Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są różnice między Cayin A55TP a Cayin A70mk2 ?

 

A70 TMK2 i CS-88A to 30kg wzmacniacze bardziej rozbudowane z dużym zasilaczem i bardzo dobrymi sporych rozmiarów transformatorami głośnikowymi . Te modele są w naturalny sposób rozwinięciem brzmienie udanego modelu A-55TP . Cena tych drugich zupełnie inna ale możliwości większe .Z tym że gdybym miał polecać zestawienie to A70TMK2 bardziej nadaje się do Minas Anorów ,natomiast CS-88A do Arcady 2,5 i Minas Anorów. Ten drugi jest bardziej zwarty za sprawą prostownika krzemowego ,posiada także możliwość pracy na lampach EL34, 6CA7, KT77. oprócz lamp KT88, 6550. Ma wbudowany analogowy miernik BIAS ,oraz wejście gramofonowe.

 

Brzmienie obu modeli jest swobodniejsze ,przestrzeń jest na plus, barwa jest bardziej soczysta w stosunku do A-55TP.

post-15230-0-24643500-1530859284_thumb.jpg

post-15230-0-53141000-1530859302_thumb.jpg

post-15230-0-05583000-1530859384_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłeś się czasem ;)?

 

Tak jak napisałem A70 TMK2 do Minas Anorów ,potem do Arcady 2,5

 

CS-88A do Arcady 2.5 przede wszystkim ,potem do Minas Anora ,wysteruje tez Calidę 100.

 

To sprawdziłem powyżej .

Tak zagrało u Leonidasa w lubelskim ,ale też to nie musi być wyrocznią ,ponieważ w innym zestawieniu z tańszym źródłem np w Rudzie Śl. za grała korzystniej na Arcadach 2,5 A70-tka . Te różnice nie są duże pomiędzy tymi dwoma wzmacniaczami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potwierdzam, w Rudzie Śląskiej to było u mnie, A70tka lepiej zagrała z Arcadami2,5

A wcześniej grały u nas Canto Grant Premium z Cayin MT35 i tu lepiej wg mnie wypadała Irena Santor i Zbigniew Wodecki, Nina Simone - w tym zestawieniu średnica lepiej grała, była bardziej plastyczna i było "cieplej". wokale, dęciaki - brzmienie niesamowite Arcady z A70tką nie dają takiego ciepła, ale za to mój ulubiony Pink Floyd, Alan Parsons to Arcaday z A70 wymiatają. Metallica, której słuchałem jeszcze w latach szkolnych (teraz już mniej) dopiero teraz pierwszy raz usłyszałem jak bas Clifa Burtona "chodzi" w Kill em ALL.

I teraz znowu zastanawiam się nad zmianą żeby znowu coś poprawić.

PS. mój brat jak posłuchał Metallice The Four Horsemen to powiedział- to wygląda tak jakby ten basista stał tu z piecem na środku pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potwierdzam, w Rudzie Śląskiej to było u mnie, A70tka lepiej zagrała z Arcadami2,5

A wcześniej grały u nas Canto Grant Premium z Cayin MT35 i tu lepiej wg mnie wypadała Irena Santor i Zbigniew Wodecki, Nina Simone - w tym zestawieniu średnica lepiej grała, była bardziej plastyczna i było "cieplej". wokale, dęciaki - brzmienie niesamowite Arcady z A70tką nie dają takiego ciepła, ale za to mój ulubiony Pink Floyd, Alan Parsons to Arcaday z A70 wymiatają. Metallica, której słuchałem jeszcze w latach szkolnych (teraz już mniej) dopiero teraz pierwszy raz usłyszałem jak bas Clifa Burtona "chodzi" w Kill em ALL.

I teraz znowu zastanawiam się nad zmianą żeby znowu coś poprawić.

PS. mój brat jak posłuchał Metallice The Four Horsemen to powiedział- to wygląda tak jakby ten basista stał tu z piecem na środku pokoju

 

Panie Adamie zgadza się wszystko ,przydałoby się jakieś źródło lub DAC lepszej jakości niż Pionner .

