Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno Mike Oldfielda nie słuchałem, myśle sobie posłucham w tle album Voyager.

Nie wiem aż zdumiałem. Jaki kontur na basie, zejście, góra czysta, bogata w detale, dźwieki słodko pieszczą me uszy.

Zachęcam Was także do odsłuchu zapewne znanej Wam także bardzo dobrze tej płyty. Udać się w podróż wraz z muzą pięknie Wam grającą na Waszych dopieszczonych systemach audio.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno Mike Oldfielda nie słuchałem, myśle sobie posłucham w tle album Voyager.

 

Jakie albumy Mike jeszcze polecasz? Muszę przyznać , że bida u mnie z płytami Oldfielda :(

 

 

Od siebie polecę płyty z załącznika.

 

Płyta Lee dla fanów gitarowego brzmienia. Genialny album i muzycy . Do tego moim zdaniem dobrze nagrany. Polecam

 

Natrafiłem też przypadkiem na nieznaną mi Keiko Matsui , a konkretnie zakupiłem płytę Deep Blue. Posłuchajcie bo warto.

 

Słuchałem na moim systemie z dużą przyjemnością.

post-56019-0-85575700-1520099949_thumb.jpg

post-56019-0-75941800-1520099958_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie albumy Mike jeszcze polecasz? Muszę przyznać , że bida u mnie z płytami Oldfielda :(

 

Ja ze swojej strony mogę polecić:

1. Songs od distant Earth

2. Amarok

3. Tubular Bells

Wszystkie nagrane co najmniej przyzwoicie.

Kilka miesięcy temu udało mi się kupić 5 szt za 50 zł na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

.....

 

Studio16Herz a jak Cayin a50tp zgrywa się z dynaudio emit20? szukam czegoś ciepłego, niezbyt ostrego, w miarę rodzielczego i z miare szybkim basem. Uporządkowanego i subtelnego bardziej do spokojnego plumkania niż ostrego uderzenia do 15m2. Obecnie słucham na nad326 i nie ma tragedi, probowałem też nada 375 ale tu już jest nieco za mocno, tłusto i za dużo basu. Naim był idealny ale buczał transformator i musiałem oddać.

 

W kwestii technicznej jeśli słucham 7h dziennie to jak często wymienia się lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie klubowicze, właśnie odsłuchuje cayina a55tp i byłoby elegancko, wszystko ładnie wyrównane, problem w tym że lekko zbyt konturowo i góra bywa dosłownie minimalnie natarczywa, czy to się daje poprawić lampami? czy jakimiś niedrogimi lampami da się dodać wypełnienia i zaokrąglić górę żeby była cukierkowa? Czy raczej takie zmiany lampami w rozsądnej cenie się nie daje osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie klubowicze, właśnie odsłuchuje cayina a55tp i byłoby elegancko, wszystko ładnie wyrównane, problem w tym że lekko zbyt konturowo i góra bywa dosłownie minimalnie natarczywa, czy to się daje poprawić lampami? czy jakimiś niedrogimi lampami da się dodać wypełnienia i zaokrąglić górę żeby była cukierkowa? Czy raczej takie zmiany lampami w rozsądnej cenie się nie daje osiągnąć?
Oryginalne lampy to są pewnie EH. Mnie w A70 też męczyły strasznie na początku. Inna sprawa że wzmacniacz jest bardzo podatny na wygrzewanie jak masz świeżynkę ma odsłuchu to też ta ostrość się potęguje. Można mówić co się chcę ale wygrzewanie to 2 miesiące jak nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie klubowicze, właśnie odsłuchuje cayina a55tp i byłoby elegancko, wszystko ładnie wyrównane, problem w tym że lekko zbyt konturowo i góra bywa dosłownie minimalnie natarczywa, czy to się daje poprawić lampami? czy jakimiś niedrogimi lampami da się dodać wypełnienia i zaokrąglić górę żeby była cukierkowa? Czy raczej takie zmiany lampami w rozsądnej cenie się nie daje osiągnąć?

