.

Warto też zapoznać się ze sprzętem testowym danego recenzenta. Gwiazdka tuż tuż, tylko patrzeć jak Mikołaj coś przyniesie pod choinkę :))))

 

Dzięki!

Czyli wychodzi poniżej 3400 PLN ....

Ponad 30% różnicy, szkoda komentować ....

Polski dystrybutor Audiomagic strasznie zdziera.

http://audiomagic.pl/odtwarzacze-sieciowe/cayin-idap-6

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goostaw czy recenzent prowadzący przedstawicielstwo określonego dystrybutora będzie obiektywny w ocenie "obcych" sprzętów.

Odpowiedz czyj to sklep: http://audiopazio.pl/

Jak wyglądają realne testy wszelakiej maści recenzentów wie nawet dziecko w audio przedszkolu. Chyba nie jesteś aż tak naiwny?

Recenzenci są pomiędzy młotem a kowadłem. Z jednej strony 2-3 dystrybutorów pociągających za sznurki (Nazwijmy ich M, N i R) z drugiej drobni zleceniodawcy. Każdy chce aby pisać pozytywnie, to zrozumiałe.

Problem pojawia się jak do recenzji trafia wybitny sprzęt spoza głównego nurtu bądź chłam od dystrybutora "matki". Wtedy zaczynają się niedomówienia i przemilczenie prawdy :)

Pamiętam jak dziś hurraoptymistyczny test "austryiackiego" Ayona, którego tekst został skorygowany po moim wpisie na forum. Rzecz jasna żaden użytkownik spoza układu nie dostania takiego "cudeńka" do porównań. Jak spojrzysz na listę sprzętów głównych reklamodawców i przeczytasz testy to wszystko stanie się jasne.

 

O jakich obiektywnych testach mówimy?

W Audio jest tyle zmiennych, że tylko wpięcie urządzenia we własny system pozwoli użytkownikowi dokonać właściwej oceny. Odsłuch w salonie da ogólny pogląd na temat urządzenia ale w domu użytkownika może zagrać zupełnie inaczej.

 

Co do testów w prasie, to w żadnym magazynie o tematyce audio nie znalazłem ani jednego "negatywnego" testu.

Wszystkie testowane urządzenia są w jakimś stopniu "wybitne " :-)

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa integra Cayina będzie do obejrzenia i posłuchania w najbliższy piątek w Warszawie ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goostaw czy recenzent prowadzący przedstawicielstwo określonego dystrybutora będzie obiektywny w ocenie "obcych" sprzętów.

Odpowiedz czyj to sklep: http://audiopazio.pl/

Jak wyglądają realne testy wszelakiej maści recenzentów wie nawet dziecko w audio przedszkolu. Chyba nie jesteś aż tak naiwny?

Recenzenci są pomiędzy młotem a kowadłem. Z jednej strony 2-3 dystrybutorów pociągających za sznurki (Nazwijmy ich M, N i R) z drugiej drobni zleceniodawcy. Każdy chce aby pisać pozytywnie, to zrozumiałe.

Problem pojawia się jak do recenzji trafia wybitny sprzęt spoza głównego nurtu bądź chłam od dystrybutora "matki". Wtedy zaczynają się niedomówienia i przemilczenie prawdy :)

Pamiętam jak dziś hurraoptymistyczny test "austryiackiego" Ayona, którego tekst został skorygowany po moim wpisie na forum. Rzecz jasna żaden użytkownik spoza układu nie dostania takiego "cudeńka" do porównań. Jak spojrzysz na listę sprzętów głównych reklamodawców i przeczytasz testy to wszystko stanie się jasne.