 

Zawsze gra cały zestaw wraz akustyka pokoju .Teraz przydałby się CS-845 A ,ten gra każdy rodzaj muzyki na poziomie triody bezpośrednio żarzonej większej mocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potwierdzam, w Rudzie Śląskiej to było u mnie, A70tka lepiej zagrała z Arcadami2,5

A wcześniej grały u nas Canto Grant Premium z Cayin MT35 i tu lepiej wg mnie wypadała Irena Santor i Zbigniew Wodecki, Nina Simone - w tym zestawieniu średnica lepiej grała, była bardziej plastyczna i było "cieplej". wokale, dęciaki - brzmienie niesamowite Arcady z A70tką nie dają takiego ciepła, ale za to mój ulubiony Pink Floyd, Alan Parsons to Arcaday z A70 wymiatają. Metallica, której słuchałem jeszcze w latach szkolnych (teraz już mniej) dopiero teraz pierwszy raz usłyszałem jak bas Clifa Burtona "chodzi" w Kill em ALL.

I teraz znowu zastanawiam się nad zmianą żeby znowu coś poprawić.

PS. mój brat jak posłuchał Metallice The Four Horsemen to powiedział- to wygląda tak jakby ten basista stał tu z piecem na środku pokoju

,przydałoby się jakieś źródło lub DAC lepszej jakości niż Pionner .

Jeżeli będziecie jeszcze organizować odsłuch, to jestem w stanie podrzucić Wam mój DAC do przetestowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby jakieś bardziej otwarte odsłuchy się szykowały? :)

Tego nie wiem, ale zawsze można u mnie coś zrobić na kilka osób (na więcej niestety nie mam miejsca). Mam dwie pary kolumn S16H i "trochę" elektroniki przeróżnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziecie jeszcze organizować odsłuch, to jestem w stanie podrzucić Wam mój DAC do przetestowania.

 

Z miłą chęcią oczywiście .

 

Tego nie wiem, ale zawsze można u mnie coś zrobić na kilka osób (na więcej niestety nie mam miejsca). Mam dwie pary kolumn S16H i "trochę" elektroniki przeróżnej.

 

Dobra propozycja .U Adama warto rzucić uchem ,ma zawsze ciekawe zabawki grające muzykę :-)

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej jestem nastawiony na 845 więc na DACa nie będzie funduszy na razie. ale posłuchać chętnie, bo DAC mam w planach na niedaleką przyszłość (mam nadzieje,że niedaleką)

A ja nie jestem nastawiony na wciskanie czegokolwiek, tylko na zapoznanie się z różnymi konfiguracjami i różnymi systemami, bez żadnej napinki.

Spotkam się chętnie, chętnie wypiję przy tym piwko, chętnie pogadam, itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu nie lubić lamp :)

 

Ładne.

 

Gdzieś już chyba widziałem dawno temu tego Cayina w jakimś ogłoszeniu. Kojarze coś te obicia na trafo.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Gdzieś już chyba widziałem dawno temu tego Cayina w jakimś ogłoszeniu. Kojarze coś te obicia na trafo.

 

Pierwszym właścicielem był Emdster (chyba dobrze napisałam nick) później Rafal73 od którego go odkupiłem.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to już skoro się tak wszyscy wymieniają, to nie wiecie gdzie trafił CS88a od Patryka-1980 i czy właściciel się przypadkiem nie znudził. Mogłbym być zainteresowany.

A do kompletu cedeka chcesz :P

Trana CS-120SA mogę sprzedać.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie dziękuję, planuję pójść w lampę.

Co prawda nie słuchałem 120, ale miałem już na odsłuchach kilka lamp i to są raczej moje klimaty.

A co z tym tranzystorem nie tak? Czy po prostu już przyszedł czas na zmianę?

 

Mam parę pomysłów... ale zależy to od wielu czynników i co się sprzeda.

 

Piszesz lampa - to dobry trop uważam.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.