Napisz z czym to gra, wydaje mi się, że tu co innego jest natarczywego czy konturowego ale nie a55t, rozumiem jeszcze gdyby to był cs55a ale tego a55 bym o to nie posądził.

Lampkami oczywiście można coś poprawić, ale mam wrażenie, że tu chodzi o coś innego.

Jak masz możliwość to pożycz stare Philipsy/Amperexy 12ax7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie klubowicze, właśnie odsłuchuje cayina a55tp i byłoby elegancko, wszystko ładnie wyrównane, problem w tym że lekko zbyt konturowo i góra bywa dosłownie minimalnie natarczywa, czy to się daje poprawić lampami? czy jakimiś niedrogimi lampami da się dodać wypełnienia i zaokrąglić górę żeby była cukierkowa? Czy raczej takie zmiany lampami w rozsądnej cenie się nie daje osiągnąć?
Oryginalne lampy to są pewnie EH. Mnie w A70 też męczyły strasznie na początku. Inna sprawa że wzmacniacz jest bardzo podatny na wygrzewanie jak masz świeżynkę ma odsłuchu to też ta ostrość się potęguje. Można mówić co się chcę ale wygrzewanie to 2 miesiące jak nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz jest bardzo podatny na wygrzewanie

 

 

wzmacniacz odsłuchowy więc wygrzany, a lampy to są kt88 z tego co pisze choć się na tym nie znam

 

Napisz z czym to gra,

 

dynaudio emit 20, co do brzmienia to sam dystrybutor określił że ten cayin jest konturowy, do tej pory słuchałem na nadach i tam góra była w sam raz taka cukierkowa np wokale i wszelkie trąbki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(update)...możliwe że po lepszym rozgrzaniu się poprawiło wypełnienie i górne pasma albo słuch się przyzwyczaił ;)

 

Wzmacniacz trzeba wygrzać choć wstępnie .On "widzi" konkretne realne obciążenie ,w tym wypadku konkretnie kolumnę Emit 20.

A to obciążenie jest nie małe ,membrana z cewką (ogromna cewką 75mm) ,zatem pograć to z sobą musi.

 

Znam DM2/7 to w zasadzie to samo poza zwrotnicą ,mozliwie że jest zestrojona jaśniej ,przynajmniej takie mam informacje z zaprzyjaźnionych sklepów co do porównania brzmienia DM 2/7 do Emit 20 ,bo sam takiego porównania nie dokonywałem a znam DM2/7 jak i mam ich schemat zwrotnicy ,gdybym zerknął na schemat zwrotnicy Emit 20 powiedziałbym jak grają ponieważ głośniki (oba) są te same co w DM2/7 .

 

Pisałem to zdanie w klubie obok dobre źródło polecane jest ,wówczas przyjemność z odsłuchu a w zasadzie realność brzmienia wzrasta.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(update)...możliwe że po lepszym rozgrzaniu się poprawiło wypełnienie i górne pasma albo słuch się przyzwyczaił ;)

 

Myślę, że jedno i drugie. A55TP mimo, że to lampa nie jest zamulona. To równe, żywe granie. Pamiętam jak pierwszy raz podłączyłem A55TP do Canto Grand (miałem wtedy Atoll-a IN100SE) bas miał lepszy kontur niż w Atoll-u. Trochę brakowało mi miękkości, aksamitności w brzmieniu. Wtedy po wsadzeniu Tungsoli 6550 wiedziałem , że to już jest moje brzmienie.

 

Svawo , a jak masz bias ustawiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jedno i drugie. A55TP mimo, że to lampa nie jest zamulona. To równe, żywe granie. Pamiętam jak pierwszy raz podłączyłem A55TP do Canto Grand (miałem wtedy Atoll-a IN100SE) bas miał lepszy kontur niż w Atoll-u. Trochę brakowało mi miękkości, aksamitności w brzmieniu. Wtedy po wsadzeniu Tungsoli 6550 wiedziałem , że to już jest moje brzmienie.