Warto też zapoznać się ze sprzętem testowym danego recenzenta. Gwiazdka tuż tuż, tylko patrzeć jak Mikołaj coś przyniesie pod choinkę :))))

 

stosując twoją retoryką ty sam nie jesteś odpowiednią osobą żeby oceniać instalacje akustyczne i produkty twoich konkurentów a jednak to robisz i zazwyczaj są to oceny negatywne,

"Jak Kali ukraść komuś krowa to być dobrze, a jeśli Kalemu ktoś ukraść krowa to być źle"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosując twoją retoryką ty sam nie jesteś odpowiednią osobą żeby oceniać instalacje akustyczne i produkty twoich konkurentów a jednak to robisz i zazwyczaj są to oceny negatywne,

"Jak Kali ukraść komuś krowa to być dobrze, a jeśli Kalemu ktoś ukraść krowa to być źle"

Co ma piernik do wiatraka? Nie wiem jak trzeba być ograniczonym żeby nie odróżniać opłacanych testów od technicznych opinii osoby zawodowo zajmującej się wiele lat daną tematyką. Do tego pisanej na forum branżowym. Znaczy gdzie mam się dzielić swoją wiedzą jak nie na forum pasjonatów.

Jak zacząłeś to prześlij te wybitne produkty akustyczne "moich konkurentów" które niesłusznie skrytykowałem. Może być na pw żeby nie zaśmiecać wątku. Wiadomo przecież, że Twoim głównym problemem jest nienawiść do mojej osoby.

Żeby te sytuacje jakkolwiek porównać musiałbym prowadzić portal testujący produkty związane z akustyką, brać pieniądze za "lewe" recenzje i udawać niezależnego. Paniał różnicę czy nadal będzie udawał kretino?

 

Co do testów w prasie, to w żadnym magazynie o tematyce audio nie znalazłem ani jednego "negatywnego" testu.

Wszystkie testowane urządzenia są w jakimś stopniu "wybitne " :-)

Przecież wszyscy wiemy jak to wygląda w praktyce.

 

Niektórzy tylko próbują udawać idiotów :)

 

Piotr111111 wpadł tutaj wyłącznie żeby dosrać Grześkowi, dystrybutorowi Cayina ale zrobił sobie kuku ponieważ sprzęt przenośny ma w dystrybucji zupełnie inna firma.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka? Nie wiem jak trzeba być ograniczonym żeby nie odróżniać opłacanych testów od technicznych opinii osoby zawodowo zajmującej się wiele lat daną tematyką. Do tego pisanej na forum branżowym. Znaczy gdzie mam się dzielić swoją wiedzą jak nie na forum pasjonatów.

Jak zacząłeś to prześlij te wybitne produkty akustyczne "moich konkurentów" które niesłusznie skrytykowałem. Może być na pw żeby nie zaśmiecać wątku. Wiadomo przecież, że Twoim głównym problemem jest nienawiść do mojej osoby.

Żeby te sytuacje jakkolwiek porównać musiałbym prowadzić portal testujący produkty związane z akustyką, brać pieniądze za "lewe" recenzje i udawać niezależnego. Paniał różnicę czy nadal będzie udawał kretino?

 

Przecież wszyscy wiemy jak to wygląda w praktyce.

 

Niektórzy tylko próbują udawać idiotów :)

 

Piotr111111 wpadł tutaj wyłącznie żeby dosrać Grześkowi, dystrybutorowi Cayina ale zrobił sobie kuku ponieważ sprzęt przenośny ma w dystrybucji zupełnie inna firma.

 

znasz lepiej moje zamiary niż ja sam ....

akurat interesuje mnie temat małych stosunkowo tanich streamerów,

 

jedyne Szymon co wychodzi ci naprawdę dobrze to obrażanie innych i udawanie głupiego ...

na szczęście już coraz więcej osób na forum rozumie twoje zamiary,

 

co do zawyżonych cen przez naszych dystrybutorów to namawiam wszyskich zainteresowanych danym produktem do sprawdzania cen za granicą i w takich jak rzeczowy przypadkach do kupna tam gdzie najtaniej (ale w EU). wysyłka zazwyczaj nie przekracza 20 EUR,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oglądam se tego Cayina iDAP-6 i wychodzi mi, że wyjście USB jest z przodu. Dobrze kombinuję?