 

Svawo , a jak masz bias ustawiony ?

 

to jest egzemplarz odsłuchowy a ja jestem zielony w temacie, nawet nie mam miernika :) dlatego .. lampa mnie przeraża funkcjonalnie, całościowo gra lepiej jak mój staruszek nad 326, ale jak go wpinam to od razu słyszę piękne -choć mniej detaliczne - trąbki, wokale, fortepian w górze pasma. Dlatego szukałem takiego lepszego nada tj ze zwartym basem, doszedłem w moich poszukiwaniach do lampki cayina i mimo że gra prześwietnie trudno jest mi przed sobą uzasadnić taki wydatek - szczególnie że dostaje pewne cechy dużo lepsze ale pewne tracę. Myślałem że da się w audio uzyskać bezkkompromisowość, ale to niemożliwe. Jedyne rozsądne- na które niekoniecznie mnie stać- wyjście tak na prawdę to mieć dwa zestawy lampę i tranzystor ;)

 

poza tym funkcjonalnie lampa jest gorsza, trzeba wymieniać bańki, żre to prąd (Silver 95 orientujesz się ile?) przy 8h dziennie to już może być różnica, trzeba o nią dbać. A taki tranzystor sam się w nocy wyłączy + standby z pilota, może sobie grać po cichu jak wychodzę na godzinkę dwie na miasto, nie grzeje się az tak co jest zaletą kiedy firanki nie daleko ;)

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem ile prądu ciągnie, ale pewnie więcej niż budżetowe tranzystory. Osobiście nie odczułem tego w rachunkach. Plusem Cayina jest to że gra dobrze już od startu. Jak trochę pogra to jest lepiej , ale nie jest to oszałamiająca różnica. Taki Atoll IN100 (zresztą fajny wzmacniacz) odłączony od prądu potrzebował dłuższej rozgrzewki. Mnie funkcjonalność Cayina zadowala. Dla mnie jest bezobsługowy :) Bias ostatnio po pół roku podregulowałem bo wcześniej trzymał równo. Po pół roku "rozjechał" się o 0,2-0,3mV. Lampy wiadomo trzeba wymieniać. Mocy np. 6550 Tung-Sol to koszt 650zł. Ja na razie jadę na jednym komplecie. Musisz to sobie przemyśleć. Ja bardzo lubię lampę. Ważne, że dobrze mi gra. Może kiedyś wrócę do tranzystora , ale pewnie nie tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest egzemplarz odsłuchowy a ja jestem zielony w temacie, nawet nie mam miernika :) dlatego .. lampa mnie przeraża funkcjonalnie, całościowo gra lepiej jak mój staruszek nad 326, ale jak go wpinam to od razu słyszę piękne -choć mniej detaliczne - trąbki, wokale, fortepian w górze pasma. Dlatego szukałem takiego lepszego nada tj ze zwartym basem, doszedłem w moich poszukiwaniach do lampki cayina i mimo że gra prześwietnie trudno jest mi przed sobą uzasadnić taki wydatek - szczególnie że dostaje pewne cechy dużo lepsze ale pewne tracę. Myślałem że da się w audio uzyskać bezkkompromisowość, ale to niemożliwe. Jedyne rozsądne- na które niekoniecznie mnie stać- wyjście tak na prawdę to mieć dwa zestawy lampę i tranzystor ;)

 

poza tym funkcjonalnie lampa jest gorsza, trzeba wymieniać bańki, żre to prąd (Silver 95 orientujesz się ile?) przy 8h dziennie to już może być różnica, trzeba o nią dbać. A taki tranzystor sam się w nocy wyłączy + standby z pilota, może sobie grać po cichu jak wychodzę na godzinkę dwie na miasto, nie grzeje się az tak co jest zaletą kiedy firanki nie daleko ;)

 

Miernik kosztuje 20 złotych ,lepszy 35 zł.

 

Wkłada się plus do plusa,minus do minusa .Obsługa przy jednym pokazie miernika nawet dla humanisty do zapamiętania .Biasy trzymają i można nie regulować w ogóle .Po 5 latach Pan przyjechał bo lampy należało wymienić ,nie regulował biasu i nadal był w widełkach tolerancji .

 

Poza tym : pilot ,selektor źródeł z pilota ,dwa tryby pracy ultraliniowy i triodowy, wbudowany preamp gramofonowy i to co należy wiedzieć nie mając żadnej wiedzy to włączyć Power i wyłączyć ;-)

Obsługa Cayina jest dla każdego laika ,można nie wiedzieć nic .W dodatku jest bezawaryjny ,w środku same markowe podzespooły: ALPS,Nichicon,Takamishava ,Elna,Rubicon.

 

To tak jak ktoś jeździł całe życie samochodami z silnikami benzynowymi pyta , a jak się jeździ dieslem . Tak samo .Przekręca się kluczyć i dodaje gazu .

 

Lampa ja dobry diesel ciągnie od dołu ,czyli od najniższych położeń regulatora głośności ma wydajność sporego prądu ,czyli głośniki już grają dynamicznie .

 

Cena A55TP na tle porównywalnych wzmacniaczy lampowych tej samej klasy jest połowę niższa.

 

Ponadto wzmacniacz jest rozwojowy ,pociągnie i trudniejsze kolumny z czasem.

 

Mozna słuchac radia po cichu jak robi to moj kolega .

 

Nie zapali się firanka jak od telewizora Rubin :-)

Czego chcieć więcej .Można też słuchać na NAD-zie i zapomnieć o lampie ,tez można .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E80CC nie jest wprawdzie ścisłym odpowiednikiem 12AU7, ale parametry ma bardzo zbliżone i można bezpiecznie je wstawiać w miejsce 12AU7. Pozostaje jedynie problem z tym, że te lampy są prawie dwa razy wyższe więc czasem nie da się zamknąć obudowy. Ale w przypadku CS55 ten problem przecież nie wystąpi.

 

Kilka dni temu moje westinghouse’y kolejny raz padły, zamówiłem polecane philipsy E80cc.

Rewelacyjne lampy, detaliczne, a jednak nie kłujące po uszach.

Fajna, tłusta średnica(choć u mnie dużo tu pomagają amperexy).

Kontrolowany bass. Cena do jakości petarda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaka jest różnica między a55tp a 88 mk II i czy ten drugi nadaje się do metal rocka

 

A88TMK2 nadaje się do rocka jak najbardziej ,ale częstym jest fakt iż są to wzmacniacze przywożone z innego rynku niż europejski ,czyli przystosowane są do innego napięcia ,często do 220 V (w Europie 230V) co w przypadku wzmacniaczy lampowych skutkuje innym napięciem żarzenia i innym napięciem anodowym ,czyli niepoprawną pracą wzmacniacza i szybszym zużyciem lamp mocy .Na to proszę zwrócić uwagę czy na tylnym panelu są anglojęzyczne napisy wzmacniacza (wersje europejskie) czy krzaczki (rynek azjatycki) oraz napis trwale naniesiony farbą 230 V (Europa) (220 V Azja )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki DAC polecacie do Cayina? Powiedzmy że będzie to A55tp (na 90%). Zależy mi żeby też posiadał wejście optyczne toslink bo w niektórych czasami nie ma. Budżet - nie jestem w stanie określić ile moge przeznaczyć ale myśle że równą wartość wzmacniacza. Chyba że będzie coś konkretnego to i więcej zainwestuje. Czym sie jest warto zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za kilka chwil będę miał do oddania A70T mk2 z tungsolami 6550 oraz lampami 12au7 Amperex BugleBoy x2, 12ax7 Philips MiniWatt x2, prostownicza również Amperex.