 

Gniazdo usb z przodu jest tylko do pamięci masowych a dwa z tyłu do pamięci masowych lub do połączenia z DACiem.

 

fcb25354598e5d022d91e95cdc17fbdb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Bardzo dobrze na papierze wygląda ten iDap-6

iDAP-6

Desktop network player that can supports all common digital file formats: DFF, DSF, SACD-ISO, FLAC, ALAC, WAV, APE

PCM supports upto 32Bit/384kHz, DSD supports upto DSD256 with I2S, upto DoP128 with USB and DoP64 on other digital interface

Comprehensive digital output options: USB, I2S, AES/EBU, Coaxial, Optical.

Support file sharing through Ethernet or WiFi connection, can communicate with large variety of networked devices through Samba, DLNA and Airplay

Can plug in SD card (upto 256GB) and USB storage (upto 2TB) directly

Transmit or receive through dual Bluetooth v4.1, support Bluetooth remote control profile.

Multi-lingua custom designed UI through 3.95” AMOLED screen, display Album Art, music information and control menu in a clear and effective presentation.

 

201708280836399201.jpg

SACD-ISO to nawet dCs nie czyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo usb z przodu jest tylko do pamięci masowych a dwa z tyłu do pamięci masowych lub do połączenia z DACiem.

 

Dzięki, myślałem, że to wejścia bo są na jednej płytce z wejściem LAN. A wyjścia "Digital outputs" są wyraźnie opisane i zaznaczone białymi kreskami.

Jeszcze jedno - czy streamer ma dedykowany dekoder MQA?

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze jedno - czy streamer ma dedykowany dekoder MQA?

 

Nie ma. Nie ma też (póki co) aplikacji Tidal i Spotify. Trzeba streamować przez DLNA. Dla mnie to nie problem bo mam server Bubbleunp na malinie i wtem sposób zamierzam z Tidal przesyłać do iDAP-6 sterując to wszystko aplikacją Linn Kazoo.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

integra 120 też niemile zaskoczyła ceną , spodziewaliśmy się odrobinę poniżej 10 kPLN

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

integra 120 też niemile zaskoczyła ceną , spodziewaliśmy się odrobinę poniżej 10 kPLN

 

Po pierwsze to jest cena sugerowana , detaliczna a w niej zawarta marża handlowa ,marża pośrednika -sklepu więc cena nigdy nie jest ostateczna ,

 

Po drugie zerknijcie na wnętrzności,budowę ,jakość spasowania urządzenia - jest tu za co płacić,

 

Po trzecie jest krajowa gwarancja ,Faktura Vat ,serwis pogwarancyjny i lojalne traktowanie klienta w przyszłości z racji faktu iż dokonał zakupu w naszej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż przegięte ceny Heglii są znane na forum .

Ps AK 4490 jest w Teac`u AI-503 za 999 E.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż przegięte ceny Heglii są znane na forum .

 

Nie mnie to oceniać ,dałem przykład renomowanego i znanego producenta produktów które mają uznanie wśród nabywców bo jest ich wielu nawet na naszym forum.

 

Ps AK 4490 jest w Teac`u AI-503 za 999 E.

 

I co to oznacza ?

 

Odtwarzacz CD Krell KAV-300CD kosztował nowy ponad 20 tysięcy przed rokiem 2000 i posiadał laser KSS-213 C za 20-30 złotych jak inne odtwarzacze za 100 zł nowe i co to oznacza ?

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

no cóż przegięte ceny Heglii są znane na forum .

Ps AK 4490 jest w Teac`u AI-503 za 999 E.

 

Miałem Cayin iDAC-6 na podwójny AKM AK4490 bardzo dobre granie, super wykonanie, niestety nie wpasował się u mnie z resztą

 

Ceny są z księżyca u wszystkich producentów i dystrybutorów, nie na polską kieszeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.