/......................................................................../, jeszcze na gwarancji. Stan perfekt. full zestaw. Jakby ktoś reflektował zapraszam na prv.

pozdr

Szymek

 

 

moderacja - /usunieto dane personalne /

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki DAC polecacie do Cayina? Powiedzmy że będzie to A55tp (na 90%). Zależy mi żeby też posiadał wejście optyczne toslink bo w niektórych czasami nie ma. Budżet - nie jestem w stanie określić ile moge przeznaczyć ale myśle że równą wartość wzmacniacza. Chyba że będzie coś konkretnego to i więcej zainwestuje. Czym sie jest warto zainteresować?

To zależy jakie masz wymagania co do połączenia DACa, jakie wejście cyfrowe Cię interesuje, co ma być transportem?

Nie wiemy jakie masz głośniki i czego oczekujesz od takiego DACa w sensie dźwięku. Nie ma uniwersalnych rozwiązań a DACów na rynku jest cała masa.

 

Ponawiam pytanie.

 

I jeszcze kabelki zasilające. Mam pozostałości po wcześniejszym zestawie. Czyli kabel Supra i Nordost Blue Heaven. Czy ten drugi może być do Cayina? Będzie miało to jakieś znaczenie?

Dzięki

 

Kable zasilające to zostaw sobie na deser. Masz dobre kable.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac należy dobrać do brzmienia głośników i źródła. Oczywiście Twój gust będzie tu przewodnikiem. Posłuchasz kilka urządzeń i będziesz wiedzieć, w którym kierunku będziesz chciał iść.

Słuchałem różnych daców i jedne zachwalane nie pasowały, drugie były lepsze. To co mogę polecić i co dla mnie było dobre: Stelaudio dac05 (sprawdź więcej daców lampowych), chord qutest. Spróbuj również urządzeń McGyvera (niestety mi nie chciał pożyczyć a słyszałem że warto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki DAC polecacie do Cayina? Powiedzmy że będzie to A55tp (na 90%). Zależy mi żeby też posiadał wejście optyczne toslink bo w niektórych czasami nie ma. Budżet - nie jestem w stanie określić ile moge przeznaczyć ale myśle że równą wartość wzmacniacza. Chyba że będzie coś konkretnego to i więcej zainwestuje. Czym sie jest warto zainteresować?

 

Tak jak chłopaki piszą . Najpierw powinny być docelowe kolumny i pasujący do nich wzmacniacz .Trzeba ten komplet dobrać do swoich warunków akustycznych ,bo jak wiadomo w wełnie mineralnej inaczej gra ( właściwie nie gra) ,inaczej w karton gipsie ,inaczej w twardych murach etc . Jeżeli ten zestaw audio wzmacniacz - kolumna- akustyka gra to należy dobrać właściwego daca ,dopiero po takiej pasującej do siebie konfiguracji . Jeżeli potrzeba lekkości grania wybiera się coś w stylu LKS-a ,dalej z nasyceniem DAC11 Cayina ,jeszczze dalej Protagonista .Taki bardziej dynamiczny ,mocny dołem i analogowy średnicą StelAudio05 . Można użyć zupełnie innych DAC-ów ,ale zostawia się je do testów u siebie po właściwej konfiguracji kolumna-wzmacniacz -pomieszczenie .

 

To są nasze wskazówki który DAC bo trzeba go dobrać do swoich warunków lokalowych i systemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Sluchajcie chce wymienic zarówki w vp100i. Poki co orginały jeszcze są. Narazie zmienilem 2x 6sl7 na tungsole. Poprawił sie troszke dół i gora mnie już tak nie meczy. Ktoś ma jakies doswiadczenie z vp100i i bawił sie lampami żeby coś opowiedzieć? Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.